Esileht Ajaviite- ja muud jutud elektriga kütmine

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: elektriga kütmine

Postitas:
elsapuu

Palju maksab umbes ühe väikese korteri elktriga kütmine?
Tahan üürida, aga seal on ainult elektriradikad. Korter on vist 35 ruutmeetrit.
Ja soojapumbaga on palju odavam äkki? Seal on see ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: elektriga kütmine

Pumbaga kindlasti odavam. Maksmine sõltub sellest, kui sooja sa armastad ning kui soe see korter muidu on. Näiteks maja keskel asuv korter on soojem, kui esimesel korrusel või välisseinas asuv korter.

Please wait...
Postitas:
Kägu

elektriga on kallis, väga, kuigi konkreetne summa sõltub paljudest asjaoludest.
soojuspump on oluliselt odavam, kuigi kui väljas väga külm, siis ei pruugi sellest aidata.
küsi omanikult nt eelmise talve elektriarveid näha, siis eaks kõige mustem tsenaarium selge olema 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma elasin ka puumajas (katusekorter), ahjuga sai ka kütta aga ei viitsinud (puid kah polnud). okei, vahest ööpimedusest laenasin (jäingi võlgu) naabri kuurist paar halgu. aga üldjuhul kütsin elektriga.
arved olid 800-1200 kroonini. õliradikate ja puhuriga kütsin. soovitan seda radikat, kus saab reguleerida temperatuuri.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul on 130 m2 korter elektriküttel ja eelmise kuu arve oli 137 eurot, pole mu meelest väga hull. Õliga kütmine ei olnud umbes aasta tagasi soodsam, küll aga ebamugavam, seepärast läksimegi elektriküttele üle.

Ma olen nende soojuspumpade alal täielik võhik, aga mille abil need siis töötavad, kui mitte elektri?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Alfonss

kütmine elektriga on odav, kui su elamine on väga hea soojapidavusega ning sul on soojusvahetiga ventilatsioonisüsteem.

Please wait...
Postitas:
oravatirts

Endal 100m2 pinda mida vaja kütta ja kasutan ahi+elektriküte. Elektriarved siiani 60eurot (pole ju õiget külmagi) aga olen lugenud, et soovitatakse õliradikaid. Ahi/kamin asub elutoas ja sealt siis liigub soe õhk ja teistesse tubadesse. Elektriga kütan juurde, kui toas langeb õhk kuskil 18c peale siis panen radikad järgi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on 3 toaline 96 ruutu ja kütan elektriga juba 4 aasta ja väga rahul,kui vaadata kõrvalmaja kütte hindasid siis minul kõik elekter kokku oli detsembri eest 108 euri,soojapuhurist ei oska muud arvata et need kellel meie majas on kiruvad,et korter külmem kui minul.Lisan ka seda et kõik asjad on elektri pealt,aga muidugi tunduvalt odavamaks läks mul siis kui tegin kahetariifseks ja kodu 4 paketi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Elekti hind on Eesti Energia kodulehel kirjas. Kaugkütte hind on erinevates asulates erinev. Hinnavahe (0-35% kaugkütte kasuks) pead vastavalt asukohale ise välja uurima.
Samas on enamasti võimalik elektrikütet reguleerida vastavalt oma soovidele ja jätta tuba jahedamaks selleks ajaks, kui sind ise kodus pole. Kui mõned kaebavad, et tuba on liiga soe ja lasevad üleliigse pidevalt avatud aknast välja, siis neile võiks üleminek elektriküttele isegi pisema küttearve tuua.

Please wait...
Postitas:
Kägu

meil on 77 ruutu korter, soojuspump, elektriküte ja vannitoas põrandaküte, mida kasutame õhtuti 2-3 tundi ainult. lisaks elektripliit ja 2 boilerit. detsembri arve tuli 90 eurot. jaanuaris tuleb ehk rohkemgi.
ses suhtes on jah hea, et kui kodust lahkume, siis radikad välja ja ainult pump on sees. samas, öösiti tahan vähemalt mina väga sooja tuba, ca 24-25 kraadi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]meil on 77 ruutu korter, soojuspump, elektriküte ja vannitoas põrandaküte, mida kasutame õhtuti 2-3 tundi ainult. lisaks elektripliit ja 2 boilerit. detsembri arve tuli 90 eurot. jaanuaris tuleb ehk rohkemgi.
ses suhtes on jah hea, et kui kodust lahkume, siis radikad välja ja ainult pump on sees. samas, öösiti tahan vähemalt mina väga sooja tuba, ca 24-25 kraadi.[/tsitaat]

Minuteada peaks põrandakütte sisse-välja lülitamine olema kõige suure elektri röövel. St see üles soojendamine maksabki kõige rohkem. Temperatuuri hoidmine on iseenesest odav ja kokkuvõttes tulebki odavam seda pidevalt taga hoida kui, et pidevalt välja lülitada. Võin muidugi ka eksida aga nii üks elektrik mulle seletas kunagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Minuteada peaks põrandakütte sisse-välja lülitamine olema kõige suure elektri röövel. St see üles soojendamine maksabki kõige rohkem. Temperatuuri hoidmine on iseenesest odav ja kokkuvõttes tulebki odavam seda pidevalt taga hoida kui, et pidevalt välja lülitada. Võin muidugi ka eksida aga nii üks elektrik mulle seletas kunagi.[/tsitaat]
Sama olen mina elektriboileri kohta kuulnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

pump on poole odavam , kui elekter. meil on 2 pumpa (kummalgi korrusel), lisaks ahi ja kamin.
Pumba paneme hommikul paneme pumbad nii kauaks tööle, kuni oleme kodus ja siis lülitan välja ja õhtul koju tulles uuesti sisse + teeme kaminasse tule.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]pump on poole odavam , kui elekter. meil on 2 pumpa (kummalgi korrusel), lisaks ahi ja kamin.
Pumba paneme hommikul paneme pumbad nii kauaks tööle, kuni oleme kodus ja siis lülitan välja ja õhtul koju tulles uuesti sisse + teeme kaminasse tule.[/tsitaat]

millist energiaallikat siis pump kasutab?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kindlasti on märksõnaks maja soojapidavus. Meil on 90 ruuduse küttearve 120-180¤ + elekter juurde 40¤+, mis on seega rohkem, kui mõnel elektriga kütjal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

aitäh, ma uurin seda põrandakütte asja. äkki on tõesti odavam kogu aeg sees hoida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

meil naabreid pole ja 3 toalise eest oli arve lausa 200 eurot.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on elektriga kütmise/vee soojendamise põhireegel, et kõige kallim on jahtunu ülessoojendamine, mitte ühtlase soojuse hoidmine.

Seega ärge lülitage põrandakütet/boilerit/soojuspumpa sisse-välja vaid hoidke sees, vajadusel(pump, põrandaküte) alandage temperatuuri kui pikemalt ära ei ole (üle 2-3p).
Kui muidugi mitu nädalat ära olete, võite boileri ka välja võtta…

Please wait...
Postitas:
maiiii

[tsitaat]elektriga on kallis, väga, kuigi konkreetne summa sõltub paljudest asjaoludest.
soojuspump on oluliselt odavam, kuigi kui väljas väga külm, siis ei pruugi sellest aidata.
küsi omanikult nt eelmise talve elektriarveid näha, siis eaks kõige mustem tsenaarium selge olema :D[/tsitaat]
Kusjuures kui siin on neid komm arveid üles pandud, siis minu (el küte), on tavaliselt ikkagi kokku võttes üks soodsamaid. teistel keskkütte omanikul on ainuüksi sooja arve juba suurem, kui minu elektri arve. Praegu tundub minu jaosk elektri küte parim ja on ka kõige soodsam olnud. eelmine kuu oli ~1500 kw ja terve üüriarve kokku(sealhulgas ka maja laen, prügi, vesi jne) oli 140e, minu meelest täiesti ok arve.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]maiiii kirjutas:[/small]
[tsitaat] on ka kõige soodsam olnud. eelmine kuu oli ~1500 kw ja terve üüriarve kokku(sealhulgas ka maja laen, prügi, vesi jne) oli 140e, minu meelest täiesti ok arve.[/tsitaat]

Ainuüksi 1500 kWh elektrienergiat maksab üle 140¤. Sinu postitus on ikka täielik pullikaka.

Please wait...
Postitas:
maiiii

[tsitaat] [small]maiiii kirjutas:[/small]

Ainuüksi 1500 kWh elektrienergiat maksab üle 140¤. Sinu postitus on ikka täielik pullikaka.[/tsitaat]
eip vaatasin arvet ja meil 146e sentidega, enamasti on meil öösel küte sees ja öise kw-d oligi laes elekter sellest arvest ~100e, pullikaka oled sa ise 😀 me ei maksa eraldi EE-e elektri arvet, meil läbi ühistu.

Please wait...
Postitas:
rlv

[tsitaat]millist energiaallikat siis pump kasutab?[/tsitaat]Pump kasutab elektrit küll, aga erinevus elektriradikast on siiski mäekõrgune. Kui radiaator kulutab 1 kW*h elektrit, siis tuba soojenebki täpselt selle 1 kilovatt-tunni võrra. Aga kui soojuspump kasutab 1 kW*h, siis soojendab ta tuba juba näiteks 4 kilovatt-tunni võrra. See toimub selle arvel, et õues läheb 3 kW*h võrra külmemaks, ehk pump pumpabki soojust õuest tuppa.

Tegelikud arvud sõltuvad juba pumba kasutegurist ja välistemperatuurist. Väga külma ilmaga kaob efekt ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]maiiii kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

eip vaatasin arvet ja meil 146e sentidega, enamasti on meil öösel küte sees ja öise kw-d oligi laes elekter sellest arvest ~100e, pullikaka oled sa ise 😀 me ei maksa eraldi EE-e elektri arvet, meil läbi ühistu.[/tsitaat]

See, et te elektrit läbi ühistu maksate, ei tee elektri hinda odavamaks. Eesti Energia kodulehelt vaadates on kõige odavam öine elekter 6,25 senti kWh, sinna lisandub kuutasu 2,03 EUR ja ampritasu 0,83 EUR x A

Kirjutasid, et te kasutasite elektrit 1500 kWh.
Korrutame selle 1500 nüüd 6,25 sendiga ja saame 9375 senti ehk 93 eurot ja 75 senti. Nüüd liidame sinna 2,03 eurot ja saame 95 eurot ja 78 senti. Oletame, et teil on 10 amprit (ilmselt on rohkem) 10 korrutades 0,83-ga saame 8.3 ehk 8 eurot ja 30 senti. Nüüd liidame selle 95 eurole ja 78 sendile ning saame 104 eurot ja 8 senti.

MInu arvestus on tehtud öise odavaima elektriga, on ilmselge, et te kasutasite elektrit ka päeval, seega on tegelik arve tunduvalt suurem, sest päevane energia maksab 10,37 senti kWh.

Please wait...
Postitas:
maiiii

[tsitaat] [small]maiiii kirjutas:[/small]

See, et te elektrit läbi ühistu maksate, ei tee elektri hinda odavamaks. Eesti Energia kodulehelt vaadates on kõige odavam öine elekter 6,25 senti kWh, sinna lisandub kuutasu 2,03 EUR ja ampritasu 0,83 EUR x A

Kirjutasid, et te kasutasite elektrit 1500 kWh.
Korrutame selle 1500 nüüd 6,25 sendiga ja saame 9375 senti ehk 93 eurot ja 75 senti. Nüüd liidame sinna 2,03 eurot ja saame 95 eurot ja 78 senti. Oletame, et teil on 10 amprit (ilmselt on rohkem) 10 korrutades 0,83-ga saame 8.3 ehk 8 eurot ja 30 senti. Nüüd liidame selle 95 eurole ja 78 sendile ning saame 104 eurot ja 8 senti.

MInu arvestus on tehtud öise odavaima elektriga, on ilmselge, et te kasutasite elektrit ka päeval, seega on tegelik arve tunduvalt suurem, sest päevane energia maksab 10,37 senti kWh.[/tsitaat]
sa võid arvutada nii mis kole, aga mina loen seda mis mul on välja trükitud paberil(üüriarve). Päevane on mei 0.099 e/kw ja öine 0.066e/kw Jah ka päeval kasutasime elektrit muidugi, aga põrandakütted ja radikad enemasti ööse taga. A,pritasu 3.090e. Kusjuures vaatan, üleeelmise kuu omaga , seal oli elekter odavam öine oli 0.059e kw ja päevane oli 0.089, on raibe :S

Please wait...
Postitas:
Kägo

Loomulikult on soojuspumbaga odavam. Soojuspumpadel on andmetes kirjas COP, see ongi kasutegur, mis näitab, mitu korda on elektrikulu väiksem võrreldes otsese elektriküttega. Tänapäeval on parimatel pumpadel see tegur 4 kuni 5, seda siis, kui väljas umbes 0 kraadi on.
Külmema ilmaga kui -15 (-20) ei ole õhksoojuspumbast mingit kasu, siis tuleb kasutada muud kütet nagu ahi või elektriradikas.

Please wait...
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud elektriga kütmine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.