Esileht Pereelu ja suhted Elatisraha/kiirmenetlus

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Elatisraha/kiirmenetlus

Postitas:

Tere!

Lõpuks peale 2 aastast raha kerjamist võtsin ennast kokku ja esitasin lapse isa vastu kiirmenetluse. Nüüd aga sain kirja, kus on mõned kohad ebaselged, ehk oskate Teie mind aidata??!

1. teatame Teile, et vastavalt elatisabi seaduse paragrahvile 3 on Teil õigus taotleda riigilt elatisabi maksekäsu kiirmenetluses tehtud makseettepaneku määruse alusel. Elatisabi makstakse 90 päeva eest arvates makseettepaneku määruse tegemisest (elatisabi seaduse § 3 lg 2).

2.Taotlus riigilt elatisabi saamiseks tuleb esitada Sotsiaalkindlustusameti piirkondlikule pensioniametile 30 päeva jooksul alates makseettepaneku määruse tegemisest. Makseettepaneku määrus on Teile kättesaadav e-toimiku infosüsteemis (www.e-toimik.ee

Kas see tähendab seda et riik maksab mulle nn kolme kuu raha lapseisa eest, kui ma vastava avalduse esitan??
Teine asi mis seal veel ebaselgeks jäi, et kas ma pean minema kohalikku pensioniametisse või saab seda teha läbi interneti??

Vabandust, aga ma tõesti ei saa sellest aru 🙂

Tänan abi eest!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas seal mõnda kontakti kirjal ei ole märgitud? Helista ja uuri!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

riik maksab jah, avalduse esitamiseks siis need 30 päeva aega. Aga konks ka sees- kui mees peaks juhuslikult maksma hakkama, siis pead riigile riigi raha tagasi andma. kui ei anna, siis mingi trahv vms. Minul oli kohtuotsus kuu algul ja kui siis läksin riigile avaldust tegema, ei osanud ma ju öelda, kas mees hakkab maksma või ei ja kuna ei taha jamada mingi tagasimaksega, millest võib hiljem mingi arusaamatus tekkida, siis jätsin avalduse esitamata. Peale 30 päeva ei saa enam avaldust teha. mine käi ise pensioniametis ära, seal seletatatkse( või oli sots amet, ei mäletagi enam )

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see ongi üks hirmus segane teema. Mul nt. tegi mees vastuväite, ja mina tõesti aru ei saa ega ka kuskilt ei leia, mida ma nüüd edasi tegema pean??

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 14:15; 02.03 11:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa tahad riigilt saada 3 k eest pisikest raha, siis taotle elatisabi.

Riik nõuab selle mehelt pärast sisse.

Ainult juhul, kui mees hakkab kohe otsuse päevast maksma, tuleb sinul see raha riigile tagastada.

Üldiselt ma ei tea meest, kes kohe raha kannaks 1. kuul.

Kui mees esitas vastuväite, läheb lugu üle hagimenetluseks st sulle antakse teada, millal on kohtuistung.

Elatisabi puhul ei muuda see midagi, ikka võid taotluse riigile teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Kui mees esitas vastuväite, läheb lugu üle hagimenetluseks st sulle antakse teada, millal on kohtuistung.
[/tsitaat]
Kas sinna peab ise kohale minema? Mina arvasin, et so vaid kirjalik menetlus ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 14:15; 02.03 11:58;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Pereelu ja suhted Elatisraha/kiirmenetlus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.