Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elektripaketid

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 160 )

Teema: Elektripaketid

Postitas:
Kägu

On olnud ka 25 ja 40

Ilmselgelt sellist enam ei tule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On olnud ka 25 ja 40

Ei tule 3 aasta jooksul, sinu garantii.

0
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

On olnud ka 25 ja 40

ja mis sa selle garantiiga pihta hakkad?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Oled mingi lammas, kel oli 3 aastat fiksitud ja kes ei jaga isegi, miks hind on nii või naa? Aga maksa terviseks. Lollid peavadki maksma.

0
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Eesti energia on otsustanud muuta paketi ühepoolselt tunnipõhiseks. Või pakub alternatiivina fikseerida hinna tähtajaliselt viieks aastaks kõrgele tasemele.

Mulle ei sobi see, et pean näpuga järge ajama millal võin pesu pesta. Seni olen maksnud vist päeva keskmise või kuu keskmise järgi ja kasutanud elektrit siis kui mul seda vaja on. Nüüd pannakse fakti ette, et kas hakkad elektrit tarbima ebamuhaval ajal või maksad maksimumi järgi, kui peaksid pesu pesema sellel ajal kui normaalne inimene seda teeb.

Fikseeritud hind on aga kõige parem kahvel. Kui koalitsiooni idee pakkuda kodutarbijale fikseeritud hinnaga elektrit läbi läheb, olen end viieks aastaks kinni pannud kallist hinda maksma või pean leppetrahvi tasuma.

Aidake kaasa mõelda, millise pakkuja milline pakett hetkel kõige normaalsem oleks sõlmida?

Ja mis on siis sinu jaoks aeg, mil “normaalne” inimene pesu peseb? Saad aru, see on kõigi jaoks erinev! Ja kõik on normaalsed inimesed.

Mina näiteks pesen alates 12 öösel, siis 3 ajal kuivatisse ja lähen magama. Mille poolest sina oled normaalsem kui mina?

Minul on börs. Ei kavatse vahetada.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on fikspakett, muidugi palju soodsam – vanast ajast veel – kui praegu pakutavad fikseeritud hinnad. Aga ega see nii ei jää. Kuigi on veel üle aasta otsustamiseks aega, ilmselt jääme ka pärast jooksva lepingu lõppu fiksile. Niikuinii suuremad kokkamised ja pesupesu nädalavahetuseti ja nõudepesumasin öösiti. Tunnipõhise paketi puhul eile oli maksimumhind 64 senti ja odavaim 17,9 senti Kwh öösel kella 3 paiku. Lõunasöögi valmistamise ajal 54 senti. Fikspaketi puhul on üks vaev vähem – näpuga tunde jälgida. Õunad kuivatisse ööseks või nädalavahetusel – see pätt võtab päris palju elektrit. Kuigi ülimalt hinnatundlik pole, siis iseloom ilmselt sunniks siiski börsihinda vaatama. Kuna meie elektrirohkemad tegevused peamiselt koonduvad nädalavahetustesse ja öödesse ning lisamuredega tegeleda ei viitsiks, siis ilmselt jääb fiks.

Aga me elame ka eramus. Korteris elades paljudes majades öösiti minu teada pole tsentrifuugimine hea toon ja kell 3 öösel köögis kala praadimine vast ka mitte, eriti kui ventilatsioon on kortermajas kehv.

Mingit märki sellest, et EE kavatseks meie ülisoodsa elektri fikshinna tühistada, vähemalt seni veel ei ole, kuigi see hinnatõus on kestnud juba ju kaua.

Sama siin, tegitsen majapidamismasinatega öösiti. Nii hea vaikne asjatada:)

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

See öösiti kortermajades kodumasinate kasutamine on naabrite suhtes väga karm. Lihtsalt kostab läbi ja ei saa magada.

Kas sul ei mahu pähe, et üaljud elavad eramajades? Kaasa arvatud Tallinnas. Minu masinad töötavad siis, kui soovin.

+4
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Enamik kodumasinaid on taimeriga või äpist juhitavad. Sa ei pea kodus olema, kui need töötavad.

Pane oma tolmuimeja, pesumasin, kuivati, elektriküte jms tööle kõige odavamal ajal.

Paned tolmuimeja kõige odavamal ajal toanurka undama või?? Ja pesu ronib ise pesumasinast kuivatisse?

Tänapäeval võtab tolmu ja peseb põrandad ju robot. Jah, töötab öösel, nii nagu ta on programmeeritud. Sa mässad siiamaani ise tolmuimejaga?

+1
-8
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tänapäeval võtab tolmu ja peseb põrandad ju robot. Jah, töötab öösel, nii nagu ta on programmeeritud. Sa mässad siiamaani ise tolmuimejaga?

Sa ikka oskad täiesti totra koha pealt inisema hakata. Kas tõesti pole aru saanud, et teed ennast ainult sellega lolliks? Või õigemini, et ulatud lolluse põhjatu sügaviku suhtes ikka uskumatult madalale.

Sa ei räägi küll minuga, aga kuigi sinuga vestlusesse laskumine on isegi kergelt solvav, näiteks meie kodus on kohti, kus robottolmuimeja ei tööta. Trepid näiteks. Ja ka lifti ta ei pääse, sest lifti uksed ei reageeri nii madala liikuva asja peale, muidu plaksuksid nad elutoas või siis teisel korrusel magamistoa eesruumis kogu aeg kinni-lahti, kui kass mööda kõnnib või laps käputab. Lõpuks on robot meil jäänud vaid teatud ruumidesse, sest väga korralikult esikuid ja tualettruume see ei puhasta. Kui tahta, et need tõesti oleksid puhtad, vanni alt ka ja samas ei peaks vanni lae alla vinnama. Robot ei võta vaipa ega matti üles, eks. Seda teeme ikka ise, kui just pole see päev kaks korda nädalas, mil käib koduabiline.

+4
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina teen jah ise kord nädalas tolmuimejaga oma suure maja puhtaks. Võtab vähem kui tund.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

see päev kaks korda nädalas, mil käib koduabiline.

Nii saamatu?

+1
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

see päev kaks korda nädalas, mil käib koduabiline.

Nii saamatu?

Mis mõttes? Muud nagu ei osanud kriitilist välja öelda, kui püüda kiskuda selle kallal, kui kellelgi on koduabiline? Miks sa üldse pead igal juhul kritiseerima ja tüli norima. Kui mõnel perel on vajadus ja võimalus koduabiline palgata, siis mis selles halba.

+2
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii saamatu?

Samamoodi võiks küsida, et milleks sulle siis robot-tolmuimeja, oled naa saamatu v?

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Samamoodi võiks küsida, et milleks sulle siis robot-tolmuimeja, oled naa saamatu v?

Ma ei olegi seda ostnud, pole mingit vajadust.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

On olnud ka 25 ja 40

Eilegi oli üle 23 mingi aeg ja üle 21 ikka päris mitu tundi.

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Niisiis, mis hinnaga on kellel fix? Ei ole niisama uudishimu, püüan aru saada, mis on tavaline. Jah, ma pole elektrihinna äkktõusust alates pidanud sellega tegelema ega sellele mõtlema. Nüüd pakutakse öö üle kümne, päev üle 12.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

So? Börs kõigubki. Mingid tunnid on jälle null või mõni sent. Keskmine on olnud umbes 10 senti.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kust sa selliseid hindu näed? Või oled puhtale elektrihinnale juurde arvutanud kõik maksud ja muud vidinad?

+1
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kust sa selliseid hindu näed? Või oled puhtale elektrihinnale juurde arvutanud kõik maksud ja muud vidinad?

Siin ju tundide lõikes kõik info olemas.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

https://elektrihind.ee/borsihind/

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, Eleringi lehel on ka live-börsihinnad olemas ja sellepärast ma küsingi, et kus sa seda üle 20-sendist hinda seal nägid eile, sa väitsid, nagu mitu tundi oleks üle 20 olnud see börsihind? Eilne kõrgeim börsihind oli 14,76 senti käibemaksuta, seega käibemaksuga 17,71 senti kWh.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii saamatu?

Rahunege maha, need on kõik erinevad inimesed siin.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

So? Börs kõigubki. Mingid tunnid on jälle null või mõni sent. Keskmine on olnud umbes 10 senti.

Jah ja fix pakub ka ju 10 senti.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, Eleringi lehel on ka live-börsihinnad olemas ja sellepärast ma küsingi, et kus sa seda üle 20-sendist hinda seal nägid eile, sa väitsid, nagu mitu tundi oleks üle 20 olnud see börsihind? Eilne kõrgeim börsihind oli 14,76 senti käibemaksuta, seega käibemaksuga 17,71 senti kWh.

Üleeile või üleüleile kuskil lõuna paiku oli jah.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tuleb-tuleb. Hommegi on 19,2 ja pole veel ju suur talveaeg. 40 ei tule vast jah, aga 30 näeme ära.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tuleb-tuleb. Hommegi on 19,2 ja pole veel ju suur talveaeg. 40 ei tule vast jah, aga 30 näeme ära.

Sa vist ei jaga üldse matsu. Eelmise talve hinnad olid kõrged gaasihinna tõttu. Nüüd on gaasi piisavalt. Tänane keskmine oli 7,81. Esmaspäeviti ongi kõige kallim.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Öösel. Ma räägin kuu keskmisest. Kevadel oli alla 8 sendi kuu keskmine. Osadel päevade keskmine on siiani alla 2 sendi.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

7-aastase, katkestamistasuga lepinguga öiseks hinnaks. Päev veel kallim. Nalja teed või? Kes sellise õnge küll läheks?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa vist ei jaga üldse matsu. Eelmise talve hinnad olid kõrged gaasihinna tõttu. Nüüd on gaasi piisavalt. Tänane keskmine oli 7,81. Esmaspäeviti ongi kõige kallim.

Keskmine muidugi. Arvestades, et öösel 5 paiku oli veel soodsam.
Ma pesen ja teen süüa ka esmaspäeviti.
Seni oli mul fix ja on ka seni fix. 4 ja 5 senti vastavalt öö ja päev, komakohad ka.
Ka siis arvati, et börs on nunnu.

0
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

7-aastase, katkestamistasuga lepinguga öiseks hinnaks. Päev veel kallim. Nalja teed või? Kes sellise õnge küll läheks?

Ei, EE 3 aastat ja katkestamistrahvita. Oska vaid küsida. Tõsi, see on ööaeg (puhkep ja riigipühad ka).

0
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 160 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elektripaketid