Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elektriarved õhksoojuspumbaga

Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )

Teema: Elektriarved õhksoojuspumbaga

Postitas:
Kägu

80 ruutu, dets elekter 780, õhk/õhk

Kas see oli sul kogu elekter kokku või aind pump?

Enamusel siiski üks arvesti ainult, miks peaks pumbale eraldi paigaldama

Ei peagi eraldi arvesti olema. Mul õhk-vesi ja ostsin wifi lisamooduli, sellega sain tuppa termostaadi ja telefonis on rakendus, mis võimaldab pumpa kaugjuhtida, muu hulgas näitab rakendus, palju pump on elektrit tarbinud.

Mis selle vidina nimi on ja kust ostsid?

Mul on selline: https://www.atlanticbaltic.ee/pood/kat_cosytouch-bridge/cosytouch-bridge/

Aga see on tootja põhine, mis firma pump on, selle firma lisamoodulit tuleb vaadata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil õhk -õhk, sellega kütan teist korrust ja panin 1 detsembrist mõõtja vahele ning oli 115kwh, aga ega ta mul koguaeg töös ka ei ole. Elektri arve kõik kokku oli 220 euri, börsipakett. Kusjuures mida ma varem ei teadnud, et nii palju tarbib pump elektrit, kui ei tööta. Ööpäevas 1.1kwh, see teeb kuus juba 30-35kwh. Mul elektrimõõtja äpiga, saab lihtsalt välja kõik lülitada, ei pea pistikust tirima.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

54 ruutu korter, detsembris oli pump kogu aeg sees, aga kütame ka ahju (detsembri väga külmadel ilmadel iga päev, praegu 2-3x nädalas), detsembri kõige külmemal perioodil oli ka põrandaküte vannitoas 3-4 päeva sees. fikseeritud hind, arve oli detsembris 80 eurot, novembris oli 50.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil õhk -õhk, sellega kütan teist korrust ja panin 1 detsembrist mõõtja vahele ning oli 115kwh, aga ega ta mul koguaeg töös ka ei ole. Elektri arve kõik kokku oli 220 euri, börsipakett. Kusjuures mida ma varem ei teadnud, et nii palju tarbib pump elektrit, kui ei tööta. Ööpäevas 1.1kwh, see teeb kuus juba 30-35kwh. Mul elektrimõõtja äpiga, saab lihtsalt välja kõik lülitada, ei pea pistikust tirima.

Oota – selle 1.1 kw võtab, kui ei tööta aga on nö vooluvõrgus stand-by peal? Tõesti?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just, ise ka imestasin. Aga see võibolla meie pumba eripära, see 8a vana ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õhk-vesi 200m² ja fikseeritud pakett 240. Eelmine aasta oli 180, et tõusnud on ikka.

Tarbimine võis ka suurem olla. Külm detsember ju.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

23 m2 ja 230 euri elektriarve.

võimatu, kööktoal selline arve

Miks mitte, tegemist puukuuriga vôi elab talvel metsas telgis/imikuga metsas/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil õhk -õhk, sellega kütan teist korrust ja panin 1 detsembrist mõõtja vahele ning oli 115kwh, aga ega ta mul koguaeg töös ka ei ole. Elektri arve kõik kokku oli 220 euri, börsipakett. Kusjuures mida ma varem ei teadnud, et nii palju tarbib pump elektrit, kui ei tööta. Ööpäevas 1.1kwh, see teeb kuus juba 30-35kwh. Mul elektrimõõtja äpiga, saab lihtsalt välja kõik lülitada, ei pea pistikust tirima.

Meil kaks õhk-õhk pumpa. Nüüd peale arve saamist, siis hakkasin ka neid el. asju üle vaatama. Lülitasin mõlemad vooluvõrgust välja ja 24 tunni voolutarbimine oli 3kw vähem, kui muidu. Ei kasuta neid talvisel ajal, nii et olen ikka mõtetult palju voolu raisanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küttekulude arvutamisel arvutage hind ruutmeetri kohta. Vanasti oli gaasiga kütjatel teadmine, et kulu on max 1 eur/m2. Tänane seis on 4 eur/m2

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

80 ruutu, dets elekter 780, õhk/õhk

Üüratu kulu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vana eramaja, 130 m2, õhk-õhk soojuspump + 2 elektriboilerit (saun ja elamu), vannitoas ja saunas el. põrandaküte. Dets arve oli 660 (2020. aasta dets ca 200) eurot.

Samuti tundub üüratu. 5 eur/m2

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

meil õhk-vesi pump. korter ca 70 m2. detsembris küttekulu ca 350 eurot.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil õhk -õhk, sellega kütan teist korrust ja panin 1 detsembrist mõõtja vahele ning oli 115kwh, aga ega ta mul koguaeg töös ka ei ole. Elektri arve kõik kokku oli 220 euri, börsipakett. Kusjuures mida ma varem ei teadnud, et nii palju tarbib pump elektrit, kui ei tööta. Ööpäevas 1.1kwh, see teeb kuus juba 30-35kwh. Mul elektrimõõtja äpiga, saab lihtsalt välja kõik lülitada, ei pea pistikust tirima.

Paljudel soojuspumpadel on põhjasoojenduskaabel sees, et väljuv vesi põhja peale ära ei külmuks ja seda ära ei ummistaks, see võtabki seal enamasti kõige rohkem voolu niisama seistes.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õhk-vesi 200m² ja fikseeritud pakett 240. Eelmine aasta oli 180, et tõusnud on ikka.

Sa lihtsalt tarbisid rohkem, sest 2020. aasta detsember oli palju soojem kui 2021. aasta detsember.

Ja üleüldse – ma arvan, et teemaalgatajat ei huvitanud fikseeritud pakettide kulu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

80 ruutu, dets elekter 780, õhk/õhk

Mul võttis õ-õ detsembris 780 kWh, keskmine kWh hind kujunes 27 senti (börs), e pump võis võtta 210 €. Kogu arve 325€.  Kui mu pump töötanuks kogu aeg täisvõimsusel (2 kW) võinuks see maksma minna sellise hinna juures 400€ (31x24x2x0,27) Et nagu päris ei klapi. Vb asi ka selles et regullisin tööd b hinna järgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elektriarved õhksoojuspumbaga