Esileht Pereelu ja suhted Elatisraha määramise plussid ja miinused

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Teema: Elatisraha määramise plussid ja miinused

Postitas:
Kägu

Mõtlen juba aastaid, kas lasta määrata kohtu kaudu elatisraha lapse isale ja endiselt ei suuda otsustada. Millegipärast jääb julgusest puudu, et konkreetne otsus vastu võtta. Seda teed mitte ette võtta on oluliselt lihtsam, sest siis ei muutu miski ja teadmatus, mis saaks siis kui… On see nõrk koht.

Põhjused, miks ma seda ei teeks- lapse isaga suhted enam-vähem okeid. Vahel tuleb ette ütlemisi lapse kasvatamise teemal (ta kipub mõnikord last kergelt kiusama mis tekitab neil pingeid). Lahendan neid jõudu mööda ja õnneks ta pika jauramise peale lõpuks midagi ka võtab kuulda.

Samas ta siiski veedab lapsega iga nv koos aega ja hindan ka seda kõrgelt ja laps on hoolimata nende tülidest siiski hea meelega alati valmis minema isa juurde.

Isa maksab ühe lapse trenni kinni (48eur) ja aitab vahest osta mingeid riideid või asju lapsele. Seal aga tulevadki käärid sisse. Kuigi ta aitab osta, siis kindlasti ei anna ta seda raha mulle niisama kätte, vaid peame koos poodi minema ja mina valin, tema maksab.

Täna aga oli taas olukord, kus lapsele oli vaja osta soojem müts. Jah, see et ma valisin bredeni kallima otsa mütsi on minu isiklik kapriis, oleks saanud ju ka soodsamalt ja selle raha eest, mis üle jääb, oleks saanud veel midagi lapsele, nt kindad. Eeldasin, et ta aitab ise osta kindaid. Samuti kuna laps kaotas eelmine nädal trenniriiete koti ära, siis ka uusi botaseid ja trennriideid oleks vaja. Need valiksin odavama otsa omad juba kuid siiski, endal on praeguseks raha otsas. Ta oli nõus ostma, kuid alles palgapäeval, ehk 10.kuupäev- sinna ju ca 2 nädalat aega! Okei, saaks trennis käia ka suva pükstega niikaua ja sokkis joosta ja samuti soojemad sõrmikud on olemas, kuid mind ajab marru see suhtumine, et kui ma jään asjade ostmise palumisega hilja peale, ehk kuu lõppu, siis temal rahad otsas. Pada sõimab katelt, eks, sest ka minul on rahad otsas kuid talvemütsi jaoks siiski leidsin raha.

Samuti ajab mind marru see, et me peame selle poetripi koos ette võtma.

Minu maksta on veel üks teine lapse huviring ja jooksvad kulutused- pidevalt kellegi sünnipäevad, sinna raha vaja ja muud nipet näpet. Kui panna kokku summad, mida tema on lapsele kulutanud ja mida mina, siis ma olen rohkem kulutanud. Iga väikse püksipaari pärast ei hakka teda ju paluma. Kooli alguseks ostis tema lapsele riideid valmis, kuid dresse jms vajalikke tol hetkel poes polnud, mis oleksid siis sobivad. Need ostsin mina.

Ka talvesaapad, joped jms olen ise ostnud. Eelmine aasta ostis tema kombeka. Ehk ei saa öelda, et ta üldse ei panusta, kuid selline raha kerjamine mulle isiklikult ei meeldi, et iga asja jaoks pean eraldi küsima ja siis temale sobival päeval koos temaga poodi minema.

Paar aastat tagasi takistas mind see peamiselt, et äkki ta minu elatisenõude peale nõuab 50/50 aega lapsega, mis kindlasti ei sobi. Mitte et ta halb isa oleks, kuid kahjuks ei ole ta tihti ka parim ja lahkhelisid ning kiusamisi neil ikka tuleb ette ja ei taha et laps seda taluma peaks rohkem kui nv. Õnneks enamus nv neil on toredad, kuid siis on need teised, kus laps tulen nuttes tagasi ja mõlemad on tigedad. Paraku süüdi on pigem isa oma käitumisega, kuna ei oska last respekteerida ja ei oska mõelda, et 7a lapsega ei tehta selliseid nalju mida täiskasvanud teevad omavahel, lapsed ei saa aru ja solvuvad kergemini.

Nüüd aga mõtlen, et paneks ikkagi selle miinimum elatise peale (uue korra järgi) ehk 149€. Oleks abiks ikka meile ja jääksid ära pidevad raha kerjamised. Kui ta nüüd peaks 50/50 aega nõudma siis peaks siililegi selge olema et ta teeb seda ainult selle pärast et raha mitte maksta.

Kardan aga rikkuda omavahelisi suhteid. Kellel on kogemust, siis kui pekki keerab onavahelise suhtluse elatise nõudmine kohtu kaudu?

Või peaks sellest olema rohkem ükskõik?

Mis üldsus arvab? Ma olen ausalt täiesti ummikus ja tahaks tegelikult nõuda välja seda raha, aga mingi osa minu sees kardab seda millegipärast teha… 🙁

+9
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Raha ei korva seda kui jobuga tuleb hakata maid jagama. Võib olla saate kokkuleppele, et valid asja välja, pildistad ja ta ise ostab ära.

+5
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Issan kui õudne, mingi 149 euro pärast peab sellist jama taluma. Ja iga mütsi vms niimoodi kerjama. Kas ta raha siis üldse ei maksa praegu või? Maksab seda trenni ja siis vahel ostab riideid, mida peab niimoodi kerjama? Õudne.

+14
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Issan kui õudne, mingi 149 euro pärast peab sellist jama taluma. Ja iga mütsi vms niimoodi kerjama. Kas ta raha siis üldse ei maksa praegu või? Maksab seda trenni ja siis vahel ostab riideid, mida peab niimoodi kerjama? Õudne.

Jah, täpselt nii see hetkel ongi 🙁

Et ise läheks lapsega poodi, ostaks mis vaja seda ei ole, sest “ta ei oska valida” ja ei tea mis vaja osta.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ütleks üsna konkreetselt sellisele isale, et trenniks on vaja 1)…2)…3) jne. asja. Ja saadaks ta järgmisel kohtumisel lapsega poodi ning nõuaks, et laps tuleb asjadega koos tagasi. Mille pärast pead sina mingi eksiga koos mööda poode töllerdama? Jumal milline stress iga kord. 7a on juba suur inimene, ajagu koos lapsega lapse asju. Ja see ei ole sinu asi, et temal raha otsas on, sina pead ju mütsi ja toidu jaoks raha leidma ka kuu lõpus?

Ja muide, enda kirjale ja nõudmistele paned kaasa konkreetselt nimekirja enda eelmise/selle kuu väljaminekutest seoses lapsega ja kontoväljavõte juurde. Võrrelgu siis ise. Keegi ei tee talle liiga.

Ja kui kõik see ei anna tulemust, siis muidugi elatis välja mõista. Hiljem ei saa mees ka väita, et sa pole normaalset toetamist talt varem küsinud. Oled küll ja saad ka tõestada – sellepärast igasugune raha küsimine alati konkreetse nõudega ja kirjalikult. Võetakse arvesse seda ka siis, kui mees kohe peale elatisenõuet “karistuseseks” hakkab midagi lapse suhtlemiskorra kohta kobisema. Et vot on otsene reaktsioon sellele, et sa lõpuks julgesid suu lahti teha.

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kummaline, et mõlemal on kuu lõpus raha nii otsas, et pole raha dresssi-tossupaari jaoks.

Vaevalt, et 149 eurot seda olukorda päästab. Tõenäoliselt on raha otsas ka vaatamata sellele.

Samas TA asemel laseks elatise määrata. Lisaks riietele on ka muid kulusid mis on suuremad kui üksi elades, nt eluasemele ja toidule.

+14
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kummaline, et mõlemal on kuu lõpus raha nii otsas, et pole raha dresssi-tossupaari jaoks.

Vaevalt, et 149 eurot seda olukorda päästab. Tõenäoliselt on raha otsas ka vaatamata sellele.

Samas TA asemel laseks elatise määrata. Lisaks riietele on ka muid kulusid mis on suuremad kui üksi elades, nt eluasemele ja toidule.

Jah, see kuu läks hapusti, kohe palgapäevast tuli ootamatu kulu- 250€ minu hammaste juureravile. Sellest hoolimata leidsin raha, et osta lapsele kõige hädavajalikum talvemüts, vaadates ka, et oleks kvaliteetne ja mugav lapsele,mitte suvaline näss. Et jah, reeglina rahad nii otsa ei lõppe.
Tahaksin elatisraha juba ka põhimõtte pärast panna, sest ma ei jaksa temaga kembelda ja taielda, kas saan see kuu tema käest abi miskise riidetüki ostmiseks või mitte. Tavaliselt ta ei keeldu, aga ma pean meeles pidama just seda õiget päeva, muidu nädal-kaks peale palgapäeva on tal rahad juba otsas. Ajabki närvi, et suitsu ja alkoholi peale tal raha jagub ja muude asjade peale, mis talle endale on vaja, kuid lapse vajadused on vähemtähtsamal kohal.

Mõnele võib tunduda 149€ mõtetult väike summa, kuid mitte minu jaoks. Sealt võtta maha 2 trenni – 83€ jääb järgi 66€. Lisaks saan lastetoetust. See juurde panna ja 120€ olemas. Sellest summast on piisav, et ma ei peaks temaga enam ühendust võtma ja jaurama, et kas aitab osta midagi või millal aitab. Lisaks saab laps hooletult sünnipäevadel käia ja ma ei pea muretsema.
Raske on talle sellist kokkuvõtet teha, sest mõni kuu ma ei osta lapsele üldse riideid, kuid teine kuu tuleb neid rohkem- joped, püksid, saapad, kindad, mütsid jnejne. Lisaks aeg ajalt koolitarbeid jne. Kui ma läheksin tema juurde selle jutuga, siis kardan, et saadab mu pikalt ja ütlebki, et sellised kulutused ei ole igakuised ja küsigu ma tema abi kui vaja.

Kahjuks jah, ta ei ole selline mees, kes läheks lapsega ise poodi nimekiri näpus. Olen üritanud saata, kuid tulutult, tema ei oskavat valida asju ja pärast saab vale jnejne. Korra oli kogemus, kui ostis lapsele saapad, aga ei osanud arvestada varuga, ehk ostis ülitäpselt suurusesse ja olidki peagi väiksed need saapad.

Tean, et oleks õigem panna elatis peale. Ma ei tahagi maksimaalset välja nõuda mis hetkel on 292€, sest ma ei pea sellist summat vajalikuks, kuid 149€ pluss lastetoetus 60€ on juba piisav minu arvates ja oleksin rahul.

Aga see hirm, et kuiiii pekki meie omavaheline suhtlus peale seda läheb.. Samas, kas mul siis üldse on temaga vaja enam suhelda? Hetkel meie suhtlus piirdubki sellega, kui me käime poes lapsele asju ostmas või ma selgitan talle, kuidas käituda või mitte käituda lapsega nii, et neil omavahel kiskumiseks ei läheks ja laps trotsi täis poleks. Jääks see poes käimine ja lõputu kerjamine ära, see ei ole ausalt üldse meeldiv…

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

endal on praeguseks raha otsas.

Sa oled ära kulutanud enda panuse 292+lapsetoetus 60+isa antud trenniraha 48+isa veedetud aeg lapsega+? Kas see kuu oli pisut rohkem sünnipäevadel traavimist, et endal ja lastel kõht tühjaks jäi? Ja kuidas palun, kui isa lapsega suhtleb, siis teeb ta seda sellepärast, et emale mitte raha maksta??? Mul hakkkab üksikemade tembutamine vaikselt üleviskama! Sa lähed teist lapsevanemat kohtusse kaebama- andke kannatust!

+4
-26
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa oled ära kulutanud enda panuse 292+lapsetoetus 60+isa antud trenniraha 48+isa veedetud aeg lapsega+? Kas see kuu oli pisut rohkem sünnipäevadel traavimist, et endal ja lastel kõht tühjaks jäi? Ja kuidas palun, kui isa lapsega suhtleb, siis teeb ta seda sellepärast, et emale mitte raha maksta??? Mul hakkkab üksikemade tembutamine vaikselt üleviskama! Sa lähed teist lapsevanemat kohtusse kaebama- andke kannatust!

Mida sa vahutad siin. Ema katab kõik lapse olulised vajadused, pakub peavarju, toitu, ostab kõik muud asjad, hoolitseb suurema osa ajast lapse eest. Isa ostab paar hilpu ja maksab ühe trenni ja sinu arust on panus liiga suur? 149 eurot küsida on ka liiga palju sinu arust? Sellistest hädapätakatest sendisaagijatest isadest on tõesti kõrini, andke kannatust.

+29
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida sa vahutad siin. Ema katab kõik lapse olulised vajadused, pakub peavarju, toitu, ostab kõik muud asjad, hoolitseb suurema osa ajast lapse eest. Isa ostab paar hilpu ja maksab ühe trenni ja sinu arust on panus liiga suur? 149 eurot küsida on ka liiga palju sinu arust? Sellistest hädapätakatest sendisaagijatest isadest on tõesti kõrini, andke kannatust.

Kuradi panust sa siin taga ajad, endal ei ole söögirahagi kuu lõpuks, hädapätakas.

+3
-21
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuradi panust sa siin taga ajad, endal ei ole söögirahagi kuu lõpuks, hädapätakas.

Jutt ei ole minust. Mina muidugi ei hakkaks mingi mütsi pärast sellise tolgusega mööda poode käimagi. Oleks ammu nõudnud normaalse summa elatisraha, mitte käinud iga hilpu eraldi palumas.

+13
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Appi, kui õelad võivad mõned olla ikka.
Ma tahaks näha perekonda, kus REAALSELT läheb lapse peale mõlema vanema panus 292+60 ehk kokku 644€ kuus? See ei ole kindlasti reaalne summa vähemalt meie peres. See kuu olen lapse peale panustanud otseselt trennile ja riietele isiklikult 90€ pluss nipet-näpet ostnud. Aaa, sünnipäeval käis kaa laps ja kingituseks oli 15€ kinkekaart. Pluss koolis oli laat, sinna sai laps veidi taskuraha kaasa. Ehk jah, vähemalt 115€ olen kulutanud tõesti. Sinna sisse ma ei arvesta elamiskulusid- toitu, hügieenitarbeid mis on jooksvad elementaarsed kulud.
Oleks tarvis veel ca 100 eurot kokku- kindad, trenniriided, trennikott, sandaalid kooli.
Kui ma kulutaksin reaalselt lapsele 644 eurot kuus, siis nõuaksin ka 292€ sisse. Kuid pean seda liiga suureks, meie pere vajadustele mittevastavaks. Ehk ei, ma ei lähe lapse rahade eest enda jaoks shopingule.

Seda kõike välja kirjutades tundub mulle endalegi jabur, et miks ma ei lase välja nõuda 149€, mis oleks uue korra järgi (kas oli 2023 aastast?) kehtiva arvutuse järgi summa. Pean seda õiglaseks ja meie pere vajadusi arvestades piisavaks.

+9
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jutt ei ole minust. Mina muidugi ei hakkaks mingi mütsi pärast sellise tolgusega mööda poode käimagi. Oleks ammu nõudnud normaalse summa elatisraha, mitte käinud iga hilpu eraldi palumas.

Täpselt samade sõnadega tuleb tagasi anda, kes teisele tolgus ütleb, see ise tolgus on! Nii on.

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja kes need arved ja toidu eest maksab, kui mitte ema.
TA muidugi peane alimendid peale. Tema kohus on ka lapsele panustada.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

nõuaksin ka 292€ sisse

Paugutage, paugutage. Kohe näha, et lapse heaolust savi

+1
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga see hirm, et kuiiii pekki meie omavaheline suhtlus peale seda läheb.. Samas, kas mul siis üldse on temaga vaja enam suhelda?

Tõepoolest – kas sul on üldse vaja temaga suhelda?

Mõtle selle peale.

Ja kui ta peaks lapsega suhtlemisele bloki ette lööma, siis see on tema kaotus, jumala eest.

Mis puudub kiuslikku käitumisse lapse suhtes, siis selles osas ma kutsuks ta lastekaitse juurde kolmepoolsetele läbirääkimistele. Lastekaitse saab teid suunata perelepitusse ja perelepituses on võimalik läbi rääkida lapse kasvatamisega seotud põhimõtted. Kiuslikku käitumist ei peaks mitte kellegi poolt taluma.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind paneb siin hoopis imestama, et tegu ei ole nähtavasti hästi teenivate lapsevanematega, säästud puuduvad ja elatakse palgapäevast palgapäevani, aga lapsele ostetakse ülikallis müts hoolimata sellest, et raha pole.  Ma teenin nähtavasti oluliselt rohkem, kuid minu lapsed on kõik käinud suvaliste nässidega, nagu teema-algataja ütleb. Seevastu on mul arvestatavad säästud ootamatuteks olukordadeks elus. Sel kuul läks külmkapp näiteks katki, parandada seda ei saanud. Kehitasime õlgu ja läksime ostsime poest uue.

Mingi rahaline kokkulepe oleks mõistlik saavutada lapse isaga, kas kohtuga või ilma. Kas oleks lahendus, et lapsele tehtavad otsesed kulutused kogudki tšekkidena kokku ja mees maksab näitaks kord kuus neist poole summast tagasi järgmisel kuul? Sa praegu oma sissetulekute- väljaminekute üle arvet ei pea, et saaksid eksmehele kohe näidata enda tehtavaid kulutusi lapsele?

Tulevikuks aga soovitan hakata oma raha targemalt planeerima ja kulutama ning otsida ehk võimalusi, kuidas leida tasuvam töö või lisateenimise võimalus, et saaks ka säästud tekkida. Kui ei teeni üle Eesti keskmise, siis ei saa lapsele loogiliselt võttes ka lubada üle keskmise kallist mütsi.

+16
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas oleks lahendus, et lapsele tehtavad otsesed kulutused kogudki tšekkidena kokku ja mees maksab näitaks kord kuus neist poole summast tagasi järgmisel kuul?

?Ja mees teeb siis sama, kui laps temaga koos on, siis kogub tšekid kokku ja hõõrub neid koledate sõnade saatel emale kuulõpus nina alla?

+1
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Raske on talle sellist kokkuvõtet teha, sest mõni kuu ma ei osta lapsele üldse riideid, kuid teine kuu tuleb neid rohkem- joped, püksid, saapad, kindad, mütsid jnejne. Lisaks aeg ajalt koolitarbeid jne. Kui ma läheksin tema juurde selle jutuga, siis kardan, et saadab mu pikalt ja ütlebki, et sellised kulutused ei ole igakuised ja küsigu ma tema abi kui vaja.

Selline kokkuvõte tehakse ikka pikema aja peale kokku. Sa ei ole siiani tšekke alles hoidnud ja kulude arvestust pidanud? No siis alates detsembrist hakka pidama. Igasugused riided ja muud kulud, mida iga kuu ei tule, lähevad kirja. Ja jagad siis kogu aasta kulud 12 kuu peale. Kirja paned kõik kulud, ka pisikulud, kui ostad paar paari sokke või maksad kooli klassiraha 2 eurot, ikka kirja. Sest tegelikult läheb nende pisiasjade peale ka ootamatult suur summa, mida üldse ei adu, kui need mustvalgel kirjas ei ole. Lisaks mingi mõistlik summa toidule ja muule kuus. Seda on täpselt võimatu arvestada, aga no kogu teie toidule kuluvast pool  (eeldusel, et kahekesi elate) tundub õiglane, seitsmeaastane sööb juba täiesti normaalselt inimese kombel, kui sa just endale eraldi mingeid kalleid asju ei osta, siis ilmselt  kulub kodutoidust umbes pool lapsele. Ja kindlasti tuleb kokku see 358 eurot ära (2*149+60). Hetkel, kus lapse isa ise maksab, paned muidugi kirja ka tema makstud asjad nii, et oleks selgelt eristatav, mida maksid sina, mida tema. Ja siis selle tabeli alusel saabki mehega rääkida ning kui vaja, siis ka kohtusse minna.

Kahju, et sa siiani seda kõike kirja ei ole pannud. Muidugi, kui enamasti kaardiga maksad või netist ostad, saad pangaväljavõtte abil mingi osa enda kulude näitamiseks juba praegu kirja  panna. Aga see on poolik veel, sa ei suuda eristada toidupoe arvest lapsele ostetud sokke vmt.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga see hirm, et kuiiii pekki meie omavaheline suhtlus peale seda läheb.. Samas, kas mul siis üldse on temaga vaja enam suhelda?

Tõepoolest – kas sul on üldse vaja temaga suhelda?

Mõtle selle peale.

Ja kui ta peaks lapsega suhtlemisele bloki ette lööma, siis see on tema kaotus, jumala eest.

Mis puudub kiuslikku käitumisse lapse suhtes, siis selles osas ma kutsuks ta lastekaitse juurde kolmepoolsetele läbirääkimistele. Lastekaitse saab teid suunata perelepitusse ja perelepituses on võimalik läbi rääkida lapse kasvatamisega seotud põhimõtted. Kiuslikku käitumist ei peaks mitte kellegi poolt taluma.

Hmmm, aga äkki võikski siis lastekaitsega ühendust võtta ja läbi nende perelepitaja leida vms. Sest see kiusamise teema on tõesti selline, millega peab tegelema. Kõige hullemal intsidendil palus ka laps abi, et ma teeks midagi isaga. Sisuliselt ta ütleski, et emme võta lastekaitsega ühendust, äkki nemad saavad aidata ja rääkida temaga.

Ühtlasi saaks ka elatisrahast rääkida neutraalsel pinnal koos “vahekohtunikuga”. See oleks kui idee, isegi päris hea idee ma mõtlen…

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas oleks lahendus, et lapsele tehtavad otsesed kulutused kogudki tšekkidena kokku ja mees maksab näitaks kord kuus neist poole summast tagasi järgmisel kuul?

?Ja mees teeb siis sama, kui laps temaga koos on, siis kogub tšekid kokku ja hõõrub neid koledate sõnade saatel emale kuulõpus nina alla?

Naga teemaalgataja kirjast mulle tundub, siis toiduraha arvestust nad hetkel ei pea ja teemas on ainult lapsele tehtavad muud kulutused – riided, jalanõud, koolitarbed, sünnipäevakingid sõpradele jne, mida lapse isa ise koos lapsega ei osta vaid hetkel käiakse koos lapse ja lapse emaga ostmas. Seega pole mehel ka mingeid tšekke mida lehvitada?

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teil on kahepeale kasvatada üks (!) laps ning talle mütsi ostmiseks tuleb pere-eelarves olulisi ümberkorraldusi teha… Võtab sõnatuks.  Ja ise kohe üldse ei adu, et üle võimete elada soovid?

Järgmisel hetkel on su juntsu selle mütsi ära kaotanud, mis sa siis teed? Usu mind, su lapse elukvaliteedi kasv ei ole võrdeline talle ostetava mütsi hinnaga.

P.S kui soovid lapsele kelgumäele sooja tuukrimütsi, siis võin sulle niisama anda helesinise villase Lenne tuukrimütsi (küll kasutatud).

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Bredeni “kallima otsa müts” maksab vähemalt 30, ehk ka 45-50.-  Kui samal inimesel ei ole kuu lõpus söögiraha ja kakeldakse 149.- pärast, laps ei saa samal ajal kindaid või spordiriideid, siis kus siin pildil on midagi valesti? Lisaks sellele, et isa ilmselgelt EI kata poolt lapsele kuluvast elementaarsest rahast, tundub siin olevat ka suht vilets rahaplaneerimise oskus, kui mõlemal on kuu lõpus näpud NII põhjas, aga Bredeni mütsi jaoks iga kell, kasvõi kõhu kõrvalt…

+16
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kust te võtate, et söögiraha ei ole kuu lõpuks? Sellest ei kirjuta teemaalgataja küll midagi. Tal ei ole raha, et kohe trenniasju osta, söögiraha võib samal ajal ju ometi olla.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Elatise süsteem selleks ju ongi, et last kasvatav ema saaks enda jaoks ebasoovitav ja põlastusväärne lapse/laste isa, pole vahet kas naise pärast või on mees lihtsalt suuremate eesmärkideta tropp, võimalikult kauaks ja kaugele pildilt ära saata. Sest ega ükski laps ju ei vaja sellist eeskuju, ega isafiguuri, kelles teda kasvatav ema on pettunud. Ja kui isa maksabki elatist, siis ega laps ei pea ju teadma, et mingi isa kuskil on tema asjade jaoks mingi kopika andnud, ema ju ostis, järelikult ema ongi kõige tähtsam.

+3
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arvates see isa ikkagi juba praegu maksabki või kulutab 149 kuus. Kõigepealt maksab lapse ühe trenni kinni, see on 48. Alles jääb 101 ja laps on igal nv-l isa juures, sööb seal. Seega 25 euri per 2 päeva 3 korda päevas sööki  korda 4 nv-d ongi kokku 101 eurot ja lisaks ostab lapsele ka riideid jooksvalt.

+4
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Elatise süsteem selleks ju ongi, et last kasvatav ema saaks enda jaoks ebasoovitav ja põlastusväärne lapse/laste isa, pole vahet kas naise pärast või on mees lihtsalt suuremate eesmärkideta tropp, võimalikult kauaks ja kaugele pildilt ära saata. Sest ega ükski laps ju ei vaja sellist eeskuju, ega isafiguuri, kelles teda kasvatav ema on pettunud. Ja kui isa maksabki elatist, siis ega laps ei pea ju teadma, et mingi isa kuskil on tema asjade jaoks mingi kopika andnud, ema ju ostis, järelikult ema ongi kõige tähtsam.

Kibestunud inimene, kellega laps suhelda ei taha, aga ajab teise vanema kraesse, no paha lugu, kui omad vitsad peksavad. Teemaalgataja kirjutab, et on hädas kiusliku ja vastiku vanemaga, lisaks laps on samuti hädas, sellise vanemaga ei peaks suhtlema üldse, hea oleks kui teemaalgataja laps ütleks, et sellise kiusliku vanamehega tema ei suhtle, sellises vanuses last ei vea vägisi papa juurde nagu mõnda 3 aastast. Saatke vanamees pikale lainele ja tee kohtus kinnitus, et vanamees koitab, head aega ütleks ma sellisele, laps ilmselt vägisi käib tema juures, milleks suruda ja hirmu tunda, et äkki nõuab last endale üldse lõpuks, nii suur laps saab juba oma arvamust konkreetselt avaldada küll ilma, et politsei ja lastekaitsega peaks last isa juurde tarima. Ära karda, saada pikale lainele ja alimendid peale, kohus elusees ei nõua veel eriti sellises vanuses ja kooli ealise lapse pendelrännet kahe kodu vahelt.

+2
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida kuradit sellistelt tolgustelt tulebki lastele raha nõuda.Need on ju ka tema lapsed saagu sellest aru maksku raha ja hooligu oma lastest.Mis tähendab ei julge.Kohe elatisrahad peale ja hakaku maksma,kuni lapsed 18 .

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kibestunud inimene, kellega laps suhelda ei taha, aga ajab teise vanema kraesse, no paha lugu, kui omad vitsad peksavad. Teemaalgataja kirjutab, et on hädas kiusliku ja vastiku vanemaga, lisaks laps on samuti hädas, sellise vanemaga ei peaks suhtlema üldse, hea oleks kui teemaalgataja laps ütleks, et sellise kiusliku vanamehega tema ei suhtle, sellises vanuses last ei vea vägisi papa juurde nagu mõnda 3 aastast. Saatke vanamees pikale lainele ja tee kohtus kinnitus, et vanamees koitab, head aega ütleks ma sellisele, laps ilmselt vägisi käib tema juures, milleks suruda ja hirmu tunda, et äkki nõuab last endale üldse lõpuks, nii suur laps saab juba oma arvamust konkreetselt avaldada küll ilma, et politsei ja lastekaitsega peaks last isa juurde tarima. Ära karda, saada pikale lainele ja alimendid peale, kohus elusees ei nõua veel eriti sellises vanuses ja kooli ealise lapse pendelrännet kahe kodu vahelt.

Niikaua, kuni laps siiski soovib tema juures käia (kusjuures väga hea meelega läheb alati!) hoolimata nende probleemidest, siis kindlasti  maei võta ette selliseid samme, et lapsel keelata või vähendada temaga kohtumist.  Jagan lapse isaga ise puid ja maid ja kui vaja, siis otsingi abi lastekaitselt/proffessionaalidelt. Isa ei ole halb isa, kuid paraku väga idiootsete “naljadega” millest täiskasvanud inimesed heal juhul saavad aru, kuid mis võivad last hingepõhjani solvuma panna ja tajub seda kiusamise/narrimisena. Eks ta jah, vahest ongi seda ka. Õnneks enamustel kordadel neil on hea nädalavahetus ja ei ole suuremaid kraaklemisi.

Niipalju tegin ära tänu teile- helistasin lastekaitsesse ja palusin sealt abi. Ehk saaksid saata meid perelepitusse vms, kus saaksime rääkida omavahelistest probleemidest lapse kasvatamisega seotud teemadel. Paraku esmane vastus sealt tuli, et nad võtavad reeglina esimese kontakti ise isaga ja räägivad temaga ise. Seda ma kardan, muidu jääb lapse isale mulje, et ma ala kaeban ta peale lastekaitsesse jne. Pigem sooviksin ühist aega perelepitusse, kus muuhulgas saaks kokku leppida lapse kasvatamise põhimõtted ja arutada läbi, milline käitumine on okei ja milline mitte, samuti puudutada ka rahalist poolt.
Samas ei ole mulle veel lastekaitsest tagasi helistatud, lubati, et just konkreetselt minu piirkonna töötaja võtab ise ühendust minuga ja siis arutame seda asja.

Ja noh, muidugi elatise kohta sealt öeldi kohe, et seda tuleb ikkagi välja mõista ja see on lapsevanema kohus seda ka maksta.

Ja kui keegi tahab sinna teemasse laskuda, et miks ma sellisega lapse tegin, siis ausalt, enne lapse saamist 4 aasta jooksul ei olnud temas selliseid iseloomujooni. Viimane kooselu aasta ta noris ja nokkis minu kallal samuti, meelega, et mind närvi ajada, sest talle meeldis minu reaktsiooni vaadata ja naerda selle üle. Ilmselgelt ei käitunud ta enne lapse tegemist nõndaviisi. Tundus, et tema jaoks oli lapse saamine justkui mingi ankur mis hoiaks naist igavesti tema küljes kinni ja enam ei pidanud pingutama.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seoses hetkel käimasoleva elatise suurust muutva seadusemuudatusega oleks just paras teema üles võtta. Ise küll ei kaebaks kohe kohtusse, vaid teeks ettepaneku notariaalne lepe teha, et kannab sulle lapse kulude katteks raha vastavalt kehtivale seadusele. Just ennekõike vastavalt kehtivale seadusele, mitte konkreetne summa. Vastasel juhul saad seda 149.- nõuda veel kümne aasta pärastki. Teisena võib siis nimetada, et mis summa see täna on ja millest koosneb. Selle kohapealt notar annab kindlasti nõu. Tema ülesanne on mõlemale vanemale tutvustada nende vastavaid õigusi ja kohustusi. Kust see 149.- number üldse tekkis? Plaanitav seadusemuudatus näeb ju ette 200+43-(60/2)= 213.- ja sedagi vaid aprillini, mil nii baassumma kui ka keskmise palga järgi arvutatud summa vastavalt tarbijahinnaindeksile ja keskmisepalga kasvule muutuvad/kasvavad.

Lisaks soovitaks enne notarisse mineku jutu ülesvõtmist konsulteerida MTÜ-ga Lapsele Vanemad. Nemad ajavad seda rida, et elatis marginaliseerida ja võimaldada vanematel ennekõike ise oma lapse ülalpidamist vahetult teostada. See on ilmselt see, mida su lapse isa enda arust praegu teeb, mille tegemise viis ilmselt sinule vastukarva on ja mida su eks võiks 50/50 jutuga saavutada tahta. Nemad võiksid anda nõu, mismoodi täpselt seda lapse vahetut ülalpidamist ära jagada nii, et sina ei peaks üksinda kõiki ostuotsuseid tegema ja iga eksi vanema-kohustuse-täitmise juures tema kätt hoidma.

Nagu ma aru saan, pole sul see raha kättesaamine kõige tähtsam, seega võiks mehe tõrkuma hakkamise puhul lapse kulude katmise enam-vähem võrdse jagamise plaani olemasolu sulle kasuks tulla.

+1
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Esileht Pereelu ja suhted Elatisraha määramise plussid ja miinused