Esileht Pereelu ja suhted Elatise suurus lapsele

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Elatise suurus lapsele

Postitas:

Tere,

Kas isa panus lapse toetuseks on normaalne, kui ta tasub ainult lasteaia arve? Riided ja muu vajaliku muretsen mina. Tema arvates olen niigi üle makstud. Laps üle nädalavahetuste isa juures (terve nädalavahetuse) või nädala sees peale lasteaeda 2p. Laps 5.a.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.01 19:31; 06.01 21:19; 07.01 09:00; 07.01 09:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb kui kallis lasteaed on ja kas see sinu(lapse) jaoks oleks piisav.

Mul nt lasteaed koos kahe trenniga(1 trenni maksab KOV kinni oma alevi lastele) ainult max 50e, kui kõik päevad kohal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miinimum (seaduse järgi) on vähemalt pool miinimumpalka.

St 177.50 kuus
Minimaalne.

V a kui isal on teisi ülalpeetavaid, kes jääks ebavõrdsesse olukorda või isa sissetulek on minimaalne ja isa halvas olukorras(näiteks osaline töövõime kaotus vm tõsist). Sel juhul on kohus seda ka vähendanud.

Sel juhul eeldatakse loomulikult seda, et laps viibib ka isa juures ja neid nädalavahetusi n ö tagasi arvestama ei pea.

Elatis on summa, mis peab laekuma regulaarselt iga kuu alaealise lapsega koos elava vanema arvele ja mida see vanem kasutab lapse huvides.

See summa peaks osaliselt katma lapse kulutused toidule, eluasemele, riietele-jalanõudele, ravimitele, transpordile, spordivahenditele-mänguasjadele-raamatutele, isegi mööblile(suurem voodi, kirjutuslaud vm).
Loomulikult ka lasteaiale.

Kui palju maksab lasteaed?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole ilmselt normaalne, sest lasteaiakulu ei ületa tõenäoliselt 70 eurot. Miinimumelatis on sellest aastast 177.50, mis on õigus taotleda kohtu abil. Rohkema saamiseks pole mõtet enda energiat kulutada ja tõendeid koguda,sest keegi ei uuri neid niikuinii kui lapse isa vastuväited esitab ja iga miinimumist ülekulu põhjendamatuks loeb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.01 20:27; 06.01 21:06; 06.01 21:33; 06.01 23:37; 07.01 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaed maksab u 60¤ kuna kõik päevad kohal nagunii ei käi. On olnud ka kuid kus lasteaed maksab u 40¤ ja see on siis kõik tema toetus. Isa arvates tema tegeleb samuti lapsega ning rohkem ei ole nõus maksma. Kas kohus vähendab miinimumi maksmise kohustust kui isa tegeleb lapsega u 70% ajast?Kõik igapäeva kohustused on minu kanda riided, ravimid (laps väga tihti haige). Eelmine kuu oli vaja lapsele osta uued talveriided kuna laps kasvanud välja kuid isa keeldus kuna arvab et lasteaia maksmine on piisav. Minu arvates see päris nii ei käi või olen ise asjadest valesti aru saanud :/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks et isa on väga heal elujärjel ning maksmine ei oleks probleem. Põhjendus et miks miinimumi ta ei maksa on et soovib endale soetada suuremat elamist ning see oleks liiast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis tähendab isa tegeleb lapsega 70% ajast? Kas seda, et 20 päeva elab laps isa juures ja umbes 10 päeva sinu juures? Kui see on nii, siis on üsna võimalik, et isa elatist maksma ei kohustata. Juhul kui olukord on vastupidine, siis saab kohustuse panna. Iseasi kas ta seda täitma hakkab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.01 20:27; 06.01 21:06; 06.01 21:33; 06.01 23:37; 07.01 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mis tähendab isa tegeleb lapsega 70% ajast? Kas seda, et 20 päeva elab laps isa juures ja umbes 10 päeva sinu juures? Kui see on nii, siis on üsna võimalik, et isa elatist maksma ei kohustata. Juhul kui olukord on vastupidine, siis saab kohustuse panna. Iseasi kas ta seda täitma hakkab.[/tsitaat]

Ikka vastupidi jah

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.01 19:31; 06.01 21:19; 07.01 09:00; 07.01 09:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis siin lingil peaks olema juhised
http://www.juristaitab.ee/KKK/perekonnasuhted/elatis-lapsele/kuidas-elatist-taotleda

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.01 20:27; 06.01 21:06; 06.01 21:33; 06.01 23:37; 07.01 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]cckk kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lisaks et isa on väga heal elujärjel ning maksmine ei oleks probleem. Põhjendus et miks miinimumi ta ei maksa on et soovib endale soetada suuremat elamist ning see oleks liiast.[/tsitaat]
Kes maksab elamise kulud ? Hetkel jääb mulje, et selle eest maksab ka lapse isa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teed maksekäsu kiirmenetluse avalduse miinimumelatise ehk 177.50 peale, siis ühtki kulu tõestama ei pea ja seda varianti ma sulle soovitakski. Maksekäsu kiirmenetluses on võimalik kuni 200 eurot taotleda kuid siis on suurem tõenäosus, et lapse isa esitab vastuväite ning siis läheb asi ikkagi kohtusse. Mõtle hoolikalt, kas 22.50 lisaeuro eest igas kuus sa ikka tahad kulutada närve, aega ja raha?
See on \”soe soovitus\” minult, kes ma läksin oma korralikult kokku kogutud tõendite ja e-mailide kuhjaga kohtusse miinimumelatist suurendama. Kahjuks tulutult kuna kohus ei võtnud arvesse ühtki minu tõendit, fakti ega argumenti, rääkimata e-mailidest. Küll aga võttis arvesse kõik lapse isa paljasõnalised väited ja vastuväited. Otsust ei muudetud ka Ringkonnakohtus ja Riigikohus ei võtnud menetlussegi.
Jõudu ja edu sulle!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.01 20:27; 06.01 21:06; 06.01 21:33; 06.01 23:37; 07.01 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui teed maksekäsu kiirmenetluse avalduse miinimumelatise ehk 177.50 peale, siis ühtki kulu tõestama ei pea ja seda varianti ma sulle soovitakski. Maksekäsu kiirmenetluses on võimalik kuni 200 eurot taotleda kuid siis on suurem tõenäosus, et lapse isa esitab vastuväite ning siis läheb asi ikkagi kohtusse. Mõtle hoolikalt, kas 22.50 lisaeuro eest igas kuus sa ikka tahad kulutada närve, aega ja raha?
See on \”soe soovitus\” minult, kes ma läksin oma korralikult kokku kogutud tõendite ja e-mailide kuhjaga kohtusse miinimumelatist suurendama. Kahjuks tulutult kuna kohus ei võtnud arvesse ühtki minu tõendit, fakti ega argumenti, rääkimata e-mailidest. Küll aga võttis arvesse kõik lapse isa paljasõnalised väited ja vastuväited. Otsust ei muudetud ka Ringkonnakohtus ja Riigikohus ei võtnud menetlussegi.
Jõudu ja edu sulle![/tsitaat]

Jajah, ratsa rikkaks ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]cckk kirjutas:[/small]

Kes maksab elamise kulud ? Hetkel jääb mulje, et selle eest maksab ka lapse isa. [/tsitaat]

Elame lapsega kahekesi eraldi korteris ning kõik kulud on minu kanda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.01 19:31; 06.01 21:19; 07.01 09:00; 07.01 09:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui teed maksekäsu kiirmenetluse avalduse miinimumelatise ehk 177.50 peale, siis ühtki kulu tõestama ei pea ja seda varianti ma sulle soovitakski. Maksekäsu kiirmenetluses on võimalik kuni 200 eurot taotleda kuid siis on suurem tõenäosus, et lapse isa esitab vastuväite ning siis läheb asi ikkagi kohtusse. Mõtle hoolikalt, kas 22.50 lisaeuro eest igas kuus sa ikka tahad kulutada närve, aega ja raha?
See on \”soe soovitus\” minult, kes ma läksin oma korralikult kokku kogutud tõendite ja e-mailide kuhjaga kohtusse miinimumelatist suurendama. Kahjuks tulutult kuna kohus ei võtnud arvesse ühtki minu tõendit, fakti ega argumenti, rääkimata e-mailidest. Küll aga võttis arvesse kõik lapse isa paljasõnalised väited ja vastuväited. Otsust ei muudetud ka Ringkonnakohtus ja Riigikohus ei võtnud menetlussegi.
Jõudu ja edu sulle![/tsitaat]

Esialgi isegi ei olnud plaanis miinimumi taotelda, kui vajadusel abistaks ta suurematel väljaminekutel nt. riided ja jalanõud. Aga kuna ta arvab et 50-60¤ iga kuu saades olen ÜLE MAKSTUD siis ei jää muud üle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.01 19:31; 06.01 21:19; 07.01 09:00; 07.01 09:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Jajah, ratsa rikkaks ei saa.[/tsitaat]Peab möönma, et väga kohatu kommentaar. Või oled sa 50 euroga kuus rikkaks saanud? Õpeta siis teistelegi palun.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.01 20:27; 06.01 21:06; 06.01 21:33; 06.01 23:37; 07.01 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Elame lapsega kahekesi eraldi korteris ning kõik kulud on minu kanda. [/tsitaat]

Miks sa oma kasutajanime kord näitad siis peidad? Kui juba avaldasid siis jäägi oma kasutajanime juurde, on lihtsam ja selgem teemat lugeda.
Kulude kokkuhoiuks võiksite ju lapsega ühte korterisse kokku kolida ja vabanenud korteri siis välja üürida, et lisa teenida. Paistab, et rahadega pitsitab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Miks sa oma kasutajanime kord näitad siis peidad? Kui juba avaldasid siis jäägi oma kasutajanime juurde, on lihtsam ja selgem teemat lugeda.
Kulude kokkuhoiuks võiksite ju lapsega ühte korterisse kokku kolida ja vabanenud korteri siis välja üürida, et lisa teenida. Paistab, et rahadega pitsitab. [/tsitaat]

Ennem oli teema nagu tunduks et isa maksab ka elamise kulud! Selle peale kirjtasin et elame lapsega kahekesi eraldi korteris (mitte lapse isa korteris või et tema maksaks elamise eest)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Pereelu ja suhted Elatise suurus lapsele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.