Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elatisest/alimentidest – head ja vead

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Elatisest/alimentidest – head ja vead

Postitas:

Olen nüüd täiesti kahe vahel, kas nõuda lapse isalt elatist või mitte. St kohtu kaudu peale panna. Kui läksime laiali (üle aasta tagasi) olime ühel nõul, et ei hakka elatist peale panema, lepime omavahel asjad kokku. Reaalsus on see, et lapse isa pole eriti midagi maksnud. Mõnel korral on tulnud kuu jooksul 100 eurot või vähem. Suhtlus lapsega jätab ka soovida (tavaliselt kaob lapse isa mitmeks kuuks enne kui korraks-paariks jälle näole annab). Idee poolest ma ei tahaks ikkagi panna elatist peale, sest kõigest sellest hoolimata on meil hetkel normaalne suhtlus (hetke seisuga jälle suheldakse lapsega).
Miks ma alguses raudpolt kindel olin, et elatist peale panna ei taha – olgu see suhtlus omavahel nagu on –
oli hirm kuulujuttude taga. Nimelt seletati mulle (tuttava poolt), et kui nõuan lapse isalt elatise välja, siis saab tema omakorda hilisemas elus, kui laps on suur, panna lapsele elatise peale. Ja tal on igasugused eeldused olemas, et temast saab töövõimetu jms (ma ei oskagi täpselt arvata, kui lihtne on lapselt elatist nõuda või kui haige või muus mõttes kriitilises seisus vanem olema peab). Samas ei tundu loogiline, et elatise saab peale panna ainult siis, kui vanemal endal oli kunagi elatis peal. Lisaks kui ta seda ei maksa, siis nagu ka ei peaks saama panna? Oh nii keeruline. Ühesõnaga hirm on suur lapse pärast, et isa talle tulevikus kägu ei keeraks. Lisaks pole lapse isal hetkel tööd (pole terve lahus oldud aja jooksul olnud), niiet rahalised väljavaated tal nagunii kehvad. Samas endal ka väga kehva seis ja vajan lihtsalt toetust. Nüüd kuulsin taas kuulujuttu, et riik (või omavalitsus või kes iganes), maksab ise 100 eurot kuus, kui vanem kellelt on nõutud elatis, jätab maksmata. Kas see ka tõsi on, ei tea.
Ehk nüüd ma ekslengi siin, saan aru asja tõsidusest, et lapse isal läheks asi ilmselt hapuks, kui nõuaksin temalt elatist (võetakse ju juhilubasid jms asju ära, kui maksmata), aga raha nagu oleks vaja, olgu toetajaks siis tema või keegi teine.
Et siis põhimõtteliselt küsin, mis nn ohud kaasnevad elatise välja nõudmisega? Eriti just tulevikus.
Miks oleks siiski hea/mõistlik elatis välja nõuda, või miks ei peaks seda just tegema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sulle meeldib hirmsasti panna?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mille peale sa seda elatist panna tahad???

kui isa ei maksa üldse elatist, siis riik maksab 100 eurot kuus ning nõuab selle mehelt välja. kui mees maksab 50 eurot, siis maksab riik 50 lisaks. kui mees maksab 80 eurot, siis riik 20. kui mees maksab 100 või rohkem, siis riik ei maksa miskit.
lapsel on abivajava isa toetamise kohustus tulevikus niikuinii, sest seni on isa ju last ülal pidanud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. soovitus on kuulata vähem selliseid “tarku” nõuandjaid.
Nii jaburat soovitust võib anda ainult pahatahtlik või selles valdkonnas üdini loll inimene.
Kui isa vajab vanemas eas toetust siis ta saab seda oma lapselt nõuda. Küll aga ei saa ta seda nõuda juhul kui ta ise omal ajal ei ole last toetanud. Kui elatist ei ole välja mõistetud eeldatakse, et seda maksti vabatahtlikult.
Minu soovitus on küsida nõu vähe targematelt- näit. KOV-i lastekaitsespetsialistilt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellisel juhul ongi mõistlik elatis ametlikult sisse nõuda, kui arvad, et isa võib ise hiljem toetust vajada. Kui ta ei maksa ametlikult nõutud elatist, siis ei saa ka lapse isa tulevikus enda toetamist ametlikult nõuda, kui võlg on nö üleval.
Perekonnadeaduse kohaselt on vanemad KOHUSTATUD oma lapsi nene täisealisrks saamiseni ülal pidama. Kui seda ei tehta, siis RIKUTAKSE SEADUST. Kui vabatahtlikult ei toeta, tuleb pöörduda kohtusse ja nõuda vanemalt seadusest tulenevate kohustuste täitmist.
Ka siis kui vanemad on vanad ja vajavad toetust, on laste kohus oma vanemaid aidata. Kui seda ei tehta, siis jällegi saab vanem kohtu kaudu seda oma lastelt nõuda.
Nii et selleks, et kaitsta oma lapse huve, peaksid elatise kas kohtu terl välja nõudma või saate kokkuleppe ka notari juures sõlmida juhul kui omavahel ise kokkuleppele jõuate. Kohtuotsuse rikkumise või notariaalse kokkuleppe eiramise korral saad pöörduda kohtutäituri poole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elatisest/alimentidest – head ja vead

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.