Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elatis täiskasvanud lapsele

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 92 )

Teema: Elatis täiskasvanud lapsele

Postitas:
Kägu

Kui peres on 3 last, nendest üks 20 ja õpib ja soovib elatist isalt, kas ta peaks saama täissumma elatist. St kas talle arvestatakse ka isa poolt makstud elatist teistele lastele. Soovib omaette elama minna, mina võimaldaksin elamise. Kellel kogemusi?

+1
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas laps õpib? Kui jah, siis on õigust saada 21-aastaseni ning vastavalt tema kulutustele, mida peab kohtus tõendama (siin ei ole seaduses sätestatud miinimumi, see kehtib vaid alaealiste suhtes).

Kuid eelistus on maksta alaealistele lastele st. kõigepealt täidab isa kohtuse alaealiste laste ees, siis täiskasvanud. Kusjuures kohtus võib tulla ka isalt vastuväide, et lapsel on võimalik tööl käia vms.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

täisealisel ei ole mingit täissummas elatist, vaid eeldatakse, et mingi osa teenib täisealine ise juurde. kui lisaks täisealisele on ka alaealisi ülalpeetavaid, siis nendel on eesõigus elatisele. kui laps soovib eraldi elama minna, siis seda ei pea küll isa finantseerima, sellega näitab laps, et on iseseisev inimene juba

üks aastatetagune riigikohtu lahend https://juura.wordpress.com/2015/11/12/taisealise-lapse-elatisele-kehtivad-teised-reeglid/

 

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui peres on 3 last, nendest üks 20 ja õpib ja soovib elatist isalt, kas ta peaks saama täissumma elatist. St kas talle arvestatakse ka isa poolt makstud elatist teistele lastele. Soovib omaette elama minna, mina võimaldaksin elamise. Kellel kogemusi?

Ei ole kogemusi. Suu peas kõik saab läbi arutatud. Peenisemajas oma elu asju arutamas ei käi. Kuidas saaksid viiendad isikud langetada sinu elu puudutavaid otsuseid?  Lihtsalt ei saa mõista, kuidas Eesti naine lapsi teeb, et hiljem kohtu vahet peab väntama. Aastaid tagasi olid naised põõsa all uimas ja ega nad teadnudki kus selle paugu ära said. Ega siis enam nüüd lapsi  nii ei tehta. Või tehakse? suur inimene, mingu rääkigu isaga, mitte ärge vingerdage ja hõõruge ennast möödi kohtuseinu.

+5
-24
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui peres on 3 last, nendest üks 20 ja õpib ja soovib elatist isalt, kas ta peaks saama täissumma elatist. St kas talle arvestatakse ka isa poolt makstud elatist teistele lastele. Soovib omaette elama minna, mina võimaldaksin elamise. Kellel kogemusi?

Et soovib omaette elamist, kohe niimoodi priiskate?:) Mina soovin näiteks Kuule lennata, aga näe, ei saa…

+25
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina võimaldaksin elamise.

Miks? Täiskasvanud laps ikka peaks endale ise elamise võimaldama. Seni kuni seda ei suuda teha, peab muude variantidega leppima. Hoolega õppima, erialast tööd otsima ja raha koguma, et saaks võib-olla endale elamise juba ise osta.

+17
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks? Täiskasvanud laps ikka peaks endale ise elamise võimaldama. Seni kuni seda ei suuda teha, peab muude variantidega leppima. Hoolega õppima, erialast tööd otsima ja raha koguma, et saaks võib-olla endale elamise juba ise osta.

Eesti naisele räägid seda? Nad muud ei otsigi ju kui teiste kulul elamist. Kogemusi ajavad taga.

+3
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Minu mees pidas oma esimesest abielust lapsi üleval kuni ülikooli lõpuni, ka ise toetasin neid taskurahaga. Pean seda normaalseks käitumiseks, et laps saab tegeleda õppimisega, mitte ei peaks õhtuti ettekandjana töötama.  Ja kui ostsid oma elamised, aitas remonti teha, ostis sinna vajalikke asju – nagu isad ikka. Normaalne ju.

+15
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii meie, kui paljud meie tuttavad on ise vanematena vabal tahtel maksunud, tasunud ja aidanud rahaliselt ka oma täiskasvanud lapsi, vanus ei loe ju vanematele. Ma olen aidanud isegi oma miniat, kui tal oli vaja osta koju midagi ja laps oli ka olemas juba. Kuigi ükski kohus ei saaks seda meilt välja nõuda.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu isa oli äärmiselt tore inimene ja tema uus naine on senini väga tore inimene. Isa maksis mulle kuni õpingute lõpuni, õigemini kuni septembrini pärast ülikooli lõpetamist, et ma ei peaks ummisjalu kohe juulist tööle minema esimesse võimalikku kohta. Maksis kolmandiku töötasust. Kui mõnikord ei saanud ma õigel päeval raha järele minna, siis tema või ta naine helistasid, et millal ma ometi tulen, ega midagi juhtunud pole. Ka mu abikaasa on enne mind olnud abielus ja eelmise kaasaga on neil laps, aga exnaine on uue mehega abielus. Jättis minu mehe teise mehe pärast maha ja laps on uue mehe nimel. Mõistagi toetas mu mees oma last kuni ta juba ise sai jalad alla.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu isa oli äärmiselt tore inimene ja tema uus naine on senini väga tore inimene. Isa maksis mulle kuni õpingute lõpuni, õigemini kuni septembrini pärast ülikooli lõpetamist, et ma ei peaks ummisjalu kohe juulist tööle minema esimesse võimalikku kohta. Maksis kolmandiku töötasust. Kui mõnikord ei saanud ma õigel päeval raha järele minna, siis tema või ta naine helistasid, et millal ma ometi tulen, ega midagi juhtunud pole. Ka mu abikaasa on enne mind olnud abielus ja eelmise kaasaga on neil laps, aga exnaine on uue mehega abielus. Jättis minu mehe teise mehe pärast maha ja laps on uue mehe nimel. Mõistagi toetas mu mees oma last kuni ta juba ise sai jalad alla.

Miks su mees nii kindel on, et see teise mehe nimele pandud laps üldse tema oma on? Vb naine litutas juba ammu ringi ja sai selle teise mehe lapse hoopis?

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

olen aitamisega igati nõus, aga nt 19-aastase (kodulinnas) eraldi elamise soovi toetaksin ainult siis, kui laps ise ka midagi panustab (ehk siis mingil määral töötab).

Samuti aitan koduostul sissemaksega, aga laenumaksed tuleb lapsel ise kanda.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks oleks siin vahe, kas laps PEAB eraldi elama (kuna läks näiteks ülikooli linna, kuhu pole võimalik/mõistlik kodust iga päev käia), või laps ei pea, aga TAHAB. Kui kõigest tahab, siis leidku selleks ise ka vahendid, vähemalt osaliseltki.

+22
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu isa oli äärmiselt tore inimene ja tema uus naine on senini väga tore inimene. Isa maksis mulle kuni õpingute lõpuni, õigemini kuni septembrini pärast ülikooli lõpetamist, et ma ei peaks ummisjalu kohe juulist tööle minema esimesse võimalikku kohta. Maksis kolmandiku töötasust. Kui mõnikord ei saanud ma õigel päeval raha järele minna, siis tema või ta naine helistasid, et millal ma ometi tulen, ega midagi juhtunud pole. Ka mu abikaasa on enne mind olnud abielus ja eelmise kaasaga on neil laps, aga exnaine on uue mehega abielus. Jättis minu mehe teise mehe pärast maha ja laps on uue mehe nimel. Mõistagi toetas mu mees oma last kuni ta juba ise sai jalad alla.

Miks su mees nii kindel on, et see teise mehe nimele pandud laps üldse tema oma on? Vb naine litutas juba ammu ringi ja sai selle teise mehe lapse hoopis?

Ei, see on tema laps raudselt. Esmalt elasid nad siis ühel väikesaarel, kus igasugune “litutamine”, mis on sinu sõnavaras (aga sa võiksid seda mitte kasutada), oleks kohe välja tulnud ja “litutada” oleks seal olnud umbes viie 70+ vanuses mehega. Veetsin oma suved seal saarel. Mana silma ette…Piirissaar. Seal oli umbes kaks 18-50 aastast meest üldse ja teiseks on tüdruk ilmselgelt minu mees minivariandis ja naissoost nii värvilt kui teatud peahoiakult, silmavaatelt jne.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, see on tema laps raudselt. Esmalt elasid nad siis ühel väikesaarel, kus igasugune “litutamine”, mis on sinu sõnavaras (aga sa võiksid seda mitte kasutada), oleks kohe välja tulnud ja “litutada” oleks seal olnud umbes viie 70+ vanuses mehega. Veetsin oma suved seal saarel. Mana silma ette…Piirissaar. Seal oli umbes kaks 18-50 aastast meest üldse ja teiseks on tüdruk ilmselgelt minu mees minivariandis ja naissoost nii värvilt kui teatud peahoiakult, silmavaatelt jne.

Miks su mees oma last enda nimele ei tahtnud?

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, see on tema laps raudselt. Esmalt elasid nad siis ühel väikesaarel, kus igasugune “litutamine”, mis on sinu sõnavaras (aga sa võiksid seda mitte kasutada), oleks kohe välja tulnud ja “litutada” oleks seal olnud umbes viie 70+ vanuses mehega. Veetsin oma suved seal saarel. Mana silma ette…Piirissaar. Seal oli umbes kaks 18-50 aastast meest üldse ja teiseks on tüdruk ilmselgelt minu mees minivariandis ja naissoost nii värvilt kui teatud peahoiakult, silmavaatelt jne.

Miks su mees oma last enda nimele ei tahtnud?

Esmalt mis see sinu asi on 🙂 teiseks muidugi tahtis ja oli tema nimel ligi kolm aastat. Siis leidis naine teise, algatas lahutuse ja palus mu meest härdalt (olen neid kirju näinud), et mees laseks lapse kirjutada ümber uue abikaasa nimele. Uus perekonnanimi lapsel, sama eesnimi. Vastutasuks lubas, et ei takista neil kuidagi suhtlemist ega soovi mingit raha. Ega jõuga armsaks ei saa. Minu mehe laps jääb tema lapseks ja seda tunnistavad nii mehe ex kui ka tema mees, kes lapse 3. eluaastast täiskasvanuks kasvatas. Neiul ongi kaks isa, nagu ta ütleb – ta on väga isarikas 🙂
Seega raha maksis minu mees lapse mingile hoiusele, ma täpselt ei jaga. Selle sai laps kätte hiljem, kui 18 vist sai. Mitte exnaise kätte. Kui laps lõpetas 17-aastaselt keskkooli ja läks teise linna ülikooli, hakkas maksma otse lapse kätte. Mingeid takistusi suhtlemiseks ei tehtud, mingit raha ema ei nõudnud ega saanud.

Ka lapse pulmas seisid kaks isa – bioloogiline ja see, kes kasvatas, ilusasti laulatusel kõrvuti. On sul veel küsimusi?

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas laps õpib? Kui jah, siis on õigust saada 21-aastaseni ning vastavalt tema kulutustele, mida peab kohtus tõendama (siin ei ole seaduses sätestatud miinimumi, see kehtib vaid alaealiste suhtes).

Tegelikult seadus ütleb, et mitte vastavalt kulutustele, vaid vastavalt vajadustele ja tavalisest elulaadist lähtudes. Mina saaks siinkohal aru, et eraldi elama asumine ei ole tema tavaline elulaad – senini on ta ju teistega koos elanud. Loogiline järeldus oleks, et ühiselamu kohast enamat ta isalt nõuda ei saaks. Ja sellest ei piisa, kui ema vaid selle eraldi elamise võimaldab, et isa leidku raha kõige muu jaoks. Ema on isaga võrdne vanem ja peab ka kõiki teisi kulusid isaga võrdselt jagama. Lisaks ei saa isalt nõuda elatist ajal, mil täisealisel lapsel on endal võimalik sissetulekut teenida – näiteks suvepuhkuste ajal. Ja kui isal on veel alaealisi lapsi, kellel on eelisõigus isalt ülalpidamist saada, siis võib kohus isa kohustused nii ära pügada, et kerkib küsimus, kas asi üldse suhete ärarikkumist väärib. Võibolla on mõistlikum lapsel minna ja nõudmise asemel viisakalt isalt toetamist küsida.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka ei saa aru, kuidas saab ühe isa lapse suvaliselt teise mehe nimele kirjutada. See pole ju nii lihtsalr võimalik. Siis ehk, kui lapsel polnudki sünnitunnistusel isa.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina saan aru, et lapsel muudeti ära vaid perekonnanimi, mitte ei lapsendatud. Varem sai seda teha kohalikus omavalitsuses, nüüd vist kohtu loal. Minu tuttav muutis ka  -esiteks oli lapsel venepärane nimi ja koolis narriti ning teiseks isa elas neist lahus ammu. Uue mehega oli abielus ja nimi muudeti lapse isa nõusolekul.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka ei saa aru, kuidas saab ühe isa lapse suvaliselt teise mehe nimele kirjutada. See pole ju nii lihtsalr võimalik. Siis ehk, kui lapsel polnudki sünnitunnistusel isa.

Miks ei ole võimalik? Juures ma ei olnud, aga ei saa küsimusest aru. Praegu ju passis ei ole isanime. Vahetati naise uuesti abielumisel ju ainult perekonnanimi. Lapse perekonnanime vahetamiseks on vaja mõlema vanema nõusolekut. Sünnitunnistusel on ta ikka minu mehe perenimega ja kõigil dokumentidel, kus isa on märgitud, on ta ikka minu mehe isanimega, aga uue isa perenimega.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tõesti ei saa aru – laps elab põhiliselt ühe vanema juures, antud juhul ema juures ning tal on n.ö teine isa, aga miks peab selleks ja mis see mõte on, et võtta ema uue mehe perenimi omale? Mul on silme ees mõni lastest eraldi elav isa, kes ka laste jaoks pildil ja nad sellist nõusolekut ei annaks, tegemist on ju nende oma bioloogilise lapsega. Milleks nime muuta? Et lihtsam reisida? Pärisisa ehk ka reisib lastega? Antud juhul see näites toodud ema lausa pisarsilmil palus eksi nõusolekut lapse perenime muutmiseks. Ehk et milleks?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka lapse pulmas seisid kaks isa – bioloogiline ja see, kes kasvatas, ilusasti laulatusel kõrvuti. On sul veel küsimusi?

Sul veab, laps ei ole mehe pärija.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks ei ole võimalik? Juures ma ei olnud, aga ei saa küsimusest aru. Praegu ju passis ei ole isanime. Vahetati naise uuesti abielumisel ju ainult perekonnanimi. Lapse perekonnanime vahetamiseks on vaja mõlema vanema nõusolekut. Sünnitunnistusel on ta ikka minu mehe perenimega ja kõigil dokumentidel, kus isa on märgitud, on ta ikka minu mehe isanimega, aga uue isa perenimega.

Ah ainult perekonnanimi? See on tõesti savi. Jätsid mulje, nagu oleks uus mees su mehe lapse lapsendanud. Ütlesid, et uue mehe nimel, mitte uue mehe nimega. Need on kaks erinevat asja.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul veab, laps ei ole mehe pärija

See oli varasema eksitava info raames. On ikka pärija, sest pole teise mehe nimel kunagi olnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka lapse pulmas seisid kaks isa – bioloogiline ja see, kes kasvatas, ilusasti laulatusel kõrvuti. On sul veel küsimusi?

Sul veab, laps ei ole mehe pärija.

Mis mõttes veab. Me jätaksime mehe surma korral niikuinii talle osa, mis on suurem, kui ametlikult ette nähtud.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tõesti ei saa aru – laps elab põhiliselt ühe vanema juures, antud juhul ema juures ning tal on n.ö teine isa, aga miks peab selleks ja mis see mõte on, et võtta ema uue mehe perenimi omale? Mul on silme ees mõni lastest eraldi elav isa, kes ka laste jaoks pildil ja nad sellist nõusolekut ei annaks, tegemist on ju nende oma bioloogilise lapsega. Milleks nime muuta? Et lihtsam reisida? Pärisisa ehk ka reisib lastega? Antud juhul see näites toodud ema lausa pisarsilmil palus eksi nõusolekut lapse perenime muutmiseks. Ehk et milleks?

Ma ei oska vastata, miks neil oli vaja sama perekonnanime. See on nende vaheline asi. Arvata võin, aga ei tea. Arvan, et kuna oli ette näha, et uus mees kasvatab lapse suureks 15+ aastat ja bioloogiline isa vaid külastab, sooviti, et reaalne “tegev-isa” oleks sama nimega kui tema poolt kasvatatav ja omaks peetav laps. See on spekulatsioon, ma tegelikult ei tea.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõttes veab. Me jätaksime mehe surma korral niikuinii talle osa, mis on suurem, kui ametlikult ette nähtud.

Jajaaa, normaalne ongi kõik lapsele jätta, jätan ise ka.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka lapse pulmas seisid kaks isa – bioloogiline ja see, kes kasvatas, ilusasti laulatusel kõrvuti. On sul veel küsimusi?

Sul veab, laps ei ole mehe pärija.

Mis mõttes veab. Me jätaksime mehe surma korral niikuinii talle osa, mis on suurem, kui ametlikult ette nähtud.

Kelle arvelt, kas sinu?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

täisealisel ei ole mingit täissummas elatist, vaid eeldatakse, et mingi osa teenib täisealine ise juurde. kui lisaks täisealisele on ka alaealisi ülalpeetavaid, siis nendel on eesõigus elatisele. kui laps soovib eraldi elama minna, siis seda ei pea küll isa finantseerima, sellega näitab laps, et on iseseisev inimene juba

üks aastatetagune riigikohtu lahend https://juura.wordpress.com/2015/11/12/taisealise-lapse-elatisele-kehtivad-teised-reeglid/

Kummaline, et ema abi iseseisva elu alustamisel peetakse loomulikuks, aga isa oma mitte..

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu mees pidas oma esimesest abielust lapsi üleval kuni ülikooli lõpuni, ka ise toetasin neid taskurahaga. Pean seda normaalseks käitumiseks, et laps saab tegeleda õppimisega, mitte ei peaks õhtuti ettekandjana töötama. Ja kui ostsid oma elamised, aitas remonti teha, ostis sinna vajalikke asju – nagu isad ikka. Normaalne ju.

Ja kiitled sellega et kasvatate lumehelbekesi? Olen pärit väga jõukast perest, aga tööle läksin oma kulude katmiseks esimesel kursusel. Ei maksnud minu väga rikkad vanemad mu elu kinni. Tänaseks ise samamoodi edukas.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 92 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elatis täiskasvanud lapsele