Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elektriarvestus

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Elektriarvestus

Postitas:
Kägu

Äkki siin on mõni kes oskab öelda (MKM ja müüjate lehed olen läbi kamminud vastust ei saanud)

Läksin al 10.02 universaalilt börsile.

Siiani on tarbimine sellel kuul universaalil 515 kwh kuluga 79,42 eurot ja börsil 390 kwh kuluga 37,75 (tegin arvestuse tegeliku tarbimise ja börsihinna kohta konkreetsel tunnil).

Kõik muud arvestused on selged ja arusaadavad. Arvestatakse kesmist hind. Kuid kuidas seda arvutatakse kuu keskel paketi muutmise korral.

Kuidas nüüd arvutatakse seda riigipoolset max 5 senti. Millise keskmise alusel. Kas kogu keskmise või eraldi börsi ja universaali keskmise?

Börsi keskmine on ca 0,097 ja universaal on universaal (0,154). Kogu keskmine on aga 0,129.

Seega kas sellest maksimaalsest võimalikust 5 sendist rakendub 0,017, 0,05 või 0,049?

Hetkel veel ei tahaks sellega pommitada energia müüjat, seega küsin siit.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui tegid avalduse 10.02, siis oled universaalil kuni kuu lõpuni ja börsile alates 01.03

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

paketivahetus toimub 1.03 ja minu teada seda 5 senti ei rakendata börsipaketi puhul

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

paketivahetus toimub 1.03 ja minu teada seda 5 senti ei rakendata börsipaketi puhul

Ei vasta tõele. Elektrihinna hüvitist arvestatakse kuu keskmise hinna, mitte paketi järgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen, muutus jõustuse 10.02, avalduse esitamine oli varem.

Lepingu muutus on iseteeninduses ka ilusti näha, see ei ole probleem.

Elekter
Muutuv
10.02.2023
Kinnitatud
Elekter
Universaalteenus
01.12.2022
09.02.2023
Muudetud

Ok. selge siis on kogu kuukeskimine. Milleipärast arvasin ka ise seda. Eks näis mis arve nad mulle siis kuualguses joonistavad.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetkel veel ei tahaks sellega pommitada energia müüjat, seega küsin siit.

See on nii oluline, et seetõttu tülitataks kohe energiamüüjat? Inimesed on ikka haiged peast. Arvelt näed ju, 8p on kuu lõpuni, küll ära kannatad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elektriarvestus