Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elektriarve rikub tuju

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 194 )

Teema: Elektriarve rikub tuju

Postitas:
Kägu

väga õudseks läheb. talve hakul tuleb elektrikokkuhoid, mis tähendab, et öösel ei anta välja vajalikku pinget. see rikub olmetehnika, mida öösel kasutatakse.

hind kerkib edasi, riik on juba nüüd kogunud sadades miljonites kasumit, aga normaalset toetust rahvale ei anna.

Huvitav, mida sa tegid füüsika tunnis? ja selgita palun, mis tähendab, et riik kogub sadades miljonites kasumist. Loe natuke, kust saab Eesti elektri ja miks on elektrihind kõrge, kusjuures omatoodetud elekter on kallim, kui Soomest ostetud.  Tuumajaam päästaks olukorra.

+5
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

need kes siin kiidavad, et fix hind on nii hea ja odav, te ikka saata aru, et see hea on teil ajutine. Need on suuremalt jaolt aastased lepingud, kellel 9 senti jms. hinnad on. ja kui aasta läbi saab, saata samamoodi 50 senti leipingu, kui õigel ajal ei reageeri.

+19
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

a kui aasta läbi saab, saata samamoodi 50 senti leipingu, kui õigel ajal ei reageeri.

Reageeri millal tahad, ikka saad oma kalli lepingu. Ja kui firma juba kahjumisse hakkab jääma, siis lõpetatakse su leping lihtsalt ära ja saad uue firmale soodsama. Sinu reageerimisest oleneb suhteliselt vähe.

+16
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elu on ikka täiesti pees. 21. sajandil istu pimedas, mitte midagi teha ei saa, varsti istu külmas. ja ikka maksad segaseks ennast. Mis elu see selline on.

Tänagem Reformierakonda ja nende rohepööret. Peab ikka puruloll olema, kes ikka veel aru ei saa, millise jama sisse see valitsus meid viinud on.

+4
-22
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elu on ikka täiesti pees. 21. sajandil istu pimedas, mitte midagi teha ei saa, varsti istu külmas. ja ikka maksad segaseks ennast. Mis elu see selline on.

Tänagem Reformierakonda ja nende rohepööret. Peab ikka puruloll olema, kes ikka veel aru ei saa, millise jama sisse see valitsus meid viinud on.

Reform peab sõda Ukrainas? Äkki jälgib uudiseid, siis rikutud looduse tõttu igatsugu põlengud ja uputused maailmas on aastast aastasse ühe hullemad ja nende kahjusid sa alles hakkas nägema ja plekkima.

+13
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks ekrelase tunned ikka ära selle järgi, et ta kõik maailma probleemid reformi kaela lükkab.  Oli meil seda ekret ka mõnda aega, kogu aur läks samasooliste ja abortide peale, maailma kõige tähtsamad teemad neile, muu oli null.

+25
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reform peab sõda Ukrainas? Äkki jälgib uudiseid, siis rikutud looduse tõttu igatsugu põlengud ja uputused maailmas on aastast aastasse ühe hullemad ja nende kahjusid sa alles hakkas nägema ja plekkima.

Kaua sul see sõda seal käinud on? Elektrihinnad olid juba eelmisel sügisel laes ja riik jagas talvel toetust, juba meelest läinud?

+17
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üritasin fikseerida: kui valida 12-kuuline leping, pakub kWh hinnaks 66,13 senti!!! Mu talvine arve oleks 450 eurot selle fikspaketiga!

Valid ikka elektrihind.ee-st?

Elektrum:

Päeva hind 43.540 senti/kWh

Öö hind 31.470 senti/kWh

Keskmine ühikuhind 37.50 senti/kWh

Ei, Eesti Energia lehe peal läksin “muuda paketti”. Jah, soodsam oleks see 5-aastane siduv leping, aga tänapäeva kiiresti muutuvas maailmas ei ole normaalne ennast viieks(!) aastaks kuskile lukku panna.

Sellepärast ma hetkel börsi võtsingi. Tarbin võimalusel ainult soodsal ajal ja ootan kuni kuskil midagi odavamat välja mõeldakse, et siis kohe sellega liituda. Isegi need Elektrumi fiks. hinnad on üle mõistuse. Börsiga saab ise hinna valida, millal kasutad. Boiler ööseks odavaks ajaks taimeriga tööle, pesumasin samuti. Ka need, kes elektriga kütavad saavad ju mängida.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma fikseerisin ära ja augusti arve oli 120 euri ja 500kwh, juulis olin börsi peal 400kwh ja 170euri.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind aga rõõmustab elektriarve, olen tootja ja suvel kogun talvearvete katteks.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind aga rõõmustab elektriarve, olen tootja ja suvel kogun talvearvete katteks.

No tere tarka.. ma olen samuti tootja. See ei tähenda, et ma tahaks talvel elektrit hirmkalli hinnaga osta, seda vähem kuid ma oma elektri müügist saadud rahaga ära katta saan ju. Mõne inimese mõtlemine ikka suisa jahmatab.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaua sul see sõda seal käinud on? Elektrihinnad olid juba eelmisel sügisel laes ja riik jagas talvel toetust, juba meelest läinud?

laes? Eelmisel aastal oli veidi kõrgemad, aga ca 4 korda odavamd, kui nüüd.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind aga rõõmustab elektriarve, olen tootja ja suvel kogun talvearvete katteks.

😀 😀 😀 Mingi naiivitar astus punti, kellel omandiga mingit pistmist pole, on mul õigus?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reform peab sõda Ukrainas? Äkki jälgib uudiseid, siis rikutud looduse tõttu igatsugu põlengud ja uputused maailmas on aastast aastasse ühe hullemad ja nende kahjusid sa alles hakkas nägema ja plekkima.

Mis see Ukraina siia puutub?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks ekrelase tunned ikka ära selle järgi, et ta kõik maailma probleemid reformi kaela lükkab. Oli meil seda ekret ka mõnda aega, kogu aur läks samasooliste ja abortide peale, maailma kõige tähtsamad teemad neile, muu oli null.

Nagu öeldud, peab pururumal olema, kui süüd valitsusel hetkel Eestis toimuvas ei näe.
P.S. Olen muide eluaegne reformi valija ja sûgavalt pettunud.

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaadates, kuidas riigid hoolivad ja aitavad elanikel energiahindadega toime tulla, ja selle kõrval meie peaminister süüdistab, et ise olete lollid, kui fikseeritud hinnaga lepingut ei tee, või et minu vanemad küll saavad hakkama…

Suurim pettumus Reformierakonnast.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga nüüd saab detsemberis fix hind läbi, jaanuaris võib juba 4-… EUR olla… Meie jaanuari kulu oli ligi 700 m3. So ju nüüd 2800 EUR!!! Seda ei suudaks iial maksta. Vihale ajab firma kasuahnus.. Kindlasti lõpetan gaasilepingu kui on selline hind. Mis on teised välja mõelnud, kuidas kutate, kellel seni gaas oli?

meil tuli täna hommikul augusti gaasiarve. üte oli terve kuu välja keeratud, ainult vee soojendamine. Ametlik kuupmeetrihind arvel 2,1€/m3, aga kui lõppsumma kulunud kuupmeetritega ära jagada, tuleb kuupmeetri tegelikuks hinnaks 2,7€/m3.

nii et detsembris on tulemas ca 1000€-ne küttearve (minu palk on 1400 bruto, toimetulekutoetuse saamisele (pangakontole kogunenud säästude tõttu) ei kvalifitseeru, järelikult tulebki vanavanematel hiljuti päranduseks saadud raha järjest kütte eest ära maksta)

Miks sa seda pangakontot siis tühjaks ei tee ja raha koju sukasäärde ei too? Nagunii see seal pangas ei teeni ju midagi eriti ja kui see tühjem konto annab võimaluse toetustele kvalifitseeruda, siis miks mitte seda kasutada?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

P.S. Olen muide eluaegne reformi valija ja sûgavalt pettunud.

On ikka raske tee mõnel tõe juurde. Muide eile Vikerraadios üks mees rääkis mida kõike valitsus saaks el. hinnaga norm-ks ette võtta.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rahvale hakatakse ehk veel natuke raha viskama, aga väikseid kodumaiseid ettevõtteid oravad küll ei aita. Tuleb pankrottide laine. Ka kodumaine toidutootmine on ohus.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaua sul see sõda seal käinud on? Elektrihinnad olid juba eelmisel sügisel laes ja riik jagas talvel toetust, juba meelest läinud?

Ja keegi ei tea, mis hinnaga Venemaa gaasi müüb.  Tundub, et põhiprobleem on gaasi koguses, kord pakutakse rohkem, kord vähem, millele ka kohalikud edasimüüjad rõhuvad, aga hind on nagu saladus, lihtsalt iga natukese aja tagant tõstetakse ja vaadatakse, kuidas tarbijad reageerivad. Kõigi ettevõtjate huvi on kasum ja küsitakse nii palju, kui kliendid on nõus maksma. Elektriteemaga seoses meenub kohe Elering. https://elu24.postimees.ee/515522/kaja-kallas-ja-taavi-veskimagi-saavad-lapse

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja keegi ei tea, mis hinnaga Venemaa gaasi müüb.  Tundub, et põhiprobleem on gaasi koguses, kord pakutakse rohkem, kord vähem, millele ka kohalikud edasimüüjad rõhuvad, aga hind on nagu saladus, lihtsalt iga natukese aja tagant tõstetakse ja vaadatakse, kuidas tarbijad reageerivad.

Kuidas see saladus on? Kõik hinnad kirjas, millega börsilt ostetakse.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaua sul see sõda seal käinud on? Elektrihinnad olid juba eelmisel sügisel laes ja riik jagas talvel toetust, juba meelest läinud?

Ja keegi ei tea, mis hinnaga Venemaa gaasi müüb. Tundub, et põhiprobleem on gaasi koguses, kord pakutakse rohkem, kord vähem, millele ka kohalikud edasimüüjad rõhuvad, aga hind on nagu saladus, lihtsalt iga natukese aja tagant tõstetakse ja vaadatakse, kuidas tarbijad reageerivad. Kõigi ettevõtjate huvi on kasum ja küsitakse nii palju, kui kliendid on nõus maksma. Elektriteemaga seoses meenub kohe Elering. https://elu24.postimees.ee/515522/kaja-kallas-ja-taavi-veskimagi-saavad-lapse

Aga elektri puhul on asi veel hullem, kuna tootmine ei ole ju tegelikult kallimaks läinud. Selle nõmeda ja absurdse börsisüsteemi tõttu ostame elektrit lihtsalt kohati mitmekümnekordse hinnaga ning energiafirmad teenivad rahva rahakoti arvelt megakasumeid (kasumi kasv nt. üle 1000%). Ning riik on valmis siis paar % suuremeelselt sellest röövellikult teenitud rahast toetusena tagasi jagama. Milline õnn!

Terevisioonis käib mingi mingi tüüp rääkimas, kuidas isegi 18 kraadi on väga normaalne ja elatav toatemperatuur, ei pea veel kindaid ja mütsi kandma. Ideaalne ju! Möönab küll, et kontoris tööd ei ole võimalik sellise temperatuuriga teha, et sõrmed ei pidavat liikuma enam arvutiklaviatuuril. Seega kodukontoripidajad võivad rahulikumalt hingata – nende kodune normtemperatuur võib olla siiski inimlik ja riik ei pea seda priiskamiseks.

Ja Kaja on seotud seitsme taastuvenergiaettevõttega ning ilmselt ei huvitagi teda enam varsti, kas saab järgmistel valimistel mingi tulemuse või mitte. On oma tuleviku kindlustanud ning laiutab vaid meedias suurte silmadega käsi, et teha pole siin midagi, harjuge ära.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas see saladus on? Kõik hinnad kirjas, millega börsilt ostetakse.

Kus on kirjas, mis hinnaga Venemaa müüb? Gaasilepingud on pikaajalised ja ilmselt tehtud juba varem.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas see saladus on? Kõik hinnad kirjas, millega börsilt ostetakse.

Kus on kirjas, mis hinnaga Venemaa müüb? Gaasilepingud on pikaajalised ja ilmselt tehtud juba varem.

Varem lubatud hinnad ei kehti ammu. Päriselt oled nii rumal?

https://www.getbaltic.com/en/market-data/trading-data/

+1
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Varem lubatud hinnad ei kehti ammu

Kes räägib varasematest hindadest??? Päriselt ka usud, et Venemaa müüb gaasi 3-4 euroga ja Eesti Gaas võtab väikest vaheltkasu? Vaata Eesti Gaasi kasumit, mis oli varem ja nüüd ja rumalust pole vaja presenteerida.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes räägib varasematest hindadest??? Päriselt ka usud, et Venemaa müüb gaasi 3-4 euroga ja Eesti Gaas võtab väikest vaheltkasu? Vaata Eesti Gaasi kasumit, mis oli varem ja nüüd ja rumalust pole vaja presenteerida.

Kuidas see Eesti Gaas siia puutub? Aa, sinu arust tegeleb gaasiga meil ainult Eesti Gaas või? 😀 Milleks rääkida asjast, mida sa ei jaga?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päriselt ka usud, et Venemaa müüb gaasi 3-4 euroga ja Eesti Gaas võtab väikest vaheltkasu?

Ilmselgelt ei müü 3-4 euroga, kuna börsil  müüakse tarbijale 3,05 euroga. Niisama lahmid?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas see Eesti Gaas siia puutub?

Kuidas ei puutu? Osta Eesti Gaasilt või kellelt iganes, see ei muuda vahendaja olemust. Gaasi hinnad hakkasid tõusma ammu enne seda, kui sõda lahti läks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas ei puutu? Osta Eesti Gaasilt või kellelt iganes, see ei muuda vahendaja olemust. Gaasi hinnad hakkasid tõusma ammu enne seda, kui sõda lahti läks.

Gaasi hind hakkas tõusma eelmisel aastal, kui Venemaa veiderdama ja piirama hakkas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu elektriarve tuju ei riku. Augustis tuli -455eur ja kokku on arvel -1200eur. Muidugi ma säästsin ka. Siis kui eelmisel nädalal öösel oli 2 senti ja päeval 90 senti, siis laadisin öösel akusid ja päeval oli 90% elektrist, kaasa arvatud õhksoojuspump, akudel. Tegin seda kogu eelnenud nädala jooksul. Boiler hakkab tööle samuti kell 24.00 ja ka pesumasina paneme södaööst tööle.

Ülearuse elektri ärakasutamiseks ostsin ma täna omale elektriauto Nissan Leaf. 300+km range.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 194 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elektriarve rikub tuju