Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elektripaketid

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 160 )

Teema: Elektripaketid

Postitas:
Kägu

no ära siin üldista, näiteks mina olen suht harva kodune, rändan ringi, aga mu aeg on väga hästi planeeritud ja sinna kuulub ka el.hinna “peale passimine”, mis mul küll aega üldse ei võta ja vaba vaba aega mul tegelikult pole eriti, nii et kõik sõltub inimese harjumusest, tahtmisest ja heas aja planeeringus

Soovitan rohkem teenida, mitte lollustega tegeleda. Ükski normaalselt teeniv inimene ei peaks oma elu ajastama mingite elektrihindade järgi.

vali sõnu, enda harimine pole lollustega tegelemine, vähemalt minu jaoks ja selliseid soovitusi ma ei vaja, ela ise nagu tahad, pole midagi teha, kui mõned meist pole sellepärast normaalsed, et ei teeni ja pole võimalustki teenida piisavalt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tähtajalist lõpetamistasuga fixpaketti küll ei soovita teha. Küsiks teistelt pakkumisi pigem. Eesti Energia paketid on alati suht kallid olnud. Ma sain kõige parema pakkumise elektrumilt.

Miks? Arvad, et 7 aasta jooksul langeb elektrihind alla 18  sendi/kWh?

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks? Arvad, et 7 aasta jooksul langeb elektrihind alla 18  sendi/kWh?

Loomulikult. Tõenäoliselt juba sel aastal.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks? Arvad, et 7 aasta jooksul langeb elektrihind alla 18 sendi/kWh?

Loomulikult. Tõenäoliselt juba sel aastal.

Tahaks küsida mis põhjusel

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahaks küsida mis põhjusel

Sõda lõpeb. Elektrijaamad on korda saamas. Gaasihind pole enam nii kõrge. Uued võimsused on taha tulemas.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahaks küsida mis põhjusel

Sõda lõpeb. Elektrijaamad on korda saamas. Gaasihind pole enam nii kõrge. Uued võimsused on taha tulemas.

Sõda ei ole veel lõppemas. Ja kui lõpebki aasta pärast siis majanduslik võimsus ei tõuse järgmisel päeval vaid ikka järk-järgult. Hetkeseis on ju selline, et olemasolevad elektrijaamad ei suuda toota piisava koguse vajalikku energiat ja uued jaamad/tuulikud jms pole veel välja ehitatud.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetkeseis on ju selline, et olemasolevad elektrijaamad ei suuda toota piisava koguse vajalikku energiat ja uued jaamad/tuulikud jms pole veel välja ehitatud.

Juba taastumas/taastunud ja uued valmimas.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetkeseis on ju selline, et olemasolevad elektrijaamad ei suuda toota piisava koguse vajalikku energiat ja uued jaamad/tuulikud jms pole veel välja ehitatud.

Juba taastumas/taastunud ja uued valmimas.

Valmimas, aga mitte valminud. Ja kuniks seda pole juhtunud, ei saa keegi kindlalt rääkida elektrihindade langusest (kui see üldse enam tuleb).

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valmimas, aga mitte valminud. Ja kuniks seda pole juhtunud, ei saa keegi kindlalt rääkida elektrihindade langusest (kui see üldse enam tuleb).

Sa viimase aja börsihindu pole jälginud?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks? Arvad, et 7 aasta jooksul langeb elektrihind alla 18  sendi/kWh?

Praegu juba on fixpakettide pakkumised 16,5 senti kWh.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks? Arvad, et 7 aasta jooksul langeb elektrihind alla 18 sendi/kWh?

Praegu juba on fixpakettide pakkumised 16,5 senti kWh.

Vanad paketid, need on tähtajalised.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanad paketid, need on tähtajalised.

See inimene siin oma 23 sendiga on ka ju seitsmeaastase lepinguga, kuigi Alexela pakub praegu näiteks ilma igasuguse eripakkumiseta 18,5 senti päev ja 14 öö fixpaketti. Eks need paketid võivad veelgi alla tulla, sest gaas on odavnenud.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kuigi Alexela pakub praegu näiteks ilma igasuguse eripakkumiseta 18,5 senti päev ja 14 öö fixpaketti. Eks need paketid võivad veelgi alla tulla, sest gaas on odavnenud.

Mõistlik on siis UT-lt Alexelale minna.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanad paketid, need on tähtajalised.

See inimene siin oma 23 sendiga on ka ju seitsmeaastase lepinguga, kuigi Alexela pakub praegu näiteks ilma igasuguse eripakkumiseta 18,5 senti päev ja 14 öö fixpaketti. Eks need paketid võivad veelgi alla tulla, sest gaas on odavnenud.

220energia on täpselt sama hind mis Alexelal. Tegin just värskelt liitumise ja vaatasin kõik pakkujad üle, need 2 on teistest odavamad (aga samas täpselt samad- ilmselt mingi kartellikokkulepe?).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

220energia on täpselt sama hind mis Alexelal. Tegin just värskelt liitumise ja vaatasin kõik pakkujad üle, need 2 on teistest odavamad (aga samas täpselt samad- ilmselt mingi kartellikokkulepe?).

220Energia on Alexela oma ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See inimene siin oma 23 sendiga on ka ju seitsmeaastase lepinguga, kuigi Alexela pakub praegu näiteks ilma igasuguse eripakkumiseta 18,5 senti päev ja 14 öö fixpaketti. Eks need paketid võivad veelgi alla tulla, sest gaas on odavnenud.

See 18,5 ja 14 ka 7- aastane pakett.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See 18,5 ja 14 ka 7- aastane pakett.

Jah, aga märgatavalt soodsam ju kui 23 senti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, aga märgatavalt soodsam ju kui 23 senti.

Jap, 16,5 keskmine hind, seda ma eespool mainisingi, et see soodsaga kelkija on omadega täitsa ämbris.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul sai vana fixpakett just 30. okt. läbi ja läksin automaatselt üle universaalteenusele. Mul 2-toalises elektrkulu nii väike, et ei viitsi esialgul selle mõne euro pärast pead vaevama hakata. Küll aga vihastab EE poolne ülekandetasude pidev tõstmine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh, aeg UT-lt tagasi börsile minna.

Eile just oli jutt ka 7-aastaste pakettide kohta ja see teema tehti täiesti maha, et idiootsus sõlmida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Fikseeritud hind on aga kõige parem kahvel. Kui koalitsiooni idee pakkuda kodutarbijale fikseeritud hinnaga elektrit läbi läheb, olen end viieks aastaks kinni pannud kallist hinda maksma või pean leppetrahvi tasuma.

Fix hinna leppetrahv on koefitsendi alusel, mis iga kuu väheneb. Vaara oma tarbimine üle ja kui sul just suurtööstust pole, siis mõned sajad eurod ehk leiad ikka, et lepingust taganeda kui parema pakkumise saad. Vaatasin just ebda oma – praeguse seisuga maksaksin 700€ ja võiksin mujale kolida.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatasin just ebda oma – praeguse seisuga maksaksin 700€ ja võiksin mujale kolida.

😀 😀 😀

Idiootsus ju. Liida see oma uuele kw/h hinnale (kuhu kolid) otsa.

Eile jah otsis noormees viisakaid sõnu, mida arvab nendest, kes sellise paketi sõlmivad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loll küsimus ilmselt, aga …

Enne universaalteenusele minekut oli meil fix pakett, leppetrahvi punktiga.

Kui me nüüd universaalilt peaks ära minema, ei kehti see vana pakett enam, ega? St ei lähe vanale tagasi vaid võtaks nt börsi ja ei peaks trahvi maksma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loll küsimus ilmselt, aga … Enne universaalteenusele minekut oli meil fix pakett, leppetrahvi punktiga. Kui me nüüd universaalilt peaks ära minema, ei kehti see vana pakett enam, ega? St ei lähe vanale tagasi vaid võtaks nt börsi ja ei peaks trahvi maksma?

Ei kehti, ei saaks vana tagasi ei trahviga ega trahvita. Saad tasuta minna ükskõik millele.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loll küsimus ilmselt, aga … Enne universaalteenusele minekut oli meil fix pakett, leppetrahvi punktiga. Kui me nüüd universaalilt peaks ära minema, ei kehti see vana pakett enam, ega? St ei lähe vanale tagasi vaid võtaks nt börsi ja ei peaks trahvi maksma?

Ei kehti, ei saaks vana tagasi ei trahviga ega trahvita. Saad tasuta minna ükskõik millele.

Ja see oli vaid üks kord ainult? Et kui UTlt ära lähed, siis teist korda enam ilma konkreetset lepingut lugemata ei saa pendeldada edasi-tagasi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loll küsimus ilmselt, aga … Enne universaalteenusele minekut oli meil fix pakett, leppetrahvi punktiga. Kui me nüüd universaalilt peaks ära minema, ei kehti see vana pakett enam, ega? St ei lähe vanale tagasi vaid võtaks nt börsi ja ei peaks trahvi maksma?

Ei kehti, ei saaks vana tagasi ei trahviga ega trahvita. Saad tasuta minna ükskõik millele.

Ja see oli vaid üks kord ainult? Et kui UTlt ära lähed, siis teist korda enam ilma konkreetset lepingut lugemata ei saa pendeldada edasi-tagasi.

Jah.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaevasin vana teema üles, et saaks ka arvamuste ja hindade ajalugu veidi ühe hoobiga.

Minul ja ilmselt paljudel saab senine ülisoodne hind otsa 31, dec. Sain uue pakkumise. Palju pakuti teile, kes te ka peate uuest aastast uue lepinguga leppima.

Mulle pakuti elektrihinnaks (koos km, aga ilma võrgutasudeta elektrilevilt) 10,55 senti öö ja 13,42 päev. Kuutasu lisaks 1,99. Leping 3 a, muutmine, katkestamine tasuta.

Mis hind ja kustkohast minusugustel, kel seni oli 4-6 senti hind, on uueks aastaks pakkumine?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole mingit fixi vaja, börs on kõige mõistlikum valik.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen ka börsi hinnapaketi peal, ei viitsi midagi fixida ära.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga börsi keskmine on mingi 10-11 ööpäevas veel. On olnud ka 25 ja 40

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 160 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elektripaketid