Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elektripaketid

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 152 )

Teema: Elektripaketid

Postitas:
Kägu

Keda huvitab üksikute tundide hind

Mind. Kui minu tipptundidel on hind laes, siis see, et kuu keskmine on madal, ei abista. Paljud meist ei saa oma tööaegu nii säädida, et kallimatel tundidel kodust ära olla ja süüa teha vaid kord päevas, õigemini öös.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vat siis tulnuks ka nii öelda, et sa räägid keskmisest hinnast. Mina näiteks mitte, sest ma ei tee näiteks õhtusööke keskmise hinnaga, vaid selle 2 tunni sees, mil seda vaja teha on. Seega keskmine hind ei huvita mind üldse, kui selle löövad alla kell 02-05 hinnad 1-2 senti. Ma niikuinii ei tee sel ajal ahjus hane ega huuga elektriradiaatorid ega pesukuivati. See ei huvita mind sendi eestki Kui igapäevatoimingutest rääkida. Nõudepesumasina võin ma selleks ajaks ajastada, aga pesumasinat mitte. Vähemalt kuni mu ma ei omanda masinat, mis kuivatab tuhkkuivaks ja avab veel lisaks ka masina ukseluugi. Kahjuks mu masin praegu seda ei tee. Ajastada seda saab, aga siis paari tunniga kipuks juba ebameeldiv lõhn sisse, kell 5 masina tühjendamiseks ärgata oleks regulaarselt pisut liig.

Loomulikult räägitakse keskmisest hinnast, hinnast, mille maksad kuus oma tarbitud kilovattide eest. Nagu eespool ütlesin-ei ajasta ma kunagi mitte midagi ning ammugi ei jälgi tundide kaupa tarbimist. Pool tarbimist on nn. öösel ja pool on päeval. Kokku tuleb väga okei hind, eelmise kuu eest 10,65

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind. Kui minu tipptundidel on hind laes, siis see, et kuu keskmine on madal, ei abista. Paljud meist ei saa oma tööaegu nii säädida, et kallimatel tundidel kodust ära olla ja süüa teha vaid kord päevas, õigemini öös.

Ei jälgi, teen süüa igal õhtul. Ärge nüüd hulluks minge oma mõne päeva kõrge elektrihinnaga.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind. Kui minu tipptundidel on hind laes, siis see, et kuu keskmine on madal, ei abista.

Sinu kuu keskmisest hinnast räägin, mitte üldisest! Mind tõesti ei huvita need üksikud tunnid, kuni mu kuu arve on odav ja kwh hind mõistlikul tasemel.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jälgin hinda elektrihind.ee lehelt. Hetkel on odavaim katkestamistasuta 9 kuu pikkune fikseeritud pakett hinnaga 11,75 senti kwh (ööpäevaringne hind). Keskmist börsihinda prognoositakse samal lehel ca 12,68 senti kwh. Samal lehel on mingi kalkulaator: millal on täna soodsaim hetk elektrit tarbida (börsihinnaga). Vädab, et öösel kell 00-01.00 vahel saab elektrit 11.76 sendi eest. Keskmine börsihind on täna 34,53 senti kwh. Täna on ilmselt kõrge hind, aga ka kuu üldist keskmist prognoositakse kõrgemaks kui fikseeritud hind. Miks peaks börsihinna üldse valima?

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loomulikult räägitakse keskmisest hinnast, hinnast, mille maksad kuus oma tarbitud kilovattide eest. Nagu eespool ütlesin-ei ajasta ma kunagi mitte midagi ning ammugi ei jälgi tundide kaupa tarbimist.

Aga sina pole ju ka mingiski mõttes mingi autoriteet.

Mind ei huvita ei päeva, kuu, kvartali ega sajandi keskmine, kui mu elektrikulu on regulaarselt koondunud kahte ajavahemikku ja seda kümnel päeval neljateistkümnest. Mind kohe üldse ei köida teadmine, et kuu keskmine börsihind on maru madal, kuna tipptundide 20-90 sendist hinnataset tasalülitavad viiel ööl kuu jooksul kella kahest viieni olnud ühesendised hinnad. See oleks ka hirmus rumal sellest keskmisest juhinduda, kui tead, et ei kasuta igal tunnil võrdselt. Kui sina seda teed, tore. Meie ei tee, me öösiti ei triigi, et vaata telekat, ei küpseta pirukaid ega isegi käi duši all. Seega meid konkreetselt huvitavad konkreetsed tunnid ja päevad. Rõõmustada, et kui tore, neil päevadel, kui olime perega vanaema juures külas ja kodus elektritarbimine minimaalne, oli meil kodus hästi madal elektrihind ja seega kuu keskmine madal, nagu ei oska, ega ei taha ka 🙂

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jälgin hinda elektrihind.ee lehelt. Hetkel on odavaim katkestamistasuta 9 kuu pikkune fikseeritud pakett hinnaga 11,75 senti kwh (ööpäevaringne hind). Keskmist börsihinda prognoositakse samal lehel ca 12,68 senti kwh.

12,60 on selle sinu paketi ühikuhind. Loe lõpuni.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rõõmustada, et kui tore, neil päevadel, kui olime perega vanaema juures külas ja kodus elektritarbimine minimaalne, oli meil kodus hästi madal elektrihind ja seega kuu keskmine madal, nagu ei oska, ega ei taha ka

Ehk sind ei huvita su elektriarvel olev keskmine kwh hind, vaid konkreetsed tunnid. Miks?

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täna on ilmselt kõrge hind, aga ka kuu üldist keskmist prognoositakse kõrgemaks kui fikseeritud hind. Miks peaks börsihinna üldse valima?

Sest 10 kuu jooksul on kaheksal kuul olnud börsihind sellest fixhinnast odavam.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rõõmustada, et kui tore, neil päevadel, kui olime perega vanaema juures külas ja kodus elektritarbimine minimaalne, oli meil kodus hästi madal elektrihind ja seega kuu keskmine madal, nagu ei oska, ega ei taha ka

Ehk sind ei huvita su elektriarvel olev keskmine kwh hind, vaid konkreetsed tunnid. Miks?

Sest me kasutame elektrit konkreetsel tunnil konkreetse hinnaga. Meie elektritarbimine on 95% juhtudest 90% ulatuses jagunenud tundidele tööpäevadel 06-09 ja kell 17-20 ning laupäeval kell 10-12, pühapäeval kl 20-23. See, kui elektrihinna keskmine on all tänu sellele, et elekter oli soodne kell 11-15, ei toida. Sel kellaajal on meil sees tööpäevadel vaid talvel õhksoojuspump seadistatuna hoidma 12 kraadi, veinikülmik, sügavkülmik, mille uksi kordagi ei avata sel ajaperioodil. Lisaks ka hoiderežiimil boiler, üks elektrikell ning pliidi ja teleka ooterežiim. Kõik. Need aga moodustavad miniminiminimaalse osa meie pere elektritarbimisest. Seega keskmine, kui me ise ju keskmiselt ei tarbi, pole meile mingi indikatsioon. Vat nende meie tipp tundide keskmine oleks.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sest me kasutame elektrit konkreetsel tunnil konkreetse hinnaga. Meie elektritarbimine on 95% juhtudest 90% ulatuses jagunenud tundidele tööpäevadel 06-09 ja kell 17-20 ning laupäeval kell 10-12, pühapäeval kl 20-23. See, kui elektrihinna keskmine on all tänu sellele, et elekter oli soodne kell 11-15, ei toida. Sel kellaajal on meil sees tööpäevadel vaid talvel õhksoojuspump seadistatuna hoidma 12 kraadi, veinikülmik, sügavkülmik, mille uksi kordagi ei avata sel ajaperioodil. Lisaks ka hoiderežiimil boiler, üks elektrikell ning pliidi ja teleka ooterežiim. Kõik. Need aga moodustavad miniminiminimaalse osa meie pere elektritarbimisest. Seega keskmine, kui me ise ju keskmiselt ei tarbi, pole meile mingi indikatsioon. Vat nende meie tipp tundide keskmine oleks.

Laupäeviti ja pühapäeviti siis kodus ei ole ja tarbimist pole?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Laupäeviti ja pühapäeviti siis kodus ei ole ja tarbimist pole?

Kirjutasin:

ning laupäeval kell 10-12, pühapäeval kl 20-23.

Need on tipptunnid. Muudel aegadel võib mängida ja mängibki telekas, põleb lamp, laadimisel on telefon, aga suuremad hautamised tehakse meiltööpäeva õhtul ja pühapäeva õhtul. Nõudepesumasin läheb tööle tööpäevadel, mitte pärs iga päev, aga hommikul pärast hommikusööki, kuskil 7 ajal. Pesumasin laupäeva hommikuti ja pühap’eva õhtuti. Ma ei tea ühtki inimest, kes kasutaks elektrit ööpäevaringselt ja päevade lõikes iga tund samas mahus, et päeva või kuu keskmine talle midagi annaks, ehk siis et tema tarbimiskoormus jaguneks samuti ekskmiselt kõigile tundidele. Ma muidugi ei ütle, kindlasti on peresid, kel öösel ahjus huugab ribi ja pere võtab üksteise alla vanni ning toad keskkütte puudumisel hoitakse öösel ja päeval samas temperatuuris. Lisaks on siis, kui neid kodus ei ole, automaatrežiim, mis avab regulaarselt külmiku ust, süütab kempsus tuld ja teeb paar soru kohvi.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei tea ühtki inimest, kes kasutaks elektrit ööpäevaringselt ja päevade lõikes iga tund samas mahus, et päeva või kuu keskmine talle midagi annaks, ehk siis et tema tarbimiskoormus jaguneks samuti ekskmiselt kõigile tundidele.

Olen tavaline inimene, elan tavalist elu, teen igal õhtul süüa, nädalavahetustel liigun tihti minema, hindu ei jälgi ja ometi on 50% öö ja 50% päevaenergia arvel.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täna on ilmselt kõrge hind, aga ka kuu üldist keskmist prognoositakse kõrgemaks kui fikseeritud hind. Miks peaks börsihinna üldse valima?

Sest 10 kuu jooksul on kaheksal kuul olnud börsihind sellest fixhinnast odavam.

ja see ongi loogiline.

ükski ettevõtja ei saa pikemas perspektiivis ja pidevalt pakkuda teenust, mis on sisendhinnast odavam. sestap on fix pakettide hind kalkuleeritud ikka paraja varuga, et et kasumit ka teenida.

sõda ja gaasipuudusest tingitud kõrge hind oli siiski erakordnenähtus  ja neid, kes vahetult enne seda toonase väga odava hinnaga paketti uuendama juhtusid, lihtsalt vedas. aga võib üsna kindel olla, et seda viga enam ei tehta ja uute fix pakettide hinnas on võimalikke väga suuri kõikumisi arvestatud.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

oled sa vaadanud oma elektritarbimise graafikuid, päevade kaupa, tundide kaupa?

minul on huvitaval kombel nii, püsitarbimine, ehk ööpäevaringselt töötavad seadmed võtavad 2/3 kogukulust. napp kolmandik on see, mida päevasel ajal lisaks kulutame. kui rahvas kodunt ära, siis on see osa veelgi väiksem. ja minu loogika ütleb küll, et öösised odavad hinnad aitavad minu kuuarvet vähendada.

jah, loomulikult on  mul börsipakett.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas ma saan valesti aru või siin vaidlevad kaks inimest, kellest üks räägib öö- ja päeva keskmisest hinnast ja teine tunnipõhisest börsihinnast? Esimese puhul ei ole jah oluline täpne elektri kulutamise kellaaeg, aga teise puhul on.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas ma saan valesti aru või siin vaidlevad kaks inimest, kellest üks räägib öö- ja päeva keskmisest hinnast ja teine tunnipõhisest börsihinnast? Esimese puhul ei ole jah oluline täpne elektri kulutamise kellaaeg, aga teise puhul on.

Räägime sellest, et nn. öine elekter on odavam ja argipäevane kallim. Kokkuvõttes tasakaalustavad need teineteist ja tähtis on arvel olev keskmine kilovatihind, mitte erinevatel tundidel makstud hind. Pole mõtet pabistada, kui vahest on ülikõrge hind, sest tihti on olematu hind või lausa miinusega hind.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

päris kindlasti on siin inimesi rohkem. mulle tundub, et on ühed, kel reaalne ülevaade oma oma tarbimisest ja elektriturust ja teised, kel selline ülevaade puudub.

+2
0
Please wait...

Postitas:
baruto

Õhksoojuspump võtab praeguste ilmadega üksi ca 30 kWh. Boiler vb 10- 4 inimest. Muu tarbimine juurde. Üks elektriradikas ka järgi. Tulebki 50-60 kWh ööpäevas ära.

Päriselt? Mõtisklesin siin õhksoojuspumba paigaldamise üle. See jääb nüüd päris kindlasti ära. Tänan sind valgustava info eest!

Ma just julgustaks õhksoojuspumpa paigaldama! Enne siin kirjutasin, et võtab viimasel ajal (0…-5C) 30 kWh ööpäevas, vaatasin äpist järgi, päris nii palju siiski mitte, pigem 25 kWh kanti. Aga samas pm kütab ära 150-ruuduse 2-kordse maja (A energiaklass (paberite järgi)). Vaatasin, et aastas on võtnud 3000 kWh kanti. Mul on fix hind praegu, lõppkokkuvõttes tuleb kWh kusagil 23 senti, nii et aastas võtab sinna 700 € kanti. Kui läheb pikalt alla -5 siis peab teise õhksoojuspumba (see vanem ja väiksema võimsusega) tööle panema ja elektriradikatega vb juurde andma. Probleemiks jah on õhksoojuspumba juures kõvemad külmad, lülitab end iga natukese aja tagant sulatamiseks välja ja efektiivsus on ka madal.

0
0
Please wait...

Postitas:
Katza

Mul on fix hind praegu, lõppkokkuvõttes tuleb kWh kusagil 23 senti

:O nii kallilt fixitud? Mul börs ja kokku viimasel kuul oli 17,5.

0
0
Please wait...

Postitas:
nodzu2007

Ma ei saa aru, kui palju Sa siis seda elektrit kulutad, et 30€ kuluks. Kütad ööpäevaringselt täismõõtmelist basseni või?

Õhksoojuspump võtab praeguste ilmadega üksi ca 30 kWh. Boiler vb 10- 4 inimest. Muu tarbimine juurde. Üks elektriradikas ka järgi. Tulebki 50-60 kWh ööpäevas ära.

Vau! Mul kogu kuu tarbimine umbes 12o kWh.

0
0
Please wait...

Postitas:
kessel

Täna kukub elektrihind kolinal alla juba kell 21 (1,88 senti/kWh). Jõuab veel rahulikult enne magamaminekut masinatäie pesu ära pesta ja ahjutäie õunakooli küpsetada.

+1
0
Please wait...

Postitas:
mobile

Mul on fix hind praegu, lõppkokkuvõttes tuleb kWh kusagil 23 senti, nii et aastas võtab sinna 700 € kanti.

Koos ülekandetasudega?

0
0
Please wait...

Postitas:
Agathe

Pole mõtet pabistada, kui vahest on ülikõrge hind, sest tihti on olematu hind või lausa miinusega hind.

Aga kui hästi odav hind kipub olema enamasti aegadel, mil konkreetse inimese elurütmi tõttu ta kulutab elektrit vähem, siis pole teadmisest, et kuu keskmine oli madal, mingit kasu. Väga madal hind on sageli öösiti ja siis, kui inimeste keskmine elektritarbimine on väiksem.

Mind ei abista see teadmine kohe kuidagi, et näiteks eeloleval ööl kolmest kuueni on börsihind madal, pea olematu. Me magame sel ajal, eluruumide temperatuur on madalam, boiler ei soojenda uut vett, keegi ei küpseta piparkooke, kohvimasin ei kärise.

Küll aga ilmselt keedetakse, küpsetatakse enim hommme, reedel, kl 19-22 ajal. Siis aga on 14 s/kwh. Selleks, et keskmise hinna madaluse üle rõõmustada ja selle hüvesid nautida, peab ju ka tarbimine olema ühtlane tundide lõikes või veel parem, kaldu madalama hinnaga tundidele. Muidu ju keskmine ei päde rõõmuallikana konkreetselt selle majapidamise jaoks. Olgu see keskmine nii madal kui on, kui pere elektritarbimise tippajad ei lange hinna madaltundidega kokku, keskmine ei määra midagi.

Kuidas te homme rõõmustate kell 19 näiteks perele saiakesi küpsetades või külaliste jaoks praadi ahju pannes, et olgu praegu 15 skwh, aga öösel, kui me magasime ja isegi ükski lamp ei põlenud, oli mõnus null? Kuidas see nagu asja soodsamaks muudab?

/jah, jälgin tunnipõhist hinda. Kahjuks enamus tarbimisest langeb alati kallimale ajale, sest need ongi enamasi ju tipptunnid.

0
0
Please wait...

Postitas:
Katza

Aga kui hästi odav hind kipub olema enamasti aegadel, mil konkreetse inimese elurütmi tõttu ta kulutab elektrit vähem, siis pole teadmisest, et kuu keskmine oli madal, mingit kasu. Väga madal hind on sageli öösiti ja siis, kui inimeste keskmine elektritarbimine on väiksem.

Sa ka ei saanud aru. Konkreetse tarbija kuu keskmisest on jutt, mitte üldisest keskmisest elektrihinnast.  Ehk kui jagad arvel oleva summa tarbitud kilovattidega.

Sellest on juba mitu inimest rääkinud, et tegelikult tarbitakse argipäeva odaval ajal ja nädalavahetustel umbes pool elektrist, mis kokkuvõttes tasandab need kallid tunnid ära.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Agathe

Sellest on juba mitu inimest rääkinud, et tegelikult tarbitakse argipäeva odaval ajal ja nädalavahetustel umbes pool elektrist, mis kokkuvõttes tasandab need kallid tunnid ära.

Siis on ju hästi. Meil kahjuks nii ei ole, aga ma ei väida ka, et börs oleks kuidagi halb. Meil on ka täna kell 22-23 algavast soodsamast elektrihinnast ja öösel nullilähedasest vähe kasu, sest õhtusöök tehakse nüüd ja ei kell 23 õhtul ega öösel kell 4 kooki küpsetama pole me veel valmis. Lihtsalt meie keskmine kwh hind kuus on ilma lisakuludeta ümber arvutatuna küvasti kallim kui praegu meile pakutud fixhind. Lihtsalt pole see õnnelik pere, kelle elektritarbimise ajakava on tugevalt puhkepäeva- ja öötundide poole nihkes. Ning siiski pole paraku maruodav hind ju mitte igal ööl.

0
0
Please wait...

Postitas:
Katza

Siis on ju hästi. Meil kahjuks nii ei ole, aga ma ei väida ka, et börs oleks kuidagi halb. Meil on ka täna kell 22-23 algavast soodsamast elektrihinnast ja öösel nullilähedasest vähe kasu, sest õhtusöök tehakse nüüd ja ei kell 23 õhtul ega öösel kell 4 kooki küpsetama pole me veel valmis. Lihtsalt meie keskmine kwh hind kuus on ilma lisakuludeta ümber arvutatuna küvasti kallim kui praegu meile pakutud fixhind. Lihtsalt pole see õnnelik pere, kelle elektritarbimise ajakava on tugevalt puhkepäeva- ja öötundide poole nihkes. Ning siiski pole paraku maruodav hind ju mitte igal ööl.

Milline protsentuaalne osakaal teil on? Oled vaadanud? Mina kunagi tarbimist hinna järgi ei ajasta ning pesu -ja nõudepesumasinat kasutan siis, kui vaja, aga mitte kunagi pärast 23.00

Ometi vaadates hetketarbimist, on mu keskmine kwh hind 12 senti, mis on päris okei, arvestades selle kuu rivist välja Olkiluoto ja Auverega. Ütleksin, et see on väga odav hind. Vaatan, et selle kõrge hinnaga päeva kwh hind on mul 36,165. Vahet ju pole, paar päeva enne seda oli vaid 7 senti.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Agathe

Milline protsentuaalne osakaal teil on? Oled vaadanud? Mina kunagi tarbimist hinna järgi ei ajasta ning pesu -ja nõudepesumasinat kasutan siis, kui vaja, aga mitte kunagi pärast 23.00

Ometi vaadates hetketarbimist, on mu keskmine kwh hind 12 senti,

Meil oli on teisel poolaastal keskmine 11-15 ilma kaasnevate tasudeta, sõltuvalt kuust. Jälgime hinda, aga osa asju tuleb teha sõltumata elektrihinnast. Siis, kui vaja.

0
0
Please wait...

Postitas:
taivopalm

Meil on ka täna kell 22-23 algavast soodsamast elektrihinnast ja öösel nullilähedasest vähe kasu, sest õhtusöök tehakse nüüd ja ei kell 23 õhtul ega öösel kell 4 kooki küpsetama pole me veel valmis.

Nii ta tõesti on. Ega sellest öisest soodsast börsihinnast väga kasu just ei ole välja arvatud siis kui maja ainult elektriga kütad. Siis jah paned radiaatori ööseks huugama. Tavalises gaasi või keskküttega elamises on elektrikulu väiksem ja toimetad omi toimetusi nii nagu vaja.

Kas sa Agathe pead endiselt neid suuri pidusid, kuhu korraga kolm Erikut tuleb ja sinep on ikka laual?

0
-3
Please wait...

Postitas:
Tõutäkk

Mina tarbisin oktoobris päevase hinnaga 11,5skwh 252kwh ja öise hinnaga 2,44skw kokku 860kwh. Mis see keskmiseks siis teeb? Kusagil 5-6 sendi kanti? Mul on küll akud, aga ma veel pole hakanud akudega hommikusi-õhtuseid hinnapiike maha lihvima kuigi plaan on. Hetkel akud töötavad nn katkematu energia andmise reziimis, ehk kui võrguvool on maas, siis ma sellest ei saa veel niipea aru, healjuhul rohkem kui ööpäeva pärast. Akude maht 20kwh. Põhimõtteliselt saaks isegi automaatkäivitusega geneka taha ühendada.

https://energiapada.ee/wp-content/uploads/2022/11/Deye_sun_sg04lp3_ET.pdf

Hinnapiikide mahalihvimiseks on mul selline seade muretsetud.

https://qilowatt.eu/toode/modbus-r2/

Mis jälgib börsihindu ja laeb odavate hindade juures, ning tarbimine akudelt siis kalliste hindade juures.

Arvestama peab, et börsihindade amplituut suureneb, mida rohkem on taastuvenergiat, mille poole liigume. Sest tuulikud ja päikesejaamad toodavad vaid siis kui ilmastikutingimused võimaldavad. Nii kõrgemad hinnatipud, kui ka negatiivsed elektrihinnad muutuvad sagedamateks.

Lisaks akudele salvestan ka negatiivse elektrihinnaga elektrit soojusena akupaaki ja põrandasse (vesipõrandaküte), selleks on plaan lisaks praegu akupaagis olevale 6kw elektriküttekehale veel 9kw elektrikatel juurde installida.

+4
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 152 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elektripaketid