Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elatise nõue, kellel on rohkem kui 1 laps

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Elatise nõue, kellel on rohkem kui 1 laps

Postitas:

Kuidas olete teinud: kas esitanud ühe või mitu täistmisavaldust? Mulle öeldi augustis selgesõnaliselt, et võin esitada ka ühe avalduse, kuna esiteks on absurdne arvestada summasid eraldi, sest kellele ma siis annan süüa ja kellele mitte ja teiseks on see minu enda otsene rahaline kaotus,kuna võlgnik peab tasuma kolm täitekulu ja sellevõrra saan kindlasti mina vähem raha.
Nii, nüüd siis viimaks tegin avalduse ära ja selgus, et ikka ei kõlba, tuleb esitada kolm. Aga kui kohus on määranud kolmele lapsele erinevad summad (üks isa), siis kuidas, pagana päralt, ma seda võlgnevust proportsionaalselt arvestan, kui ta mõnel kuul mingi pisku on saatnud? Et Mats sai süüa, Ats ei saanud ja Kats sai korra nädalas? Kurat, ausalt, vihale ajab see süsteem – õigus on ikka selle poolel, kes tegelikult on käki kokku keeranud ja võimlema peavad need, kes hambad ristis seda suppi söövad 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

selle esitamise poole pealt jään vastuse võlgu, millalgi (so üle 10a tagasi) piisas mul küll ühest avalusest, aga need makstu summad arvestaks mina laste vahel võdselt- ses osas pole ju vahet, kelle nime taga mingi summa on, peaasi, et summa klapib.
mis puutub täitetasusse, siis see sind ei puuduta, see on puhtalt võlgniku lisakulu, sina või õigemini lapsed, peavad ikka oma määratud summa kätte saama

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proportsionaalne arvestus on algkooli matemaatika.

Näiteks kui Mats peab saama 100 peesot ja Ats 120 peesot ja Kats 160 peesot, aga sulle anti ainult 95 peesot, siis jagadki võrdeliselt ära ehk siis Mats saab 25 peesot, Ats 30 peesot ja Kats 40 peesot.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõbranna andis suve alguses elatise nõude. 2 last ja soovis mõlemale miinimumi. Hetkel vaidlevad kohtus, mees ei nõustu maksma(tropp) Igaljuhul ühe avalduse peal sai kõik tehtud netis. Palju edu ja raudset närvi Sulle 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esitasin kaks avaldust ning kohus liitis ise need üheks (jaanuaris). Kuna lapsed on erinevas soos ja vanuses (koolilaps vs lasteaialaps) siis teatavad kulud tegelikult erinevad jne. Elatise kujunemise arvutad korralikult ju lahti, koolilapsel ju 65 eurost lasteaiatasu ei lisandu, kuid on nt. 25 eurone trenn küll, toidurahaks läheb nt. 4-liikmelisel perel kokku 200 eurot, mis teeb 50.- eurot per nägu, 5-aastase intervalliga teed eluruumides kerge remondi nt. 600 euroga, mis teeb kuu kuluks 10 eurot perekond (2,50 per liige) jne. Lihtsalt ära ehmu, kui avastad, et tegelikult ei kujunegi lapse poolte kulude suuruseks 145 (ametlikku miiniumi) vaid olulsielt vähem (keskmiselt kogukulud 200-250 per laps). Edu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elatise nõue, kellel on rohkem kui 1 laps

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.