Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elektriarve rikub tuju

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 194 )

Teema: Elektriarve rikub tuju

Postitas:
Kägu

Eksid, olen omanik ja vastutan kõikide arvete tasumise eest ninh kui börsi hinnad hakkasod tõusma fikseerisin 3. aastaks ta rbimise lepingu tariife ning liitusin mikrotootjana-sel suvel arved rõõmustavad, kogunes suur ettemaks tänu kõrgetele börsi hindadele ja talvel ei tunne muret.

Ma ei pidanud silmas oma kodu-see on meist pea kõigil. Mul on lisaks kortermaja, mille arvete eest pean hea seisma ning tasuma hoolimata sellest, kas inimesed seda mulle tasuda jaksavad. Selle talve prognoositav ühe kuu gaasi-ja elektriarve ületab 10 000.-

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kokkuvõttes saan oma mugvused palju odavamalt kätte, kui sina.

Et “mul on suurem kui sul”?
Endale ei tundu lapsik?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et “mul on suurem kui sul”?
Endale ei tundu lapsik?

Kuidas saab finantsmõtlemine lapsik olla?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitaks ka hetkel fikspakettide asemel börsi superhead hinda vaadata ja kõiki seadmeid mõnuga kasutada. Ööseks pesumasinad tööle ja küttele kraade juurde keerata. Hind on täna öösel ju olematu (facebooki kõrval  elektrikell. Ee vaatamine ju lapsemäng, sips ja tehtud).

Masin peseb pesu, kummaline on jorin, et pean pesema pesu siis kui tahan… Pane sisse millal tahad ja vajuta ka ajatus sisse… Milles raskus?

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige lollim on argument, ma saan elektri (kallist) hinda endale lubada.

Kõlab u nii, et ma saan rahakoti pargipingile jätmist lubada…

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et “mul on suurem kui sul”?

Endale ei tundu lapsik?

Kuidas saab finantsmõtlemine lapsik olla?

Kuidas saab olla, et inimene ei tee mõtlemisel ja ütlemisel vahet?
Su anonüümne kelkimine on lapsik, sellest võiksid ikka aru saada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma nüüd saaksin pädeva täiskasvanuliku vastuse, miks minu valik teatud paketiga liitumisel sind nii endast välja viib, olen nõus “koolikiusaja” tagasi võtma ja vabandama.
Ilmselt ma siiski juba tean, mis vastus sealt tuleb (las ma ennustan: “mul pole su vabandust vaja” või midagi sarnast).

Mind ei aja endast välja. Börsihind on läbi aegade odavamaks osutunud, kui fixhind. 7 aastat tagasihoidlike arvutuste kohaselt 1,5-2 korda rohkem maksta ei ole rentaabel. Fixida oli mõistlik eelmisel aasta suvest kuni selle suveni, pean silmas, et viimati sel suvel. Sealt edasi on fixhinna tase olnud kõvasti kõrgem börsihinnast. Augusti hinnahüpe oli põhjustatud paljude asjade kokkulangevusest ja gaasihinna hüppest. Asjad stabiliseeruvad.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige lollim on argument, ma saan elektri (kallist) hinda endale lubada.

Ühesõnaga iga kolmas EE klient, kes on Kindel Pluss paketiga liitunud – sest nii on nende kodulehel kirjas – on loll? Seda väidab Perekooli anonüümne kägu, kes kiitleb enda finantsteadmistega?
Okei…

Ma ütlesin sulle, et kilka siis, kui el.hinnad ei kuku nii nagu ette kujutate, hoolimata siinsete ekspertide ennustustest.

Kas mitte börsilolijad ei nutnud möödundtalviste hiigelarvete saabudes? Fixitud kliendid kehitasid õlgu, börsi omad postitasud üksteise võidu sotsiaalmeediasse oma ulmesummasid. Aastaid ületarbimist nautinud ja nüüd oli mää.
Ja jah, ma saan oma arveid tasuda ega pea nuputama, mis kell tohin kohvi keeta ja kuna pead pesta, lisaks pidev äpi jälgimine nagu tõesti muud teha ei oleks.
Aga kõige naljakam on ikka see võõra pärast muretsemine, mis näha, et ajab endast lausa välja, sest on vaja halvasti ütlema hakata. Vastust, miks teid minu valik pöördesse ajab, ei saa ma ilmselt iialgi. Seega kempleme siis edasi ja ma loen huviga kui labaseks mõni inimene minna saab.

+1
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma nüüd saaksin pädeva täiskasvanuliku vastuse, miks minu valik teatud paketiga liitumisel sind nii endast välja viib, olen nõus “koolikiusaja” tagasi võtma ja vabandama.

Ilmselt ma siiski juba tean, mis vastus sealt tuleb (las ma ennustan: “mul pole su vabandust vaja” või midagi sarnast).

Mind ei aja endast välja. Börsihind on läbi aegade odavamaks osutunud, kui fixhind. 7 aastat tagasihoidlike arvutuste kohaselt 1,5-2 korda rohkem maksta ei ole rentaabel. Fixida oli mõistlik eelmisel aasta suvest kuni selle suveni, pean silmas, et viimati sel suvel. Sealt edasi on fixhinna tase olnud kõvasti kõrgem börsihinnast. Augusti hinnahüpe oli põhjustatud paljude asjade kokkulangevusest ja gaasihinna hüppest. Asjad stabiliseeruvad.

Mul on suurimateks kulutajateks elektriboiler ja maaküte, mis on pidevalt töös. Samas ei ole mul kodus pensionäri, kes saaks suvalisel ajal kasutada kodumasinaid. Ma ei suuda uskuda, et börsipaketi kasutamine mulle kuidagi kasulikum tuleks.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas mitte börsilolijad ei nutnud möödundtalviste hiigelarvete saabudes?

Börsilolijad fixisid eelmisel suvel ära aastaks-paariks, mis oli igati mõistlik tegu. Sama ka gaasiga. Putini veiderdamine ei avalda peagi enam mingit mõju ning taas on börsilolek mõistlikum.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige lollim on argument, ma saan elektri (kallist) hinda endale lubada.

Ühesõnaga iga kolmas EE klient, kes on Kindel Pluss paketiga liitunud – sest nii on nende kodulehel kirjas – on loll? Seda väidab Perekooli anonüümne kägu, kes kiitleb enda finantsteadmistega?

Okei…

Ma ütlesin sulle, et kilka siis, kui el.hinnad ei kuku nii nagu ette kujutate, hoolimata siinsete ekspertide ennustustest.

Kas mitte börsilolijad ei nutnud möödundtalviste hiigelarvete saabudes? Fixitud kliendid kehitasid õlgu, börsi omad postitasud üksteise võidu sotsiaalmeediasse oma ulmesummasid. Aastaid ületarbimist nautinud ja nüüd oli mää.

Ja jah, ma saan oma arveid tasuda ega pea nuputama, mis kell tohin kohvi keeta ja kuna pead pesta, lisaks pidev äpi jälgimine nagu tõesti muud teha ei oleks.

Aga kõige naljakam on ikka see võõra pärast muretsemine, mis näha, et ajab endast lausa välja, sest on vaja halvasti ütlema hakata. Vastust, miks teid minu valik pöördesse ajab, ei saa ma ilmselt iialgi. Seega kempleme siis edasi ja ma loen huviga kui labaseks mõni inimene minna saab.

Miks sa kogu aeg kordad oma samu mõtteid, mida oled siia juba mitu korda postitanud?

Jätsid mulje nagu jube delavaaja inimene, pole aega elektrikell.ee peal klopsugi teha. Aga siia samu argumente viis korda sisse trükkida on aega:)

Mul savi, millal sa komandeeringust tuled ja pead pesed. Ma tulen ka x aegadel komandeeringust ja x aegadel otsustan pead pesta. So? Mina istun börsil edasi, sinu kurvastuseks pean ütlema, et pole ühelgi talvel olnud põhjust mää! teha ega tee ka eesootaval talvel. Miks peaks inimene üldse lamba häalt tegema?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas mitte börsilolijad ei nutnud möödundtalviste hiigelarvete saabudes?

Börsilolijad fixisid eelmisel suvel ära aastaks-paariks, mis oli igati mõistlik tegu. Sama ka gaasiga. Putini veiderdamine ei avalda peagi enam mingit mõju ning taas on börsilolek mõistlikum.

Suured arved olid selle aasta alguses.
Huvitav, kuidas nad siis küll eelmisel suvel teadsid juba ette fixisida, kuigi tõepoolest jaanuaris dets.2021 arveid saades oli meedia nuttu ja hala täis? Agaramad olid avalikkusele tuntud tegelased nagu ikka.
Elektri hinnad tõusid enne sõda. Seega pole siin putleri “veiderdamisega” midagi pistmist.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa kogu aeg kordad oma samu mõtteid, mida oled siia juba mitu korda postitanud?

Sest ma sattusin rumala inimesega duskussiooni ja rumalale inimesele korratakse asju üle. Kui see teda ärritama hakkab, oli rääkijal õigus, et tegu tobuga, kuna need ei oma intelligentsi ja kannatust ka näiliselt tüütu asi ära kannatada.

delavaaja

Vt. eelmist selgitust. Lisaks on tegu venemeelse rumalaga, kes armastab sovetismi.
Karm kooslus.

Jätsid mulje nagu jube delavaaja inimene, pole aega elektrikell.ee peal klopsugi teha. Aga siia samu argumente viis korda sisse trükkida on aega:)

Pika teksti trükkimine pole probleemiks. Lisaks võiks ka rumal inimene aduda, et aegajalt on ka kiiretel inimestel pause v9i koguni puhkus. Rööprähklemine on lollus ja näide aja planeerimusoskamatusest. Lapsik “a ise kirjutad siin!” samuti argumenditu lollus.

Mul savi, millal sa komandeeringust tuled ja pead pesed. Ma tulen ka x aegadel komandeeringust ja x aegadel otsustan pead pesta. So?

No tõesti – so? Sina ka, sina ka – tubli siis, aga mis selle lõigu mõte oli?

Mina istun börsil edasi, sinu kurvastuseks pean ütlema, et pole ühelgi talvel olnud põhjust mää! teha ega tee ka eesootaval talvel.

Ei-ei, kurvad ja närvis olete ikka teie (või sina üksi mitmes isikus, ma ei tea) siin, sest mul on üks pakett, teil teine ja te olete valmis mulle tappa tegema, sest ma pole teinud nii nagu teie. Loll, finantsteadmisteta, kordan oma mõtteid ja mis ma kõik veel olin. Minul on igatahes naljakas, seda enam, et hoolimata enda kordamisest ühele lihtsale küsimusele pole ma vastust saanud – mis see teie asi on?

Miks peaks inimene üldse lamba häalt tegema

“Asjaga on mää!”, tähendab asjaga on nüüd nii. Siin ei ole tegu lamba häälitsuse otsemõttega. Kui vaja, vt. kõige esimest vastust.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suured arved olid selle aasta alguses.
Huvitav, kuidas nad siis küll eelmisel suvel teadsid juba ette fixisida, kuigi tõepoolest jaanuaris dets.2021 arveid saades oli meedia nuttu ja hala täis? Agaramad olid avalikkusele tuntud tegelased nagu ikka.
Elektri hinnad tõusid enne sõda. Seega pole siin putleri “veiderdamisega” midagi pistmist.

Hinnad hakkasid tõusma eelmisel suvel. Nii gaas, kui elekter. Jälgisin tendetsi ja uudiseid, vestlesin Alexelag ning oli selge, et on mõtet fixida, asi läheb hulluks. Minu elekter hetkel 10,9 senti ning gaas 5,5 X odavam, kui hetke fix.
Putin hakkas krane kinni keerama juba eelmisel aastal. Veider, et sa seda ei tea. Sõda oli lõppmäng.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige lollim on argument, ma saan elektri (kallist) hinda endale lubada.

Ühesõnaga iga kolmas EE klient, kes on Kindel Pluss paketiga liitunud – sest nii on nende kodulehel kirjas – on loll? Seda väidab Perekooli anonüümne kägu, kes kiitleb enda finantsteadmistega.

Mina kilkasin esimest, aga mitte teist, siin räägivad erinevad, keda oled ühte patta pannud… See selleks…

Üks kiites, et tahab mugavalt iga kell pesu pesta ja börsi vaatama- ajatama ei hakka, saab lubada elektei tänast fiks hinda… Okei…

Ma ei pea lollideks neid, kes on EE fix pakettidega. Aga inimene, kes teatab, et tal ükskõik, mis see maksab, ta saab seda lubada. Ja et mugavus iga kell pesumasinat sisse lülitada võibki hingehinda maksta on küll hetkel üsna rumal…

Kas sa ei arva nii?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Fiximine õigel ajahetkel ei ole mi gi imerohi, see on hetkel tagantjärele targutamine ja vehklemine…

Mina näiteks läksin detsembris aasta tagasi just börsile, õppisin kiirelt börsi jälgima (või õigemini regulaarselt selle järgi elektrit tarbima). Saan igasugustest 2021 aastal sõlmitud  fikspakettidest palju soodsamalt elektri BÖRSILT kätte. (august 2022 va. Miskipärast odavaid aegu polnud, see-eest 10 kuu jooksul sain, elan ka augusti ka üle).

Vaadake või sel nädalavahetusel börsi, ööd on jumala muidu elekter. Mu pesumasinad on ajatus nupp 3 või 6 tundi… Ma panen endiselt pesu masinasse mugavalt, täpselt sama mugavalt kui enne börsi, lisandus elektrikell ja ajatuse nupp 3 või 6 tundi (see on igal masinal, mul pole mingi uus imemasin, pigem vana täna juba).see tähendab, et masin hakkab tööle siis kui elekter on odav… 2, 3, 5 senti/kWh, reaalselt. 3, 4, 5 x odavam kui soodsad börsipaketid.

Boiler töötab samadel põhimõtetel taimeriga, ja odavate momentidel – 3-6 x odavamalt, kui need imelised fix paketid!

Soojapumpadel reguleeri ka veidi temperatuure vastavalt börsigraafikutele.. Sest kell 09-15 pole kedagi kodus, meil ei ole vaja 22 kraadist mugavust sel ajal…

Öösel on elekter jälle 2, 3, 5 senti kWh, meil soojendab see maja, hommikul kui 60 senti on, on see üldse väljas… Siis läheme tööle-kooli ja temp langeb siis, kui meid pole.

Jne jne.

See pole tuumafüüsika, et täna börsilt elekter mitu-mitu x  odavamalt kätte saada kui misiganes fix paketid täna-eile on.

Sauna teeme nädalavahetusel, oli vägaodav, ja soojendame nii  ka Vannituba vahest -( lülitame sisse kui elekter väga odav, pea iga öö on sellised tunnid).

Me saame börsilt täna väga palju odavat elektrit, ei plaani universaalteenusele üle minemist, ega ka ühtegi fix paketti.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest ma sattusin rumala inimesega duskussiooni ja rumalale inimesele korratakse asju üle. Kui see teda ärritama hakkab, oli rääkijal õigus, et tegu tobuga, kuna need ei oma intelligentsi ja kannatust ka näiliselt tüütu asi ära kannatada.

Selles teemas oled küll sina ainuke, kes on endast rumala mulje jätnud. Paras närvihaige ka veel.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aastaid ületarbimist nautinud ja nüüd oli mää.

Vabandust, aga värske kinnisvaraomanikuna ja muidu tagasihoidliku elektritarbijana pole mina küll aastaid odavat hinda saanud nautida.
Lõpetage ära see kraaksumine, et “kõik on aastaid laristanud”, sest mitte kõik ei ole viiekümbised.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aastaid ületarbimist nautinud ja nüüd oli mää.

Vabandust, aga värske kinnisvaraomanikuna ja muidu tagasihoidliku elektritarbijana pole mina küll aastaid odavat hinda saanud nautida.

Lõpetage ära see kraaksumine, et “kõik on aastaid laristanud”, sest mitte kõik ei ole viiekümbised.

Koopast küünlavalgelt saabusid elektrit tarbima?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aastaid ületarbimist nautinud ja nüüd oli mää.

Vabandust, aga värske kinnisvaraomanikuna ja muidu tagasihoidliku elektritarbijana pole mina küll aastaid odavat hinda saanud nautida.

Lõpetage ära see kraaksumine, et “kõik on aastaid laristanud”, sest mitte kõik ei ole viiekümbised.

Aastaid ületarbimist nautinud ja nüüd oli mää.

Vabandust, aga värske kinnisvaraomanikuna ja muidu tagasihoidliku elektritarbijana pole mina küll aastaid odavat hinda saanud nautida.

Lõpetage ära see kraaksumine, et “kõik on aastaid laristanud”, sest mitte kõik ei ole viiekümbised.

Sa oled suisa tasuta elektritarbimist nautinud ju kui esmakordselt elektriarveid saad…. Kusagil laadisid enne ka kelefoni ju, ja võtsid külmikust näkse?

Kui sulle arvet varasemalt ei tulnud, siis infoks: see siiski eksisteeris. Vahet pole kas olid kokkuhoidlik või ei olnud, elekter oli võrreldes tänasega väga-väga-väga odav.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa kogu aeg kordad oma samu mõtteid, mida oled siia juba mitu korda postitanud?

Sest ma sattusin rumala inimesega duskussiooni ja rumalale inimesele korratakse asju üle. Kui see teda ärritama hakkab, oli rääkijal õigus, et tegu tobuga, kuna need ei oma intelligentsi ja kannatust ka näiliselt tüütu asi ära kannatada.

delavaaja

Vt. eelmist selgitust. Lisaks on tegu venemeelse rumalaga, kes armastab sovetismi.

Karm kooslus.

Jätsid mulje nagu jube delavaaja inimene, pole aega elektrikell.ee peal klopsugi teha. Aga siia samu argumente viis korda sisse trükkida on aega:)

Pika teksti trükkimine pole probleemiks. Lisaks võiks ka rumal inimene aduda, et aegajalt on ka kiiretel inimestel pause v9i koguni puhkus. Rööprähklemine on lollus ja näide aja planeerimusoskamatusest. Lapsik “a ise kirjutad siin!” samuti argumenditu lollus.

Mul savi, millal sa komandeeringust tuled ja pead pesed. Ma tulen ka x aegadel komandeeringust ja x aegadel otsustan pead pesta. So?

No tõesti – so? Sina ka, sina ka – tubli siis, aga mis selle lõigu mõte oli?

Mina istun börsil edasi, sinu kurvastuseks pean ütlema, et pole ühelgi talvel olnud põhjust mää! teha ega tee ka eesootaval talvel.

Ei-ei, kurvad ja närvis olete ikka teie (või sina üksi mitmes isikus, ma ei tea) siin, sest mul on üks pakett, teil teine ja te olete valmis mulle tappa tegema, sest ma pole teinud nii nagu teie. Loll, finantsteadmisteta, kordan oma mõtteid ja mis ma kõik veel olin. Minul on igatahes naljakas, seda enam, et hoolimata enda kordamisest ühele lihtsale küsimusele pole ma vastust saanud – mis see teie asi on?

Miks peaks inimene üldse lamba häalt tegema

“Asjaga on mää!”, tähendab asjaga on nüüd nii. Siin ei ole tegu lamba häälitsuse otsemõttega. Kui vaja, vt. kõige esimest vastust.

Sinu viimane lause kehtib eelkoige sinu enda kohta:)

Tohutu frustratsioon ja ärritus, mis sinus on.  Ehk sa ise defineerid, et oled rumal. Kõigil meil ülejäänutel siin on suht savi sinu isiklikult peapesemisest jms, lihtsalt iga postitusega teed end veel naeruväärsemaks.

Asjaga on mää! väljendit kasutad ilmselt sina ainsana ja see on siis nyyd sinu meelest dogma.

Tegele oma agressiooniga, otsi abi.

 

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Fiximine õigel ajahetkel ei ole mi gi imerohi, see on hetkel tagantjärele targutamine ja vehklemine…

Mina näiteks läksin detsembris aasta tagasi just börsile, õppisin kiirelt börsi jälgima (või õigemini regulaarselt selle järgi elektrit tarbima). Saan igasugustest 2021 aastal sõlmitud fikspakettidest palju soodsamalt elektri BÖRSILT kätte. (august 2022 va. Miskipärast odavaid aegu polnud, see-eest 10 kuu jooksul sain, elan ka augusti ka üle).

Vaadake või sel nädalavahetusel börsi, ööd on jumala muidu elekter. Mu pesumasinad on ajatus nupp 3 või 6 tundi… Ma panen endiselt pesu masinasse mugavalt, täpselt sama mugavalt kui enne börsi, lisandus elektrikell ja ajatuse nupp 3 või 6 tundi (see on igal masinal, mul pole mingi uus imemasin, pigem vana täna juba).see tähendab, et masin hakkab tööle siis kui elekter on odav… 2, 3, 5 senti/kWh, reaalselt. 3, 4, 5 x odavam kui soodsad börsipaketid.

Boiler töötab samadel põhimõtetel taimeriga, ja odavate momentidel – 3-6 x odavamalt, kui need imelised fix paketid!

Soojapumpadel reguleeri ka veidi temperatuure vastavalt börsigraafikutele.. Sest kell 09-15 pole kedagi kodus, meil ei ole vaja 22 kraadist mugavust sel ajal…

Öösel on elekter jälle 2, 3, 5 senti kWh, meil soojendab see maja, hommikul kui 60 senti on, on see üldse väljas… Siis läheme tööle-kooli ja temp langeb siis, kui meid pole.

Jne jne.

See pole tuumafüüsika, et täna börsilt elekter mitu-mitu x odavamalt kätte saada kui misiganes fix paketid täna-eile on.

Sauna teeme nädalavahetusel, oli vägaodav, ja soojendame nii ka Vannituba vahest -( lülitame sisse kui elekter väga odav, pea iga öö on sellised tunnid).

Me saame börsilt täna väga palju odavat elektrit, ei plaani universaalteenusele üle minemist, ega ka ühtegi fix paketti.

Olen väga nous sinuga, ainult et paljudes peredes on 9-17 kogu aeg inimesed ju kodus:)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust, aga värske kinnisvaraomanikuna ja muidu tagasihoidliku elektritarbijana pole mina küll aastaid odavat hinda saanud nautida.
Lõpetage ära see kraaksumine, et “kõik on aastaid laristanud”, sest mitte kõik ei ole viiekümbised.

Emme-issi maksid siiani ja siis ei huvitanud üldse, mis midagi maksab, jah? No eks igaüks astub kord oma ellu ja kogeb omal nahal “suure inimese” muresid ja rõõme. Mina omalt poolt loodan, et sa vähemalt “viiekümbisekski” elaksid. Praegu jah on selline vanus sul pigem mõnitamiseks, aga küll sa, latseke, ühekorra mõistad, et ega sinagi jää igavesti nooreks ja et 50 on väga äge iga.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Fiximine õigel ajahetkel ei ole mi gi imerohi, see on hetkel tagantjärele targutamine ja vehklemine…

Mina näiteks läksin detsembris aasta tagasi just börsile, õppisin kiirelt börsi jälgima (või õigemini regulaarselt selle järgi elektrit tarbima). Saan igasugustest 2021 aastal sõlmitud fikspakettidest palju soodsamalt elektri BÖRSILT kätte. (august 2022 va. Miskipärast odavaid aegu polnud, see-eest 10 kuu jooksul sain, elan ka augusti ka üle).

Vaadake või sel nädalavahetusel börsi, ööd on jumala muidu elekter. Mu pesumasinad on ajatus nupp 3 või 6 tundi… Ma panen endiselt pesu masinasse mugavalt, täpselt sama mugavalt kui enne börsi, lisandus elektrikell ja ajatuse nupp 3 või 6 tundi (see on igal masinal, mul pole mingi uus imemasin, pigem vana täna juba).see tähendab, et masin hakkab tööle siis kui elekter on odav… 2, 3, 5 senti/kWh, reaalselt. 3, 4, 5 x odavam kui soodsad börsipaketid.

Boiler töötab samadel põhimõtetel taimeriga, ja odavate momentidel – 3-6 x odavamalt, kui need imelised fix paketid!

Soojapumpadel reguleeri ka veidi temperatuure vastavalt börsigraafikutele.. Sest kell 09-15 pole kedagi kodus, meil ei ole vaja 22 kraadist mugavust sel ajal…

Öösel on elekter jälle 2, 3, 5 senti kWh, meil soojendab see maja, hommikul kui 60 senti on, on see üldse väljas… Siis läheme tööle-kooli ja temp langeb siis, kui meid pole.

Jne jne.

See pole tuumafüüsika, et täna börsilt elekter mitu-mitu x odavamalt kätte saada kui misiganes fix paketid täna-eile on.

Sauna teeme nädalavahetusel, oli vägaodav, ja soojendame nii ka Vannituba vahest -( lülitame sisse kui elekter väga odav, pea iga öö on sellised tunnid).

Me saame börsilt täna väga palju odavat elektrit, ei plaani universaalteenusele üle minemist, ega ka ühtegi fix paketti.

Kõik on megaodav ja super pluss, aga ikka saab sauna või soojapumpa kasutada siis, kui börs ütleb. Just sellest ongi jutt!
Minul näiteks on õhksoojuspumbad soetatud mõttega, et kui ma kodust ära olen, siis hoiab see maja temperatuuri stabiilse ja kui tagasi tulen, on tuba soe. Sauna kütan siin muidugi puudega – elektrisaun polegi mingi õige saun – aga Eestist väljas on mul korter, kus on el.saun ja seda kasutan näiteks kolmapäeval või esmaspäeval või siis kui tahan. Pesu pesen ka siis, kui vajadus. Päris viitsingi hommikul hakata seda kuskile kuivama viima ja jooksma. Muna praen ja juukseid föönitan ka vastavalt vajadusele.

Imelik jah, börsikad kiitlevad ja halvustavad teisi, aga ise elavad nagu orjad börsi dikteerimise järgi. Kuigi nii odav-nii odav on ju?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa ei arva nii?

Mina arvan, et siin on mingi kamp latiinosid-neegreid kuskilt slummist, kes vastamisi üle tänava karjuvad ja mune pilluvad. Eestlaslik käitumine see ei ole, mis siin toimub. Kui keeegi oskaks vastata, mis see teise asi on, millist paketti keegi kasutab, saaks asjale ehk mingi mõttegi. Praegu on see idiootsus.
Niisiis börsikad – kes vastab täiskasvanu moodi ja argumenteeeitult, kuidas see teisse puutub, et kellelgi on fixpakett? “Loll oled!”, on 5-aastase jutt, aga loen, et seesama lapsikus on ka paari käo “argument”.
Ootan vastust!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selles teemas oled küll sina ainuke, kes on endast rumala mulje jätnud. Paras närvihaige ka veel.

No just! Täpselt sellest ma eelmises kommentaaris rääkisingi.
Ole’nd kena ja vasta vähe arukama inimese moodi. Muidugi kui oskad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu viimane lause kehtib eelkoige sinu enda kohta:)

Tohutu frustratsioon ja ärritus, mis sinus on.  Ehk sa ise defineerid, et oled rumal. Kõigil meil ülejäänutel siin on suht savi sinu isiklikult peapesemisest jms, lihtsalt iga postitusega teed end veel naeruväärsemaks.

Asjaga on mää! väljendit kasutad ilmselt sina ainsana ja see on siis nyyd sinu meelest dogma.

Tegele oma agressiooniga, otsi abi.

Mul on täitsa huvitav ühe netikiusaja mõttemaailma lugeda. Argumenteeritud juttu ei tule, lihtsalt üks pikk ja mõttetu mula sellest, kuidas tema arvates üks inimene on loll, agressiivne, abivajav (miks sa ei anna abi siis? kannatanu abita jätmine on karistatav muide!). Tête-à-tête oled ilmselgelt paras pasakas, sest sinusugused on tegijad ainult internetis. Mõnes teemas nimetavad nad ennast kollektiivselt introvertideks, tagasihoidlikeks ja suhtlemist pelgsvateks, aga kui juttu tuleb elektrilepingutest ning sellest, et ühel inimesel on teistsugune pakett kui temal, siis tuleb fuuria selle introverdi seest välja ja tagasihoidlikust neiust saab see tegelik kooli- või netikiusaja. Abi peaksid sina (ja mõni siit veel) otsima. Lähed ja räägidki psühholoogile, et: “Mind nii ärritab internetis üks anonüümne inimene, sest tal on fixitud el.pakett, aga mul on börs ja ta on selle pärast nii loll, et ma olen sunnitud talle sitasti ütlema. Ma ei oska kuidagi põhjendada, kuidas see minu elu puudutab ja see ajab mind väga närvi.”
Proovi, kas spetsislist oskab sind kuidagi suunata, et saaksid oma deemonitest jagu. Mina ei kao siit, nüüd on juba sportlik huvi lugeda teie, netikiusajate, mõtteid. Neid võiks ka teistele avaldada, näiteks kuskil ajakirjanduses. Kui muuga pole te, kiusajad, elus silma paistnud, siis lehes võib teid ikka ära mainida, kas või anonüümselt.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu viimane lause kehtib eelkoige sinu enda kohta:)

Tohutu frustratsioon ja ärritus, mis sinus on. Ehk sa ise defineerid, et oled rumal. Kõigil meil ülejäänutel siin on suht savi sinu isiklikult peapesemisest jms, lihtsalt iga postitusega teed end veel naeruväärsemaks.

Asjaga on mää! väljendit kasutad ilmselt sina ainsana ja see on siis nyyd sinu meelest dogma.

Tegele oma agressiooniga, otsi abi.

Mul on täitsa huvitav ühe netikiusaja mõttemaailma lugeda. Argumenteeritud juttu ei tule, lihtsalt üks pikk ja mõttetu mula sellest, kuidas tema arvates üks inimene on loll, agressiivne, abivajav (miks sa ei anna abi siis? kannatanu abita jätmine on karistatav muide!). Tête-à-tête oled ilmselgelt paras pasakas, sest sinusugused on tegijad ainult internetis. Mõnes teemas nimetavad nad ennast kollektiivselt introvertideks, tagasihoidlikeks ja suhtlemist pelgsvateks, aga kui juttu tuleb elektrilepingutest ning sellest, et ühel inimesel on teistsugune pakett kui temal, siis tuleb fuuria selle introverdi seest välja ja tagasihoidlikust neiust saab see tegelik kooli- või netikiusaja. Abi peaksid sina (ja mõni siit veel) otsima. Lähed ja räägidki psühholoogile, et: “Mind nii ärritab internetis üks anonüümne inimene, sest tal on fixitud el.pakett, aga mul on börs ja ta on selle pärast nii loll, et ma olen sunnitud talle sitasti ütlema. Ma ei oska kuidagi põhjendada, kuidas see minu elu puudutab ja see ajab mind väga närvi.”

Proovi, kas spetsislist oskab sind kuidagi suunata, et saaksid oma deemonitest jagu. Mina ei kao siit, nüüd on juba sportlik huvi lugeda teie, netikiusajate, mõtteid. Neid võiks ka teistele avaldada, näiteks kuskil ajakirjanduses. Kui muuga pole te, kiusajad, elus silma paistnud, siis lehes võib teid ikka ära mainida, kas või anonüümselt.

Sa oled pannud kõik kommentaarid, mis sulle ei meeldi ühte potti, ühe inimese omaks, tõlgendad neid läbisegi  meelevaldselt.

Mina ei ole ühtegi fix paketi omanikku lolliks pidanud… Selgitasin, 2 korda aga sa keeldud mõistmast, mida ma kirjutasin, laiendad väljendit loll kõigele kuhu tahad…

Kas. oled vihane, et börsil on hetkel nii hea hind ja sina oled fixi peal?

Pooli kommentaare pole mina kirjutanud, mida sa selle loll väljendiga seostad, aga see ei huvita sind, oled end üles kütnud ja laod puid juurde.

Mina vastasin teemaalgatajale veel seda, kuidas saab täna väga palju soodsat elektrit ka börsilt kätte, kuna tema kurtis et augusti arve rikub tuju. Ma nõustun sellega, minu väga väikese elektrikulu arve oli ka proportsionaalselt liiga suur.

Õnneks on praegune kuu nii lohutav, vaata või kohe praegu börsilt, et hind on väga hea – eile öösel, täna öösel, keset päeva ka.

Mina ka föönitan ja praen muna täpselt siis, kui soovin ja tahan. Panen ka pesu masinasse siis kui tahan, masin hakkab lihtsalt tööle siis, kui elekter on odav. Mul on aega ja meeldib mitmeid koduseid toimetusi hommikul teha, õhtu jääb omale-perele.

Ka minu soojuspumbad annavad stabiilse sooja, lihtsalt see on mitu c madalam, kui oleme ära.  Sellel on seadistamisvõimalus kellaajati… Koju saabumise ajaks kell 15  on maja kenasti soe. (soojendab kell 14 kenasti üles). Vaata oma seadistusi ka, sa määrad ise millal on madalam ja millal mõnusalt soe. Kui ma arvutan, et pool ööd ja pool päeva on temp madalam, siis kuu peale tuleb omajagu kokkuhoidu. Seadistasin 1 korra. Mul ei olnud ülimalt ebamugav ja me ei külmeta, ei kõnni sokkkdeski, ei prae muna kell 03 öösel…

Ja saame rohkem elektrit sama hinna eest.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin on omajagu jonni kirja saanud. Vanasti oli energia odav, miks ma enam samamoodi elada ei saa nagu vanasti! Energiakriisist on räägitud aastaid, aastakümneid. On räägitud mida toob kaasa venemaast sõltumine, suur tarbimine, energiatootmise alternatiivide puudumine. Isegi kui sõda homme läbi saaks, ei kaoks Energiakriis.

Suuri otsuseid saab teha riiklikul tasemel, need on suuresti tegemata. Väiksemaid otsuseid saa teha isiklikul tasemel, need tuleb ka ära teha ja tundub, et paljudel siit on ka need tegemata. Keegi teine ei tee teile kõrget elektrkarvet, ikka ise. Endale elate, see on enda asi kas peate taimeri panekut alandavaks või ületamatuks lisatööks.

Meie pere pani ka suurtele tarbijatele taimerid vahele ja saame endise hinnaga tarbimist jätkata. Üks boiler kütab vaid öösiti, teine ka keskpäeval natike. Sügavkülma kirst öösiti, pesumasinal on taime, kuivati paneb öösiti hullu, slowcookeril taimer. See viimane on elukvaliteeti tohutult tõstnud. Tõuseme hommikul üles ja soe puder on valmis. Lapsed tulevad päeval koju ja neile on värske soe toit, või saavad sügavkülmast valmisportsu võtta. Vinkude ja saiakeste tarbimine on ka vähenenud tänu sellele.

Isiklikult on ka elektrihinna ja ilmaennustuse jälgimine elu lihtsamaks teinud. Kui tean ette mis hind on teisipäeval või laupäeval, oskan öelda, et sellel õhtul teen palju süüa ja arutan pesu ka, ongi kodutööde päev ja kõik saab ühe õhtuga tehtud, edasi lükkamine ei ole variant, kui mõni õhtu on vool 20x odavam. Ülejäänud päevad on tänu sellele paljudest kodustest töödest vabad! Pole mingit natuke jupitamist, millega ei saa töö tehtud ega jää ka tegemata. Vaatevinkli küsimus.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas te kõik, kes te öösel pesu pesete ja duši all käite, elate eramajades? Kortermajades on see tegevys suuresti reglementeeritud, meie majas siis müratekitav tegevus keelatud kl.23-06. Üldiselt peavad inimesed sellest kinni, v.a üks pere, kes ka oma sente taga ajab ja kes sulistavad ja mulistavad öö otsa. Minule see ei kostu, aga kolleeg elab nende kõrval on kurdab. Rääkimine või kaebamine ei aita – neil on kindel veendumus, et ellujäämiseks on neil see õigus. Pole vist vaja mainida, et tegu ei ole kehvikutega. Maja meil uus, heas piirkonnas, korterid müüdi kõik kohe nagu soojad saiad.

Mid puudutab sõda ja hindade odsvnemist, siis esiteks pole need algselt olnud seoses ja teiseks kas keegi tõesti usub, et midagi odavamaks läheb? Kui me ka Venemaast enam sõltuma ei pea, siis oma terminalide ehitamine ja/või Leedust, Soomest või kust iganes elektri sisse ostmine tähendab investeeringuid ja kulusid riigile ning arvake ära, kes selle kinni plekivad?

Teine asi on see univ.pakett: kui siin öeldi, et fikseeritud paketiomanikud saavad univ.paketi saabudes ja selle soodsam olles oma paketid tasuta ringi vahetada, siis jaa – saavad küll. 23.sept. hakkab see up kehtima ja esimesed arved saadakse okt. lõous. Kindlasti on soodne ja hea. Aga! Seda ilmselgelt kuni aasta lõpuni, kui fix paketi omanikud enam trahvita oma paketti vahetada ei saa. Edasi jaanuarist virutatakse niisugune hind, et lase aga olla! Ega börs igaveseks soodsaks jää. Liikuge ükskõik mis ettevõtete jälgimisega börsil ringi – kõigutakse siia-sinna, aga aastate lõikes kõik muudkui kasvab. Sama elektriga: viie aasta pärast 50s/kWh tundub ok, sest kogu aeg on arusaamine, et elekter on soodne.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 194 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elektriarve rikub tuju