Esileht Ajaviite- ja muud jutud Elatiseteema

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 219 )

Teema: Elatiseteema

Postitas:
Kägu

Ja sina ma näen, oled üks neist, kes omaenda lapsega suhtlemisele ja kasvatamisele hinnalipiku külge paneb. Ehk siis pakud omaenda lapsega tegelemise teenust siis maksumaksjale või kellele? Mingil põhjusel sa ju lapse said, aga kuna kõik temale kulutatud sekund sul rahaks arvestatud, siis ju enda isiklik soov selle lapse saamisel sul küll olla ei saanud.

ei, hinnalipik on küljes ajal, mida ma võiks ja saaks kulutada selle raha teenimiseks, mida teine vanem loovutada ei raatsi.

ehket kordan, kui eemal elaval vanemal tõepoolest ei ole võimalik panustada raha, siis peab ta leidma võimalus panustada aega.

loogika, et rahakulu täpselt pooleks, muud ressursid aga ainult ühelt vanemalt, paneb tõesti küsima, et miks sa ometi need lapsed said, kui iga lapsele loovutatud sent ja minut sind protestima paneb.

Sina ju arvutad omaenda lapsega tegelemise rahaks ja tahad kellelegi selle eest arve esitada. Miks? See on su isiklik huvi, et laps oleks kasvatatud sinule sobivate põhimõtete kohaselt.
Sina peadki oma lapsega tegelema ja teda kasvatama ja see ei ole rahaline teenus.

Sa päris kindlasti ei teeniks mingit vägevat raha, kui sa oma last kasvatama ei peaks, sest sa ei istu lapsega kodus kõik 18 aastat vaid mingist hetkest läheb laps lasteaeda ja kooli ja vanem töötab samal ajal. Lapse esmased eluaastad on lahendatud vanemahüvitisega.

Kinnitan ka, et lastetud inimesed ei tööta 24/7, et jumala eest suurt raha teenida oma vaba ajaga vaid üldiselt ühe täiskohaga nagu lapsevanemad.

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

ei kahtle. ma olen aastaid kulutanud oma lastele oluliselt rohkem. ja teinud seda iseenesestmõistetavalt. ja olnud nende jaoks 24/7 olemas. ja ma tean oma kogemusest hästi, kui oluline olnuks teise vanema tugi. aga seda ei olnud. ja mul ei ole mittemingisugust austust inimeste vastu, kes ei oma laste ei hooli niigi palju, et neile j

sinu teadmised reaalsest lastekasvatamisest on aga pehmeltöeldes kahtlased. leida nipsust hoidjatädi ilma etteteatamise ajata? naiivsus kuubis.
reedan sulle saladuse, haigused tulevad üldjuhul ootamatult. 🙁
sinu lapse emana ma teataks, et laps on haige, võta hooldusleht või saada usaldusväärne hoidjatädi. ja maksan iga haiguspäeva eest sulle 10 eurot tagasi.

Täpselt, ja seda oleksidki pidanud rääkima kohtus, ma tahan, et inimene tegeleks lastega. Seda me teame ammu, et raha ei näita ju hoolimist. Miks sa siis raha kasuks otsustasid?

Laste kasvatmiseks on hästi palju mõistust vaja! Ei ole mina meie lapsi rahaks ümber arvestanud.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 38 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

loogika, et rahakulu täpselt pooleks, muud ressursid aga ainult ühelt vanemalt, paneb tõesti küsima, et miks sa ometi need lapsed said, kui iga lapsele loovutatud sent ja minut sind protestima paneb.

Loogika ütleb, et kuskil on viga, kui inimestest võlgnikud tekivad. Kui eesmärk on võlgnikud, siis seda arvu saab suurendada, panema ka teise poole maksma. Kus ta selle raha võtab ei ole enam asi, mida arutada.

RAKE on läbiviinud 2 uuringut, tulemuseks summa, millega saab lapse kenasti kasvatatud. Sina ju oled see, kes siin protestib ja “sente” saeb.

võlgnikud tekiva siis, kui inimesed oma kohustusi ei täida.

+4
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 24 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

ei kahtle. ma olen aastaid kulutanud oma lastele oluliselt rohkem. ja teinud seda iseenesestmõistetavalt. ja olnud nende jaoks 24/7 olemas. ja ma tean oma kogemusest hästi, kui oluline olnuks teise vanema tugi. aga seda ei olnud. ja mul ei ole mittemingisugust austust inimeste vastu, kes ei oma laste ei hooli niigi palju, et neile j

sinu teadmised reaalsest lastekasvatamisest on aga pehmeltöeldes kahtlased. leida nipsust hoidjatädi ilma etteteatamise ajata? naiivsus kuubis.

reedan sulle saladuse, haigused tulevad üldjuhul ootamatult. 🙁

sinu lapse emana ma teataks, et laps on haige, võta hooldusleht või saada usaldusväärne hoidjatädi. ja maksan iga haiguspäeva eest sulle 10 eurot tagasi.

Täpselt, ja seda oleksidki pidanud rääkima kohtus, ma tahan, et inimene tegeleks lastega. Seda me teame ammu, et raha ei näita ju hoolimist. Miks sa siis raha kasuks otsustasid?

Laste kasvatmiseks on hästi palju mõistust vaja! Ei ole mina meie lapsi rahaks ümber arvestanud.

mis kohtus, mis raha kasuks otsustamine? kus ma midagi sellist rääkinud olen?

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

võlgnikud tekiva siis, kui inimesed oma kohustusi ei täida.

Meelega teed või ei saa aru. Ministeerium peab hakkama võlgnike ees vabandama.

+5
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ema kasvatab last ja saab selle eest makstud. Ema oma teenitud rahast lapsele kulutama ei pea, elatisest ja peretoetustest piisab. Mitme lapse korral ei pea töölgi käima.

Isa peaks kasvatama last ja lisaks selle eest maksma. Muidu on sendisaagija.
Isegi kui kasvatada ei saa ja last ei näegi, peab maksma. Ning rongaisa ja perelõhkuja on ta muidugi automaatselt.

+8
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ema kasvatab last ja saab selle eest makstud. Ema oma teenitud rahast lapsele kulutama ei pea, elatisest ja peretoetustest piisab. Mitme lapse korral ei pea töölgi käima.

Isa peaks kasvatama last ja lisaks selle eest maksma. Muidu on sendisaagija.

Isegi kui kasvatada ei saa ja last ei näegi, peab maksma. Ning rongaisa ja perelõhkuja on ta muidugi automaatselt.

Ära unusta, et pärast seda kui isa on laste emale elatise üle kandnud, peab ta alles jäänud raha eest endal hinge sees hoidma ning ka vahetult seda allesjäänud raha uuesti lastele kulutama, kui lastega vahetult suhelda või mingi aeg koos elada tahab.

+8
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need miinustajad, kelle jaoks isegi praegune miinimumelatis on narrimine, ei kujuta ise ette, et peavad iga palgapäev 3/4 saadud palgast arvelt minema kandma ja ei oma absoluutselt mingit sõnaõigust kuidas seda 3/4 kulutatakse. Ja siis oled veel halb inimene, kui selle allesjäänud 1/3 abil normaalset elamist ei võimalda endale, et lapsed ka sinu juures elada vahel saaksid.

Väga lihtne on rõhuda laste suurtele kuludele, kui oled ise kogu aeg raha saaja, mitte maksja positsioonis.

+8
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Masendav teema, õnn et pole lapsi.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need miinustajad, kelle jaoks isegi praegune miinimumelatis on narrimine, ei kujuta ise ette, et peavad iga palgapäev 3/4 saadud palgast arvelt minema kandma ja ei oma absoluutselt mingit sõnaõigust kuidas seda 3/4 kulutatakse. Ja siis oled veel halb inimene, kui selle allesjäänud 1/3 abil normaalset elamist ei võimalda endale, et lapsed ka sinu juures elada vahel saaksid.

Väga lihtne on rõhuda laste suurtele kuludele, kui oled ise kogu aeg raha saaja, mitte maksja positsioonis.

Õigus, neil inimestel puudub täielikult reaalne ettekujutus, mida tähendab maksta pool miinimumpalgast igale lapsele. Palk ei tõuse, seevastu elatis tõuseb igal aastal. Kedagi ei huvita, konveieriga veetakse läbi 18 aastat. JULM

+7
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mu vend on üksikisa, mitu aastat juba. 2 nädalase lapsega jäi üksi. Elatist ei saa ja saab ka hakkama, laps on rõõmus ja silmad säravad. Saab ka ilma suurte rahamängudeta elurõõmsaid lapsi kasvatatud.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mu vend on üksikisa, mitu aastat juba. 2 nädalase lapsega jäi üksi. Elatist ei saa ja saab ka hakkama, laps on rõõmus ja silmad säravad. Saab ka ilma rahamängudeta elurõõmsaid lapsi kasvatatud.

No mõnd kirjutist lugedes peaks ta siis maksumaksjale arve esitame oma lapsele pühendatud aja eest, sest ega ometigi ei saa enda isiklik lapsele kulutatud aeg jääda tasustamata..

PS. Ilma lapseta oleks ta ilmselt miljonär juba.

+6
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu lapse isa pidi hakkama maksma rohkem elatist, kui me kokku leppisime, sest ta ei tasunud vabatahtlikult väiksemat summat. Tilgutas sedagi raha, nt ühel päeval kandis 3€, teisel 24€ ja nii põhimõtteliselt iga päev. Kokku mõni kuu tuli kokkulepitud summa, mõni kuu mitte.

Laps on andekas, käib kallis trennis (koos otsustasime ta sinna panna) ja muusikakoolis (samuti koos otsustasime panna). Kui ma hakkasin hagi koostama ja kulusid kokku lööma, siis otsustasin kõik kohtule edastada ja nõuda pool lapse tegelikest kuludest. St, et ta oleks saanud ise odavamalt läbi, kui oleks vabatahtlikult elatist tasunud kokkuleppe kohaselt, tunduvalt odavamalt. Kuna ta palk oli väga hea, siis kohus mõistis välja pool tegelikest kuludest. Lisaks pidi aasta tagantjärele maksma tasumata elatise.

Seda olen ka teistelt kuulnud, kes kohtusse on pöördunud, et oldi nõus väiksema summaga, kui riigi poolt kehtestatud miinimum, aga seda vabatahtlikult ei tasutud. Olen kuulnud nii summasid sümboolne 100, 150, 200 kõige rohkem.

+10
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu lapse isa pidi hakkama maksma rohkem elatist, kui me kokku leppisime, sest ta ei tasunud vabatahtlikult väiksemat summat. Tilgutas sedagi raha, nt ühel päeval kandis 3€, teisel 24€ ja nii põhimõtteliselt iga päev. Kokku mõni kuu tuli kokkulepitud summa, mõni kuu mitte.

Laps on andekas, käib kallis trennis (koos otsustasime ta sinna panna) ja muusikakoolis (samuti koos otsustasime panna).

Väga ilus lugu ju, sellest, mida ühe isa suur palk võimaldab. Laps ei saa iialgi öelda, et tänu emale sain kõike. Ma eeldan, et laps tahab ise ka ikka kallis trennis ja muusikakoolis käia, jutu põhjal on ta sinna lihtsalt pandud. Aga see ei olegi tegelikult oluline, hea et sina õnnelik oled.

+6
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Laps on andekas, käib kallis trennis (koos otsustasime ta sinna panna) ja muusikakoolis (samuti koos otsustasime panna). Kui ma hakkasin hagi koostama ja kulusid kokku lööma, siis otsustasin kõik kohtule edastada ja nõuda pool lapse tegelikest kuludest. St, et ta oleks saanud ise odavamalt läbi, kui oleks vabatahtlikult elatist tasunud kokkuleppe kohaselt, tunduvalt odavamalt. Kuna ta palk oli väga hea, siis kohus mõistis välja pool tegelikest kuludest. Lisaks pidi aasta tagantjärele maksma tasumata elatise.

Seda olen ka teistelt kuulnud, kes kohtusse on pöördunud, et oldi nõus väiksema summaga, kui riigi poolt kehtestatud miinimum, aga seda vabatahtlikult ei tasutud. Olen kuulnud nii summasid sümboolne 100, 150, 200 kõige rohkem.

Teema tegelikult on riiklikult määratud elatusmiinimumist, mille puhul kulusid tõendama praegu ei pea.

Sinu olukord oli see, et nõudsid kõrgemat elatist tulenevalt sellest, et lapse elustandard oli koos olemise ajal tavaelatisest kõrgem ja praktika kohaselt ei tohi see langeda. Ehk siis kui laps hakkas käima vanemate kooselu ajal kallites huviringides (või siis lahus elavate vanemate kokkuleppel), siis seda saab ka lisaks elatisele nõuda.

Teine asi oleks see, kui last kasvatav vanem paneks ühepoolselt otsustades lapse kallitesse huviringidesse või erakooli ja siis nõuaks teiselt vanemalt lisaks elatise miinimumile nende huviringide ja erakooli kulutuste hüvitamist.

Ehk siis muutunud ei ole see, et miinimumist suuremat summat nõudes peab nõudja kulutusi tõendama ning suuremat elatist nõudes saab tugineda lapse kõrgemale elustandardile, mis oli vanemate kooselu ajal.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õigus, neil inimestel puudub täielikult reaalne ettekujutus, mida tähendab maksta pool miinimumpalgast igale lapsele. Palk ei tõuse, seevastu elatis tõuseb igal aastal. Kedagi ei huvita, konveieriga veetakse läbi 18 aastat. JULM

Üksi, kulutan lapsele ca 600. Oleks palju kergem tõesti kui papa toetaks ka oma osaga. Hetkel kannan mõlema koormust

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Üksi, kulutan lapsele ca 600. Oleks palju kergem tõesti kui papa toetaks ka oma osaga. Hetkel kannan mõlema koormust

Misasi see igakuiselt kulu nii kõrgele tõstab?
Kas sa lööd kõik eluasemekulud ja kommunaalid lihtsalt pooleks või?

+5
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teismelise trennid ja eluaaemekulud on suht 1:1 le juba. Sööb ta ka 4x rohkem kui mina ja riideid kulub korralikult

+11
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Me kasvatame last kahekesi, aga tuleb ka 600 eurot kokku. Lastehoid koos söögirahaga on juba 250. Lisaks söök, riided ja jalanõud, mida kasvav laps vajab pidevalt uusi, aegajalt uusi mänguasju, hetkel veel mähkmed ka. Ühekordsed suuremad kulud, nagu lapse turvavarustus autosse, kui laps kasvab, siis tuleb uuendada ka tema toa mööblit, näiteks osta suurem voodi, jne. Ja muidugi peaks arvestama mingi osa eluasemekuludest ka lapse peale. Kas meie näitel just kolmandiku, aga lapse pärast on vaja ühte tuba rohkem ja see ju tõstab eluasemekulusid. Või kas need elatist mittemaksvad vanemad mõtlevadki nii, et teine vanem maksaks neid eluasemekulusid samamoodi ka üksi elades, seega need ei loe?

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Siin on vist teatud seltskond kes ei suuda aru saada mida tähendab “miinimum”. Arvestades Eesti elatustaset elab rohkem kui 50% kahe vanemaga pere lastest ära kaugelt vähema kui 500 euroga kuus. Kas nad on siis kõik näljas, paljad ja hobideta? Mitte ükski uuring seda paraku ei kinnita.
Sina, kes sa kulutad kuus 600 €. Otsi teine töö juurde ja kuluta kas või 1000 eurot, aga ära kujuta ette, et seda peavad ka kõik teised tegema. Rohkem kui 50 % lastevanematest ei ole see lihtsalt võimalik (neil, kelle sissetulek on mediaanpalgast väiksem).

+6
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siin on vist teatud seltskond kes ei suuda aru saada mida tähendab “miinimum”. Arvestades Eesti elatustaset elab rohkem kui 50% kahe vanemaga pere lastest ära kaugelt vähema kui 500 euroga kuus. Kas nad on siis kõik näljas, paljad ja hobideta? Mitte ükski uuring seda paraku ei kinnita.

Sina, kes sa kulutad kuus 600 €. Otsi teine töö juurde ja kuluta kas või 1000 eurot, aga ära kujuta ette, et seda peavad ka kõik teised tegema. Rohkem kui 50 % lastevanematest ei ole see lihtsalt võimalik (neil, kelle sissetulek on mediaanpalgast väiksem).

Keegi pole ju seda väitnud, et kõik peavad nii palju kulutama. Muidugi ei saa 2 miinimumpalka saavat vanemat ka koos elades lapse peale 600 eurot kulutada, seega mina olen absoluutselt nõus, et elatise määramisel tuleb arvestada nii sissetulekuid kui mitme lapse pealt tekkivat mastaabisäästu.

Mina kommenteerisin seda küsimust, et kuidas saab lapse peale 600 eurot kuus kulutada, et miks nii kõrged kulud. Väga lihtsalt saab, ei ole erilist luksust selleks vaja isegi.

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Me kasvatame last kahekesi, aga tuleb ka 600 eurot kokku. Lastehoid koos söögirahaga on juba 250. Lisaks söök, riided ja jalanõud, mida kasvav laps vajab pidevalt uusi, aegajalt uusi mänguasju, hetkel veel mähkmed ka. Ühekordsed suuremad kulud, nagu lapse turvavarustus autosse, kui laps kasvab, siis tuleb uuendada ka tema toa mööblit, näiteks osta suurem voodi, jne. Ja muidugi peaks arvestama mingi osa eluasemekuludest ka lapse peale. Kas meie näitel just kolmandiku, aga lapse pärast on vaja ühte tuba rohkem ja see ju tõstab eluasemekulusid. Või kas need elatist mittemaksvad vanemad mõtlevadki nii, et teine vanem maksaks neid eluasemekulusid samamoodi ka üksi elades, seega need ei loe?

Kui ostukorv vilgutab 990 eurot, ei tähenda see ju ometi seda, et lapse teine vanem peab pool sellest kinni maksma.
Täiesti mõeldamatu on variant, kus ma last põhjenduseks tuues sunniksin teist inimest laenu võtma, sest lapsel peab olema ja mina tahan tarbida.

+3
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

jutt on ju miinimumelatisest, mitte keskmisest. miinimumprogramm ei näe ette poest ostetavat mööblit, vaid pigem teselt ringilt. sama ka riiete jms-ga. see peaks olema summa, mida miinimumpalka teeniv vanem suudab lapsele kulutada, mitte aga keskmise palgaga vanem.
kohus peaks lähtuma inimese reaalsest sissetulekust, mitte eeldama, et inimene, kelle ametlik palk on miinimum, saab 3x suurema summa mustalt kõrvale. osad saavadki, aga siiski enamik saabki ka tegelikult vaid miinimumi (müüjad, laotöölised, pakkijad jms lihttöö tegijad, kellest paljud on ka mehed). nemad ei suuda ka lastega koos elades lubada lastele 300 eurot per laps, kuid lahku minnes peavad nad selle raha leidma ja kui peres on nt 2 last, siis peaks elatiseks maksma rohkem, kui palka saavad (sest palgast läheb tm maha).
jutt on sellest, et miinimumelatis on liiga kõrge. keskmise elatise kohta on praegune summa täiesti ok, kui seda peab maksma keskmist palka teeniv vanem

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Inimeseks kasvamine, koolitöös osalemine ja jalgpalli mägmine ei saa ometi olla otseühenduses ainult teise vanema tuluga.

Miiniumpalgaga seotud elatis ei õigusta enam aastaid ennast, aastast-aastasse käib sama jutt. Elatisel ei ole laste kasvatamise tegelike kuludega enam mingit seost. Seda on aastaid rääkinud kohtud ja kriitikaga on nõustunud ministeerium.
Ronkade ja võlglaste asemel peame küsima, miks ministeeriumi töö on tegematta?

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ronkade ja võlglaste asemel peame küsima, miks ministeeriumi töö on tegematta?

ministeerium ei pea sinu lapsi kasvatama.
tegemata on selle vanema töö, kes ise last ei kasvata ja raha ka nagu hästi lapse kasvatamiseks panustada ei taha. no kui just peab, siis ehk hädapärast näpuotsaga võib, kui enda tarbimisest üle juhtub jääma.
elatise üle kemplemise asemel hakaku asjaga sisuliselt tegelema, st oma lapsi tegelikult ka kasvatama. juhul muidugi, kui on sel määral usaldusväärsed, et lapsi nende hoolde usaldada saab.

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen nõus, et tuleb vanema sissetulekut elatise määramisel hinnata. Saan täiesti aru, kui inimese vaimsed võimed on tagasihoidlikud ning ka elukoht on kuskil perifeerias, kus 1000 eurot juba on ulmepalk. Tõesti, pole mõistlik 2 lapse ülalpidamiseks 2x miinimumi maksta. Aga ma põlgan südamest neid vanemaid, kes vassivad, valetavad ja peidavad oma sissetulekuid, et seda õnnetut miinimumi lapsele (kordan ja täpsustan: oma lapsele) mitte maksta. Haletsusväärne!
Ma tean juhust, kus lahkuläinud vanemate puhul lapse isa on organiseerinud oma eksile ja oma lapsele eluaseme ning on saanud nii omavahel kokkuleppele, et elatist ei maksta. Samuti tean meest, kes ei maksa lapse eest elatist, sest tema palk on ca 1000 ja lapse ema palk on mitu korda suurem, aga see lapse isa tegeleb oma lapsega peaaegu iga päev: käis lasteaeda järel ja mängis ja veetis aega kuni kõrgepalgaline ema töölt saabus, andis lapsele süüa, viis trenni, tõi trennist jne. Laps oli hoitud.
Mina olen ka see õudne näide, kes lapsele võib 600 kuus kulutada. See ei tähenda, et ma iga kuu 600 kulutan – kui käime reisil, kus inimese kohta on kulu 1000, siis see jagub kuude peale ära. Eluaseme kulusid pooleks ei jaga, aga et lapse tuba moodustab eluasemest ca 25%, siis täpselt niipalju eluaseme kulusid arvutan küll sisse. Ja see on umbes 160-170 eurot kuus (täpselt 25% eluasemelaenust, kommunaalidest, remondifondist, kindlustusest, interneti- ja telekaühendusest) Selguse huvides pean mainima, et üksi elades mul kodus netiühendust vaja ei ole. Saan kodus vajaliku mobiilse netiga aetud. Trennikulu on keskmiselt 150 eurot kuus ning siia on panud kuumaks, aasta lõikes vajalik varustus ja riided, laagrite maksumus, võistluste maksumus (sest tänapäeval maksavad lapsevanemad võistlusele minekuks). Tõsi, sel aastal seoses koroonaga välisvõistlust polnud ning seetõttu kuukuli paarkümmend eurot odavam. Jah, mõistan, et kui raha pole, tuleb käia meeldiva trenni asemel mittemeeldivas, aga mina omalt poolt teen küll kõik, et lapsele seda võimaldada. Ma ei kujuta ette, et peaksin talle tõsiselt seletama, et raha pärast enam trennis käia ei saa. No siis võtaks lisatöö ja hangiks see 150 eurot. Ja juba ongi ju 300 eurot täis ja rohkemgi. Teismelise söögi peale läheb vähemalt 200 eurot kuus. Ei – meil ei ole kartul-kapsas-porgand “omast käest”. Teen küll ise palju süüa, kuid 180 cm pikkusele noormehele läheb ikka neid võileibu ka omajagu sisse. Kord nädalas on ka pizza päev. Peetri Pizza on 7.90, korrutame selle neljaga ning selle peale ühes kuus 23.60. Lapsele on veel vaja ka riideid ja jalanõusid. Kindlasti ka mõningane taskuraha (kes ütleb, et lapsele pole taskuraha vaja?), ma arvan, et 30 eurot kuus 15-aastasele ei ole priiskamine. Laps käib vahet ka mõne sõbra sünnipäeval, vaja kingituseraha – kas siis midagi osta või ümbrikusse. Hmm…..koolis küsitakse ka raha – vaata imet! lapsi viiakse teatrisse, kinno ja kontserdile! Tegelikult käin ise ka lapsega aegajalt kinos, teatris ja kontserdil. Sõidan lapsega mõned korrad aastas teise linna vanaema vaatama. Bussipilet maksab. Ahjaa- juuksur! Kord kuus 15 eurot.
Lisaks kulub lapsele seepi, šampooni, hambapastat, hambaharja, dušigeeli, näopuhastusvahendit, raseerijaid, jne. Needki maksavad.
Ja mida teeb hooliv vanem, kui lapsel on näiteks probleem näonahaga? Ikka paneb kosmeetikule aja. See maksab.
Minu lapsel on olnud veel ka mõned sporditraumad, mille tõttu oleme käinud spordiarsti juures ja füsioteraapias. Need kõik maksavad. Kas vaatate pealt, kuidas laps piinleb?
Mul on tunne, et see 600 eurot on nüüd ammu täis ja mingite väikeste reisideni (ehk nende kulu arvestamiseks) pole jõudnudki.
Mis ma veel olen teinud? Lapsel tekkis koolis ühe ainega probleem, palkasin eraõpetaja. Maksin tundide eest, sai järejele, porobleemi enam pole. Kas te vaataksite seda tuima näoga pealt?
Ahjaa- breketid olid vahepeal veel olulised. Nendegi eest pidi maksma. Ja mitte vähe.
Lapse sünnipäeval kutsun lähisugulased kokku, pakun süüa ja kooki. Tasuta pole veel seda kuskilt saanud. Ka lapse isa ja vanavanemad saabuvad ning istuvad lauas.
Tuli meelde, et vahetevahel ostan lapsele mõne raamatu.
Ja kuidas see nüüd meelest läks, et seoses kooliaasta algusega oli vaja hankida vihikuid, kaustikuid, pliiatseid jms. Kulus küll ühekordselt 30 eurot, aga nii need kulud tekivadki.
Nüüd tuleb välja vahetada ka voodilinad, sest on juba üle 10 aasta vanad ja narmendavad pisut ning on ka titekad. Tekk ja padi tahavad ka välja vahetamist.
Kaks aastat tagasi ostsin uue voodi.
Jne
Jne
Jne
See on ainult rahaline pool. Ravimid unustasin! Jällegi – no mis see Paracetamol või Sudafed maksab, aga lööme need asjad kokku ja nii see kulu tekib.
Mina panen ka arstiaegu kinni ja käin temaga seal kohal. Noh, muidugi – kui suur see ajakulu ikka on, eksole? Aga 15 minutit siit, 15 minutit sealt ja märkamatult ongi nii, et lapsega kooselav vanem panustab kokkuvõttes päris palju aega sellele, et kõik ikkagi hästi ja paremini sujuks.
Minu eks maksab elatist 250 kuus. See on ok. Aga ta ei tegele lapsega üldse. Näevad 2x kuus ca tund aega korraga.
Kui mu eks hooliks, suhtleks, muretseks kooli pärast, õpetaks, suunaks, viiks, tooks, ajaks asju jne, siis ma vist ei viitsiks köhidagi, kui ta juhuslikult elatist ei maksaks.

+8
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen nõus, et tuleb vanema sissetulekut elatise määramisel hinnata. Saan täiesti aru, kui inimese vaimsed võimed on tagasihoidlikud ning ka elukoht on kuskil perifeerias, kus 1000 eurot juba on ulmepalk. Tõesti, pole mõistlik 2 lapse ülalpidamiseks 2x miinimumi maksta. Aga ma põlgan südamest neid vanemaid, kes vassivad, valetavad ja peidavad oma sissetulekuid, et seda õnnetut miinimumi lapsele (kordan ja täpsustan: oma lapsele) mitte maksta. Haletsusväärne!

Ma tean juhust, kus lahkuläinud vanemate puhul lapse isa on organiseerinud oma eksile ja oma lapsele eluaseme ning on saanud nii omavahel kokkuleppele, et elatist ei maksta. Samuti tean meest, kes ei maksa lapse eest elatist, sest tema palk on ca 1000 ja lapse ema palk on mitu korda suurem, aga see lapse isa tegeleb oma lapsega peaaegu iga päev: käis lasteaeda järel ja mängis ja veetis aega kuni kõrgepalgaline ema töölt saabus, andis lapsele süüa, viis trenni, tõi trennist jne. Laps oli hoitud.

Mina olen ka see õudne näide, kes lapsele võib 600 kuus kulutada. See ei tähenda, et ma iga kuu 600 kulutan – kui käime reisil, kus inimese kohta on kulu 1000, siis see jagub kuude peale ära. Eluaseme kulusid pooleks ei jaga, aga et lapse tuba moodustab eluasemest ca 25%, siis täpselt niipalju eluaseme kulusid arvutan küll sisse. Ja see on umbes 160-170 eurot kuus (täpselt 25% eluasemelaenust, kommunaalidest, remondifondist, kindlustusest, interneti- ja telekaühendusest) Selguse huvides pean mainima, et üksi elades mul kodus netiühendust vaja ei ole. Saan kodus vajaliku mobiilse netiga aetud. Trennikulu on keskmiselt 150 eurot kuus ning siia on panud kuumaks, aasta lõikes vajalik varustus ja riided, laagrite maksumus, võistluste maksumus (sest tänapäeval maksavad lapsevanemad võistlusele minekuks). Tõsi, sel aastal seoses koroonaga välisvõistlust polnud ning seetõttu kuukuli paarkümmend eurot odavam. Jah, mõistan, et kui raha pole, tuleb käia meeldiva trenni asemel mittemeeldivas, aga mina omalt poolt teen küll kõik, et lapsele seda võimaldada. Ma ei kujuta ette, et peaksin talle tõsiselt seletama, et raha pärast enam trennis käia ei saa. No siis võtaks lisatöö ja hangiks see 150 eurot. Ja juba ongi ju 300 eurot täis ja rohkemgi. Teismelise söögi peale läheb vähemalt 200 eurot kuus. Ei – meil ei ole kartul-kapsas-porgand “omast käest”. Teen küll ise palju süüa, kuid 180 cm pikkusele noormehele läheb ikka neid võileibu ka omajagu sisse. Kord nädalas on ka pizza päev. Peetri Pizza on 7.90, korrutame selle neljaga ning selle peale ühes kuus 23.60. Lapsele on veel vaja ka riideid ja jalanõusid. Kindlasti ka mõningane taskuraha (kes ütleb, et lapsele pole taskuraha vaja?), ma arvan, et 30 eurot kuus 15-aastasele ei ole priiskamine. Laps käib vahet ka mõne sõbra sünnipäeval, vaja kingituseraha – kas siis midagi osta või ümbrikusse. Hmm…..koolis küsitakse ka raha – vaata imet! lapsi viiakse teatrisse, kinno ja kontserdile! Tegelikult käin ise ka lapsega aegajalt kinos, teatris ja kontserdil. Sõidan lapsega mõned korrad aastas teise linna vanaema vaatama. Bussipilet maksab. Ahjaa- juuksur! Kord kuus 15 eurot.

Lisaks kulub lapsele seepi, šampooni, hambapastat, hambaharja, dušigeeli, näopuhastusvahendit, raseerijaid, jne. Needki maksavad.

Ja mida teeb hooliv vanem, kui lapsel on näiteks probleem näonahaga? Ikka paneb kosmeetikule aja. See maksab.

Minu lapsel on olnud veel ka mõned sporditraumad, mille tõttu oleme käinud spordiarsti juures ja füsioteraapias. Need kõik maksavad. Kas vaatate pealt, kuidas laps piinleb?

Mul on tunne, et see 600 eurot on nüüd ammu täis ja mingite väikeste reisideni (ehk nende kulu arvestamiseks) pole jõudnudki.

Mis ma veel olen teinud? Lapsel tekkis koolis ühe ainega probleem, palkasin eraõpetaja. Maksin tundide eest, sai järejele, porobleemi enam pole. Kas te vaataksite seda tuima näoga pealt?

Ahjaa- breketid olid vahepeal veel olulised. Nendegi eest pidi maksma. Ja mitte vähe.

Lapse sünnipäeval kutsun lähisugulased kokku, pakun süüa ja kooki. Tasuta pole veel seda kuskilt saanud. Ka lapse isa ja vanavanemad saabuvad ning istuvad lauas.

Ja kuidas see nüüd meelest läks, et seoses kooliaasta algusega oli vaja hankida vihikuid, kaustikuid, pliiatseid jms. Kulus küll ühekordselt 30 eurot, aga nii need kulud tekivadki.

Nüüd tuleb välja vahetada ka voodilinad, sest on juba üle 10 aasta vanad ja narmendavad pisut ning on ka titekad. Tekk ja padi tahavad ka välja vahetamist.

Jne

Jne

Jne

See on ainult rahaline pool. Ravimid unustasin! Jällegi – no mis see Paracetamol või Sudafed maksab, aga lööme need asjad kokku ja nii see kulu tekib.

Mina panen ka arstiaegu kinni ja käin temaga seal kohal. Noh, muidugi – kui suur see ajakulu ikka on, eksole? Aga 15 minutit siit, 15 minutit sealt ja märkamatult ongi nii, et lapsega kooselav vanem panustab kokkuvõttes päris palju aega sellele, et kõik ikkagi hästi ja paremini sujuks.

Minu eks maksab elatist 250 kuus. See on ok. Aga ta ei tegele lapsega üldse. Näevad 2x kuus ca tund aega korraga.

Kui mu eks hooliks, suhtleks, muretseks kooli pärast, õpetaks, suunaks, viiks, tooks, ajaks asju jne, siis ma vist ei viitsiks köhidagi, kui ta juhuslikult elatist ei maksaks.

Kas suhtes olles ka karjud mehe peale, et kes rohkem vetsupaberile panustas ja kes rohkem hambapastat kasutas? Kirjutad kõik väljaminekud märkmikusse ja kuu lõpus nõuad oma mehelt osa raha tagasi, sest suutsid mehest 10 eur rohkem kulutada? Mähkmeraha teete ka pooleks? Vaesekene! Sinu jutust saab väga hästi aru, millise inimhingega tegu on

+8
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas suhtes olles ka karjud mehe peale, et kes rohkem vetsupaberile panustas ja kes rohkem hambapastat kasutas? Kirjutad kõik väljaminekud märkmikusse ja kuu lõpus nõuad oma mehelt osa raha tagasi, sest suutsid mehest 10 eur rohkem kulutada? Mähkmeraha teete ka pooleks? Vaesekene! Sinu jutust saab väga hästi aru, millise inimhingega tegu on

Ilmselgelt on see siin üksiasjalikult välja toodud sellepärast, et mõni ei saa aru, kuhu raha kulub. Sinu arust on normaalne, et last kasvatav vanem katab kulud, kasvatab jne, kui mingit panust ka teiselt poolelt ootab, on ta väiklane inimhing. Ise oled haigevõitu.

+8
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Jne

Jne

Jne

Miks ma suhtes olles mehe peale karjuks? Ma pole ju oma postituseski kellegi peale karjunud. Kust sul selline arusaam? Tõin lihtsalt näiteid kuhu raha kulub. Ja seda ju kõike siiski ikkagi umbkaudu (võibolla kulub mul lapse toidule välja toodud 200 asemel 195.60 või hoopis 211 – seda tõesti ei oska öelda). Ma tean ju ilma märkmikutagi, kui palju laias laastus millele kulub. Pooleks pole me midagi teinud, mina maksan ju kõige eest rohkem (kui tema annab 250 ja tegelikult kulub 600+, siis kes siin “võidus” on?). Saaksid sellest ju aru, kui korralikult mu postituse läbi loed. Mina, vastupidi, senti just ju ei sae.
Päris mitu asja läks ka meelest kirja panna. Nagu näiteks jalgratas ja jalgrattaga seotud kulud. Ega need suured pole, aga jällegi – uus sisekumm 4.50 ja uued helkurid-tuled umbes 7 eurot (ühed odavamad, mida saada on). Kiiver läks katki, vaja uus hankida.
Distantsõppe ajal oli vaja kaamera koju arvuti juurde hankida. Neid kulusid on ikka omajagu. Ja ega need, kes selle peale pole mõelnud või ise last kasvatanud, sellest aru ju ei saagi. Ning nagu mu postituse lõpp ütles, siis raha asemel sobiks mulle ka ajaline panustamine. See on paraku 0. Ega see riiete ostminegi mingi lihtne tegevus pole – vaja käia, otsida ja passitada. Sobitada oma aeg lapse ajaga (kooli ja trennide kõrvalt).

Aga teemaväliselt, kuid siiski kuludest ja märkmikust rääkides – tean juhust, kus mees pärast reisi naisele üksikasjaliku arve esitas: kõik kohvid jms sendipealt pooleks arvestatud.

+4
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

ministeerium ei pea sinu lapsi kasvatama.
tegemata on selle vanema töö, kes ise last ei kasvata ja raha ka nagu hästi lapse kasvatamiseks panustada ei taha. no kui just peab, siis ehk hädapärast näpuotsaga võib, kui enda tarbimisest üle juhtub jääma.
elatise üle kemplemise asemel hakaku asjaga sisuliselt tegelema, st oma lapsi tegelikult ka kasvatama. juhul muidugi, kui on sel määral usaldusväärsed, et lapsi nende hoolde usaldada saab.

See veel puudus, et minteerium meie lapsi hakkaks kasvatama. Selle jaoks on meil ikka omal pead otsas.
Kes tellis uuringud ja miks uuritakse, peaks ju huvi pakkuma kõigile.
Kui mõlemad vanemad last hakkavad kasvatama, kaob elatis sootuks ära.

+1
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 219 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Elatiseteema