Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elektriarve rikub tuju

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 194 )

Teema: Elektriarve rikub tuju

Postitas:
Kägu

No need, kes piisavalt taibukad olid, et aasta tagasi fikseerida, said ikka väga hea hinna.

Õnnemäng või kristallkuul pole taibukusega kuidagi seotud.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõus – ilmselt olen paras tuutu, aga no ikkagi ma aru ei saa. Läksin Eesti Energia lehele, et fikseeritud hinnaga leping sõlmida. Aga no kus kuradi kohal ma näen, mis hindadega nad seda lepingut hetkel valmis sõlmima on? Erinevad paketid leian üles, aga mitte seda, palju siis erinevate pakkettide puhul kilovati hind on. Mismoodi te sõlmite neid lepinguid?

Mina üritasin hinda ära fikseerida EE lehel – ja ei saanud hakkama. Seal on paketi kirjeldused Kindel ja Kindel Pluss, aga see “loe lähemalt” link ei vii mitte kuskile, viskab samasse kohta tagasi. Siis vajutasin “lepingut sõlmima” nuppu, kus pidi Mobiil-Id-ga sisse logima ja 1. valik oli, et eletripaketi valimiseks peab olema sõlmitud võrguteenuse leping, valisin et see on juba sõlmitud, tuli vastus, et “meie andmetel pole see Teil sõlmitud” ja suunas kontrollima Elektrilevi lehele. Logisin sinna eraldi sisse seal vastus, et antud aadressil on võrguteenusleping juba sõlmitud. No muidugi on sõlmitud, ma ju elan juba 7 aastat samas kohas ja ostan EE teenust! Ja niimoodi lasingi mitu korda edasi-tagasi, paketivalikuni ei jõudnudki sest võrguteenusleping “nende andmetel” pole sõlmitud. Krdi jama!

Ma just üleeile sõlmisin Kindel Pluss lepingu. Tšattisin Stiinaga ja kõik ok.
Leping hakkab siis 01.10 kehtima ja 84 kuud ehk seitse aastat. Arvan mina ja arvas Stiina, et ega midagi odavamaks küll ei lähe.
Siiani oli mul EE üldpakett ja täitsa ok hinnad, aga augusti ca 350 kWh tarbimise juures arve 199.98, sest hinnaks oli 47s/kWh. Augustis muidugi tegin hoidiseid, st kasutasin elektriseadmeid, kasutasin pumpa rohkem (kastmine) ja käisin 3x päevas duši all.

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üritasin fikseerida: kui valida 12-kuuline leping, pakub kWh hinnaks 66,13 senti!!! Mu talvine arve oleks 450 eurot selle fikspaketiga!

Vali siis pikem periood või Kindel Pluss (23s). KP-ga on veel see boonus, et kui see uus universaalpakett soodsam peaks tulema, saab tasuta ringi vahetada, mingit “trahvi” ei ole (kuni aasta lõpuni). Univ.pakett tulen 23.09, seega oktoober aega “harjutada” ja vaadata tegelikke hindu.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma just üleeile sõlmisin Kindel Pluss lepingu. Tšattisin Stiinaga ja kõik ok. Leping hakkab siis 01.10 kehtima ja 84 kuud ehk seitse aastat. Arvan mina ja arvas Stiina, et ega midagi odavamaks küll ei lähe. Siiani oli mul EE üldpakett ja täitsa ok hinnad, aga augusti ca 350 kWh tarbimise juures arve 199.98, sest hinnaks oli 47s/kWh. Augustis muidugi tegin hoidiseid, st kasutasin elektriseadmeid, kasutasin pumpa rohkem (kastmine) ja käisin 3x päevas duši all.

Arvestades, et eile oli börsihinnaga kasutajatel päeva keskmine 8 senti kwh ja täna 11 senti kwh, siis see sinu Kindel Pluss on ka paras nöörimine! Kas Eesti Energia töötaja ise siin lobitööd tegemas, et lambad ennast viieks aastaks 25 sendiga kWh kinni paneks?

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma just üleeile sõlmisin Kindel Pluss lepingu. Tšattisin Stiinaga ja kõik ok. Leping hakkab siis 01.10 kehtima ja 84 kuud ehk seitse aastat. Arvan mina ja arvas Stiina, et ega midagi odavamaks küll ei lähe. Siiani oli mul EE üldpakett ja täitsa ok hinnad, aga augusti ca 350 kWh tarbimise juures arve 199.98, sest hinnaks oli 47s/kWh. Augustis muidugi tegin hoidiseid, st kasutasin elektriseadmeid, kasutasin pumpa rohkem (kastmine) ja käisin 3x päevas duši all.

Appi, kui rumal! Elekter läheb päris kindlasti odavamaks ning sinu paketist loobumine/lõpetamine maksab 7200 eurot.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma just üleeile sõlmisin Kindel Pluss lepingu. Tšattisin Stiinaga ja kõik ok. Leping hakkab siis 01.10 kehtima ja 84 kuud ehk seitse aastat. Arvan mina ja arvas Stiina, et ega midagi odavamaks küll ei lähe. Siiani oli mul EE üldpakett ja täitsa ok hinnad, aga augusti ca 350 kWh tarbimise juures arve 199.98, sest hinnaks oli 47s/kWh. Augustis muidugi tegin hoidiseid, st kasutasin elektriseadmeid, kasutasin pumpa rohkem (kastmine) ja käisin 3x päevas duši all.

Arvestades, et eile oli börsihinnaga kasutajatel päeva keskmine 8 senti kwh ja täna 11 senti kwh, siis see sinu Kindel Pluss on ka paras nöörimine! Kas Eesti Energia töötaja ise siin lobitööd tegemas, et lambad ennast viieks aastaks 25 sendiga kWh kinni paneks?

Ei, klient olen ja suisa seitsmeks aastaks panin ennast “kinni”.
Minu meelerahu on olulisem ja teha on mul muud ka kui pidevalt jälguda kõikuvaud hindu ning pesta oma pesu siis, kui börs dikteerib. Kidused inimesed saavad jah jälgida kuna midagi odavam on, mina olen töö- ja komandeeringuininene, tulen-lähen suvalistel aegadel. Kui järjekordselt reisilt tulen, tahan kohe minna duši alla ning riided pessu panna, mitte oodata südaööd või järgmist päeva.
Aga tänan muidugi muretsemast!

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma just üleeile sõlmisin Kindel Pluss lepingu. Tšattisin Stiinaga ja kõik ok. Leping hakkab siis 01.10 kehtima ja 84 kuud ehk seitse aastat. Arvan mina ja arvas Stiina, et ega midagi odavamaks küll ei lähe. Siiani oli mul EE üldpakett ja täitsa ok hinnad, aga augusti ca 350 kWh tarbimise juures arve 199.98, sest hinnaks oli 47s/kWh. Augustis muidugi tegin hoidiseid, st kasutasin elektriseadmeid, kasutasin pumpa rohkem (kastmine) ja käisin 3x päevas duši all.

Appi, kui rumal! Elekter läheb päris kindlasti odavamaks ning sinu paketist loobumine/lõpetamine maksab 7200 eurot.

Ei, lõpetamine maksab koefitsendi alusel, mis iga kuu järjest väheneb. Hetkel kui sooviksin loobuda, algab see mul 84 x 8 (minu koefitsent) = 672€.
Palun mine ja loe EE lehelt, mitte ära räägi seda, mida külamutid jahvatavad.

Nagu ütlesin, siis aasta lõpuni saan tasuta loobuda kui uus univ.pakett peaks soodsam olema.

Tänan sindki minu pärast muretsemast!

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elekter läheb päris kindlasti odavamaks

Kust niisugune info? PK käo “päris kindlasti” ei ole siiski ametlik teadaanne.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tšattisin Stiinaga ja kõik ok.

Kes see Stiina on, eriti osav ajupesija? Sellise hinnaga liituda, uuuh!

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tšattisin Stiinaga ja kõik ok.

Kes see Stiina on, eriti osav ajupesija? Sellise hinnaga liituda, uuuh!

Ma ei tea, kes ta on, aga mina sain oma küsimustele vastused.
Mis su probleem täpsemalt on? Lihtsalt tahad targutada kui loll ma sinu arvates olen? Kuidas see tekkinud heaolutunne sind siis küll aitab, kui elekter “päris kindlasti” ei odavne?

Müstika, kuidas muretsetakse võõra inimese rahakoti pärast! Oleks enda asjad ka nii huvitavad, aga ei! – ikka võõra tegemised ja otsused on palju paeluvamad.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, lõpetamine maksab koefitsendi alusel, mis iga kuu järjest väheneb. Hetkel kui sooviksin loobuda, algab see mul 84 x 8 (minu koefitsent) = 672€. Palun mine ja loe EE lehelt, mitte ära räägi seda, mida külamutid jahvatavad.

Lugesingi EE lehelt, minu tarbimisega on see 7224.- Eriti olematu tarbimine siis sul ju.

Kus see kirjas on, et aasta lõpuni tasuta loobuda saab?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kust niisugune info? PK käo “päris kindlasti” ei ole siiski ametlik teadaanne.

Elektri hind on otseses seoses gaasi hinnaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, lõpetamine maksab koefitsendi alusel, mis iga kuu järjest väheneb. Hetkel kui sooviksin loobuda, algab see mul 84 x 8 (minu koefitsent) = 672€. Palun mine ja loe EE lehelt, mitte ära räägi seda, mida külamutid jahvatavad.

Lugesingi EE lehelt, minu tarbimisega on see 7224.- Eriti olematu tarbimine siis sul ju.

Kus see kirjas on, et aasta lõpuni tasuta loobuda saab?

Seda saad “ajupestud” Stiinalt või ükskõik mis teenindajalt teada.

Miks sa arvad, et meie tarbimine on sama? Minul kuus umbes 300 kWh, vahel siia-vahel sinna. Sa ei saa oma tarbimise pealt mulle peale naerda, et ha-haa, ennetähtaegme lepingu lõpetamine maksab just ja just 7200€, nagu sa eespool parastasid. Ei ole nii.
Ma ei viitsi praegu EE lehele tuhlama minna, sinu koefitsenti ei tea, minulnon see 8. Selle võrra ka leppetrahv väheneb.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tšattisin Stiinaga ja kõik ok.

Kes see Stiina on, eriti osav ajupesija? Sellise hinnaga liituda, uuuh!

Ilmselgelt on ta EE müügimees.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tšattisin Stiinaga ja kõik ok.

Kes see Stiina on, eriti osav ajupesija? Sellise hinnaga liituda, uuuh!

Ilmselgelt on ta EE müügimees.

Mina või Stiina? Viimase kohta ei tea ja mul suht ükskõik, kes ta on. Mina olen klient.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa arvad, et meie tarbimine on sama? Minul kuus umbes 300 kWh, vahel siia-vahel sinna. Sa ei saa oma tarbimise pealt mulle peale naerda, et ha-haa, ennetähtaegme lepingu lõpetamine maksab just ja just 7200€, nagu sa eespool parastasid. Ei ole nii. Ma ei viitsi praegu EE lehele tuhlama minna, sinu koefitsenti ei tea, minulnon see 8. Selle võrra ka leppetrahv väheneb.

Mul on koefitsent 86. Mis vahet, kas sinu 700 eurot või minu 7000 eurot, üks ja seesama teeb välja, vaadates tarbimist. Panna end 7 aastaks kinni trahviga, kui hetkel võimalik 0.32 katkestamistasuta ning peagi olla odavate hindadega börsil tagasi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa arvad, et meie tarbimine on sama? Minul kuus umbes 300 kWh, vahel siia-vahel sinna. Sa ei saa oma tarbimise pealt mulle peale naerda, et ha-haa, ennetähtaegme lepingu lõpetamine maksab just ja just 7200€, nagu sa eespool parastasid. Ei ole nii. Ma ei viitsi praegu EE lehele tuhlama minna, sinu koefitsenti ei tea, minulnon see 8. Selle võrra ka leppetrahv väheneb.

Mul on koefitsent 86. Mis vahet, kas sinu 700 eurot või minu 7000 eurot, üks ja seesama teeb välja, vaadates tarbimist. Panna end 7 aastaks kinni trahviga, kui hetkel võimalik 0.32 katkestamistasuta ning peagi olla odavate hindadega börsil tagasi.

Ma juba kirjutasin enda elukorraldusest. Kodused inimesed saavad tõesti jälgida, minul seda võimalust pole. Ja rahune nüüd ükskord maha võõra inimese otsuste osas, eks.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma juba kirjutasin enda elukorraldusest. Kodused inimesed saavad tõesti jälgida, minul seda võimalust pole. Ja rahune nüüd ükskord maha võõra inimese otsuste osas, eks.

Ei, mina pole päris kindlasti kodune inimene. Pole mitte kunagi tarbimist ka ajastanud, sest börsihind on enamik aega olematu olnud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma juba kirjutasin enda elukorraldusest. Kodused inimesed saavad tõesti jälgida, minul seda võimalust pole. Ja rahune nüüd ükskord maha võõra inimese otsuste osas, eks.

Selle käo arvates pangalaenu 30ks aastaks võtta on ok, aga elektrilepingut 7ks aastaks teha ebanormaalne ???? Pealegi kui seda saab tasuta muuta universaallepingu vastu. 7000 trahvi maksta on tõesti karm, 700 kukepea.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle käo arvates pangalaenu 30ks aastaks võtta on ok, aga elektrilepingut 7ks aastaks teha ebanormaalne ???? Pealegi kui seda saab tasuta muuta universaallepingu vastu. 7000 trahvi maksta on tõesti karm, 700 kukepea.

Mul ei ole ühtki laenu. Loomulikult on 7 aastaks sellise hinnaga end siduda mõttetu. Aga noh, sul vist pole väga ka finantsteadmisi ka.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kodused inimesed saavad tõesti jälgida, minul seda võimalust pole.

no kui sind koduski pole, mida siis üldse muretseda, elektrit ei kulugi ju

 

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle käo arvates pangalaenu 30ks aastaks võtta on ok, aga elektrilepingut 7ks aastaks teha ebanormaalne ???? Pealegi kui seda saab tasuta muuta universaallepingu vastu. 7000 trahvi maksta on tõesti karm, 700 kukepea.

Mul ei ole ühtki laenu. Loomulikult on 7 aastaks sellise hinnaga end siduda mõttetu. Aga noh, sul vist pole väga ka finantsteadmisi ka.

Sul pole laene, aga see-eest suur vajadus kõigile halvasti öelda. Lisaks uudushimuliku külamuti kombel teiste rahaasjades tuhnida.
Mis kompleksid sind vaevavad, koolikiusaja?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kodused inimesed saavad tõesti jälgida, minul seda võimalust pole.

no kui sind koduski pole, mida siis üldse muretseda, elektrit ei kulugi ju

Siis ei tule ju ka suur arve, loogik. Just see, mille pärast teie siin hirmsasti muretsete.
Jutu mõte oli see, et ma tahan mugavusi tarbida siis kui ma tahan, mitte siis, kui börs dikteerib. Erinevalt teist on mul võimekust tasuda ja hoolida rohelisemast keskkonnast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et aasta-paari pärast on Putin võimult läinud ja Ukraiuna sõda läbi, siis on gaasihind esimene, mis kukub kui Vene tahab rahu saada.

Siis on ka elektrihind taas all, Ilmselt mitte enam keskmiselt 3-4 senti vaid ikka üle 10. Aga eks rämpselekter (päikese- ja tuuleenergia) tekitavad kindlasti väga odavaid hinnalangusi.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jutu mõte oli see, et ma tahan mugavusi tarbida siis kui ma tahan, mitte siis, kui börs dikteerib. Erinevalt teist on mul võimekust tasuda ja hoolida rohelisemast keskkonnast.

Ma saan seda sama teha, olenemata börsipaketist. Kokkuvõttes saan oma mugvused palju odavamalt kätte, kui sina.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et aasta-paari pärast on Putin võimult läinud ja Ukraiuna sõda läbi, siis on gaasihind esimene, mis kukub kui Vene tahab rahu saada.

Gaasihind on juba languses ning sügisel kukub veelgi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul pole laene, aga see-eest suur vajadus kõigile halvasti öelda. Lisaks uudushimuliku külamuti kombel teiste rahaasjades tuhnida.
Mis kompleksid sind vaevavad, koolikiusaja?

Kas ainult laenudega inimene võib sõna võtta? Pole elus koolikiusaja olnud, pigem kiusatavate kaitsja. Õpi nats psühholoogiat, profileerimises oled ikka väga kehv.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind aga rõõmustab elektriarve, olen tootja ja suvel kogun talvearvete katteks.

No tere tarka.. ma olen samuti tootja. See ei tähenda, et ma tahaks talvel elektrit hirmkalli hinnaga osta, seda vähem kuid ma oma elektri müügist saadud rahaga ära katta saan ju. Mõne inimese mõtlemine ikka suisa jahmatab.

Mina, naiivitar, eelmisel sügisel fikseerisin ära enda tarbimise lepingu tariife 😉

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind aga rõõmustab elektriarve, olen tootja ja suvel kogun talvearvete katteks.

???? ???? ???? Mingi naiivitar astus punti, kellel omandiga mingit pistmist pole, on mul õigus?

Eksid, olen omanik ja vastutan kõikide arvete tasumise eest ninh kui börsi hinnad hakkasod tõusma fikseerisin 3. aastaks ta rbimise lepingu tariife ning liitusin mikrotootjana-sel suvel arved rõõmustavad, kogunes suur ettemaks tänu kõrgetele börsi hindadele ja talvel ei tunne muret.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul pole laene, aga see-eest suur vajadus kõigile halvasti öelda. Lisaks uudushimuliku külamuti kombel teiste rahaasjades tuhnida.

Mis kompleksid sind vaevavad, koolikiusaja?

Kas ainult laenudega inimene võib sõna võtta? Pole elus koolikiusaja olnud, pigem kiusatavate kaitsja. Õpi nats psühholoogiat, profileerimises oled ikka väga kehv.

Siis on su õelus kas päritud või oled selle hilisemas elus endale juurde kasvatanud.
Hea ja õnnelik inimene ei ründa ega halvusta teiste inimeste valikuid, ei pea neid lollideks, ei targuta psühholoogia või finantsteadmiste osas ega kritiseeri otsuseid, mis temasse ei puutu. Sa ei oska argumenteeritult vastata, kuidas minu valikud sinu elu mõjutavad, millest järeldan, et hoolimata päheõpitud perekooli poppidest väljenditest oled nõrk.
Kui ma nüüd saaksin pädeva täiskasvanuliku vastuse, miks minu valik teatud paketiga liitumisel sind nii endast välja viib, olen nõus “koolikiusaja” tagasi võtma ja vabandama.
Ilmselt ma siiski juba tean, mis vastus sealt tuleb (las ma ennustan: “mul pole su vabandust vaja” või midagi sarnast).

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 194 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elektriarve rikub tuju