Esileht Ajaviite- ja muud jutud Elatise muutmine

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 149 )

Teema: Elatise muutmine

Postitas:
yxikmees

Siis panetegi elatise maksmise enampakkumisele. Kes jääb pakkumises alla, kasvatab last ja saab elatise.

Aga jah, ammu oli aeg miinimumelatis normaalseks teha, tõsi, minu arvates peaks miinimumelatis 100eur olema igal juhul ja olenevalt sissetulekust ja lastearvust(ka seda peaks arvestatama, kui on ülalpeetavaid lähisugulasi nt vanemaid) ka suurem.

Sina ei peaks sellel teemal küll sõna võtma. Ise pole ühtki oma seitsmest lapsest kasvatanud ja treid neid muudkui juurde. Ja sul on eluaeg savi olnud, mis see miinimum on, sina maksad nagunii 70-100 eurot ja kogu lugu ja pead ennast veel suureks heategijaks, sest osad ei maksa ju midagi.

Mina just peangi sõna võtma, sest minusugused peavad kohtus erandite pärast võitlema, kuna miinimumelatis on üle mõistuse. Oleks miinimumelatis 150eur, poleks probleemi, sest ma maksan praegu rohkemgi. Siis kaoks ära minu süüdistamine, et ise sa ei maksa elatismiinimumigi. Kus ma saangi maksta, kui elatis on liiga suur, mida tunnistavad isegi kohtunikud. Kunagi, mingis elatiseteemas talvel ma tõin välja omapoolse arvutustabeli elatiseks, hetkel ma otsinguga ei leia seda teemat üles.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ehk siis Eesti riigi sõnum on hetkel see, et last on võmalik/peab olema võimalik ülal pidada 168 euroga kuus. Braavo.

nii ongi

Toimetulekupiir perekonna igale alaealisele liikmele on 2018. aastal 168 eurot kuus

https://www.sm.ee/et/toimetulekutoetuse-kkk#2.%20Millises%20suuruses%20toimetulekutoetust%20makstakse?

siia lisandub veel ka riigipoolne lastetoetus 55 eurot, seega ka uue min elatisega saab laps rohkem, kui toimetulekupiir

Toimetulekupiir tähendab, et inimene ei sure selle rahaga nälga, kui just mingi ekstreemne jama ei juhtu. Kui ikka pereliige haigestub ja on vaja mitmesuguseid ravimeid osta, peab pere võib-olla ka tühja kõhtu kannatama. Loomulikult ei ole kunagi võimalik perega väljas söömas käia. Vahest ehk vaid kord aastas, kui laps heade hinnetega klassi lõpetab, saab minna lõuna ajal kuhugi päevapraadi sööma. Selle raha eest ei ole võimalik käia kinos ega teatris ega klassiekskursioonidel. Ei ole võimalik omada nutiseadmeid. Ei ole võimalik osta riideid ega jalatseid uuena. Isegi uue aluspesu jaoks ei jätku. Ei ole võimalik käia lasteaias, sest nii mõneski omavalitsuses on lasteaiatasu seotud alampalgaga, nt 15% alampalgast, seega tänavu 75 € kuus, lisaks peaks maksma ka toidu eest. On küll soodustused, aga mõnel pool vaid neile, kes saavadki toimetulekutoetust. Mängutoasünnipäevad jäävad toimetulekupiiri lähedal elavatel lastel tihtilugu vaid unistuseks – pere lapse sünnipäeva seal ilmselgelt ei jõua pidada, samuti ei saa laps teiste laste sünnipäevadel käia, sest pole võimalik midagi kinkida.

miinimumpalgaliste vanemate lapsed ei saa endale tavaliselt mängutoasünnipäevi, reise ja kohvikuskäike lubada ka siis, kui vanemad koos elavad, sest raha lihtsalt ei jagu. kui pere sissetulek on 1000 eurot kuus, siis ei venita sealt kuidagi 200 sünnipäevapeoks välja ning kui selline pere lahutab, siis saabki elatisena sama summa, mille siiani kulutas.

samas kõrgepalgalised isad (2500+) peavad senise 250 euro asemel maksma hakkama 500 – miks sel teemal keegi ei karju? ema paneb sinna oma palgale vastava summa juurde ja need lapsed hakkavad elama suisa luksuses

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina just peangi sõna võtma, sest minusugused peavad kohtus erandite pärast võitlema, kuna miinimumelatis on üle mõistuse. Oleks miinimumelatis 150eur, poleks probleemi, sest ma maksan praegu rohkemgi. Siis kaoks ära minu süüdistamine, et ise sa ei maksa elatismiinimumigi. Kus ma saangi maksta, kui elatis on liiga suur, mida tunnistavad isegi kohtunikud. Kunagi, mingis elatiseteemas talvel ma tõin välja omapoolse arvutustabeli elatiseks, hetkel ma otsinguga ei leia seda teemat üles.

Mitte elatis pole liiga suur, vaid sina oled liiga vastutustundetult lapsi treinud. Ja ei õpi iial.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ehk siis Eesti riigi sõnum on hetkel see, et last on võmalik/peab olema võimalik ülal pidada 168 euroga kuus. Braavo.

nii ongi

Toimetulekupiir perekonna igale alaealisele liikmele on 2018. aastal 168 eurot kuus

https://www.sm.ee/et/toimetulekutoetuse-kkk#2.%20Millises%20suuruses%20toimetulekutoetust%20makstakse?

siia lisandub veel ka riigipoolne lastetoetus 55 eurot, seega ka uue min elatisega saab laps rohkem, kui toimetulekupiir

Toimetulekupiir tähendab, et inimene ei sure selle rahaga nälga, kui just mingi ekstreemne jama ei juhtu. Kui ikka pereliige haigestub ja on vaja mitmesuguseid ravimeid osta, peab pere võib-olla ka tühja kõhtu kannatama. Loomulikult ei ole kunagi võimalik perega väljas söömas käia. Vahest ehk vaid kord aastas, kui laps heade hinnetega klassi lõpetab, saab minna lõuna ajal kuhugi päevapraadi sööma. Selle raha eest ei ole võimalik käia kinos ega teatris ega klassiekskursioonidel. Ei ole võimalik omada nutiseadmeid. Ei ole võimalik osta riideid ega jalatseid uuena. Isegi uue aluspesu jaoks ei jätku. Ei ole võimalik käia lasteaias, sest nii mõneski omavalitsuses on lasteaiatasu seotud alampalgaga, nt 15% alampalgast, seega tänavu 75 € kuus, lisaks peaks maksma ka toidu eest. On küll soodustused, aga mõnel pool vaid neile, kes saavadki toimetulekutoetust. Mängutoasünnipäevad jäävad toimetulekupiiri lähedal elavatel lastel tihtilugu vaid unistuseks – pere lapse sünnipäeva seal ilmselgelt ei jõua pidada, samuti ei saa laps teiste laste sünnipäevadel käia, sest pole võimalik midagi kinkida.

miinimumpalgaliste vanemate lapsed ei saa endale tavaliselt mängutoasünnipäevi, reise ja kohvikuskäike lubada ka siis, kui vanemad koos elavad, sest raha lihtsalt ei jagu. kui pere sissetulek on 1000 eurot kuus, siis ei venita sealt kuidagi 200 sünnipäevapeoks välja ning kui selline pere lahutab, siis saabki elatisena sama summa, mille siiani kulutas.

samas kõrgepalgalised isad (2500+) peavad senise 250 euro asemel maksma hakkama 500 – miks sel teemal keegi ei karju? ema paneb sinna oma palgale vastava summa juurde ja need lapsed hakkavad elama suisa luksuses

Miks ema panus peab sama olema kui isal, aga isal vaid vastavalt enda võimalustele?
Kui isa maksab lapsele elatist 85€, aga lapse kulud kuus on ca 500€, siis ema peab ju selle 415€ kasvõi maa-alt leidma. Heaküll, lahutame sealt riikliku peretoetuse, 55€, mis teeb ikkagi 360€. Kui lapsi rohkem kui üks, läheb asi naise jaoks, kes teenib sellist eesti naiste keskmist (mis on muide oluliselt madalam kui meeste keskmine) 700-800€ kätte, ikka puht jaburaks.
Kui elatise määramine toimub kohtu kaudu, siis peaks igal juhul arvestama siiski mõlema vanema sissetulekut. Ei saa muretseda vaid seepärast, kuidas isa peale elatise maksmist ellu jääb. Emal peavad samad õigused olema!
Ja veelkord, miinimumelatist, sellisel kujul nagu see nüüd plaanis on, saab määrata vaid invaliidiidele ja mehele, kel sama naisega 2+ last. See viimane on väga oluline, sest siis ehk kaob ära tahtmine igasse pessa oma mune muneda, et siis jälle jalga lasta.
Igl muul juhul peaks terve mees lapse kohta minimaalselt siiski 200€ arvestama.
Ja kõrgepalgalisetele olgu siis mingid muud reeglid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 23 korda. Täpsemalt
Postitas:
yxikmees

Mitte elatis pole liiga suur, vaid sina oled liiga vastutustundetult lapsi treinud. Ja ei õpi iial.

Seda ei ütle ju ainult mina. Millepärast siis muidu see seadusemuudatus on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ausalt, mul tekib küll tahtmine siis anda laps isale kasvatada ja ise see 84 eurot maksta.

Kas sa teenid miinimumpalka?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Do you like this?Kiida
Kiida0

Eks sinusuguseid sigu, kes lastest ei hooli, on muidugi rohkem. Kas arvad tõesti, et 160 eurot lapse ülevalpidamiseks on piisav? Ja arvad tõesti, et kui treid lapse valmis, on sinu panus lapse kasvatamisse antud? Normaalsed inimesed endalae 8 last lubada ei saaks, ei saaks ka sina, kui neid lapsi ei peaks tegelikult üleval nende ema. Põlgan sinusugseid mehi südamest ja tõesti loodan, et mingi karistuse oma suhtumise eest ka kunagi saad, aga ilmselt mitte. Sul on vedanud, et elad Eestis, normaalses riigis sinusuguse käitumine ei oleks võimalik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks sinusuguseid sigu, kes lastest ei hooli, on muidugi rohkem. Kas arvad tõesti, et 160 eurot lapse ülevalpidamiseks on piisav? Ja arvad tõesti, et kui treid lapse valmis, on sinu panus lapse kasvatamisse antud? Normaalsed inimesed endalae 8 last lubada ei saaks, ei saaks ka sina, kui neid lapsi ei peaks tegelikult üleval nende ema. Põlgan sinusugseid mehi südamest ja tõesti loodan, et mingi karistuse oma suhtumise eest ka kunagi saad, aga ilmselt mitte. Sul on vedanud, et elad Eestis, normaalses riigis sinusuguse käitumine ei oleks võimalik.

Ega neid lapsi ju kellelegi vägisi ei treitud. 🙂 Ega alumise kehaosaga mõtlemine ainult meeste privileeg ei ole.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt
Postitas:
yxikmees

Do you like this?Kiida

Kiida0

Aafrikas, Indias ja mujal saavad normaalsed inimesed lubada endale ka rohkem kui 8 last, olgugi, et elatustase on oluliselt madalam kui meil.
Ma ei arva, et 160 eurist meie elatustasemega maal lapse ülevalpidamiseks piisab, aga 2×160 euriga peaks hakkama saama küll.
Sa võiksid põlata parem neid mehi, kes elatist üldse ei maksa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Do you like this?Kiida

Kiida0

Aafrikas, Indias ja mujal saavad normaalsed inimesed lubada endale ka rohkem kui 8 last, olgugi, et elatustase on oluliselt madalam kui meil.

Ma ei arva, et 160 eurist meie elatustasemega maal lapse ülevalpidamiseks piisab, aga 2×160 euriga peaks hakkama saama küll.

Kust see 2×160 euri tuleb, vabandust, ei saanud aru?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
yxikmees

Sealt, et lapse ema peaks ka midagi panustama, mitte nõudma, et miinimum on 250, ei huvita, köhi papp välja muidu on kohtukeiss. Seega tuleb miinimumi allapoole viia, mõistlikuks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sealt, et lapse ema peaks ka midagi panustama, mitte nõudma, et miinimum on 250, ei huvita, köhi papp välja muidu on kohtukeiss. Seega tuleb miinimumi allapoole viia, mõistlikuks.

Aa, et siis sinu peas liiguvad mõtted nii, et isa maksab 250 eurot ja laps elab sellest, ema ei panusta midagi????????

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Do you like this?Kiida

Kiida0

Ja et naine, kes sellisele mehele, kel hunnik lapsi juba olemas, veel ühe lapse sünnitab, on nö patust puhas?
Naised selles osas üldse mõtlema ei pea?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ausalt, mul tekib küll tahtmine siis anda laps isale kasvatada ja ise see 84 eurot maksta.

Kas sa teenid miinimumpalka?

Ei, aga mul on veel lapsi, nii et küll ma seda miinimumi maksma peaksin siis. Eks vajadusel saab ülemusega diili ka teha.

(Loodetavasti saad ikka irooniast aru)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Do you like this?Kiida

Kiida0

Sa ikka sellest saad aru, et need lapsed seal Aafrikas ja Indias on enamasti näljas ja paljad? Imikud üksi kodus, et vanemad tööl käia saaksid, kooliharidust ei saa lubada jne.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Miks ema panus peab sama olema kui isal, aga isal vaid vastavalt enda võimalustele?
Kui isa maksab lapsele elatist 85€, aga lapse kulud kuus on ca 500€, siis ema peab ju selle 415€ kasvõi maa-alt leidma. Heaküll, lahutame sealt riikliku peretoetuse, 55€, mis teeb ikkagi 360€. Kui lapsi rohkem kui üks, läheb asi naise jaoks, kes teenib sellist eesti naiste keskmist (mis on muide oluliselt madalam kui meeste keskmine) 700-800€ kätte, ikka puht jaburaks.
Kui elatise määramine toimub kohtu kaudu, siis peaks igal juhul arvestama siiski mõlema vanema sissetulekut. Ei saa muretseda vaid seepärast, kuidas isa peale elatise maksmist ellu jääb. Emal peavad samad õigused olema!
Ja veelkord, miinimumelatist, sellisel kujul nagu see nüüd plaanis on, saab määrata vaid invaliidiidele ja mehele, kel sama naisega 2+ last. See viimane on väga oluline, sest siis ehk kaob ära tahtmine igasse pessa oma mune muneda, et siis jälle jalga lasta.
Igl muul juhul peaks terve mees lapse kohta minimaalselt siiski 200€ arvestama.
Ja kõrgepalgalisetele olgu siis mingid muud reeglid.

enam ei peagi võrdselt panustama, ka ema panus sõltub ema palgast. see 84 kehtib vaid min palka teenivale vanemale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Soovitakse muuta elatist 250eur 84eurole. Minu arust on seda natuke liiga vähe, sest üks vanem kelle juures laps elab ei saa võtta vahetustega töid, mis on tavaliselt suurema palgaga. Kas see laps siis tulevikus peaks ka hooldama oma vanemat 84eur eest kuus? Lihtsalt teema arutlemiseks, ei ole üksi last kasvatav vanem.

Soovitakse muuta elatise miinimumi. Siin on üsna oluline vahe. Teiseks tekib sellega ehk ka isadel rohkem võimalusi last kasvatada. 250 € kuus katab siiski enamuse keskmise lapse kuludest ja miinimumiga ei ole sel küll mingit sisulist seost.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja et naine, kes sellisele mehele, kel hunnik lapsi juba olemas, veel ühe lapse sünnitab, on nö patust puhas?
Naised selles osas üldse mõtlema ei pea?

Üksikmehe seksuaalpartnerid muidugi pole ka täie mõistuse juures, selle vastu ei vaidlegi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Do you like this?Kiida

Kiida0

Tal juba järgmine hakkama pandud, ilmselt see laps rohkem ei näe, kui see närused 80 eurot.
Lapse ema eest on Yxik ilmselt tõde varjanud või siis on see naine peast soe.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tal juba järgmine hakkama pandud, ilmselt see laps rohkem ei näe, kui see närused 80 eurot.
Lapse ema eest on Yxik ilmselt tõde varjanud või siis on see naine peast soe.

See tundub küll üsna pahatahtlik avaldus olevat. Pakun, et Yxik on oma laste suhtes oluliselt rohkem “aumees” kui siin pidevalt kirutavad edukad ärimehed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pakun, et Yxik on oma laste suhtes oluliselt rohkem “aumees” kui siin pidevalt kirutavad edukad ärimehed.

Aumees, kes pole ka aastaid tagasi miinimumigi maksnud. Tema makstav summa on olnud minu mäletamist mööda nii 70 eurot. Ja kogu aeg on tutvumisportaalides edasi möllanud ja ennast lastetuks ja vallaliseks väitnud. Milles see “aumehelisus” õigupoolest väljendub?

Please wait...
Postitas:
yxikmees

Pakun, et Yxik on oma laste suhtes oluliselt rohkem “aumees” kui siin pidevalt kirutavad edukad ärimehed.

Aumees, kes pole ka aastaid tagasi miinimumigi maksnud. Tema makstav summa on olnud minu mäletamist mööda nii 70 eurot. Ja kogu aeg on tutvumisportaalides edasi möllanud ja ennast lastetuks ja vallaliseks väitnud. Milles see “aumehelisus” õigupoolest väljendub?

Vot selles asi ongi. Mina maksan 180eur/kuu ja sõimatakse, et maksan alla miinimumi. Siis tulebki miinumum allapoole tuua, et 180 oleks ülevalpool miinimumi ja siis poleks ju kellelgi midagi kosta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vot selles asi ongi. Mina maksan 180eur/kuu ja sõimatakse, et maksan alla miinimumi. Siis tulebki miinumum allapoole tuua, et 180 oleks ülevalpool miinimumi ja siis poleks ju kellelgi midagi kosta.

Oma lastevabrikut kinni pole mõelnud panna? Ju vist oleks, kui ise oleks ühegi üles kasvatanud. Aga sul on vaid treimise vaev, siis võib neid jah 100 ka olla, nagu siin unistanud oled. Äkki mõtleks peale iseenda vahel oma lastele ka? Alla miinimumi oled ju kogu aeg maksnud, pole oluline, kas see riigi poolt kehtestatud miinumum on olnud suur või väike. Ka 10 aastat tagasi maksid väga vähe, seega lõpeta oma rumal jutt. Oled väga haletsusväärne mees, kes on eluaeg mõelnud vaid oma tillile.

Please wait...
Postitas:
yxikmees

Oma lastevabrikut kinni pole mõelnud panna? Ju vist oleks, kui ise oleks ühegi üles kasvatanud. Aga sul on vaid treimise vaev, siis võib neid jah 100 ka olla, nagu siin unistanud oled. Äkki mõtleks peale iseenda vahel oma lastele ka? Alla miinimumi oled ju kogu aeg maksnud, pole oluline, kas see riigi poolt kehtestatud miinumum on olnud suur või väike. Ka 10 aastat tagasi maksid väga vähe, seega lõpeta oma rumal jutt. Oled väga haletsusväärne mees, kes on eluaeg mõelnud vaid oma tillile.

Ei, ma mõtlen ikka suurelt ja aitan oma võimete kohaselt Eesti tagasihoidlikku iivet tõsta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei, ma mõtlen ikka suurelt ja aitan oma võimete kohaselt Eesti tagasihoidlikku iivet tõsta.

selleks tuleb need 10 last ÜHE või äärmisel juhul kahe naisega teha 🙂 kui teed kümnele naisele kümme last, siis on su panus ikka null

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult võiks riik välja arvutada tänaseid hindu arvestades selle summa, mis reaalselt kulub lapsele siis, kui sinna summasse on arvestatud mingi keskmine üür/eluasemekulud, tervislik ja mitmekülgne toidukorv, riided, mis pole küll kaltsukast ostetud, aga näiteks odavamatest riidekettidest (h & m), vähemalt üks trenn, meelelahutus, majapidamistarbed, hügieenitarbed, ravimid/arstikulud, kooli/lasteaiakulud jne. Kõik sellised kulud, mis lapsele lähevad, et ta saaks täisväärtuslikult elada ja areneda.
See võiks siis olla KESKMINE elatis. See annaks hea ülevaate, mida lapse kasvatamine reaalselt maksab ja see oleks siis ka kohtutele orientiiriks, kui vaja elatist tõsta või vähendada. Ja siis peaks see mees tõesti puust ja punaseks tegema, miks ta ei suuda oma lastele seda kesmist maksta. Ei ole nii, et viskad oma miinimumpalgaga konto väljavõtte letti ja asi vask.
Selle 85€-ga on selge, et “Kodutunne” saab tööd kõvasti juurde ja üksikemade järjekorrad saamaks toimetulekutoetusi, aina kasvavad.

Muidugi on ka emade seas erandeid, aga Eestis nii kõva palka teenivaid naisi, kes saavad kõik kulud kaetud ilma isa abita ja seda nii, et tõesti ei pea senti veeretama, on ikka väga vähe. See 85€ isa poolt on kommiraha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 23 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Arusaadav, miks paljud kanaemad selle uue elatiseteemaga nii endast välja on läinud. Viimased vähemalt 5 aastat on “miinimumelatis” tähendanud seda, et keskmise lapse kuludest on elatis katnud ca 75%. Nüüd on reaalne oht, et tuleb ka endal rohkem panustama hakata. Või siis see meeletult tänamatu, raske, tervistkahjustav, karjääri pärssiv jne. töö teisele vanemale anda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, miks te vingute. Mina olen üksikema, kes saab riigilt 19 eurot toetust ja see ei ole suurenenud viimased 20 aastat. Mul on nii võõristav lugeda neid nurinaid, et paha isa jättis pere maha ja nüüd vaid 84 eurot või 250 eurot tuleb kuus raha tema käest. Katsuge nii hakkama saada, et sisuliselt mitte midagi ei tule kellegi käest.

Ja lapse said pühast vaimust nagu neitsi Maarja?
Mina maksumaksjana küll ei poolda et üksikemade toetus tõuseks. See tekitab neid juurde.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, miks te vingute. Mina olen üksikema, kes saab riigilt 19 eurot toetust ja see ei ole suurenenud viimased 20 aastat. Mul on nii võõristav lugeda neid nurinaid, et paha isa jättis pere maha ja nüüd vaid 84 eurot või 250 eurot tuleb kuus raha tema käest. Katsuge nii hakkama saada, et sisuliselt mitte midagi ei tule kellegi käest.

Mina maksumaksjana küll ei poolda et üksikemade toetus tõuseks. See tekitab neid juurde.

Äkki pöördud siis yksikmehe poole isiklikult. Tema nimelt toodab neid kogu aeg juurde.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
yxikmees

Olen sama meelt, et vallasema toetus tuleks kaotada. On elatis, on elatisabi ja lõpuks on ka toimetulekutoetus, aga milleks vallasematoetus? Igal lapsel on ju isa, kui elatist välja nõuda ei soovi, siis miks mina maksumaksjana pean seda maksma?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 149 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Elatise muutmine