Esileht Ajaviite- ja muud jutud Elektriarve

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )

Teema: Elektriarve

Postitas:
koolera

Saabus elektriarve. Kui varem oli elektri kohaletoomine kallim kui elekter ja viimastel kuudel oli elekter mõnevõrra kallim, siis praegu oli elekter varasemast kolm KORDA kallim. Kuidas teil?

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Ida

Mul on fikseeritud hinnaga pakett ja minu üllatuseks oli seekordne arve isegi umbes 10% madalam kui eelmise kuu oma.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
noei

Mul oli kolmandiku võrra suurem number.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Tahesara

220 Energia OÜ
sept 2020
päevane 240,203 hind 5,178=12,44
Öine 212,098 hind 2,889=6,13
börsi marginaal 0,90
km 3,89
kokku 23,36

sept 2021
päevane 250,755 hind 14,078=35,301
öine 224,520 hind 10,632=23,871
km 11,837
kokku 71,006

Elektri edastamine, Taastuvenergia tasu, Elektriaktsiis tulevad teise arvega.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Katza

Sel sügisel läheb ikka väga paljudel raskeks. Lisaks elektrile on ju jõhkralt tõusnud (gaasi)küte ja see tõuseb novembris veel omakorda 2,5 korda. Elekter on selle kõrval köömes, mis küttekulu olema saab.

+20
0
Please wait...

Postitas:
Mauno

Mul 2x suurem arve

+7
0
Please wait...

Postitas:
Melba

Ma juba kujutan ette, kuidas liberaalaktivistid ja rohepöörajad ( rohepöörased) seda teemat lugedes mõnust oigavad.

See ju nende eesmärk oligi.

+6
-14
Please wait...

Postitas:
nodzu2007

Ma juba kujutan ette, kuidas liberaalaktivistid ja rohepöörajad ( rohepöörased) seda teemat lugedes mõnust oigavad.

Misasi täpselt?

+9
0
Please wait...

Postitas:
Tahesara

selle kõrval köömes, mis küttekulu olema saab.

Lisaks energiate hinnad veavad ka pea kõik muud hinnad pilvedele. Elagu rohepöörasus!

+11
-5
Please wait...

Postitas:
adolfkange

Ma võrdlesin oma elamise elektriarveid. Võrreldes septembriarvega 2019 ja 2020 oli sel aastal arve umbes 40-45% suurem ehk pea poolteist korda kasvu. Suurema kasvu hoidis ära see, et ma olen praktiliselt kogu elamise led pirnide vastu välja vahetanud ja uus telekas on ehk samuti säästlikum. Vannitoa põrandaküte ka jupsib ja olen ta välja lülitanud (sealt tuleb kindlasti mingi sääst). Aga jah olen valmis umbes kahekordseteks arveteks võrreldes möödunud paari aastaga. Börsipakett on kogu aeg olnud.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
matas

Et Norras vihma ei sajaks ja seetõttu norra peab välisturult rohkem ostma?

+3
-2
Please wait...

Postitas:
primaka

Mul on kogu aeg enam-vähem sama. 50/50 ehk siis 50 fikseeritud ja 50 börs.
30.09.2021 35.16
31.08.2021 34.84
31.07.2021 35.48
30.06.2021 31.64
31.05.2021 37.08
30.04.2021 37.86
31.03.2021 34.19
28.02.2021 33.41
31.01.2021 43.21

eelmise aasta august oli 33.59 ja september 33.66
üle-eelmise august 34.95 ja september 31.63

+2
-2
Please wait...

Postitas:
emmekahele

alexela börsipakett, sama mõlemal aastal.

Võrgutasu eraldi arvel.

Sept 2020

Päevane 315.829 kwh, hind 5.314

Öine 202.567 kwh, hind 3.536

Arve kokku 28.735

Sept 2021

Päevane 440.352, hind 14.872

Öine 224.607, hind 11.339

Arve kokku 109.148

See aasta on elektrikulu septembris olnud suurem, sest külmade ilmade tõttu oleme õhksoojuspumpa kasutanud kindlasti rohkem.

Aga hinnatõus on nii suur ja kui tuleb veel külm talv, siis on päris nutune seis.
Põhiline toasoe tuleb soojuspumba kaudu, et siin pole abi soodsamatest öistest tundidest.

+7
0
Please wait...

Postitas:
koolera

Ma võrdlesin oma elamise elektriarveid. Võrreldes septembriarvega 2019 ja 2020 oli sel aastal arve umbes 40-45% suurem ehk pea poolteist korda kasvu. Suurema kasvu hoidis ära see, et ma olen praktiliselt kogu elamise led pirnide vastu välja vahetanud ja uus telekas on ehk samuti säästlikum. Vannitoa põrandaküte ka jupsib ja olen ta välja lülitanud (sealt tuleb kindlasti mingi sääst). Aga jah olen valmis umbes kahekordseteks arveteks võrreldes möödunud paari aastaga. Börsipakett on kogu aeg olnud.

Põrandakütte väljalülitamine peaks andma päris kenasti tarbimissäästu.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Katza

Põrandakütte väljalülitamine peaks andma päris kenasti tarbimissäästu.

Mul võtab paariruudune tuulekoja põrandaküte 50 eurot kuus. See siis eelmisel talvel. Praeguste hindadega 100 siis, dziisas. Odavam on lõdiseda.

+6
-5
Please wait...

Postitas:
kaarel

ei tasu vaene olla

0
-15
Please wait...

Postitas:
felis_catus

Ka minul on elektriarve varasemast oluliselt suurem. Ja oleks veelgi suurem, kui poleks septembri keskel õhksoojuspumpa välja lülitanud. Eelmine aasta sai kaminahi ostetud, lisakütteks ja iluks, aga tegelikult annab sellega väga hästi terve elamise soojaks kütta. Varem kütsime mugavusest ja laiskusest õhksoojuspumbaga aasta läbi, kuigi puukütte võimalus oli varemgi olemas. Küttepuud on õnneks veel suhteliselt odavad, aga näib, et peab omale maatüki nurka mingi lepiku tekitama, sest mine tea, kuidas elu edasi läheb. Hea, kui vajadusel omast käest võtta.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
tii31

Mul eelmisel aastal oli arve 139 euri

ja selle aasta arve oli 245 euri

Ma ei saa aru, kas see on ajutine see hinnatõus või see jääbki nüüd selliseks?

+7
-1
Please wait...

Postitas:
lonelyguy

Sept 2020 15,07
Sept 2021 16,29

0
-5
Please wait...

Postitas:
Katza

ei tasu vaene olla

Mina olen rikas, aga ikka on hinnatõus jõhker.

Gaasiarve tuli ka nüüd. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga (sama tarbimisega) on hind 3 korda kõrgem.

+12
0
Please wait...

Postitas:
timberland

meil 4 tuba, 2 inimest enamus ajast, kuid 25€ arve , mõni sent siia sinna.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kati

ei tasu vaene olla

Ükski rikas sellise teema alla niisugust kommentaari ei kirjuta. Vaimust vaene on veel märksa hullem olla!

+12
0
Please wait...

Postitas:
Baruto

Kui rahvas tõsiselt häält ei tee, võib-olla isegi tänavatele ei tule siis jääbki selliseks või tõuseb veel.

+13
-3
Please wait...

Postitas:
Katza

Kui rahvas tõsiselt häält ei tee, võib-olla isegi tänavatele ei tule siis jääbki selliseks või tõuseb veel.

Ega meie valitsus seda hinda ei tõsta ju.

Novembris pidi gaas kallinema veel 2,5 korda. Ei kujuta ette, kuidas oma küttearveid tasuda jõutakse. Septembris oli küte pool kuud ja 55 m2 küttearveks arvutasin pärast gaasiarve saamist 49.- Eelmisel aastal samal perioodil oli see 12.-

Mina igatahes, pärast asjapulkadega konsulteerimist, muutsin oma elektri-ja gaasipaketid täna börsi omast fikseerituks.

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Agathe

Tänavatele tulla? Et nagu ise ostan börsihinnaga paketi ja siis hakkan lärmama, kui see pakett hakkab käituma kui börsihinnaga pakett? Mis rumalus see veel on. Ja sa arvad, et Eesti riik ja valitsus juhivad neid paketihindu? Ehk juhivad börsi. Ehk siis neid hindu, mida me tahtsime, ehk siis kõikuvaid, kui liitusime börsipaketiga?

Püha lihtsameelsus ja soovimatus ose oma otsuste eest ka vastutatada. Kust sellised inimesed tulevad…

+7
-14
Please wait...

Postitas:
Toutakk

Sel sügisel läheb ikka väga paljudel raskeks. Lisaks elektrile on ju jõhkralt tõusnud (gaasi)küte ja see tõuseb novembris veel omakorda 2,5 korda. Elekter on selle kõrval köömes, mis küttekulu olema saab.

Eks tuleb küttesüsteem ringi teha. Tellid aliexpressist bairan vanaõlipõleti https://www.aliexpress.com/af/bairan-waste-oil-burner.html?d=y&origin=n&SearchText=bairan+waste+oil+burner&catId=0&initiative_id=SB_20211005091021, ühendad keskküttekatlaga ja kütad tasuta. Igatahes korstnast tuleb oluliselt vähem haisu, kui tahke keskküttekatelt kivisöega küttes.

Variant on ka see, et muretsed puugaasigeneraatori, mis valmistab puugaasi puiduhakkset ja kütad maja puugaasiga.

Veel üks variant, muretseda puugaasigeneraator ja elektrigeneraator, mis sellest puugaasist elektrit valmistab. Generaatori jahutussüsteemi ühendad maja keskküttesüsteemiga ja ülearuse elektri võid kasvõi võrku müüa, kui ise ära tarbida ei jõua.

Siin videos on üks pisike komplekt https://www.youtube.com/watch?v=JsZWNob2GWc&t=153s

Klotse saab valmistada nii https://wood-processor.com/produkt/branch-loggers/with-a-combustion-engine/model-rps-120-turntable-trailer/

Mul endal on ka sarnane masin https://www.facebook.com/photo.php?fbid=6496975643676460&set=pb.100000922666934.-2207520000..&type=3

Ja ajame siin sõbraga asja, et neid puugaasigeneraatoreid siin kohapeal valmistada ja müüa. Miks maksta gaasi ja elektri eest hingehinda, kui võsa kõik kohad täis.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Toutakk

Kõrge elektrihind on hea sest:

1. Taastuvelektritootmine muutub tasuvaks ja neid saab rajada toetusteta.

2. Inimesed säästavad rohkem elektrit

CO2 kauplemisest riigieelarvesse laekuv raha tuleks otseselt suunata elektrihinda mõjutavate komponentide vähendamisele.

Kaotada tuleks nii taastuvenergiatasu kui ka elektri ülekandetasu ja seda mitte ainult eraisikutele vaid kõigile. Sest kodutarbimise hinnatõus moodustab elektrihinnatõusu jäämäe veepealse osa. Suurem osa hinnatõusust tuleb tarbijatele kätte kaudselt, kaupu ja teenuseid ostes.

+2
-6
Please wait...

Postitas:
Katza

Eks tuleb küttesüsteem ringi teha. Tellid aliexpressist bairan vanaõlipõleti https://www.aliexpress.com/af/bairan-waste-oil-burner.html?d=y&origin=n&SearchText=bairan+waste+oil+burner&catId=0&initiative_id=SB_20211005091021, ühendad keskküttekatlaga ja kütad tasuta. Igatahes korstnast tuleb oluliselt vähem haisu, kui tahke keskküttekatelt kivisöega küttes. Variant on ka see, et muretsed puugaasigeneraatori, mis valmistab puugaasi puiduhakkset ja kütad maja puugaasiga. Veel üks variant, muretseda puugaasigeneraator ja elektrigeneraator, mis sellest puugaasist elektrit valmistab. Generaatori jahutussüsteemi ühendad maja keskküttesüsteemiga ja ülearuse elektri võid kasvõi võrku müüa, kui ise ära tarbida ei jõua. Siin videos on üks pisike komplekt https://www.youtube.com/watch?v=JsZWNob2GWc&t=153s Klotse saab valmistada nii https://wood-processor.com/produkt/branch-loggers/with-a-combustion-engine/model-rps-120-turntable-trailer/ Mul endal on ka sarnane masin https://www.facebook.com/photo.php?fbid=6496975643676460&set=pb.100000922666934.-2207520000..&type=3 Ja ajame siin sõbraga asja, et neid puugaasigeneraatoreid siin kohapeal valmistada ja müüa. Miks maksta gaasi ja elektri eest hingehinda, kui võsa kõik kohad täis.

Et tellin aliexpressist mingi jama, ühendan Tallinna kortermaja gaasikatlaga ja voilaa, nii lihtne ongi või 😀 Või viskan äsjaostetud 10 000 maksnud gaasikatla välja ja hakkan ise hagu alla viskama? Või mida sa täpselt öelda üritad?

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Toutakk

Eks tuleb küttesüsteem ringi teha. Tellid aliexpressist bairan vanaõlipõleti https://www.aliexpress.com/af/bairan-waste-oil-burner.html?d=y&origin=n&SearchText=bairan+waste+oil+burner&catId=0&initiative_id=SB_20211005091021, ühendad keskküttekatlaga ja kütad tasuta. Igatahes korstnast tuleb oluliselt vähem haisu, kui tahke keskküttekatelt kivisöega küttes. Variant on ka see, et muretsed puugaasigeneraatori, mis valmistab puugaasi puiduhakkset ja kütad maja puugaasiga. Veel üks variant, muretseda puugaasigeneraator ja elektrigeneraator, mis sellest puugaasist elektrit valmistab. Generaatori jahutussüsteemi ühendad maja keskküttesüsteemiga ja ülearuse elektri võid kasvõi võrku müüa, kui ise ära tarbida ei jõua. Siin videos on üks pisike komplekt https://www.youtube.com/watch?v=JsZWNob2GWc&t=153s Klotse saab valmistada nii https://wood-processor.com/produkt/branch-loggers/with-a-combustion-engine/model-rps-120-turntable-trailer/ Mul endal on ka sarnane masin https://www.facebook.com/photo.php?fbid=6496975643676460&set=pb.100000922666934.-2207520000..&type=3 Ja ajame siin sõbraga asja, et neid puugaasigeneraatoreid siin kohapeal valmistada ja müüa. Miks maksta gaasi ja elektri eest hingehinda, kui võsa kõik kohad täis.

Et tellin aliexpressist mingi jama, ühendan Tallinna kortermaja gaasikatlaga ja voilaa, nii lihtne ongi või 😀 Või viskan äsjaostetud 10 000 maksnud gaasikatla välja ja hakkan ise hagu alla viskama? Või mida sa täpselt öelda üritad?

Tahan öelda, et oled teinud valed valikud ja eks omad vitsad nüüd peksavad. Teada on ju, et gaas on Putini energiarelv ja teie andsite sellele padruneid juurde.

+1
-8
Please wait...

Postitas:
Katza

Tahan öelda, et oled teinud valed valikud ja eks omad vitsad nüüd peksavad. Teada on ju, et gaas on Putini energiarelv ja teie andsite sellele padruneid juurde.

Täiesti sooda oled! 20 aastat on oma, majale eraldi paigutatud gaasikatel olnud parim valik.

Sa hakkad vanaduses ikka täitsa ära keerama. Viimati ei olnud sul mäletamist mööda mingeid inimväärseid tänapäevaseid elutingimusigi. Kõva tarkpea tuli välja nüüd.

+7
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Elektriarve