Esileht Kodunurk Elekter- börs või fix?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 107 )

Teema: Elekter- börs või fix?

Postitas:
Kägu

Olen kahevahel kas jääda börsile või võtta kindel pakett. Sain hetkel kõige odavama pakkumise päev 20 ja öö 14 senti, samas eelmine kuu oli mul börsihind 17 ja 13,9senti, see kuu enam-vähem sama või veits kallim. Hirmutavad ju, et börs läheb veel kallimaks ja kindlasti fikseerige hind, samas ise pakuvad nii kallite hindadega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina veel olen jäänud börsi juurde, aga mul on võimalik alternatiivse küttena kasutada ahjukütet, mingeid muid suuri elektrineelajaid peale soojuspumba mul pole.

Kohati kerkivad meil ka suvel hinnad kõrgeks, täna näiteks on kell 9-10 börsil 37 senti, mõned päevad tagasi oli ka 50 senti. Samas nädalavahetusel oli terve päeva alla 10 sendi, 6 senti ja nii.

Eks sa pead seda ikka enda tarbimise pealt otsustama. Kui sul on elektriküte, siis pigem soovitan fix paketi valida. Kui see end sel talvel ei õigusta, siis saad ju muuta. Kui sul on keskküte, ja kodus vaid paar lampi, pesumasin, külmik, siis need ei tohiks teha mingit suurt elektriarvet, mida maksta ei jaksa. Kui sul on elektriküttel saun ja vesi elektriboileris, no jälle tasub mõelda. Praegu tundub see 20 senti kirves, aga talvel kui kerkib euro peale, siis oled rõõmus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui jääte börsi juurde siis praegu on hea aeg maksta pigem rohkem ettemaksuks, et talvel üllatusi ei tule. Näiteks kui suvel on arve 50€, talvel 150€ siis makske muud kuud arvet 100€ ja talvel lihtsam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Börs.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jään börsile.

Meil muidugi päikesepaneel ja hetkel ei maksa midagi elektri eest, saame koguda. Lisaks on elamises tahkekütuse kasutamise võimalus. Börs on ka paindlik – tõesti tunni kaupa jälgisime ka eelmine talv, kuidas tarbime. Päevaseks ajaks üldse kõik kinni, kui ise olime tööl. Seega, saame hakkama börsiga ka talveperioodil.

Aga loomulikult on kallis ja odavnemist pole ette näha. Igal juhul on kallis, ükskõik, mis variandi valid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

jään börsipaketi juurde.

osasid suuremaid elektrikulutajaid (nõudepesumasin, pesumasin) on võimalik sättida neile kellaaegadele kui elekter väga odav on, nt nõudepesumasin stardib meil tavaliselt kella 3 ajal öösel. Eeelmisel nädalavahetusel pesin mitu pesumasinatäit pesu järjest, siis oli elekter vaid 0,7 senti keset päeva.

kasutan seda lehte elektrihindade jälgimiseks https://www.elektrikell.ee/

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui jääte börsi juurde siis praegu on hea aeg maksta pigem rohkem ettemaksuks,

Pigem oman arvelduskontol piisavalt tagavara (10 000+ eurot), siis ei tule üllatusi, kui talvel arved suuremad on. Minul on börs, hinda ei jälgi. Elan korteris, normaalne arve on kuskil 40-60 eurot kuus, detsembris eelmine aasta oli kõige suurem arve ajaloos ja see oli 100 eurot.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui jääte börsi juurde siis praegu on hea aeg maksta pigem rohkem ettemaksuks,

Pigem oman arvelduskontol piisavalt tagavara (10 000+ eurot), siis ei tule üllatusi, kui talvel arved suuremad on. Minul on börs, hinda ei jälgi. Elan korteris, normaalne arve on kuskil 40-60 eurot kuus, detsembris eelmine aasta oli kõige suurem arve ajaloos ja see oli 100 eurot.

Kah variant, aga kui sul on arvel 10 000+ eurot tagavara siis tõesti see elektrihinna kõikumine ilmselt sul jalgu alt ei löö.

Aga kuna suvel on üldiselt kulud elektrile/küttele jmt väiksemad siis sellisel juhul on hea viis ettemaksu koguda ja talvel muretum olla ehk ühtlustab aastaringseid väljaminekuid.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eeelmisel nädalavahetusel pesin mitu pesumasinatäit pesu järjest, siis oli elekter vaid 0,7 senti keset päeva.

Isegi 0,4 senti oli 🙂 Jään ka börsi juurde praegu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eeelmisel nädalavahetusel pesin mitu pesumasinatäit pesu järjest, siis oli elekter vaid 0,7 senti keset päeva.

Isegi 0,4 senti oli ???? Jään ka börsi juurde praegu.

Vaadake oma paketid ka üle, et kas ikka võtab tunniarvestuse järgi või päeva keskmise. Alles oli sellest uudis ja eraldi teema ka.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eeelmisel nädalavahetusel pesin mitu pesumasinatäit pesu järjest, siis oli elekter vaid 0,7 senti keset päeva.

Isegi 0,4 senti oli ???? Jään ka börsi juurde praegu.

Vaadake oma paketid ka üle, et kas ikka võtab tunniarvestuse järgi või päeva keskmise. Alles oli sellest uudis ja eraldi teema ka.

Ammu vaadatud. Isegi kui võtaks keskmise, oleks see ju ka madalam, kui põhiliselt kasutada voolu kõige odavamal ajal.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on kindel, st fikseeritud hind. Kopin lepingust:

Leping kehtib kuni 31.12.2023
Elektrienergia kokkulepitud hinnaga: päev 0,0553€/kWh
Elektrienergia kokkulepitud hinnaga: öö 0,0457€/kWh

Ehk siis 1,5 aastat on veel ees. Pärast seda otsustame, ilmselt jääme fikseeritud hinnale, mis muidugi siis saab olema praegusest kolm korda kindlasti suurem. Lihtsalt meile tundub see mugavam, kui on raudselt teada, millal mõistlik pesu pesta või suuremat süldikeetmist ette võtta.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isegi kui võtaks keskmise, oleks see ju ka madalam, kui põhiliselt kasutada voolu kõige odavamal ajal.

Kuidas sa ise oma loogikast aru saad? Kui võtab keskmise siis pole absoluutselt oluline, mis ajal sa kasutad (kõige odavamal), vaid võtab börsi päeva keskmise hinna.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isegi kui võtaks keskmise, oleks see ju ka madalam, kui põhiliselt kasutada voolu kõige odavamal ajal.

Kuidas sa ise oma loogikast aru saad? Kui võtab keskmise siis pole absoluutselt oluline, mis ajal sa kasutad (kõige odavamal), vaid võtab börsi päeva keskmise hinna.

Rumal jutt jah eelmisel vastajal. Siis on kasulikum just kõige kõrgema hinnaga ajal tarbida, sest maksad ikka keskmise eest.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui jääte börsi juurde siis praegu on hea aeg maksta pigem rohkem ettemaksuks, et talvel üllatusi ei tule. Näiteks kui suvel on arve 50€, talvel 150€ siis makske muud kuud arvet 100€ ja talvel lihtsam.

Kas enda pangakontolt varastab keegi raha ära?

Mina küll ei usu, et praegu mõni firma jätaks fix hinnapakkumisele enda kasumi ja oodatava  hinnatõusu sisse arvestamata.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Okse inimesed, kes ei maksa oma arvet täpselt.

+1
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Okse inimesed, kes ei maksa oma arvet täpselt.

Miks “okse”?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks “okse”?

Nagu ajupuudega, ei suuda arvet täpselt maksta. Mis krdi ettemaksud.

+1
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks “okse”?

Nagu ajupuudega, ei suuda arvet täpselt maksta. Mis krdi ettemaksud.

Kuidas see sind häirib, kui keegi suurema summa üle kannab? Kõik suudavad arve täpselt maksta – selleks on meil e-arved ja otsekorraldused. Pole vaja ühtki liigutust ise teha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks “okse”?

Nagu ajupuudega, ei suuda arvet täpselt maksta. Mis krdi ettemaksud.

Ma maksin vahepeal lausa 7 kuu arved ette, mida maksta sai kui sünnitushüvitise kätte sain.

Mõned firmad pakuvad võimalust maksta aasta korraga, aga enamasti on kuutasulised arved, aga summad ette teada ja muutumatud (kindlustused, valveteenus jne).

Ahjaa, mul on elektril lausa fikseeritud pakett, mis iga kuu esitab samas summas arveid ja kogub ise ettemaksu. Eesti Energia oma lausa, ehk ma maksan sisuliselt aasta ringi (vahepeal tehakse muudatusi kui vaja) ühte ja sama summat, ehk soojematel kuudel tekib ettemaks ja kallimatel kuudel kasutab ettemaksu. See okse on lausa EE enda välja mõeldud – aga mugav. Ausalt öelda on mugav, ma ei pea kunagi mõtlema, et kas arve on nüüd 50 või 150. Aga kuna ta nagunii ettemaksu kogub, fikseeritud hind tõusis siis ilmselt hakkangi veel suuremat ettemaksu tekitama – mulle meeldib kui maksan suvel samas suurusjärgus arveid kui talvel, mitte ei pea ehmatama kui 150€ arve asemel 350€ tuleb – vahe on märkimisväärne, mida kas korraga rahakotist ära anda või maksta harjumuspäraselt iga kuiselt natuke rohkem.

 

Oksendamine lubatud.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oksesõbrale – mina maksan enamasti asju ette. Näiteks oma linna üürikontori renti püüan hoida alati 2-3 kuud ettemakstuna. Elektrit maksan nii kodus kui rendikontoris alati rohkem, kui arve oleks. Juunis maksin mai eest, nüüd peaks teoorias tulemajärgmine kord vajadus maksta septembri eest oktoobris. Maamaksugi maksan mitu aastat ette. Prügivedu on hetkel novembrisni makstud. Ka ostan ma mõistlikus koguses mulle maitsevaid ja kauasäilivaid sööke ette, kui on soodushinnaga. Näiteks kastmeid. Isegi juuksuri ja hambaarsti juures on mul ettemaks. Miks? Sest kuigi ma kannan väikese summa iga kuu ka säästuarvele, siis mulle meeldib, kui kord-paaar aastas on mul selline kuu, et arveid polegi vaja maksta, kõik on ette makstud ja jääb veel ettemaksu ka järgmisse kuusse. Nendel kuudel ma prassin! Maksan ainult säästuarvele tavalise summa ja ülejäänud palga reisin, šoppan, söön, joon ja lõbutsen maha, kutsun rohkem ja kostitan külalisi. Viimse sendini 🙂 Või noh viimse mõnikümne euroni.
Armastan neid nö koormusvabasid kuid. Augustis on järgmine, veebruaris oli viimane, rohkem see aasta ei tule, hakkan jälle ette maksma.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas te raiskate oma konto muidu tühjaks, kui ettemaksu ei tee? Või mis see muu on.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest kuigi ma kannan väikese summa iga kuu ka säästuarvele, siis mulle meeldib, kui kord-paaar aastas on mul selline kuu, et arveid polegi vaja maksta, kõik on ette makstud ja jääb veel ettemaksu ka järgmisse kuusse. Nendel kuudel ma prassin! Maksan ainult säästuarvele tavalise summa ja ülejäänud palga reisin, šoppan, söön, joon ja lõbutsen maha, kutsun rohkem ja kostitan külalisi. Viimse sendini ???? Või noh viimse mõnikümne euroni. Armastan neid nö koormusvabasid kuid. Augustis on järgmine, veebruaris oli viimane, rohkem see aasta ei tule, hakkan jälle ette maksma.

Ja igakuiselt nt 500 eurot ei suudaks sinna säästukontole kanda, sest on oht jooksvalt laiaks lüüa?

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tegelikult on olukord, kui klient maksab tulevaste teenuste eeest ette, etttevõttele ebamugav. sel juhul ei pea igal kuul mitte ainult kontrollima, kas arve on makstud, vaid ka seda, kui palju konkreetsel kliendil oli ettemaks, palju ta nüüd sellest ettemaksust ära kasutas ja palju veel ette jäi. ka raamatupidamiskandeid tuleb seetõttu oluliselt rohkem.

 

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suurfirmades ei tee raamatupidajad sellist asja ometi käsitsi. Programmid teevad inimese eest. Kõige lihtsamal telefoniarvel on ka minutid ja sekundid kokku loetud, iga mobiilne parkimine arvestatud, tasulised teenused täpses summas ja veel kümneid muid võimalikke andmeid. Meie firmal kõigest 10 eri numbri arvestus, aga mis veel suurtest firmadest rääkida. Keegi ei toksi neid  ükshaaval arvele. Ettemaks on kõige selle kõrval köömes.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tegelikult on olukord, kui klient maksab tulevaste teenuste eeest ette, etttevõttele ebamugav. sel juhul ei pea igal kuul mitte ainult kontrollima, kas arve on makstud, vaid ka seda, kui palju konkreetsel kliendil oli ettemaks, palju ta nüüd sellest ettemaksust ära kasutas ja palju veel ette jäi. ka raamatupidamiskandeid tuleb seetõttu oluliselt rohkem.

Koomik

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suurfirmades ei tee raamatupidajad sellist asja ometi käsitsi. Programmid teevad inimese eest.

Jaa, aga väikefirmadess teevad.

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suurfirmades ei tee raamatupidajad sellist asja ometi käsitsi. Programmid teevad inimese eest.

Jaa, aga väikefirmadess teevad.

No me ei räägigi väikefirmade ettemakseid. Millised väikefirmad igakuiselt eraisikutele arveid tasuvad?

Ning kui väike on väike? Kas töötajate või klientide arvu poolest? Iga raamatupidamisprogramm saab sellega hakkama, mis kandeid seob.
Ettemaks võib firmadel nagunii tekkida, eriti kui kreediteid tehakse jne.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No me ei räägigi väikefirmade ettemakseid. Millised väikefirmad igakuiselt eraisikutele arveid tasuvad? Ning kui väike on väike? Kas töötajate või klientide arvu poolest? Iga raamatupidamisprogramm saab sellega hakkama, mis kandeid seob. Ettemaks võib firmadel nagunii tekkida, eriti kui kreediteid tehakse jne.

Näiteks 168 korteriga korteriühistu. Näiteks kortereid üürile andev ettevõte jne.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näiteks 168 korteriga korteriühistu. Näiteks kortereid üürile andev ettevõte jne.

Mis sellega on? Kasutab programmi, mis ei suuda ühe klikiga arvet ettemaksuga siduda?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 107 )


Esileht Kodunurk Elekter- börs või fix?