Esileht Ajaviite- ja muud jutud Elektriarve

Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )

Teema: Elektriarve

Postitas:
Toutakk

Tahan öelda, et oled teinud valed valikud ja eks omad vitsad nüüd peksavad. Teada on ju, et gaas on Putini energiarelv ja teie andsite sellele padruneid juurde.

Täiesti sooda oled! 20 aastat on oma, majale eraldi paigutatud gaasikatel olnud parim valik.

Sa hakkad vanaduses ikka täitsa ära keerama. Viimati ei olnud sul mäletamist mööda mingeid inimväärseid tänapäevaseid elutingimusigi. Kõva tarkpea tuli välja nüüd.

Minu elektriarvel on 350eur ettemaksu ja ma ei kurda gaasi- ja elektrihinna tõusu üle. Üritan pakkuda lahendusi, et kaugemas perspektiivis ka teisetel poleks põhjust kurta hinnatõusu, mis nagunii toimub.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Tibulinski

Võrdlesin oma eelmise ja selle aasta augusti-septembri arveid (kahekordne maja õhksoojuspumpade küttega, võrguteenuse pakett on Võrk 4 koos 32A ampritasuga, elekter börsihinnaga, kahetariifne):

august 2020 – 440 kwH, 39,32 eur võrk, 23,56 eur elekter, keskmiselt 0,14 per kwH

august 2021 – 427 kwH, 39,06 eur võrk, 46,74 eur elekter, keskmiselt 0,20 per kwH

september 2020  – 612 kwH, 46,15 eur võrk,  30,6 eur elekter, keskmiselt 0,125 per kwH

september 2021 – 707 kwH, 50,29 eur võrk, 106,78 eur elekter, keskmiselt 0,22 per kwH

+3
0
Please wait...

Postitas:
Katza

Minu elektriarvel on 350eur ettemaksu ja ma ei kurda gaasi- ja elektrihinna tõusu üle. Üritan pakkuda lahendusi, et kaugemas perspektiivis ka teisetel poleks põhjust kurta hinnatõusu, mis nagunii toimub.

Sa elad maal! Ma elan linnas, kus sa ei pane kolmekorruselisele majale mingit sodi sisse.

Mina isiklikult ei sure ära uute arvetega, küll aga annan endale aru, et väga paljudel inimestel, k.a. minu üürnikel läheb elujärg oluliselt halvemaks.

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Toutakk

Sa elad maal! Ma elan linnas, kus sa ei pane kolmekorruselisele majale mingit sodi sisse.

Mina isiklikult ei sure ära uute arvetega, küll aga annan endale aru, et väga paljudel inimestel, k.a. minu üürnikel läheb elujärg oluliselt halvemaks.

Lahendus korterelamule on ka olemas. https://volter.fi/products/?fbclid=IwAR0YvEs_7PL0U52GV9JOu7w9KYRMnGgxU2_QH0GR69DjP19fsJ4lyvwMfxI

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kati

Tahan öelda, et oled teinud valed valikud ja eks omad vitsad nüüd peksavad. Teada on ju, et gaas on Putini energiarelv ja teie andsite sellele padruneid juurde.

Täiesti sooda oled! 20 aastat on oma, majale eraldi paigutatud gaasikatel olnud parim valik.

Sa hakkad vanaduses ikka täitsa ära keerama. Viimati ei olnud sul mäletamist mööda mingeid inimväärseid tänapäevaseid elutingimusigi. Kõva tarkpea tuli välja nüüd.

Siis on su miinus ju tunduvalt suurem kui teistel siin, elektrifirma teatavasti alternatiivenergiavariantide alginvesteeringu eest arveid ei esita. “Ettemaks” peaks olema jutumärkides.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Tige_Kapsas

Eelmise aasta septembris oli 75 eurot kokku, seekord aga 170 eurot. Nii et rohkem kui kahekordistunud.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Andy

Eelmise aasta septembris oli 75 eurot kokku, seekord aga 170 eurot. Nii et rohkem kui kahekordistunud.

Jeerum! Mul oli 47 pealt 91 peale hüpanud ja ma ka ähin ja puhin. Külm aeg ju pole veel käeski. Püüdsin küll igati kokkuhoidlik olla elektriga, aga pimedas ja külmas ju ka ei istu. Talve ees on lausa hirm, maksan pool palka elektri peale ära või?

+10
0
Please wait...

Postitas:
kingi

Gaasi hind võrreldes eelmise aasta septembriga tegi 50%-lise hüppe. Elektri hind kasvas eelmise aastaga võrreldes 300%.

Elan üle, aga kurvaks teeb. Ei taha ulmesummasid justkui musta auku maksta. Elektri hinnast sõltuvad ju ka väga paljud muud hinnad. Ehk et kõik läheb peagi palju kallimaks.

Ja nagu keegi juba mainis – külm aeg pole ju veel käeski. Kütan gaasiga. Hirmus.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Katza

Gaasi hind võrreldes eelmise aasta septembriga tegi 50%-lise hüppe. Elektri hind kasvas eelmise aastaga võrreldes 300%.

Gaasi hind kasvas samuti 300%, kui vaatan 2021 sept vs 2020 sept. 1 m3 2020 maksis 0,252, 2021 aga 0,746. Börsipakett.

+2
0
Please wait...

Postitas:
ingrin

Sama siin, eramaja ja võrreldes eelmise aasta septembriga reaalselt ongi 3 KORDA KALLIM!!

Krt rohepööre ja praegune valitsus. EKRE valimine on nüüd 100% kindel!

+7
-11
Please wait...

Postitas:
kolja

Augusti-september võrdluses tarbimine kasvas 21,6%, arve kasvas kasvas 67% (ainult elekter, ilma võrguta). 100% bõrsipakett, 220energia. Paljuvõitu jah, peab vist keldri põrandakütte maha keerama ja vähem saunas käima.

220energia veebileht eelmist aastat kuude kaupa ei näita, kuid seda näen, et terve 2020 aasta kokku oli summa 889,5€, sel aastal on kolme kvartaliga juba 1259,58. Vist tuleb aasta lõpuks aastate võrdluses kolmekordne arve.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Melba

Sama siin, eramaja ja võrreldes eelmise aasta septembriga reaalselt ongi 3 KORDA KALLIM!!

Krt rohepööre ja praegune valitsus. EKRE valimine on nüüd 100% kindel!

Poolas ju on poolakate oma “ekre” võimul. EU käskis kohaliku, fossiilkütustel töötava elektrijaama kinni panna. (toodab 70% riigi elektrist)

Poolakad saatsid EU pikalt ja ei pane oma jaama kinni. Nüüd räägitakse Poola EU-st väljaastumisest.

Eks näis, mis neist saab. Aga liberaste võimul ole ja el. hind on ok, firmad uksi kinni ei pane ja inimestel töökohad alles.

+4
-6
Please wait...

Postitas:
Ragne

Meie valitsuse süüdistamine on vast kurjast, kui probleem on üleüldine ja kogu Euroopas. Lihtsalt pandi tuumajaamad kinni kui ohtlikud ja saastajad  (mida nad pikas perspektiivis ongi), söejaamad CO2-kvoodi alla ja vihma sel aastal pole praktiliselt sadanudki, mis hüdroelektrijaamade toodangu on olematuks teinud, ja tuul, jah tuul, mida Eestis kunagi puudu ei ole, no tuulegeneraatoreid on meil olematu arv, sest ME ISE OLEME VASTU neile! Kuhu iganes tahetakse tuuleparki teha, hakkab üks lõputu kohalike jauramine ja protestimine ja oma õigustest jahumine, ja nii me siis maksamegi… Nii et ise ju saeme oksa, millel istume.

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Proovikas111

Suur eramaja. Muidu ikka 100 eurot olnud, see kuu 170 🙁

Mõtlen hirmuga, kui peaks külm talv tulema..

+2
0
Please wait...

Postitas:
Melba

Soomes on mitu toimivat tuumajaama. Üsna turvalised ka, ma usun.

Usa-l on tuumaallveelaevu, emalaevu jne nagu jõge. Hiinlased plaanivad juurde ehitada paar tuumaelektrijaama, mis on 1000X võimsamad näiteks Soome omadest. Mida nad seal mõne arust saastavad?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kailip

Mul on fikseeritud hinnaga pakett ja minu üllatuseks oli seekordne arve isegi umbes 10% madalam kui eelmise kuu oma.

Mul samuti fikseeritud hinnaga pakett ja ei kurda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kailip

Fikseeritud hinnaga paketiga on arved sellised: august 45 eur, september 50 eur, september 2020 oli arve 40 eur.

Ma ei ütleks, et midagi muutunud oleks.

Talvel on maksimum arve olnud 120 eurot, aga see oli ka väga külm talv.

Hetkel õhksoojuspump töötab 24/7, vett soojendab boiler, elektrikerisega saunas käime kord nädalas, tuled (enemasti LED) põlevad kolmes toas terve õhtu, 2 telekat mängivad õhtud läbi, nädalavahetusel ka päeval, iga päev teen süüa, palju kasutan ka ahju. Küte talvel on osaliselt elektriga (puidukamin+vesi+el.pump), vähemalt 3x nädalas kasutan pesumasinat.

Pere 4-liikmeline ja eluase 100 m2 ridamajas.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Katza

Fikseeritud hinnaga paketiga on arved sellised: august 45 eur, september 50 eur, september 2020 oli arve 40 eur. Ma ei ütleks, et midagi muutunud oleks. Talvel on maksimum arve olnud 120 eurot, aga see oli ka väga külm talv.

Su pakett saab varsti läbi ning uue paketi teed mitu korda kallima hinnaga ilmselgelt.

+7
0
Please wait...

Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Elektriarve