Esileht Kodunurk Elektri hind ja kokkuhoiu võimalused

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 125 )

Teema: Elektri hind ja kokkuhoiu võimalused

Postitas:
Kägu

meil on ahjud, mitte kaminad, siis pole kütmisega muret ka.

Ei saa aru? Kaminat köetakse samamoodo ja samamoodi salvestab/õhkab see sooja.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mäletan, et mul ütles üks sõbranna suht üleolevalt, et issand jumal, sa elad nagu keskajal oma puupliidi ja vändaga kaevuga. Mida iganes, aga mina olen rahul ????

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on gaasipliit, siis ka nt veekeetja asemel pliidil teevett teha.

Sa gaasi hinnast oled kuulnud?

Mul on ka gaasipliit ja aastas kulub mul umbes 1 balloon gaasi. Kogus on nii väike, et hinnatõus selle koha pealt valusalt ei löö.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mäletan, et mul ütles üks sõbranna suht üleolevalt, et issand jumal, sa elad nagu keskajal oma puupliidi ja vändaga kaevuga. Mida iganes, aga mina olen rahul ????

Me ostsime eelmisel aastal maja. Asub suures linnas – õuel toimiv vändaga kaev, esimesel korrusel kamin (kahjuks pole salvestav), teisel korrusel ahi, keldris puuküttel saun, köögis pool pliiti töötab gaasiga. Maja muidu linna keskküttevõrgus.

Need asjad polnud küll nö esmaselt olulised, aga olid ikkagi plussid, mis mulle meeldisid.

Et jah, nälga, janusse, külma ja pesemata ei jää ????

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Röster jms pange stepslisse ainult siis, kui kasutate

Miks?

Sest seadmed kulutavad elektrit ka lihtsalt stepslist olles. Kodu peale on neid kokku arvestatav hulk, eriti suurel perel.

Mina korra proovisin nii teha, aga no see ebamugavus, mis kaasneb pideva juhtmete toppimise ja välja tõmbamisega, lihtsalt ei kaalu seda kaduvväikest kasumlikkust üles.

Absoluutselt nõus. Mina ikkagi reaalselt ei kujuta ette, kuidas ma iga päev ronin oma integreeritud köögimööbli sisse ja vahele, et nõudepesumasina, pliidi, mikrolaineahju, veekeedukannu, rösteri ja kubu juhtmeid seinast välja tirida ja siis teist korda ronin sinna uuesti selleks, et neid jälle sisse panna. Vannitoas muidugi dušinurgaga, pesumasinaga ja kuivatusrestiga sama nali. Otse loomulikult ärgem unustagem televiisorit, arvutit, ruuterit. Kõik ikka sisse-välja iga päev. Läbi tuleb käia ka põrandalambid ja laualambid, neid samuti mitte unustada! Laadijad – elementaarne.

Mul juba pliidi, nõudepesumasina ja pesumasina stepslid on nii suured, peidetud ja rasked (jäigad), et ma tiriksin hiljemalt nädala ajaga oma küüned ja närvid pahupidi. Milleks – et võita 10 eurot (umbes pakutud summa)?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul juba pliidi, nõudepesumasina ja pesumasina stepslid on nii suured, peidetud ja rasked (jäigad), et ma tiriksin hiljemalt nädala ajaga oma küüned ja närvid pahupidi. Milleks – et võita 10 eurot (umbes pakutud summa)?

Oh, sellega ei võida ilmselt isegi mitte 50 senti kuus. Täielik lollus.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul juba pliidi, nõudepesumasina ja pesumasina stepslid on nii suured, peidetud ja rasked (jäigad), et ma tiriksin hiljemalt nädala ajaga oma küüned ja närvid pahupidi. Milleks – et võita 10 eurot (umbes pakutud summa)?

Oh, sellega ei võida ilmselt isegi mitte 50 senti kuus. Täielik lollus.

Loomulikult ei võida. Kui ikkagi seade ei ole sisse lülitatud (stand-by režiimis), siis see voolu ei võta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Röster jms pange stepslisse ainult siis, kui kasutate

Miks?

Sest seadmed kulutavad elektrit ka lihtsalt stepslist olles. Kodu peale on neid kokku arvestatav hulk, eriti suurel perel.

Kui su röster tarbib voolu lihtsalt stepslis olles, siis sul on suuremaid probleeme elamises kui elektriarve.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige arusaadavam tabel on NordenBladet.ee´s. Seal ei pea ka ise seda tunnist nihet arvutama ning näeb nii sama päeva kui järgmise päeva hindu kilovatt tundides (kWh) nagu inimesed igapäevaselt kasutavad, mitte megavatt-tundides. Saab iga päev lihtsalt reaalajas jälgida   –> https://nordenbladet.ee/articles/134960-elektrituru-hinnaspikker-nordenbladeti-rakendusega-saab-nuudsest-laivis-jalgida-hetke-elektri-hinda

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Röster jms pange stepslisse ainult siis, kui kasutate

Miks?

Sest seadmed kulutavad elektrit ka lihtsalt stepslist olles. Kodu peale on neid kokku arvestatav hulk, eriti suurel perel.

Kui su röster tarbib voolu lihtsalt stepslis olles, siis sul on suuremaid probleeme elamises kui elektriarve.

No just. Röster stepslis võtab sama vähe voolu kui laualamp stepslis – mitte mingit raha ei kulu sellele.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige arusaadavam tabel on NordenBladet.ee´s. Seal ei pea ka ise seda tunnist nihet arvutama ning näeb nii sama päeva kui järgmise päeva hindu kilovatt tundides (kWh) nagu inimesed igapäevaselt kasutavad, mitte megavatt-tundides. Saab iga päev lihtsalt reaalajas jälgida –> https://nordenbladet.ee/articles/134960-elektrituru-hinnaspikker-nordenbladeti-rakendusega-saab-nuudsest-laivis-jalgida-hetke-elektri-hinda

Ma ei tea, kas ma olen puhta loll või lihtsalt unine, aga ma küll sealt lehelt mingeid hindu ei leia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahtsin veel lisada, et mind küll ei häiri megavatttunni hind, sest oluline on ju dünaamika, mitte numbriline suurus.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige arusaadavam tabel on NordenBladet.ee´s. Seal ei pea ka ise seda tunnist nihet arvutama ning näeb nii sama päeva kui järgmise päeva hindu kilovatt tundides (kWh) nagu inimesed igapäevaselt kasutavad, mitte megavatt-tundides. Saab iga päev lihtsalt reaalajas jälgida –> https://nordenbladet.ee/articles/134960-elektrituru-hinnaspikker-nordenbladeti-rakendusega-saab-nuudsest-laivis-jalgida-hetke-elektri-hinda

Ma ei tea, kas ma olen puhta loll või lihtsalt unine, aga ma küll sealt lehelt mingeid hindu ei leia.

No keri allapoole, leiad hinnad kah.
Ma ise kasutan enamasti NordPooli kodukat ja vahel vaatan tunnihinda ka Elering Live-st.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saa aru? Kaminat köetakse samamoodo ja samamoodi salvestab/õhkab see sooja.

Selle asja nimi on siis ahi. Kamin ei salvesta sooja, see annab sooja ainult sel ajal, kui tuli põleb.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.elektrikell.ee/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saa aru? Kaminat köetakse samamoodo ja samamoodi salvestab/õhkab see sooja.

Tavaline kamin ei salvesta midagi, tal pole sellist osagi, kuhu salvestada. Lihtsalt lõkkease toas. Suitsulõõr läheb ka otse korstnasse. Sooja annab, kuni tuli põleb.
On olemas kamin-ahjud, mida saab kasutada mõlemat moodi. Meil on üks selline – moodulitest kokku laotud, võib kütta nagu ahju või nagu kaminat, sõltub, milline siiber lahti teha.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nojah, viimane kaminakütja põletas 14 naabrikorterit maha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No praegu võib külmiku välja lülitada ja toitu õues hoida.

Kui soovid jäötunud piima, juustu jne.

Ma ei tea, kuidas sul, aga nul on külmikus +kraadid. Isegi sügavkülmas pole -15

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No praegu võib külmiku välja lülitada ja toitu õues hoida.

Kui soovid jäötunud piima, juustu jne.

Ma ei tea, kuidas sul, aga nul on külmikus +kraadid. Isegi sügavkülmas pole -15

No kõik need asjad sulavad jälle üles.

Aga ega korralikel perenaistel seda huumorimeelt pole antud.

Hästi siis, viina ja džinni praegu hea akna taga hoida.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isegi sügavkülmas pole -15

Ja ma ei saa just sellepärast moose õue tõsta, et õues on liiga soe – mul on sügavkülmas -21.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kasutan NordenBladet.ee elektri hinna äppi.. saab näha nii mobiilis kui nende kodulehel. Lihtne ja muga

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kasutan NordenBladet.ee elektri hinna äppi.. saab näha nii mobiilis kui nende kodulehel. Lihtne ja muga

Sind on reklaamima palgatud või? On mitu elektri hinna jälgimiseks mõeldud äppi ja veebilehte, ma ei näe mingit põhjust, miks peaks kasutama mingit kollast portaali, kus elektrihind on kuskil lehe allserva muu mudru vahele ära kadunud. Konkurentsitult kõige ebamugavam koht, kust seda hinda vaadata!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina hakkasin asja uurima, miks mul ikka nii palju elektrit läheb. 67m2 korter. 6-liikmeline perekond. Veidi alla 400 kWh kuus. Aasta tagasi oli keskmiselt 340. Ühed suurimad raharöövlid on lauaarvutid. Mul on kaks teismelist ja päevas on nad arvutis 7h, nädalavahetusel 14h. Pesu pesen palju ja nüüd olen pesu pannud pesema õhtul pärast üheksat. Aga naabrite suhtes see muidugi ilus pole. Öösel käin riideid kuivatisse panemas. Õnneks kuivati on soojuspumbaga ja mingi A++. Pesumasina programmi peaks üle vaatama. Lühema programmi valima. Nõudekas töötab nagunii öösel. Siis on veel boiler. Seda muuta ei saa.
Viimane arve oli juba üle 90euri. Aasta tagasi olid arved 45euri ringis.
Nii et jah, lapsed lähevad kalliks maksma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No riided kuivavad ka nööril ja nõudepesu käsitsi just ka keeruline töö ei ole. Ehk tõusevad lapsed arvuti tagant püsti, tõmbavad juhtme välja ja pesevad nõusid ( või on see lasteahistamime?)

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No riided kuivavad ka nööril ja nõudepesu käsitsi just ka keeruline töö ei ole. Ehk tõusevad lapsed arvuti tagant püsti, tõmbavad juhtme välja ja pesevad nõusid ( või on see lasteahistamime?)

Mul kütab boiler sooja vett, käsitsipesu tuleb ilmselt kallimgi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleme teatud põhjustel kevadeni kolinud suvilasse. Meil läks siin just natuke odavamaks – võrgutasu just ju alandati. Meil on suvilas fikspakett, mis muidu oli kallim kui börsipakett. Kaks aastat veel on sama pakett. Jätkame samamoodi. Kodu kohta pole veel otsustanud.

Kuna siin on öine ja päevane hind, siis niikuinii oleme ju aega arvestanud. Kallil ajal ei pese pesu, pesu kuivatame restil või suvel õues. Suurt lambapraadi vms teeme nädalavahetustel, mil ta saab rahus 4-5 h kuumust. Igasugused pikalt hautatavad-keedetavad asjad valmistame odavamal ajal. Ehk siin suvilas nädalavahetuseti, kodus siis kui odavam on. Kallima hinna aegadel sööme seda, mida odavama hinna aegadel valmistasime. Muidugi munapraadimist, kalafileed, kotletipraadimist või lihtsat pudrukeetmist odavamale ajale ei lükka. See on ju sups ja valmis.

Nüüd samamoodi. Miski ei erine. Odavamal ajal teeme olulisi suuri asju. Põrandakütet duširuumis muidugi välja ei võta, sest ravimid on kallimad kui tervis ja mugavus. Ainsad elektriseadmed, mida kodust lahkudes jne välja kisume, on arvutilaadijad nii seinast kui ka arvutist. Põhjus – kuna töötame tahvlite ja läpakatega, siis need on sageli kuskil diivanil vms ja teinekord poolenisti padja all, teinekordki oleme leidnud hästi kuumana – välja kisume neid tulehirmu tõttu.

Laetuled põlevad meil tubades vaid koristamise ajal niikuinii. Me jälestame seda planki kirgast või mis iganes valgust ülevalt. On punktvalgustid ja muudetava heledusega sina- ja laualambid, mis on suunatud nii, et need inimese silma ei paista. Seega seda muret pole, et tuled huugaksid. Lihtsalt…milleks. Praegu istume neljakesi ühes toas ja kõigil on õla tagant punktvalgus oma raamatule või läpakale. Muu terve maja on pime. Esikulamp käib puldiga, viimane magama mineja paneb 30 sec ooteaega ja pole muret, et jääb põlema.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamus on mikroskoopilised kokkuhoiukohad, mida kirjeldatakse. 10-20 euri vb hoiab nende nippidega kokku. Aga tõsine probleem on ju inimestel, kes elektriga kütavad! Mida nemad peaks ette võtma?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No riided kuivavad ka nööril ja nõudepesu käsitsi just ka keeruline töö ei ole. Ehk tõusevad lapsed arvuti tagant püsti, tõmbavad juhtme välja ja pesevad nõusid ( või on see lasteahistamime?)

Mul kütab boiler sooja vett, käsitsipesu tuleb ilmselt kallimgi.

Paha siga, mitu viga.

/mul on ka maakohas boiler, tean, tean. Mõni solistab nõudepesuga 100 l ära ja mõni mitte/

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No riided kuivavad ka nööril ja nõudepesu käsitsi just ka keeruline töö ei ole. Ehk tõusevad lapsed arvuti tagant püsti, tõmbavad juhtme välja ja pesevad nõusid ( või on see lasteahistamime?)

Kui on neli last, kellest üks veel beebi, siis need riided kindlasti kuskil nööril ei ripu. Kui sa elad kuuekesi 67m2-l ja lisaks veel koer, siis juba põrandapinda on nii vähe, et ükski rest kuskile ei mahu. Ja näiteks hetkel on juba üle nädala mul nõudepesumasin katki olnud. Kuna meest kodus pole, siis ei saa veel korda ka. Pesengi käsitsi, kuni mees koju jõuab. Ja see nõudelaviin on selline, et need ei mahu kraanikaussi ära isegi siis, kui ma mitu korda päevas pesen. Oi, kuidas ma kirun. Meil ka soe vesi boileriga ja ega see pesemine odav lõbu pole. Lisaks võtab meeletu aja. Teismelised nõusid pesema? Nalja teed, või. Nemad tunnevad end ahistatuna juba siis, kui ma kümneks minutiks beebi neile hoida annan, et ise koeraga õues käia. Juba siis on viu-viu. Ma ükskord läksin kodunt välja ja tüdrukule ütlesin, et peseks nõud ära. Tulen koju ja kõik pesemata. Tema arvas, et ma tegin nalja…

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamus on mikroskoopilised kokkuhoiukohad, mida kirjeldatakse. 10-20 euri vb hoiab nende nippidega kokku. Aga tõsine probleem on ju inimestel, kes elektriga kütavad! Mida nemad peaks ette võtma?

Mina olen see, kes kirjutas vahetult enne sind.

Need inimesed, kes kütavad elektriga (nagu meie kodus, aga meil on ka üks kamin) ja on liitunud börsipaketiga (nagu meie) ju teadsid, mis on börs. Kui paned oma kuupalga börsile, siis saad ju aru, et võid kas kõvasti võita või palju või isegi kõik kaotada ning raha lihtsat kaob ära. Mis siis nüüd teisiti oli, et inimesed aru ei saanud, mida otsustavad. Või ei teadnud nad, mis on börs? Tänapäevase PISA tulemuse ja Eesti haridustaseme juures?
Ise valisime börsi ja võimaliku ülitugeva kõikumise hinnale. Mida tegema peame? Maksma. Omaenda otsus, keegi ei kohustanud. Ise külvasime, ise sööme vilju ja ei süüdista riiki, valitsust või krt-teab-keda, et ise niisuguse valiku tegime.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 125 )


Esileht Kodunurk Elektri hind ja kokkuhoiu võimalused