Esileht Kodunurk Elektri hind ja kokkuhoiu võimalused

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 125 )

Teema: Elektri hind ja kokkuhoiu võimalused

Postitas:
Kägu

No riided kuivavad ka nööril ja nõudepesu käsitsi just ka keeruline töö ei ole. Ehk tõusevad lapsed arvuti tagant püsti, tõmbavad juhtme välja ja pesevad nõusid ( või on see lasteahistamime?)

Kui on neli last, kellest üks veel beebi, siis need riided kindlasti kuskil nööril ei ripu. Kui sa elad kuuekesi 67m2-l ja lisaks veel koer, siis juba põrandapinda on nii vähe, et ükski rest kuskile ei mahu. Ja näiteks hetkel on juba üle nädala mul nõudepesumasin katki olnud. Kuna meest kodus pole, siis ei saa veel korda ka. Pesengi käsitsi, kuni mees koju jõuab. Ja see nõudelaviin on selline, et need ei mahu kraanikaussi ära isegi siis, kui ma mitu korda päevas pesen. Oi, kuidas ma kirun. Meil ka soe vesi boileriga ja ega see pesemine odav lõbu pole. Lisaks võtab meeletu aja. Teismelised nõusid pesema? Nalja teed, või. Nemad tunnevad end ahistatuna juba siis, kui ma kümneks minutiks beebi neile hoida annan, et ise koeraga õues käia. Juba siis on viu-viu. Ma ükskord läksin kodunt välja ja tüdrukule ütlesin, et peseks nõud ära. Tulen koju ja kõik pesemata. Tema arvas, et ma tegin nalja…

Ei tea küll, kuidas need lapsed su majapidamisse sattusid ja kes neid nii sitalt kasvatanud on.

 

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamus on mikroskoopilised kokkuhoiukohad, mida kirjeldatakse. 10-20 euri vb hoiab nende nippidega kokku. Aga tõsine probleem on ju inimestel, kes elektriga kütavad! Mida nemad peaks ette võtma?

Mina olen see, kes kirjutas vahetult enne sind.

Need inimesed, kes kütavad elektriga (nagu meie kodus, aga meil on ka üks kamin) ja on liitunud börsipaketiga (nagu meie) ju teadsid, mis on börs. Kui paned oma kuupalga börsile, siis saad ju aru, et võid kas kõvasti võita või palju või isegi kõik kaotada ning raha lihtsat kaob ära. Mis siis nüüd teisiti oli, et inimesed aru ei saanud, mida otsustavad. Või ei teadnud nad, mis on börs? Tänapäevase PISA tulemuse ja Eesti haridustaseme juures?

Ise valisime börsi ja võimaliku ülitugeva kõikumise hinnale. Mida tegema peame? Maksma. Omaenda otsus, keegi ei kohustanud. Ise külvasime, ise sööme vilju ja ei süüdista riiki, valitsust või krt-teab-keda, et ise niisuguse valiku tegime.

Ega ikka ei ole küll. Praegused börsihinnad on ekstreemsed ja keegi sellisel tasemel hindu pole prgonoosinud.  Kui riik teadis, et börsihinnad sellistesse astronoomilistesse kõrgustesse tõusevad, oleks võinud inimesi selle eest ka hoiatada. See, et riik praegu 75 miljonit selle kompenseerimiseks paneb, näitab seda, kui hambutud nad on seoses energiasektori riskide juhtimisega laiemas plaanis.  See, et piirkonnast mitu suurt elektrijaama välja lülitatakse, oli nähtavasti prognoosimatu või kui mitte, siis oleks tulnud inimesi ka sellest tõenäosusest teavitada.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina hakkasin asja uurima, miks mul ikka nii palju elektrit läheb. 67m2 korter. 6-liikmeline perekond. Veidi alla 400 kWh kuus. Aasta tagasi oli keskmiselt 340. Ühed suurimad raharöövlid on lauaarvutid. Mul on kaks teismelist ja päevas on nad arvutis 7h, nädalavahetusel 14h. Pesu pesen palju ja nüüd olen pesu pannud pesema õhtul pärast üheksat. Aga naabrite suhtes see muidugi ilus pole. Öösel käin riideid kuivatisse panemas. Õnneks kuivati on soojuspumbaga ja mingi A++. Pesumasina programmi peaks üle vaatama. Lühema programmi valima. Nõudekas töötab nagunii öösel. Siis on veel boiler. Seda muuta ei saa. Viimane arve oli juba üle 90euri. Aasta tagasi olid arved 45euri ringis. Nii et jah, lapsed lähevad kalliks maksma.

Mul on samuti tarbimine 400 kw, aga fiksisin hinna alates novembrist ära, maksab ainult 56 eurot. Vaata oma hinnad üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise valisime börsi ja võimaliku ülitugeva kõikumise hinnale. Mida tegema peame? Maksma. Omaenda otsus, keegi ei kohustanud. Ise külvasime, ise sööme vilju ja ei süüdista riiki, valitsust või krt-teab-keda, et ise niisuguse valiku tegime.

Börsipakett tuleb lõpetada vahepeal ning mingi aeg hoida fixhinda. Aprillis tagasi börsihinnale näiteks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui riik teadis, et börsihinnad sellistesse astronoomilistesse kõrgustesse tõusevad, oleks võinud inimesi selle eest ka hoiatada.

RIIK.

Kuule, iga tavamõistusega inimene teab, et aktsiad ja börs tõusevad ja kukuvad. Mitte riik ei tea seda, vaid meie teadsime, kes nii otsustasime. Kui sa ei teadnud, kuidas IGA börs riskiga seotud on, kuidas sa tohid ise teovõimelisena lepinguid allkirjastada?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui riik teadis, et börsihinnad sellistesse astronoomilistesse kõrgustesse tõusevad, oleks võinud inimesi selle eest ka hoiatada.

RIIK.

Kuule, iga tavamõistusega inimene teab, et aktsiad ja börs tõusevad ja kukuvad. Mitte riik ei tea seda, vaid meie teadsime, kes nii otsustasime. Kui sa ei teadnud, kuidas IGA börs riskiga seotud on, kuidas sa tohid ise teovõimelisena lepinguid allkirjastada?

Kordan veelkord: riigi roll on tagada energiaga varustamise stabiilsus ja kui on ette näha, et mingid tegurid hakkavad ekstreemselt mõjutama energia hinda (CO2 kvootidega seonduv oli ette teada, lepingud elektritootjatega  jne), siis tuleb seda inimestele jõulisemalt kommunikeerida ja neid riskidest teavitada õigeaegselt! Inimesed võtsid börsipaketi riski ju olemasoleva kogemuse ja riskiulatuse piires ja enamus neist ei osanud prognoosida sektori sellist löögi alla sattumist. Mis sa arvad, et kui inimesed oleksid vähegi aimanud, et hinnad selliseks kerkivad, siis nad oleksid vaatamata sellele börsienergia valiku teinud? Ilmselgelt ju mitte. Ja arvestades seda, kui paljud inimesed sellega hetkel äärmises hädas on, siis ilmselgelt on ju kuskil kommunikatsioon vajaka jäänud.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sa arvad, et kui inimesed oleksid vähegi aimanud, et hinnad selliseks kerkivad, siis nad oleksid vaatamata sellele börsienergia valiku teinud? Ilmselgelt ju mitte.

Ja kes neil inimestel keelas see börsipakett lõpetada ja kindel hind fikseerida? Elekter on kuid tõusus olnud. Kui pole kuude jooksul suudetud mõni minut leida ja pakett ära vahetada, siis on küll iseenda laiskus ja saamatus.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kes neil inimestel keelas see börsipakett lõpetada ja kindel hind fikseerida? Elekter on kuid tõusus olnud. Kui pole kuude jooksul suudetud mõni minut leida ja pakett ära vahetada, siis on küll iseenda laiskus ja saamatus.

Minul on 220 Energia börsipakett. Tahtsin ka vahetada fikseeritud paketi vastu, kuid see on veelgi kõrgema hinnaga kui praegune. Kui ma oleks seda septembris teinud, siis oleks sellel mõtet olnud, aga jah, see oleks on paha poiss…

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kordan veelkord: riigi roll on tagada energiaga varustamise stabiilsus

Mhmhmm ja riigi roll on tagada, et kui sa ostad börsihinnaga Talinki vms aktsiaid, et hind oleks stabiilne. Börsi mõte ongi olla stabiilne su meelest. Oh taevane taevas.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kordan veelkord: riigi roll on tagada energiaga varustamise stabiilsus

Mhmhmm ja riigi roll on tagada, et kui sa ostad börsihinnaga Talinki vms aktsiaid, et hind oleks stabiilne. Börsi mõte ongi olla stabiilne su meelest. Oh taevane taevas.

Küsimus ei ole vabatahtlikus investeerimises vaid elutähtsa teenuse kättesaadavuses. Ei ole ka energiat müüvate firmade kommunikatsioon neid pakette müües piisav olnud, riske ei ole piisavalt inimestele selgitatud.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kordan veelkord: riigi roll on tagada energiaga varustamise stabiilsus

Mhmhmm ja riigi roll on tagada, et kui sa ostad börsihinnaga Talinki vms aktsiaid, et hind oleks stabiilne. Börsi mõte ongi olla stabiilne su meelest. Oh taevane taevas.

Küsimus ei ole vabatahtlikus investeerimises vaid elutähtsa teenuse kättesaadavuses. Ei ole ka energiat müüvate firmade kommunikatsioon neid pakette müües piisav olnud, riske ei ole piisavalt inimestele selgitatud.

Kuule, kui inimesele öeldakse, et millegi olulise hind kujuneb börsil, siis ta saab aru. Ta teab, mis on börs. Kui ta riskidest aru ei saa ja allkirjastab suva dokumente sisust aru saamata, siis peab vastutama tema hooldaja või psühhiaater, mitte näiteks peaminister. Mitte, et ma tema fänn oleksin.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on gaasipliit, siis ka nt veekeetja asemel pliidil teevett teha.

Sest gaas on meil ju megaodav, eksole 😀

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on samuti tarbimine 400 kw, aga fiksisin hinna alates novembrist ära, maksab ainult 56 eurot. Vaata oma hinnad üle.

kas see fiksimine on tähtajaline? Et kui börsil hind langeb, sina maksad ikka oma fiksitud kõrgemat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kordan veelkord: riigi roll on tagada energiaga varustamise stabiilsus

Mhmhmm ja riigi roll on tagada, et kui sa ostad börsihinnaga Talinki vms aktsiaid, et hind oleks stabiilne. Börsi mõte ongi olla stabiilne su meelest. Oh taevane taevas.

Küsimus ei ole vabatahtlikus investeerimises vaid elutähtsa teenuse kättesaadavuses. Ei ole ka energiat müüvate firmade kommunikatsioon neid pakette müües piisav olnud, riske ei ole piisavalt inimestele selgitatud.

Kuule, kui inimesele öeldakse, et millegi olulise hind kujuneb börsil, siis ta saab aru. Ta teab, mis on börs. Kui ta riskidest aru ei saa ja allkirjastab suva dokumente sisust aru saamata, siis peab vastutama tema hooldaja või psühhiaater, mitte näiteks peaminister. Mitte, et ma tema fänn oleksin.

Kui sa oma praegust väljendusviisi kasutades mõnda tavainimesele, mitte kutselisele investorile mõeldud investeerimistoodet (nt pensionifond) üritaks müüa, oleks sul üsna peatselt selleks vajalik tegevusluba küsimärgi all.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kordan veelkord: riigi roll on tagada energiaga varustamise stabiilsus

Mhmhmm ja riigi roll on tagada, et kui sa ostad börsihinnaga Talinki vms aktsiaid, et hind oleks stabiilne. Börsi mõte ongi olla stabiilne su meelest. Oh taevane taevas.

Küsimus ei ole vabatahtlikus investeerimises vaid elutähtsa teenuse kättesaadavuses. Ei ole ka energiat müüvate firmade kommunikatsioon neid pakette müües piisav olnud, riske ei ole piisavalt inimestele selgitatud.

Kuule, kui inimesele öeldakse, et millegi olulise hind kujuneb börsil, siis ta saab aru. Ta teab, mis on börs. Kui ta riskidest aru ei saa ja allkirjastab suva dokumente sisust aru saamata, siis peab vastutama tema hooldaja või psühhiaater, mitte näiteks peaminister. Mitte, et ma tema fänn oleksin.

Kui sa oma praegust väljendusviisi kasutades mõnda tavainimesele, mitte kutselisele investorile mõeldud investeerimistoodet (nt pensionifond) üritaks müüa, oleks sul üsna peatselt selleks vajalik tegevusluba küsimärgi all.

Mina ei püüa midagi müüa. Liitusin börsipaketiga, sest börsi mõiste üldjoonstes on mulle tuttav. Olen elus paari uudistesaadet vaadanud ja lehtegi lugenud ja tedsin, et see võib teha imehüppeid üles ja alla. Samamoodi pereliikmed ja sõbrad. KKoomulikult on see ebameeldiv, aga see oli ju ette teada, et börs võib nii käituda. Selles, et tegin riskantse valiku, valitsust süüdistada oleks ajuvaba. See on umbes sama ajuvaba, kui süüdistada valitsust selles, et pärast 20 aastat suitsetamist võib tulla kopsuhaigus. “Nad oleksid pidanud mind paremini hoiatama, sest olen nii loll, et ma ei teadnud, mida suitsetamine (loe: börsihinnaga mingi pikaajalise lepingu sülmimine) kaasa võib tuuaa! Valitsus oleks pidanud mulle koju tulema ja seda selgitama!”

Muide, seda, et börsihind võib kõikuda ja oluliselt, räägiti piisavalt. Aga mingile elanikkonnakihile jäi silma ainult see, et hetkel oli see odavam. See, et asi ei üruugi nii jääda ja ilmselt ka ei jää, see koht jäeti veerides vahele. Väga imelik. Aga samas kahju ka nendest haridusliku erivajadusega inimestest, kes tõesti ei teadnu, mis loom on börsihind. Olen siin tuhandest nõus, et vanuritele ja vaimsete erivajadustega inimestele pidanuks riske ja sõna börs paremini selgitama.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen viimane kirjutaja, kahjuks ei saa muuta, seepärast lisan eraldi postitusena – paremini oleks pidanud selgitama siiski kõigile inimestele. See on ju ammu teada fakt, et kui näiteks korjata üle Eesti kokku kõik teise klassi õpillased ja moodustada neist üks auditoorium eesmärgiga viia kõik ühele haridustasemele, siis tuleb õpetamist alustada nõrgimast lülist, nõrgimast õpilasest ehk esimese klassi esimesest tunnist. Ja selles, kui inimene midagi ei tea, pole mitte midagi häbiväärset. Lihtsalt kui inimene ei tea, misasi on näiteks köielkõnd Radissoni ja Viru vahel 25 meetri kõrguseel, siis ta enne selle sooritamist uurib välja. Mitte ei lase teha ja siis ei süüdista kodanlust, ilma, kapitalismi, juute, eskimoid, naabreid, kojameest ja valitsust, et miks ometi talle ei selgitatud.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kordan veelkord: riigi roll on tagada energiaga varustamise stabiilsus

Mhmhmm ja riigi roll on tagada, et kui sa ostad börsihinnaga Talinki vms aktsiaid, et hind oleks stabiilne. Börsi mõte ongi olla stabiilne su meelest. Oh taevane taevas.

Küsimus ei ole vabatahtlikus investeerimises vaid elutähtsa teenuse kättesaadavuses. Ei ole ka energiat müüvate firmade kommunikatsioon neid pakette müües piisav olnud, riske ei ole piisavalt inimestele selgitatud.

no ma ei tea, minu mõistus ütleb, et börs on börs, sellega on kõik öeldud ja börsihinna kasutaja peab ikka ise esimesena jälgima toimunut, kui ta muidugi sellest huvitatud on

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

no ma ei tea, minu mõistus ütleb, et börs on börs, sellega on kõik öeldud ja börsihinna kasutaja peab ikka ise esimesena jälgima toimunut, kui ta muidugi sellest huvitatud on

Jaa, börs on börs, seda küll. Siiani olid palju aastaid ka börsil täiesti normaalsed hinnad. Meie hind oli koos kõikide lisatasudega odavam fikshinnast. Kõikumised olid minimaalsed.
Praegust hinnatõusu ei saanud keegi ette näha. Nii kiirelt ja nii suurelt ei tõuse mitte kuskil elutähtsa teenuse hinnad.
Ja sellest, et Baltikum + Soome on mingis eraldi superkallis börsimullis, oleks ikka valitsus pidanud teavitama küll. Teised põhjamaad ostavad elektrit samalt  börsilt  ja nende tsoonihinnad on kohati ikka väga normaalsed.
Nt tänased Trondheimi ja Tromso hinnad on 50.- kandis.
Et Baltikumis on korraga 4 tootjat rivist väljas keset kõige külmemat aega – no kes seda sai ette näha?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lülitasin õhksoojuspumba välja ja kasutan puuküttel toimivat keskküttesüsteemi. Süüa hakkasin ka puupliidil tegema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaa, börs on börs, seda küll. Siiani olid palju aastaid ka börsil täiesti normaalsed hinnad. Meie hind oli koos kõikide lisatasudega odavam fikshinnast. Kõikumised olid minimaalsed. Praegust hinnatõusu ei saanud keegi ette näha.

Mina küll nägin ja väga-väga palju inimesi nägi.. Muidugi mitte detailides ja kuupäevaliselt, aga seda, et IGA börsil olev hind võib teha suure hüppe üles või ka alla, teadsid ju liitudes, millega kaasnes ju hoolikas mõtlemine ja uurimine (EKSJU, sa kaalusid poolt ja vastu argumendid, riskid jne hoolikalt läbi enne paketivalikut??)…kõik. Kaalusid ju? Uurisid, eks? Lihtsalt osad targadki inimesed ei soovinud endale seda tunnistada, et niisugune loom see börsihind ongi. Ahnus mängis rolli – on odavam. Ja kui täna on odavam, siis ma saan šoki, kui homme ei ole. Seda viimast mina küll mitte.

Muidugi sai ette näha. Kas sa tõesti iial pole kuulnud, kuidas börsil mingid hinnad muutuvad kümnetes kordades päeva-paariga? Liitusid börsiga eeldades, et börs on sile ja ühtlane? Ja kuna ta oligi mitu aastat suhteliselt sile nagu lapse pepu, siis sa eeldasid, et selline börs nüüd igavesti ongi? No kuule :-)))

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vai, kus keegi on tänitamisesoonele sattunud.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus ongi, kas ikka võeti kaalutletud risk või ei viitsitud mõtelda. Kui võeti kaalutletud risk, on olukord mitte meeldiv aga kedagi süüdistada peale enda pole. Tegelt ei peaks üldse süüdistama kedagi sest riski võttes võtab inime ikka ka tagajärjed ja teab seda. Aint instinkti najal oo praegu odav, võtan ära ju ei ela eks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Parandage mind, kui ma eksin. Kui see värk omal ajal paketivalikuga algas, siis need, kes üldse midagi ei teinud, jäid Eesti Energia kindel vms selle nimi on paketile. Need, kes aga tegid otsuse minna muutuva hinnaga pakettidele, pidid mingeid liigutusi selleks tegema, seega nad tegid seda täie teadmisega.
Meil on kaks kodu ja selles, kus oleme harvem, on kogu aeg EE püsiva hinnaga pakett, sest keegi ei mäletanud sellega tegeleda. Päriskodus aga sai asi läbi kaalutud ja muutuvale hinnale mindud. Ei olnud ikka nii küll, et sunniviisil riik või elektri firma sundis börsipaketile minema. Selleks tuli minu mälule tuginedes midagi teha ja kui mingi valiku teed teed, siis ju mõtled kõige negatiivsema ja kõige positiivsema stsenaariumi läbi, eriti kui tegemist eluliselt tähtsa otsusega.. Ei saa nüüd nii ka rääkida, et nagu oleks mingi ette nägematu õnnetus nüüd juhtunud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei olnud ikka nii küll, et sunniviisil riik või elektri firma sundis börsipaketile minema. Selleks tuli minu mälule tuginedes midagi teha ja kui mingi valiku teed teed, siis ju mõtled kõige negatiivsema ja kõige positiivsema stsenaariumi läbi, eriti kui tegemist eluliselt tähtsa otsusega.. Ei saa nüüd nii ka rääkida, et nagu oleks mingi ette nägematu õnnetus nüüd juhtunud.

Loomulikult ei sundinud keegi mind börsipaketti valima, ise valisin. Ja ei kurda üldse selle üle. Aga ettenägematu õnnetus on see, et ajal, kui samal päeval samalt börsilt elektrit ostes enamik Euroopa riike maksab alla 300 €, siis eestlane maksab 650 – 1000 €. Sellist võrdlusmomenti polnud aastaid tagasi kuskilt võtta.
Mina isikliku elektriarve üle ei kurda, mul on ahi ja puupliit,  maja ehitades ei kujutanud ette ka, et poleks võimalust puudega kütta. Aga et elektrihinna tõttu on juba toimunud toidukaupade  hinnatõus ja see ei peatu niipea, suurenevad ka muud kulud – no see ei saa kellelegi meeldida. Ega tootjad ja teenindajad omast taskust 3 – 4 korda suurenenud elektriarveid kinni ei maksa.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga ettenägematu õnnetus on see, et ajal, kui samal päeval samalt börsilt elektrit ostes enamik Euroopa riike maksab alla 300 €, siis eestlane maksab 650 – 1000 €.

Õnnetus? Õnnetus on see, et keegi maksab vähem, kui sa ise ei kurda oma tasu üle, nagu sa ütled.

Ja sind teeb õnnetumaks, et keegi teine maksab vähem? Kuidas sa seda ise nimetaksid 🙂 Kui sa hakkad mõtlema, mis maksab Tansaanias veiseliha (alla 1 euro, mahe) või Venemaal kütus. Kuidas sa elada saad, kui su õnn ja õnnetus ripub ära sellest, et ega keegi ometi odavamalt saa?

PS mina ja sina oma borsipaketiga oleme rahaiselt ikka võidus võrreldes püsipakettidega. See peaks sind ju õnnelikuks tegema, teised maksavad kokku rohkem.

Ecce homo. Tema jaoks on ÕNNETUS see, kui keegi saab kuskil midagi odavamalt.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas see fiksimine on tähtajaline? Et kui börsil hind langeb, sina maksad ikka oma fiksitud kõrgemat.

Iga kuu saad oma elektripaketti muuta. Fikshind tundub liiga kallis-börsipaketi vastu tagasi. Ja vastupidi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on 220 Energia börsipakett. Tahtsin ka vahetada fikseeritud paketi vastu, kuid see on veelgi kõrgema hinnaga kui praegune. Kui ma oleks seda septembris teinud, siis oleks sellel mõtet olnud, aga jah, see oleks on paha poiss…

Mina muutsin oktoobri keskel ja mul on hinnaks 10,9 kw/h.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on 220 Energia börsipakett. Tahtsin ka vahetada fikseeritud paketi vastu, kuid see on veelgi kõrgema hinnaga kui praegune. Kui ma oleks seda septembris teinud, siis oleks sellel mõtet olnud, aga jah, see oleks on paha poiss…

Seda ikka ju saad aru, et võid valida millise firma tahes, mitte ei pea 220 Energiast elektrit ostma?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus ei ole vabatahtlikus investeerimises vaid elutähtsa teenuse kättesaadavuses.

KÄTTESAADAVUS ei ole ju probleemiks praegu. Kui kõik, kes börsihinnaga liitusid, kiites, kuipapalju odavam see tuleb, nüüd siis ei saa aru äkitselt, kuidas nende “kasum” kiirelt ära kulub… See ei kesta ju lõputult (nii nagu ei kestnud ka odav hind, muide). Eks seda näeb ikka lõppeks tüki aja pärast, mis ja missuguse aja lõikes keegi vähem maksab, kas börs oma kõikumisega või fikspaketi omanikud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Parandage mind, kui ma eksin. Kui see värk omal ajal paketivalikuga algas, siis need, kes üldse midagi ei teinud, jäid Eesti Energia kindel vms selle nimi on paketile. Need, kes aga tegid otsuse minna muutuva hinnaga pakettidele, pidid mingeid liigutusi selleks tegema, seega nad tegid seda täie teadmisega.

Parandangi.

Tegelikult oli ikka nii, et kõik need, kes ei vaevunud mingit erilist paketti vahetama, said börsipaketi automaatselt (nt minu kõigil vanavanematel, kes mingi paketivahetusega pead pole iial vaevanud, on börsipakett).
ja need, kes mingit eraldi paketti valida-kaaluda üritasid, need said mingid oma paketid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 125 )


Esileht Kodunurk Elektri hind ja kokkuhoiu võimalused