Esileht Väikelaps Elav fantaasia 3,5a lapsel

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Elav fantaasia 3,5a lapsel

Postitas:

Viimasel ajal laps mõtleb välja jutukesi ja juhtumeid, mida pole olnud. Näiteks praegu rääkis, kuidas ta käis venna ja ühe teise lapsega paadiga sõitmas, vajusid vee alla ja siis kraana tõstis nad välja. Väga tõsiselt, hoolega ja pikalt rääkis sellest.
Selliseid jutukesi tuleb paar korda nädalas ja ta ise tõsimeeli nagu usuks ka neid.
Ma ei tea, kuidas sellesse suhtuda. Kas see on ok või peaks talle seletama, et sellist asja ju pole tegelikult olnud või kuidas peaks reageerima?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust lapsed ikka fantaseerivad, ja kui ta seda nii üksikasjalikult jutustab, siis järelikult on hea fantaasia ja oskab ennast ka hästi väljendada. Praegu mina küll ei muretseks, kuulaksin lapse lugusid ja teeksin sobival kohal “tõesti või” ja “oi kui põnev” või “kui hirmus” jms. See oleks nagu mäng, saad arendada vestlust ja kuulata, mis suunas lapse mõte liigub.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tore ju.
Igaks juhuks võib õpetada juurde “mängult” vm ütlema, et mõni asjassepuutumatu üle ei reageeriks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingis vanuses täiesti eakohane. Tuleb teha vahet (nagu teemaalgataja teebki), et ta ei valeta vaid fantaseerib. Läheb üle.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on ainult hea, lapse kujutlusvõime areneb ja niikaua kui ta ise teeb vahet, mis on päris ja mis mitte, pole mitte midagi pahasti. Meil on olnud 3 lapsega karjakaupa kujuteldavaid sõpru ja seiklusi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on 4a ja mõtleb samuti asju välja. Peamiselt teiste lastega seotud asju, näiteks keegi ütles midagi, aga tegelikult polnud seda last lasteaiaski. Üksiklapsena on talle sõbrad väga olulised ja päris sageli pean kuulma ka seda, kuidas Mari või Juku tegid talle liiga lasteaias, kuigi tegelikult alustas ise tüli teise lapsega või jooksid koos ja tema oli ainus, kes kukkus jooksuhoos. Minu laps tahab kõiges kõige parem olla ja kui seda ei ole, siis räägibki midagi kokku. Jah, mu laps teab, et valetada pole ilus, kuid küll kasvab välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Väikelaps Elav fantaasia 3,5a lapsel