Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elektriarve rikub tuju

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 194 )

Teema: Elektriarve rikub tuju

Postitas:
Kägu

Ootan ka seda universaalteenuse hinda

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Möödunud kuul tarbisime 7-liikmelise perega 350 kWh, hind 195 eurot. Õudne! “Vanasti” oli kuu arve 50 euro kanti. Ega energiakriisi tegelikult sellega ei lahenda, et kõik valivad paremad paketid. Sõda sellest ei lõppe ja elektrimüüjad kasumist ilma ka ei jää. Hiljuti Neivelt mingis saates ütles väga ōigesti, et suurt pilti energeetikas keegi ei halda.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

270 eurot augustikuu eest.

Pole hullu, muid asju omas majas ei maksa. Istume aga börsikal edasi, kuniks selgub, mis fixpakettide ja meetmetega saama hakkab.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja miks pole EE äpis ikka veel näha tunnipõhist tarbimishinda kliendile?

Kuidas pole näha? Kogu aeg näeb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ootan ka oktoobrit oma börsipaketiga. Augusti tarbimine 400kwh ja arve 230€.
napilt jääb eelmine aasta jaanuari arvele alla 🙁  enda arvates hoidsime hullult elektrit kokku. Aga soe vesi, ventilatsioon, EL pliit, kodus istuvad lapsed … kõik tarbib ikka omajagu.

See talv saab paris hull olema. Peab vist villakardinad ostma – hoiavad sooja sees.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mul ikka jumalast veider seis oma “bõrsipaketiga” … augustis oli mul veel see nö klassikaline EE börsikas, mis arveldas tunnipõhise asemel päeva keskmist … ning täna avastasin, et augusti arve on kõvasti madalam kui juuli oma ja seda olukorras, kus tarbimine suht sama ja keskmine börsihind oli kõvasti kõrgem. kellelgi veel sama seis?? iseenesest ju positiivne üllatus, aga tundub kuidagi kummaline …

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

väga õudseks läheb. talve hakul tuleb elektrikokkuhoid, mis tähendab, et öösel ei anta välja vajalikku pinget. see rikub olmetehnika, mida öösel kasutatakse.

hind kerkib edasi, riik on juba nüüd kogunud sadades miljonites kasumit, aga normaalset toetust rahvale ei anna.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

väga õudseks läheb. talve hakul tuleb elektrikokkuhoid, mis tähendab, et öösel ei anta välja vajalikku pinget. see rikub olmetehnika, mida öösel kasutatakse.

hind kerkib edasi, riik on juba nüüd kogunud sadades miljonites kasumit, aga normaalset toetust rahvale ei anna.

Mis jutt see on, et ei anta piisavalt pinget? Kui pingega midagi juhtuda saab, siis on see just tippkoormustel.

 

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

börsipakett. 2 maja, linnamaja ja maamaja kokku 124€ augusti eest. elektrikulu kokku ca 250kWh

pesupesemise ja muruniitmise oleme sättinud nädalavahetusteks neile kellaaegadele, kui elekter odav. sama ka fritüüri ja praeahju kasutamisega.
nõudepesumasin töötab aegreleega vaid öösiti.
lampide-arvutite-teleka-külmkapi-sügavkülma-elektripliidi kasutust pole eriti kokku tõmmanud, välja arvatud too ulmelise börsihinnaga tund augustis, kui sai tunniks ajaks lihtsalt peaaegu kogu maja elektri välja lükatud. sisse jäid vaid telefonid ja tavaline külmkapp.

kardan rohkem gaasiarvete kui elektri pärast. täna lükkasin kaheks tunniks gaasikütte sisse, kuna toas oli juba muidu 16 kraadi sooja ja päris jahe tundus. väga loodan, et ilmajaam räägib õiget juttu ja järgmisel nädalal läheb uuesti väljas soojemaks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga Kaja Kallas täna AK-s ütles, et Eestis on elektrihind normaalne ja kes istub börsipaketi otsas, on ise selles süüdi, et õigel ajal hinda ei fikseerinud. Jäi mulje, et mingeid riiklikke fikshindu küll keegi välja töötama ja pakkuma ei hakka. Septembrist näiteks on Alexela peatanud odavamate pikaajaliste fikshindadega pakettide müügi ja ootab universaalteenuse hinnapoliitika selgumist. Eks paistab, mis elektri- ja gaasihindadega saama hakkab. Olen kuulnud, et mõni tuttav maksab gaasi m3 eest juba 4 eurot…

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen kuulnud, et mõni tuttav maksab gaasi m3 eest juba 4 eurot…

No aga selline hind ongi, kui fixpakett ära lõppenud(ja suure tõenäosusega saavad enamikel kohe läbi).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ka hirm gaasihinna pärast.

On üsna suur maja, panime 2a tagasi puukatla asemel gaaaikatla, lootsin saada soodsa mugava asja kuni koguneb raha, et maja ära soojustada.

Eelmine talv hakkas gaas tõusma… Ise olin muidugi rumal, et juba juulis -augustis hinda ära ei fikseerinud. Taipasin seda teha nov lõpuks. Seega arved detsember 800, jaanuar 600 jne. Kulmetasime päeval 16C toas, öösel umbes 20.

Kogu maja soojustusele kogutud raha läks arvete maksmiseks, õnneks saime riigitoetuat napilt.

Aga nüüd saab detsemberis fix hind läbi, jaanuaris võib juba 4-… EUR olla… Meie jaanuari kulu oli ligi 700 m3. So ju nüüd 2800 EUR!!! Seda ei suudaks iial maksta. Vihale ajab firma kasuahnus..  Kindlasti lõpetan gaasilepingu kui on selline hind.

Mis on teised välja mõelnud, kuidas kutate, kellel seni gaas oli?

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis on teised välja mõelnud, kuidas kutate, kellel seni gaas oli?

Ei oska midagi välja mõelda. Leping lõppeb novembris, sai eelmine aasta fikseeritud. Gaasikulu koos vee soojendamisega eelnevalt olnud max 150m3. Olemas ka õhksoojuspump, millega kütta, aga elekter ka ju kallis. Õhk-vesi pumba paigalduseks hetkel vaba raha pole ja ahjukütet või puukatelt ei ole võimalik ilmselt majja pannagi. Harjutame madalama temperatuuriga olemist, aga 20-21-kraadi meil selline alla mille juba ebamugavaks läheb.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ka hirm gaasihinna pärast.

On üsna suur maja, panime 2a tagasi puukatla asemel gaaaikatla, lootsin saada soodsa mugava asja kuni koguneb raha, et maja ära soojustada.

Eelmine talv hakkas gaas tõusma… Ise olin muidugi rumal, et juba juulis -augustis hinda ära ei fikseerinud. Taipasin seda teha nov lõpuks. Seega arved detsember 800, jaanuar 600 jne. Kulmetasime päeval 16C toas, öösel umbes 20.

Kogu maja soojustusele kogutud raha läks arvete maksmiseks, õnneks saime riigitoetuat napilt.

Aga nüüd saab detsemberis fix hind läbi, jaanuaris võib juba 4-… EUR olla… Meie jaanuari kulu oli ligi 700 m3. So ju nüüd 2800 EUR!!! Seda ei suudaks iial maksta. Vihale ajab firma kasuahnus.. Kindlasti lõpetan gaasilepingu kui on selline hind.

Mis on teised välja mõelnud, kuidas kutate, kellel seni gaas oli?

Ja mis edasi, kui oled lepingu lõpetanud? Elate talvel miinuskraadidega telgis?

Teete tuppa lõkke?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mis edasi, kui oled lepingu lõpetanud? Elate talvel miinuskraadidega telgis?

Teete tuppa lõkke?

Ma juba kaalun pea sellist lahendust; kõige lihtsam ja kiirem on bullerjanahju paigaldus, päevaga tehakse ära. Aga sellega ju kõiki ruume ei küta ja kui elu täitsa p…se läheb, siis kogunevadki kõik magama suurde tuppa, kus on bullerjan, ehitusest üle jäänud penoplastid külje alla ja magamiskotti, vähemasti ära ei külma.
Vot sellised mõtted on perega läbi räägitud. Aastal 2022. Elu on paari aastaga ikka väga muutunud.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõus – ilmselt olen paras tuutu, aga no ikkagi ma aru ei saa. Läksin Eesti Energia lehele, et fikseeritud hinnaga leping sõlmida. Aga no kus kuradi kohal ma näen, mis hindadega nad seda lepingut hetkel valmis sõlmima on? Erinevad paketid leian üles, aga mitte seda, palju siis erinevate pakkettide puhul kilovati hind on. Mismoodi te sõlmite neid lepinguid?

Mina üritasin hinda ära fikseerida EE lehel –  ja ei saanud hakkama. Seal on paketi kirjeldused Kindel ja Kindel Pluss, aga see “loe lähemalt”  link ei vii mitte kuskile, viskab samasse kohta tagasi. Siis vajutasin “lepingut sõlmima”  nuppu, kus pidi Mobiil-Id-ga sisse logima ja 1. valik oli, et eletripaketi valimiseks peab olema sõlmitud võrguteenuse leping, valisin et see on juba sõlmitud, tuli vastus, et “meie andmetel pole see Teil sõlmitud”  ja suunas kontrollima Elektrilevi lehele. Logisin sinna eraldi sisse seal vastus, et antud aadressil on võrguteenusleping juba sõlmitud. No muidugi on sõlmitud, ma ju elan juba 7 aastat samas kohas ja ostan EE teenust!  Ja niimoodi lasingi mitu korda edasi-tagasi, paketivalikuni ei jõudnudki sest võrguteenusleping “nende andmetel” pole sõlmitud. Krdi jama!

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

170 kWh ja ca 80 eurot, mul oli augustis kõõõik väljas, va külmik. Sooja vett (boiler) tegin ca 1 x nädalas kui sedagi (ja muidugi nii soodsalt kui oli üldse võimalik saada), toidu gaasiballooniga, üldiselt sõin salateid, ja miskit külma, 3 nädalavahetust olin ära.

Pirnid ei põlenud, laadisin vaid tel, kõlar, akupank ja läksin. Hommikuti tegin kohvi ka. Kodusoldud päevad unistasin soojast veest. Oli üsna ebamugav.

Õnneks aegade kõige soojem august, merevesi jt. kompenseeris selle kuhjaga…

Börsil polnud mitte ühtegi alumist “tippu” (ehk siis sed soodsaimat aega)…

Uskumatu!

Lohutaks Teemaalgatajat, et alumised “tipud” on öödeks naasnud (need kõige soodsamad momendid) ja taas saab natuke tarbimist lubada – pesu- ja nõudepesu, boileri soe vesi, isegi saun, maja küte (mida kõike ajatan kõige soodsamale ajale muidugi). Kalli hinnaga tarbin vaid kohvi hommikuti. Külmik on ka järel, muid asju lihtsalt ei tee (elektriahju ma lihtsalt hinna pärast ei kasuta).

Elrktripirnid kõigil ikka ledid, seega tulesid pole vaja kustutada ülearu, seda luksust tarbin ka.

Aa, osadel võtab telekas ka üsna palju (kui pole kõige uuem), mul ka mingi selline, peaks ca 50 w võtma, see on ca 6 elektripirn (led) või rohkemgi. Paras kuluallikas.

Seda saab ka teha, et kui ei vaata, siis mul taustaks ei käi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eile hommikul vikerraadios rääkis, et Saksa valitsus hindas, et kõik vajavad toetusi…

Mõtlesin, et mida Kaja küll siin siis ütleb ja tuligi õhtuses uudistes tore pirn…

Igaüks ise valis börsipaketi, kes börsil, tarbige mõnuga a la… (puudutas küll ettevõtete, tohutult kasvanud kulusid…)

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elu on ikka täiesti pees. 21. sajandil istu pimedas, mitte midagi teha ei saa, varsti istu külmas. ja ikka maksad segaseks ennast. Mis elu see selline on.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõus – ilmselt olen paras tuutu, aga no ikkagi ma aru ei saa. Läksin Eesti Energia lehele, et fikseeritud hinnaga leping sõlmida. Aga no kus kuradi kohal ma näen, mis hindadega nad seda lepingut hetkel valmis sõlmima on? Erinevad paketid leian üles, aga mitte seda, palju siis erinevate pakkettide puhul kilovati hind on. Mismoodi te sõlmite neid lepinguid?

Mina üritasin hinda ära fikseerida EE lehel – ja ei saanud hakkama. Seal on paketi kirjeldused Kindel ja Kindel Pluss, aga see “loe lähemalt” link ei vii mitte kuskile, viskab samasse kohta tagasi. Siis vajutasin “lepingut sõlmima” nuppu, kus pidi Mobiil-Id-ga sisse logima ja 1. valik oli, et eletripaketi valimiseks peab olema sõlmitud võrguteenuse leping, valisin et see on juba sõlmitud, tuli vastus, et “meie andmetel pole see Teil sõlmitud” ja suunas kontrollima Elektrilevi lehele. Logisin sinna eraldi sisse seal vastus, et antud aadressil on võrguteenusleping juba sõlmitud. No muidugi on sõlmitud, ma ju elan juba 7 aastat samas kohas ja ostan EE teenust! Ja niimoodi lasingi mitu korda edasi-tagasi, paketivalikuni ei jõudnudki sest võrguteenusleping “nende andmetel” pole sõlmitud. Krdi jama!

Ära vali lepingut sõlmima vaid lepingut muutma, kui sisse logitud oled. See on sõlmimise nupust nõks kõrgemal ja siis avanevad paketid. Ega seal midagi toredat avane. Mul oli eile 5 aasta fiks lepinguga 25,2 senti seal pakkumine.
Mul lõpeb vana fiks hinnaga leping 30 sept ära (10 s päev ja 8 öö) ja hetkel valisin börsi (ilma rohelise energiata), sest seda saab iga hetk ära muuta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris õudne lugeda siin neid arveid ja koonerdamist. Ma lasin 2020 sügisel ära fikseerida kolmeks aastaks. Mees veel arvas, et rumal otsus, aga tundub, et hoopis õige. Elektrit tarbime küll täiesti normaalselt. Kui on külm, siis kütame, kui kuum – siis jahutame. Majas 2 õhksoojuspumpa, mitu boilerit, telekat. Pesu pesen kui vaja, süüa teen selle järgi, mida parasjagu soov teha. Augusti arve oli 60€. Maja kütame peamiselt küttepuudega, pumbaga aitame kaasa. Keegi ei külmeta, ei haise mustuse järele ja ei tunne nälga.

Kui nüüd kallim universaalteenus tuleb, siis ega elu seisma ei jää. Õnneks on sissetulekud piisavalt suured, et kuskilt väga kokku hoidma ei pea hakkama. Mingi hetk hakkab asi ka stabiliseeruma. Niikaua kui saame naudime odavat elektrit ja väiksemaid arveid.

+2
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kogu maja soojustusele kogutud raha läks arvete maksmiseks, õnneks saime riigitoetuat napilt.

Aga nüüd saab detsemberis fix hind läbi, jaanuaris võib juba 4-… EUR olla… Meie jaanuari kulu oli ligi 700 m3. So ju nüüd 2800 EUR!!! Seda ei suudaks iial maksta. Vihale ajab firma kasuahnus..  Kindlasti lõpetan gaasilepingu kui on selline hind.

Toetust saite vähe, kuna maht teil üle?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga nüüd saab detsemberis fix hind läbi, jaanuaris võib juba 4-… EUR olla… Meie jaanuari kulu oli ligi 700 m3. So ju nüüd 2800 EUR!!! Seda ei suudaks iial maksta. Vihale ajab firma kasuahnus.. Kindlasti lõpetan gaasilepingu kui on selline hind. Mis on teised välja mõelnud, kuidas kutate, kellel seni gaas oli?

meil tuli täna hommikul augusti gaasiarve. üte oli terve kuu välja keeratud, ainult vee soojendamine. Ametlik kuupmeetrihind arvel 2,1€/m3, aga kui lõppsumma kulunud kuupmeetritega ära jagada, tuleb kuupmeetri tegelikuks hinnaks 2,7€/m3.
nii et detsembris on tulemas ca 1000€-ne küttearve (minu palk on 1400 bruto, toimetulekutoetuse saamisele (pangakontole kogunenud säästude tõttu) ei kvalifitseeru, järelikult tulebki vanavanematel hiljuti päranduseks saadud raha järjest kütte eest ära maksta)

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üritasin fikseerida: kui valida 12-kuuline leping, pakub kWh hinnaks 66,13 senti!!! Mu talvine arve oleks 450 eurot selle fikspaketiga!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maksin energiaarved ära. Nüüd on mul vähemasti soe ja valge koht, kus nälgida,

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üritasin fikseerida: kui valida 12-kuuline leping, pakub kWh hinnaks 66,13 senti!!! Mu talvine arve oleks 450 eurot selle fikspaketiga!

Võta pikem pakett.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üritasin fikseerida: kui valida 12-kuuline leping, pakub kWh hinnaks 66,13 senti!!! Mu talvine arve oleks 450 eurot selle fikspaketiga!

Valid ikka elektrihind.ee-st?

Elektrum:

Päeva hind 43.540 senti/kWh
Öö hind 31.470 senti/kWh
Keskmine ühikuhind 37.50 senti/kWh

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üritasin fikseerida: kui valida 12-kuuline leping, pakub kWh hinnaks 66,13 senti!!! Mu talvine arve oleks 450 eurot selle fikspaketiga!

Valid ikka elektrihind.ee-st?

Elektrum:

Päeva hind 43.540 senti/kWh

Öö hind 31.470 senti/kWh

Keskmine ühikuhind 37.50 senti/kWh

Ei, Eesti Energia lehe peal läksin “muuda paketti”. Jah, soodsam oleks see 5-aastane siduv leping, aga tänapäeva kiiresti muutuvas maailmas ei ole normaalne ennast viieks(!) aastaks kuskile lukku panna.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, Eesti Energia lehe peal läksin “muuda paketti”. Jah, soodsam oleks see 5-aastane siduv leping, aga tänapäeva kiiresti muutuvas maailmas ei ole normaalne ennast viieks(!) aastaks kuskile lukku panna.

EE alati kõige kallim olnud, võta mujalt. Tahad loobvuda, teatad 30p ette.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 194 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elektriarve rikub tuju