Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elektriarve rikub tuju

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 194 )

Teema: Elektriarve rikub tuju

Postitas:

Möödunud aasta augustis olin kasutanud 290 kWh ja maksin 53 eurot, sel aastal teades, et elekter on kallis, üritasin kokku hoida, kust saab ja kasutanud olen palju vähem, 176 kWh, aga arve on sellegipoolest 95 eurot. Mu meelest ikka julm hinnatõus. Sellele mõtlemine teeb mind päris kurvaks: august ometi oli erakordselt soe kuu ja tulesidki ei pidanud veel põletama toas – mis siis septembris nüüd saab?! Ma ei saa ju pimedas istuda ning pesemata ja kasimata tööl käia. Kuigi, ükskõik, kui palju ma tööd teen, kogu palk läheb viimasel ajal nagu mutiauku, mitte mingeid plaane tulevikuks teha ei saa. Nõu ei tahagi küsida, lihtsalt nutt ja hala.

+68
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mul on nii 50 kilovatti. Mida imet sa teed selle elektriga suvel?

+2
-44
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Seda oli ju ette näha juba möödunud ügisel, et talv tuleb tume, miks ei fiksinud? Isegi detsembris sai veel 10-13s kw hinnaga pakette.

Saan aru, et oled börsil? Seega selgita välja, kas sul on tunnipõhine arvestus, või päeva keskmise hinna arvestus? Kui viimane, siis ei ole vahet, kas jälgid seda kella,millal kallis ja väldid sellevõrra teatuid kellaaegu, maksad nagunii kinni selle.

  1. Ma küll lasin fiksida talve algul, sest asi läks kole hapuks ja talvel läheb meil tänu soojustagastusega vendile ja kolmele põrandaküttele päris mega hunnik kw. Mu arve oli augusti eest 82€, kw mitu x rohkem kui sul(kasutasin hoolega konditsioneeri võlusid)
+4
-27
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Eesti Energia toob septembrist kõik vanemat tüüpi börsipaketi kliendid üle tunnipõhisele hinnastamisele. Muudatus toimub klientide jaoks automaatselt ja kõiki mõjutatud kliente teavitatakse kirja teel

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

arve oli 110 ja tarbimine ligi 300 kw. ei uskunud, et nii kõrgeks läheb. kuumalaine ajal kasutasime konditsioneeri kuna poisid hädaldasid, et liiga palav ja ei saa magada (viimasel neljandal korrusel korter). võrgutasud jms veel lisaks

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no ja mõelge nüüd veel sellele, et varsti lisanduvad ka meeletud küttekulud … ja mida teeb OMA inimeste heaks valitsus, kompenseerib elektriarveid 50EUR ulatuses?!?! samas kühveldab Eesti Energia meeletuid kasumeid (ja riik vastavalt käibemaksu) taskutesse … inimestele öeldakse, et vaja kokkuhoidlik olla ja püksirihma pingutada. huvitav, miks Eesti Energia ei võiks selles osas eeskuju näidata?

+22
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen nüüd elanud kuu aega korteris, augustis oli tarbimine 223kw. Majas elades oli juulis pea 500kw. Minu elektriarved vähenesid nüüd ikka kõvasti.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Eks ma varsti võtan pesuseebi ja musta pesu tööle kaasa 🙂 Muu pealt enam kokku hoida ei anna. Külmikut ei tahaks välja lülitada.

+19
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõus – ilmselt olen paras tuutu, aga no ikkagi ma aru ei saa. Läksin Eesti Energia lehele, et fikseeritud hinnaga leping sõlmida. Aga no kus kuradi kohal ma näen, mis hindadega nad seda lepingut hetkel valmis sõlmima on? Erinevad paketid leian üles, aga mitte seda, palju siis erinevate pakkettide puhul kilovati hind on. Mismoodi te sõlmite neid lepinguid?

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõus – ilmselt olen paras tuutu, aga no ikkagi ma aru ei saa. Läksin Eesti Energia lehele, et fikseeritud hinnaga leping sõlmida. Aga no kus kuradi kohal ma näen, mis hindadega nad seda lepingut hetkel valmis sõlmima on? Erinevad paketid leian üles, aga mitte seda, palju siis erinevate pakkettide puhul kilovati hind on. Mismoodi te sõlmite neid lepinguid?

hetkel oleks siiski vist targem see universaalteenuse hind ära oodata ja siis edasi vaadata.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda oli ju ette näha juba möödunud ügisel, et talv tuleb tume, miks ei fiksinud? Isegi detsembris sai veel 10-13s kw hinnaga pakette.

Saan aru, et oled börsil? Seega selgita välja, kas sul on tunnipõhine arvestus, või päeva keskmise hinna arvestus? Kui viimane, siis ei ole vahet, kas jälgid seda kella,millal kallis ja väldid sellevõrra teatuid kellaaegu, maksad nagunii kinni selle.

  1. Ma küll lasin fiksida talve algul, sest asi läks kole hapuks ja talvel läheb meil tänu soojustagastusega vendile ja kolmele põrandaküttele päris mega hunnik kw. Mu arve oli augusti eest 82€, kw mitu x rohkem kui sul(kasutasin hoolega konditsioneeri võlusid)

Kus sa elad, kõigile tehti tunniajalise arvestusega pakett EE poolt. Kõik said kirja augustis. fikspakett ei tule odavam, sest ega nad seal rumalad ei ole.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no ja mõelge nüüd veel sellele, et varsti lisanduvad ka meeletud küttekulud … ja mida teeb OMA inimeste heaks valitsus, kompenseerib elektriarveid 50EUR ulatuses?!?! samas kühveldab Eesti Energia meeletuid kasumeid (ja riik vastavalt käibemaksu) taskutesse … inimestele öeldakse, et vaja kokkuhoidlik olla ja püksirihma pingutada. huvitav, miks Eesti Energia ei võiks selles osas eeskuju näidata?

Sul on vale arusaam. Mitte valitsusel ei ole oma inimesed, vaid inimestel on valitsus. Eesti Energia kuulub meile kõigile ja meie endi valitud inimesed on need, kes on valitud otsustama igaühe eest. Praegu peaksid olema kõigi valitud inimeste postkastid oma valijate kirju täis. Kas oled kirjutanud sellele isikule või sellele isikule, kes sai sinu valiku läbi riigikogusse, et sa ei ole rahul sellega, mida Sinu valitsus teeb.  Eesti energia ei näita enne mingit eeskuju, kuni saab käsu oma omanikelt. Aga kui omanik isegi ei tea, et ta on omanik, nii ei saagi korraldus anda. Riigi osalus tähendab seda, et sina ja mina ja kõik teised ka on omanikud.

+19
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kortermajas ühistu, siis üksikkorter ei saa mingit paketti ise valida. Valib kas ühistu või kui kõik korterid on nõus, tehakse majas uus elektriarvestite paigaldus ning siis valivad kõik ühistu  korterid endale ise uued paketid. aga selle viimasega peavad KÕIK selle maja korterid nõus olema. Seega, kui ühistul on börsipakett, siis on terve maja korterid elektriga börsil.

+5
-24
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

August 227 kWh ja 35 eurot. Fikseeritud hind.

+2
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kortermajas ühistu, siis üksikkorter ei saa mingit paketti ise valida. Valib kas ühistu või kui kõik korterid on nõus, tehakse majas uus elektriarvestite paigaldus ning siis valivad kõik ühistu korterid endale ise uued paketid. aga selle viimasega peavad KÕIK selle maja korterid nõus olema. Seega, kui ühistul on börsipakett, siis on terve maja korterid elektriga börsil.

Esimest korda kuulen. Ühistu tellib ühiselt elektripaketi kõigile korteritele? Uutes majades siis?

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kortermajas ühistu, siis üksikkorter ei saa mingit paketti ise valida. Valib kas ühistu või kui kõik korterid on nõus, tehakse majas uus elektriarvestite paigaldus ning siis valivad kõik ühistu korterid endale ise uued paketid. aga selle viimasega peavad KÕIK selle maja korterid nõus olema. Seega, kui ühistul on börsipakett, siis on terve maja korterid elektriga börsil.

Esimest korda kuulen. Ühistu tellib ühiselt elektripaketi kõigile korteritele? Uutes majades siis?

https://tarbija.postimees.ee/7448034/kuidas-uhistu-uhisarvest-lahti-oelda-ja-omaette-elektrit-osta

https://www.elektrilevi.ee/uhisostult-uksikostule

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kortermajas ühistu, siis üksikkorter ei saa mingit paketti ise valida. Valib kas ühistu või kui kõik korterid on nõus, tehakse majas uus elektriarvestite paigaldus ning siis valivad kõik ühistu korterid endale ise uued paketid. aga selle viimasega peavad KÕIK selle maja korterid nõus olema. Seega, kui ühistul on börsipakett, siis on terve maja korterid elektriga börsil.

Esimest korda kuulen. Ühistu tellib ühiselt elektripaketi kõigile korteritele? Uutes majades siis?

nii on, mul üks vanem kolleeg ka sellises olukorras (uuemat sorti kortermaja) … täiesti imekspandav, et tänapäeval selline elukorraldus võimalik on.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus sa elad, kõigile tehti tunniajalise arvestusega pakett EE poolt. Kõik said kirja augustis. fikspakett ei tule odavam, sest ega nad seal rumalad ei ole.

No need, kes piisavalt taibukad olid, et aasta tagasi fikseerida, said ikka väga hea hinna. Ka need, kes veel detsembris fikseerisisd, said hea hinna.

Mina fikseerisin eelmise aasta detsembris, kartsin küll, et äkki rumal valik, ja see 14 päevaelelktri ja 12 ööelektri eest on liiga palju. Aga praegu olen ikka väga õnnelik, et fikseerida taipasin. Kahju, et kuu või paar varem ei taibanud. Igal juhul kui nüüd vaadata seda, mis hinnad on veebruarist augustini olnud, siis minu hind oli kallim ainult veebruaris ja aprillis. Kõigil teistel kuudel olen börsihinnast odavamalt saanud ja augustis ikka juba väga palju odavamalt.

Kuu kesmised hinnad on siin olemas https://www.220energia.ee/eraklient-elekter/viimase-12-kuu-kaalutud-keskmised-borsihinnad

Update. Vaatasin uuesti, minu 12 ja 14 on koos käibemaksuga, need keskmised hinnad ilma käibemaksuta. ehk siis tegelikult sain veebruaris ja aprillis enamvähem sama hinnaga, mis oli börsihind ja ülejäänud kuudel sain soodsamalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Möödunud aasta augustis olin kasutanud 290 kWh ja maksin 53 eurot, sel aastal teades, et elekter on kallis, üritasin kokku hoida, kust saab ja kasutanud olen palju vähem, 176 kWh, aga arve on sellegipoolest 95 eurot. Mu meelest ikka julm hinnatõus.

Olen päri, julm tõesti. Börsipaketi puhul ongi selline arve. Varsti tuleb hambad varna panna.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kortermajas ühistu, siis üksikkorter ei saa mingit paketti ise valida. Valib kas ühistu või kui kõik korterid on nõus, tehakse majas uus elektriarvestite paigaldus ning siis valivad kõik ühistu korterid endale ise uued paketid. aga selle viimasega peavad KÕIK selle maja korterid nõus olema. Seega, kui ühistul on börsipakett, siis on terve maja korterid elektriga börsil.

Esimest korda kuulen. Ühistu tellib ühiselt elektripaketi kõigile korteritele? Uutes majades siis?

nii on, mul üks vanem kolleeg ka sellises olukorras (uuemat sorti kortermaja) … täiesti imekspandav, et tänapäeval selline elukorraldus võimalik on.

Meil sama. 2003. a maja. Elektripakett viimati ühistu poolt valitud aastal 2013, börsikas. Nüüd sügisel midagi muutub, aga oodatakse samuti ära see üldteenuse hind enne.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu elektriarve tuju ei riku. Augustis tuli -455eur ja kokku on arvel -1200eur. Muidugi ma säästsin ka. Siis kui eelmisel nädalal öösel oli 2 senti ja päeval 90 senti, siis laadisin öösel akusid ja päeval oli 90% elektrist, kaasa arvatud õhksoojuspump, akudel. Tegin seda kogu eelnenud nädala jooksul. Boiler hakkab tööle samuti kell 24.00 ja ka pesumasina paneme södaööst tööle.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kortermajas ühistu, siis üksikkorter ei saa mingit paketti ise valida. Valib kas ühistu või kui kõik korterid on nõus, tehakse majas uus elektriarvestite paigaldus ning siis valivad kõik ühistu korterid endale ise uued paketid. aga selle viimasega peavad KÕIK selle maja korterid nõus olema. Seega, kui ühistul on börsipakett, siis on terve maja korterid elektriga börsil.

See ei ole ju kõikides kortermajades sedasi, millest Sa ometi räägid. See, et Sinu majas on asjad nii, ei tähenda, et kõikidel on.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elektriarve ei tõsta tuju! Genialistid teadsid ammu https://youtu.be/WR-e05ztJ1M

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus sellele EE nii meeletud kasumid tulevad? Ega tal siis kuskil odav elekter varuks ei ole, millele hinda juurde keevitab. EE müüb elektrit edasi. Aastaid oli börsi hind odavam, kui fikseeritud hind ja väga odav. Nüüd aga tõusis börsi hind ning võitsid  need, kes lasid hinna ära fikseerida. Meil läks augustis u 320 kw ja maksime selle eest ca 60-70 eurot, ei pea kalliks.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Öösel on 2 senti vaid paar korda kuus. Ülejäänud aja ikka täitsa kõigub, kord 26 senti jne.
Valitsust ei maksa süüdistada muus kui selles, et muutku see EE jutt ja tegevus läbipaistvaks. Sutter on üks suurrimaid hämajaid, keda nähtud, kogu aeg on tema ettevõtte jaoks ebasobiv – kui börsihind madal, on halb, ei saa investeerida mitte ja kui kõrge, jälle halb, ettearvamatu, ei saa investeerida mitte…  Ootame universaalteenuselt absoluutset läbipaistvust, sendipealt. Kasumid on EE tuhandetes protsentides kasvanud (ei eita, et riigil on kõigeks raha vaja praegu), jäetagu see jama jutt mingitest raskustest ja olgu universaalteenuse hinnakujundus peensusteni lahti kirjutatud igal arvel igale tarbijale. Ja miks pole EE äpis ikka veel näha tunnipõhist tarbimishinda kliendile? See Sutter tuleks vallandada kohe, kui millegagi hakkama ei saa ja nii saamatu on.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kellel on börs veel, eks vaadake üle http://www.elektrikell.ee ja pange pesumasinad-praeahjud siis tööle, kui see on odavam, nt öösel… Tavaline on, et siis kui inimesed kodus, hommikul 8-10 ja õhtul 17-22 on elektrihind kõrgem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kellel on börs veel, eks vaadake üle http://www.elektrikell.ee ja pange pesumasinad-praeahjud siis tööle, kui see on odavam, nt öösel… Tavaline on, et siis kui inimesed kodus, hommikul 8-10 ja õhtul 17-22 on elektrihind kõrgem.

Seda teevad juba kõik, aga öösiti pole ka hind odav, selles ongi asi. Ja kana ahjus küpsetama ikka öösel kell kolm ei hakka ka ju, tööl peab ka käima.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Öösel on 2 senti vaid paar korda kuus. Ülejäänud aja ikka täitsa kõigub, kord 26 senti jne.

Valitsust ei maksa süüdistada muus kui selles, et muutku see EE jutt ja tegevus läbipaistvaks. Sutter on üks suurrimaid hämajaid, keda nähtud, kogu aeg on tema ettevõtte jaoks ebasobiv – kui börsihind madal, on halb, ei saa investeerida mitte ja kui kõrge, jälle halb, ettearvamatu, ei saa investeerida mitte… Ootame universaalteenuselt absoluutset läbipaistvust, sendipealt. Kasumid on EE tuhandetes protsentides kasvanud (ei eita, et riigil on kõigeks raha vaja praegu), jäetagu see jama jutt mingitest raskustest ja olgu universaalteenuse hinnakujundus peensusteni lahti kirjutatud igal arvel igale tarbijale. Ja miks pole EE äpis ikka veel näha tunnipõhist tarbimishinda kliendile? See Sutter tuleks vallandada kohe, kui millegagi hakkama ei saa ja nii saamatu on.

Kurja juured pole siiski EE ja Sutter vaid Nord Pool ja sealne börsisüsteem, Leedu defitsiit ja nn rohepööre.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kurja juured pole siiski EE ja Sutter vaid Nord Pool ja sealne börsisüsteem, Leedu defitsiit ja nn rohepööre.

Kurja juur on gaasi 6 korda tõusnud hind.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rikub tuju tõesti. Mul oli tarbimine ca 200 kWh ja arve selle eest 106 eurot.
Kusjuures kokku kuskilt tõmmata justkui pole – peamised tarbijad on külmkapp ja boiler, õhksoojuspumpa juba ammu ei kasuta ning süüa teen gaasiga. Pesu ja enda pesemise oleme samuti ajastanud elektrihinna järgi, vannis enam ei käi ning dušitamised proovime sättida nii, et uue vee soojaks kütmine jääks võimalikult soodsale perioodile.
Mul on üürikorter ka, ehk puudub võimalus paketti ise valida ning ega praeguste hindade juures fikseerida ei tahakski, saan loota ainult universiaalteenuse hinnale.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 194 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elektriarve rikub tuju