Esileht Kodunurk Elekter- börs või fix?

Näitan 17 postitust - vahemik 91 kuni 107 (kokku 107 )

Teema: Elekter- börs või fix?

Postitas:
Kägu

Samasse valdkonda käib ka see, et nii kaua kuni sa suudad teenida laenuintressist suuremat tootlust, on mõistlikum osta kodu ja auto laenu eest, isegi kui sul on see raha endal olemas ja samuti pole mõtet laenu varem tagasi maksta. Kui sa aga ei suuda ise teenida rahalt tootlust ja raha seisaks lihtsalt pangakontol, siis suurt vahet pole, kas see on sinu pangakontol või ettevõtte kontol ettemaksuna.

Just, õige jutt.

Ja kui mina olen rääkinud, et ükski normaalne rikas inimene oma autot välja ei osta, siis Perekoolika arvates on kõva sõna ikka välja osta.

Eestlastele on alati taotud, et võlg on võõra oma ja see teadmine, et laenu võtmine võib olla mõistlikum kui kogumine ja oma rahaga välja ostmine, on raske tulema.

Kui praeguse turuolukorra peale mõelda, kus inflatsioon on juba 15+%, aga uue auto liisingu saad 2% intressiga, siis peab ikka raha peale väga vihane olema, et auto kohe välja osta.

…õige, eeldades, et sa selle 100,000.- kuhugi mõistlikult teenima suudad panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tegin just fix paketi. Üsna kalli hinnaga sai küll praegu, aga mul puhtalt elektriküte ehk ma ei saa talvekuudel kasutamist ära lõpetada. Eelmise aasta maksimum börsiga oli 550. Ehk kui börs hinna lakke lajatab, siis on mul risk päris suur. Juuni keskmine hind oli juba käibemaksuga 21,1. Kui oleks alternatiivne küte, siis oleks börsile jäänud. Kui tuleb sotsiaalne elekter, siis teen ümber paketi.

Mis hinnaga said fix paketi? Mitmeks aastaks leping?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis hinnaga said fix paketi? Mitmeks aastaks leping?

Jeerum, elektrihind.ee on kõik paketid kirjas. Või kus sina neid võrdled?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib olla pilt järgmisest: 1 isik ja tekst

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen, ma tegin enne jaanipäeva Eesti Gaasiga lepingu päeval 20 ja öösel 14 senti, kehtima hakkab tänasest. Vaatasin alexela äpist juuliku elektri hinda ja 403kw eest on elektri hind 130, sinna otsa siis võrgutasud juurde ehk arve tuleb 170euro kanti. Täiesti ebanormaalne hind suve kohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen, ma tegin enne jaanipäeva Eesti Gaasiga lepingu päeval 20 ja öösel 14 senti, kehtima hakkab tänasest. Vaatasin alexela äpist juuliku elektri hinda ja 403kw eest on elektri hind 130, sinna otsa siis võrgutasud juurde ehk arve tuleb 170euro kanti. Täiesti ebanormaalne hind suve kohta.

ülemõistuse kallis. ei kujuta ettegi enda arvet, tarbimine peaks olema 250 kw ringis

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  • TA olen, ma tegin enne jaanipäeva Eesti Gaasiga lepingu päeval 20 ja öösel 14 senti, kehtima hakkab tänasest. Vaatasin alexela äpist juuliku elektri hinda ja 403kw eest on elektri hind 130, sinna otsa siis võrgutasud juurde ehk arve tuleb 170euro kanti. Täiesti ebanormaalne hind suve kohta.

    Minul tarbimine 1200 kw suvel, peres on 8 liiget

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul tarbimine 1200 kw suvel, peres on 8 liiget

Kohutavalt palju ei tundu?

Meie 12-korterilisel majal kulub kokku 2400 ringis (24 inimest, 12 suuremat boilerit, vähemalt 5 väikest boilerit lisaks, 12 pliiti, külmkappi, veekannu jne-jne).

(Meie 4-liikmeline pere maja suurim kulutaja, 300-400 kwh kuus).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemasse ka.

Ühistul ühine elektrileping, nüpd 1. augustist fikseerisime ära, 20,… öö, 24,… päev. EE. Teised pakkusid veel rohkem. Süda tilkus verd sellise hinnaga lepingut tehes, 3a (miininumaeg), lepingu varem lõpetamisel trahv (kõik firmad väitsid, et ilma trahvita nad äriklientidele lepingut ei tee).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tegin just fix paketi. Üsna kalli hinnaga sai küll praegu, aga mul puhtalt elektriküte ehk ma ei saa talvekuudel kasutamist ära lõpetada. Eelmise aasta maksimum börsiga oli 550. Ehk kui börs hinna lakke lajatab, siis on mul risk päris suur. Juuni keskmine hind oli juba käibemaksuga 21,1. Kui oleks alternatiivne küte, siis oleks börsile jäänud. Kui tuleb sotsiaalne elekter, siis teen ümber paketi.

Palju trahvi pead maksma, et ümber teha? Täna just artikkel sellest, et fikseerijad ei pruugi saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul tarbimine 1200 kw suvel, peres on 8 liiget

Kohutavalt palju ei tundu?

Meie 12-korterilisel majal kulub kokku 2400 ringis (24 inimest, 12 suuremat boilerit, vähemalt 5 väikest boilerit lisaks, 12 pliiti, külmkappi, veekannu jne-jne).

(Meie 4-liikmeline pere maja suurim kulutaja, 300-400 kwh kuus).

Meil 1700 kwh oli detsembris ja 390 juunis. Puu- ja elektriküte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  • TA olen, ma tegin enne jaanipäeva Eesti Gaasiga lepingu päeval 20 ja öösel 14 senti, kehtima hakkab tänasest. Vaatasin alexela äpist juuliku elektri hinda ja 403kw eest on elektri hind 130, sinna otsa siis võrgutasud juurde ehk arve tuleb 170euro kanti. Täiesti ebanormaalne hind suve kohta.

    Minul tarbimine 1200 kw suvel, peres on 8 liiget

Ei oska kuskilt nagu kokku ka hoida :/ Boiler on keraamiline ca 10kw 24h sees, iga laupäev saun (elektriga), oma kaev aga elekteriga jälle (ca 40kw kuus) jn3

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oktoobrist peaks ju lihtsamaks minema https://arileht.delfi.ee/artikkel/120044156/hinnaloks-elektrimuujad-pakuvad-lepinguid-millest-kahe-kuu-parast-tahate-loobuda-nii-et-peate-trahvi-tasuma?fbclid=IwAR1WulYzm-PV7Fr2bzbo8R2AdFSrvhami7xUTmS_4g86Mv6eqmNqIwgv6EY

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  • TA olen, ma tegin enne jaanipäeva Eesti Gaasiga lepingu päeval 20 ja öösel 14 senti, kehtima hakkab tänasest. Vaatasin alexela äpist juuliku elektri hinda ja 403kw eest on elektri hind 130, sinna otsa siis võrgutasud juurde ehk arve tuleb 170euro kanti. Täiesti ebanormaalne hind suve kohta.

    Minul tarbimine 1200 kw suvel, peres on 8 liiget

Ei oska kuskilt nagu kokku ka hoida :/ Boiler on keraamiline ca 10kw 24h sees, iga laupäev saun (elektriga), oma kaev aga elekteriga jälle (ca 40kw kuus) jn3

Meil samuti – ca 1000 kW kulub kuus ikka. Vahel rohkem, vahel vähem. Meie majas koondub (korteriga võrreldes) enamus asju elektriarvesse – külm ja soe vesi, osa küttest. Vannitoas hoiame ka põrandat leigena suvelgi, suvel ahju ega pliiti ei küta, seega saab ka enamus toite tehtud elektriseadmetega. Ja kui teemegi õues, siis on ju ka puude, gaasiballoonide ja süte kulu ikka. Ega need ju ka tasuta tule, kuigi otseselt arveid vast ei pane tähelegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellele neid saadetakse, minul 220 börs ja ei ole saanud?

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120045282/fotod-220-energia-kutsub-inimesi-liituma-tahtajalise-paketiga-oktoobrist-sellise-kasu-aga-havineb

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellele neid saadetakse, minul 220 börs ja ei ole saanud?

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120045282/fotod-220-energia-kutsub-inimesi-liituma-tahtajalise-paketiga-oktoobrist-sellise-kasu-aga-havineb

Jutt käib nendest, kellel tähtajaline leping. Minul on börs ja tähtajatu. Eks vaatab, praegu veel ei kiirusta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tegin just fix paketi. Üsna kalli hinnaga sai küll praegu, aga mul puhtalt elektriküte ehk ma ei saa talvekuudel kasutamist ära lõpetada. Eelmise aasta maksimum börsiga oli 550. Ehk kui börs hinna lakke lajatab, siis on mul risk päris suur. Juuni keskmine hind oli juba käibemaksuga 21,1. Kui oleks alternatiivne küte, siis oleks börsile jäänud. Kui tuleb sotsiaalne elekter, siis teen ümber paketi.

Mis hinnaga said fix paketi? Mitmeks aastaks leping?

?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 91 kuni 107 (kokku 107 )


Esileht Kodunurk Elekter- börs või fix?