Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elatise kalkulaator

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 169 )

Teema: Elatise kalkulaator

Postitas:
Kägu

Ja äkki ma tean, et inimene istub iga kuu haiguslehel, sest ei viitsi tööl käia.

No las ta istub siis, ongi lapsega rohkem aega tegeleda. Mis see sinu asi üldse on?

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja äkki ma tean, et inimene istub iga kuu haiguslehel, sest ei viitsi tööl käia.

No las ta istub siis, ongi lapsega rohkem aega tegeleda. Mis see sinu asi üldse on?

Tegeleb-tegeleb, oh sind naiivitari.
Aga sinu asi on, kui palju mina lapsega tegelen, kui palju elatist maksan või kui palju lapsi üles kasvatada jõuan?

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul jälle saavad ehk edaspidi teised lapsed ka uued talvesaapad, mitte ei pea kaltsukates kolama.

Teeni ise siis juurde, nagu sa sellele üksikemale soovitad.

Mina ei räägi 60€-st, vaid u poolest miinimumelatisest, mis mul hakkaks kätte jääma. Teise vanema arvele laekub nii peretoetus kui ligi 300€ elatist. Et siis 650€ iga kuu lapse peale, vaevalt küll.

Tundub, et sa ei tea millest sa räägid. Lapse kuludesse lähevad ka eluasemekulud ja aasta peale kokku ei tule seal midagi liiast. Sa ikka tead kui palju riided, toit ja kasvõi teatripilet maksab? Oled üldse kursis kui palju nt raamatud maksavad? Lauamängud?  Jalgratas? Hobid?  Räâkimata kui tahaks last vahest ka kodust kaugemale viia.

+5
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul jälle saavad ehk edaspidi teised lapsed ka uued talvesaapad, mitte ei pea kaltsukates kolama.

Teeni ise siis juurde, nagu sa sellele üksikemale soovitad.

Mina ei räägi 60€-st, vaid u poolest miinimumelatisest, mis mul hakkaks kätte jääma. Teise vanema arvele laekub nii peretoetus kui ligi 300€ elatist. Et siis 650€ iga kuu lapse peale, vaevalt küll.

Tundub, et sa ei tea millest sa räägid. Lapse kuludesse lähevad ka eluasemekulud ja aasta peale kokku ei tule seal midagi liiast. Sa ikka tead kui palju riided, toit ja kasvõi teatripilet maksab? Oled üldse kursis kui palju nt raamatud maksavad? Lauamängud? Jalgratas? Hobid? Räâkimata kui tahaks last vahest ka kodust kaugemale viia.

Tean küll. Kõik õige, kui laps kõiki neid asju sooviks ja saaks ka. Ma muidugi ei tea, miks peaks üldse keegi nii massiliselt raamatuid ja lauamänge kokku ostma, eriti teismelisele, kellel on ammu muud huvid. Aga eks suitsu ja alko jms peale kulub muidugi ka omajagu.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga eks suitsu ja alko jms peale kulub muidugi ka omajagu.

Miks su lapsed selle loodri, alkohooliku ja suitsumehe juures siis elavad? Ja enda arust pead teda veel üleval ka.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga eks suitsu ja alko jms peale kulub muidugi ka omajagu.

Miks su lapsed selle loodri, alkohooliku ja suitsumehe juures siis elavad? Ja enda arust pead teda veel üleval ka.

Annan äkki oma telefoninumbri või midagi?? Sa tunned kohe nii siirast huvi minu elu vastu, saame pikemalt arutada. Saad isiklikult öelda, et ma olen s*itt ema.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Annan äkki oma telefoninumbri või midagi?? Sa tunned kohe nii siirast huvi minu elu vastu, saame pikemalt arutada. Saad isiklikult öelda, et ma olen s*itt ema.

Ei tunne erilist huvi, ise vahutad siin. Ega eriti hea ema ei tundu küll, kes jätab lapse sellise tüübi juurde, kellest ainult halba räägib, tahab aina vähem maksta jne. Mina ei jätaks oma last inimesele, keda põlgan ja kellest arvan, et joob, suitsetab ja passib ainult haiguslehel. Oma lapsele kulutan ka tunduvalt rohkem kui 300 eurot kuus. Kui ma arvaks, et see raha ei jõua lapseni, siis ostaks talle ise kõik asjad vms, aga ei viriseks summa üle, sest ma ei soovi, et mu laps elaks vaesuses.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tunne erilist huvi, ise vahutad siin. Ega eriti hea ema ei tundu küll, kes jätab lapse sellise tüübi juurde, kellest ainult halba räägib, tahab aina vähem maksta jne. Mina ei jätaks oma last inimesele, keda põlgan ja kellest arvan, et joob, suitsetab ja passib ainult haiguslehel.

Oot, see on mingi naine või? Arvasin, et mees jättis sellisele naisele.

Pole ju midagi lihtsamat, kui laps tagasi tuua selle haige joodiku juurest.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tean küll. Kõik õige, kui laps kõiki neid asju sooviks ja saaks ka. Ma muidugi ei tea, miks peaks üldse keegi nii massiliselt raamatuid ja lauamänge kokku ostma, eriti teismelisele, kellel on ammu muud huvid. Aga eks suitsu ja alko jms peale kulub muidugi ka omajagu.

Miks su teismelisele lauamängude ja raamatute asemel suitsu ja alkot ostetakse?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole ju midagi lihtsamat, kui laps tagasi tuua selle haige joodiku juurest.

Ei tundu, et ta seda sooviks. Ilmselt uus kaaslane ei taha ta teismelist uue perekonna juurde ja mängitaksegi seal perekonda, kuhu vanad jäägid ei kuulu. Ega muidu ema ei jätaks ju last kuskile jubeda krantsi juurde, kes ei käi tööl, suitsetab ja joob. Ja nüüd saeb siis sente ja ootab uusi seadusi, et saaks veel vähem maksma hakata. Ega siin pahandada pole muidugi midagi, suurem osa meestest on samasugused, kui rollid on vahetatud. Eks on jube nõid, kes midagi ei tee, ainult peesitab kodus ja elab elatisemaksja kulul. Lapsi selle nõia juurde muidugi kõlbab küll jätta ja ise edasi liikuda.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea miks peaks teismelistest rääkima, räägime siiski lastest üldiselt.

Ja mis siin tegelikult üldse rääkida – ma räägime nii ühel (praegu kehtival) kui teisel (2022 kehtima hakkaval) juhul MIINIMUM elatisest! Minimaalsest summast, millega laps päris vallavaene ei peaks olema. Ning ka seda summat tahetakse kärpida .. Nii hoolib riik oma lastest? Normaalne isa maksaks lapsele nagunii rohkem st midagi enamat sendiveeretamisest, aga siin käib ju, kulla sõbrad, jutt miinimumist ja isegi seda tahetakse allapoole tõmmata. Iga lapsevanem, kes oma lapsest hoolib ja soovib talle parimat pakkuda, saab ju aru, et miinimum võimaldabki lapsele miinimumi! Aga iga lapsevanem tahab oma lapsele pakkuda maksimumi. Ja nüüd siis saavad need lapsed, kelle isad/emad, kes ei taha panustada lapsele hea elu ehitamisel, riigi kaasa noogutamisel veelgi vähem maksta. Ehk siis tekitatakse vaesust juurde.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea miks peaks teismelistest rääkima, räägime siiski lastest üldiselt.

Ja mis siin tegelikult üldse rääkida – ma räägime nii ühel (praegu kehtival) kui teisel (2022 kehtima hakkaval) juhul MIINIMUM elatisest! Minimaalsest summast, millega laps päris vallavaene ei peaks olema. Ning ka seda summat tahetakse kärpida .. Nii hoolib riik oma lastest? Normaalne isa maksaks lapsele nagunii rohkem st midagi enamat sendiveeretamisest, aga siin käib ju, kulla sõbrad, jutt miinimumist ja isegi seda tahetakse allapoole tõmmata. Iga lapsevanem, kes oma lapsest hoolib ja soovib talle parimat pakkuda, saab ju aru, et miinimum võimaldabki lapsele miinimumi! Aga iga lapsevanem tahab oma lapsele pakkuda maksimumi. Ja nüüd siis saavad need lapsed, kelle isad/emad, kes ei taha panustada lapsele hea elu ehitamisel, riigi kaasa noogutamisel veelgi vähem maksta. Ehk siis tekitatakse vaesust juurde.

Sellegipoolest tahavad need teised lapsed ka süüa saada. Hetkel on nii, et üks laps saab poole rohkem kui teised. See, et seda siiani miinimumiks nimetatakse, ei tähenda, et see mingi vaesuspiir on. 650€ ühele lapsele on küll ja veel, üks kuu kulub rohkem, teine kuu vähem, aga kindlasti ei kulu see 650 € iga kuu ära. Ja jah, mul on ka lapsed, päris mitu isegi. Üks saab elatist 250€ ja see on täiesti piisav. Praeguses olukorras muidegi jääb ülegi.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea miks peaks teismelistest rääkima, räägime siiski lastest üldiselt.

Ja mis siin tegelikult üldse rääkida – ma räägime nii ühel (praegu kehtival) kui teisel (2022 kehtima hakkaval) juhul MIINIMUM elatisest! Minimaalsest summast, millega laps päris vallavaene ei peaks olema. Ning ka seda summat tahetakse kärpida .. Nii hoolib riik oma lastest? Normaalne isa maksaks lapsele nagunii rohkem st midagi enamat sendiveeretamisest, aga siin käib ju, kulla sõbrad, jutt miinimumist ja isegi seda tahetakse allapoole tõmmata. Iga lapsevanem, kes oma lapsest hoolib ja soovib talle parimat pakkuda, saab ju aru, et miinimum võimaldabki lapsele miinimumi! Aga iga lapsevanem tahab oma lapsele pakkuda maksimumi. Ja nüüd siis saavad need lapsed, kelle isad/emad, kes ei taha panustada lapsele hea elu ehitamisel, riigi kaasa noogutamisel veelgi vähem maksta. Ehk siis tekitatakse vaesust juurde.

Riigi tegevusetuse tõttu on saanud miinimelatisest maksimumelatis. Ka uuest aastast kehtima hakkav elatis on madalapalgalistele liiga suur.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Riigi tegevusetuse tõttu on saanud miinimelatisest maksimumelatis. Ka uuest aastast kehtima hakkav elatis on madalapalgalistele liiga suur.

Kurb, et väga palju on inimesi, kellel ei ole tegelikult resurssi valimatuks paljunemiseks, aga sellegipoolest teevad seda. Ei planeeri oma elu mitte kuidagi. Ja siis hakkab üks sendisaagimine pihta. 200 eurot on tänapäeval üliväike summa. Teismeline juba sööb umbes selle raha eest. Miks te teete neid lapsi, kes vaesuses virelevad, kui raha tegelikult ei ole.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Riigi tegevusetuse tõttu on saanud miinimelatisest maksimumelatis. Ka uuest aastast kehtima hakkav elatis on madalapalgalistele liiga suur.

Kurb, et väga palju on inimesi, kellel ei ole tegelikult resurssi valimatuks paljunemiseks, aga sellegipoolest teevad seda. Ei planeeri oma elu mitte kuidagi. Ja siis hakkab üks sendisaagimine pihta. 200 eurot on tänapäeval üliväike summa. Teismeline juba sööb umbes selle raha eest. Miks te teete neid lapsi, kes vaesuses virelevad, kui raha tegelikult ei ole.

Ideaalses maailmas muidugi saavad lapsi ainult rikkad ja need kellega kunagi midagi ei juhtu. Kellel on oht, et kunagi kaotab töö või juhtub õnnetus, need lapsi teha ei tohi.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellel on oht, et kunagi kaotab töö või juhtub õnnetus, need lapsi teha ei tohi.

Suuremal osal sendisaagijatest pole midagi juhtunud. Lihtsalt neid perekondi ja lapsi on liiga palju nende võimaluste juures. Aga hakkas püksis kihelema ja siis nii jälle läks.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga eks suitsu ja alko jms peale kulub muidugi ka omajagu.

Miks su lapsed selle loodri, alkohooliku ja suitsumehe juures siis elavad? Ja enda arust pead teda veel üleval ka.

Annan äkki oma telefoninumbri või midagi?? Sa tunned kohe nii siirast huvi minu elu vastu, saame pikemalt arutada. Saad isiklikult öelda, et ma olen s*itt ema.

Jutu järgi on sul õigus, oled tõesti s… ema.

Kasvata ise oma lapsi ja lauamängud, raamatud, jalgrattad on täiest normaalsed kuluartiklid teismelistele, suitsud ja alkohol sinna tõesti ei kuulu. Teismelise ülalpidamise kulud on suured tean seda omast käest.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga eks suitsu ja alko jms peale kulub muidugi ka omajagu.

Miks su lapsed selle loodri, alkohooliku ja suitsumehe juures siis elavad? Ja enda arust pead teda veel üleval ka.

Annan äkki oma telefoninumbri või midagi?? Sa tunned kohe nii siirast huvi minu elu vastu, saame pikemalt arutada. Saad isiklikult öelda, et ma olen s*itt ema.

Jutu järgi on sul õigus, oled tõesti s… ema.

Kasvata ise oma lapsi ja lauamängud, raamatud, jalgrattad on täiest normaalsed kuluartiklid teismelistele, suitsud ja alkohol sinna tõesti ei kuulu. Teismelise ülalpidamise kulud on suured tean seda omast käest.

Iga kuu ostad raamatuid, lauamänge ja jalgrattad? Kes üldse raamatuid ostab, kui on olemas raamatukogud? Ja teie 16-17 a istuvad kodus ja loevad ja mängivad lauamänge? Viivad kooli ühikasse ja sõpradega mängivad? No perekoolikate lapsed muidugi…

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja teie 16-17 a istuvad kodus ja loevad ja mängivad lauamänge? Viivad kooli ühikasse ja sõpradega mängivad?

Arvutimängud, vastav masinapark ja sõpradega väljas hängimine on ju veel kallimad. Kokkuhoidlikumad istuvad kodus ja mängivad lauamänge.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja teie 16-17 a istuvad kodus ja loevad ja mängivad lauamänge? Viivad kooli ühikasse ja sõpradega mängivad?

Arvutimängud, vastav masinapark ja sõpradega väljas hängimine on ju veel kallimad. Kokkuhoidlikumad istuvad kodus ja mängivad lauamänge.

Ja see teismeline saab siis iga aasta uue masinapargi ja arvutid ja mängud? No läheb kalliks tõesti. Iseasi, kas iga soovi peab ikka täitma…

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga eks suitsu ja alko jms peale kulub muidugi ka omajagu.

Miks su lapsed selle loodri, alkohooliku ja suitsumehe juures siis elavad? Ja enda arust pead teda veel üleval ka.

Annan äkki oma telefoninumbri või midagi?? Sa tunned kohe nii siirast huvi minu elu vastu, saame pikemalt arutada. Saad isiklikult öelda, et ma olen s*itt ema.

Jutu järgi on sul õigus, oled tõesti s… ema.

Kasvata ise oma lapsi ja lauamängud, raamatud, jalgrattad on täiest normaalsed kuluartiklid teismelistele, suitsud ja alkohol sinna tõesti ei kuulu. Teismelise ülalpidamise kulud on suured tean seda omast käest.

Iga kuu ostad raamatuid, lauamänge ja jalgrattad? Kes üldse raamatuid ostab, kui on olemas raamatukogud? Ja teie 16-17 a istuvad kodus ja loevad ja mängivad lauamänge? Viivad kooli ühikasse ja sõpradega mängivad? No perekoolikate lapsed muidugi…

Igal kuul ei osa jalgratast ka. isegi telefoni ja pusat ei osta iga kuu, teatris ja reisimas ei käi iga kuu, agaet neid asju ja palju muud tarviliku soetada, siis tulegki igakuisest elatisest osa kõrvale panna ja osta siis kui on tarvis. Iga kuu kindel raha läheb huviringid, õppemaksud, toit ja hügeeni tarbed, neidki ei osta reaalselt iga kuu.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga eks suitsu ja alko jms peale kulub muidugi ka omajagu.

Miks su lapsed selle loodri, alkohooliku ja suitsumehe juures siis elavad? Ja enda arust pead teda veel üleval ka.

Annan äkki oma telefoninumbri või midagi?? Sa tunned kohe nii siirast huvi minu elu vastu, saame pikemalt arutada. Saad isiklikult öelda, et ma olen s*itt ema.

Jutu järgi on sul õigus, oled tõesti s… ema.

Kasvata ise oma lapsi ja lauamängud, raamatud, jalgrattad on täiest normaalsed kuluartiklid teismelistele, suitsud ja alkohol sinna tõesti ei kuulu. Teismelise ülalpidamise kulud on suured tean seda omast käest.

Iga kuu ostad raamatuid, lauamänge ja jalgrattad? Kes üldse raamatuid ostab, kui on olemas raamatukogud? Ja teie 16-17 a istuvad kodus ja loevad ja mängivad lauamänge? Viivad kooli ühikasse ja sõpradega mängivad? No perekoolikate lapsed muidugi…

Igal kuul ei osa jalgratast ka. isegi telefoni ja pusat ei osta iga kuu, teatris ja reisimas ei käi iga kuu, agaet neid asju ja palju muud tarviliku soetada, siis tulegki igakuisest elatisest osa kõrvale panna ja osta siis kui on tarvis. Iga kuu kindel raha läheb huviringid, õppemaksud, toit ja hügeeni tarbed, neidki ei osta reaalselt iga kuu.

Ma kuulun ka elatise saajate sekka ja kasvatan ka teismelist, tean väga hästi, kuidas süsteem töötab ja kui palju lastele kulub. Lahkuläinud vanemate lapsed ei pea saama kõike, mida hing ihaldab, nii nagu tavapereski tehakse mõistlikke valikuid vastavalt võimalustele. Sellegipoolest ma leian, et miinimumelatis+peretoetus  täiesti piisab ja on väga alatu nimetada sendisaagijaks inimest, kes seda vabatahtlkult ja oma teiste laste arvelt maksab.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja see teismeline saab siis iga aasta uue masinapargi ja arvutid ja mängud?

Miks iga aasta, aga kõik asjad maksavad ja lauamänguhuviline on väga kokkuhoidlik teismeline. Aga nende lahkuläinud ja ärajooksnud vanemate arvates pole sellel “vanal” lapsel enam normaalsete inimeste hulka asja, tema ongi kaltsukaklient, kes käib kuskilt sotsiaalabist teatripiletit lunimas. Umbes selline arusaam ju on nendest lastest, kellele elatist peab maksma. Peaasi, et emme või issi uut perekonda ja teisi lapsi ei segaks.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja see teismeline saab siis iga aasta uue masinapargi ja arvutid ja mängud?

Miks iga aasta, aga kõik asjad maksavad ja lauamänguhuviline on väga kokkuhoidlik teismeline. Aga nende lahkuläinud ja ärajooksnud vanemate arvates pole sellel “vanal” lapsel enam normaalsete inimeste hulka asja, tema ongi kaltsukaklient, kes käib kuskilt sotsiaalabist teatripiletit lunimas. Umbes selline arusaam ju on nendest lastest, kellele elatist peab maksma. Peaasi, et emme või issi uut perekonda ja teisi lapsi ei segaks.

A miks see uus pere peab kaltsukaid mööda kolama ja sotsiaalabist teatripiletit lunima, et esimene laps saaks omale iga kuu uusi raamatuid, lauamänge, arvuteid ja jalgrattaid. Äkki katsuks kuidagi võrdsemalt jagada, mis nagu selle kõnealuse uue süsteemi mõte ongi.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul jälle saavad ehk edaspidi teised lapsed ka uued talvesaapad, mitte ei pea kaltsukates kolama.

Teeni ise siis juurde, nagu sa sellele üksikemale soovitad.

Mina ei räägi 60€-st, vaid u poolest miinimumelatisest, mis mul hakkaks kätte jääma. Teise vanema arvele laekub nii peretoetus kui ligi 300€ elatist. Et siis 650€ iga kuu lapse peale, vaevalt küll.

Tundub, et sa ei tea millest sa räägid. Lapse kuludesse lähevad ka eluasemekulud ja aasta peale kokku ei tule seal midagi liiast. Sa ikka tead kui palju riided, toit ja kasvõi teatripilet maksab? Oled üldse kursis kui palju nt raamatud maksavad? Lauamängud? Jalgratas? Hobid? Räâkimata kui tahaks last vahest ka kodust kaugemale viia.

Õiglane oleks kui lapsele luuakse pangakonto, mõlemad vanemad kannavad sinna elatisraha ja siis seda arvet saab kasutada lapse kulude katteks. Muidu võib lahus elava isa kraesse kõik arved kirjutada, a.la 200 eurosed joped, 1000 eurosed reisid, sest laps ju tahab. Aga ema ei panusta muud kui seda, et laps elab temaga ühe katuse all. Lisaks võiks ema kompenseerida isale lapseigatsustasu, tema ju last ei näe, ometi rahaliselt panustab tema kasvamisse.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja see teismeline saab siis iga aasta uue masinapargi ja arvutid ja mängud?

Miks iga aasta, aga kõik asjad maksavad ja lauamänguhuviline on väga kokkuhoidlik teismeline. Aga nende lahkuläinud ja ärajooksnud vanemate arvates pole sellel “vanal” lapsel enam normaalsete inimeste hulka asja, tema ongi kaltsukaklient, kes käib kuskilt sotsiaalabist teatripiletit lunimas. Umbes selline arusaam ju on nendest lastest, kellele elatist peab maksma. Peaasi, et emme või issi uut perekonda ja teisi lapsi ei segaks.

Mis teha kui raha ei ole. Kasvab laps suureks, teenib ise raha ja ostab. Ka minul lapsena polnud veerandit neid mänguasju ja uhkeid riideid mis minu naabrilastel olid. Noh, minu vanemad ei elanud ka lahus, äkki sellepärast mul midagi ei olnudki?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja see teismeline saab siis iga aasta uue masinapargi ja arvutid ja mängud?

Miks iga aasta, aga kõik asjad maksavad ja lauamänguhuviline on väga kokkuhoidlik teismeline. Aga nende lahkuläinud ja ärajooksnud vanemate arvates pole sellel “vanal” lapsel enam normaalsete inimeste hulka asja, tema ongi kaltsukaklient, kes käib kuskilt sotsiaalabist teatripiletit lunimas. Umbes selline arusaam ju on nendest lastest, kellele elatist peab maksma. Peaasi, et emme või issi uut perekonda ja teisi lapsi ei segaks.

Mis teha kui raha ei ole. Kasvab laps suureks, teenib ise raha ja ostab. Ka minul lapsena polnud veerandit neid mänguasju ja uhkeid riideid mis minu naabrilastel olid. Noh, minu vanemad ei elanud ka lahus, äkki sellepärast mul midagi ei olnudki?

Minu isa oli üldse surnud alates mu 5ndast eluaastast. Uutest riietest unustasime ainult, kõik olid kaltsukatest. Mis teha, selline see elu kord on.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu isa oli üldse surnud alates mu 5ndast eluaastast. Uutest riietest unustasime ainult, kõik olid kaltsukatest. Mis teha, selline see elu kord on.

Mõne jaoks võrdub jah lahuselav isa surnud isaga. Surnud isa eest vähemalt makstakse toitjakaotuspensioni, nii mõnigi lahus isalt ei saa sedagi. Eks jah alati võib ju hullem olla. Mõnel on koguni ema ka veel surnud, mõni elab lastekodus päris, nii võib lõpmatult jätktata, kui sa siin oma ebakohaseid võrdlusi juba tooma hakkad.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu isa oli üldse surnud alates mu 5ndast eluaastast. Uutest riietest unustasime ainult, kõik olid kaltsukatest. Mis teha, selline see elu kord on.

Mõne jaoks võrdub jah lahuselav isa surnud isaga. Surnud isa eest vähemalt makstakse toitjakaotuspensioni, nii mõnigi lahus isalt ei saa sedagi. Eks jah alati võib ju hullem olla. Mõnel on koguni ema ka veel surnud, mõni elab lastekodus päris, nii võib lõpmatult jätktata, kui sa siin oma ebakohaseid võrdlusi juba tooma hakkad.

Ebakohane siin teemas on nimetada vabatahtlkult miinimumelatist maksvat vanemat sendisaagijaks.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub, et sa ei tea millest sa räägid. Lapse kuludesse lähevad ka eluasemekulud ja aasta peale kokku ei tule seal midagi liiast. Sa ikka tead kui palju riided, toit ja kasvõi teatripilet maksab? Oled üldse kursis kui palju nt raamatud maksavad? Lauamängud?  Jalgratas? Hobid?  Räâkimata kui tahaks last vahest ka kodust kaugemale viia.

Kas inimesel puudub igasugune häbiraasuke või lihtsalt ei oska ja ei taha. Mitte kõht ei ole tühi, vaid mänguasju tahaks.

Töövestlusel  nr. 1 küsimusi on, mida te elatismaksudest arvate? Vastus räägib inimese olemusest tohutult. On ta teistega arvestan, on ta kompromissivõimeline, on ta leidlik jne.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 169 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elatise kalkulaator