Esileht Kodunurk Elektriradiaator või infrapuna küttepaneel?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Elektriradiaator või infrapuna küttepaneel?

Postitas:
Kägu

Palun teemakauge naisena nõu 🙂

Mul on vaja lastetuppa leida lisakütte võimalus. Põhikütteks on ahiküte ja õhksoojuspump, aga nende tuba on plaaneeringu järgi niimoodi eraldatud ja kahe välisseinaga, et kui iga päev ahju ei küta, siis läheb seal oluliselt külmemaks kui teistes ruumides.
Tuba ei ole väga suur (ruutmeetreid ei oska peast öelda, pakun et 10 ringis).

Mõtlesin seina peale panna elektriradiaatori aga leidsin, et on olemas ka infrapuna küttepaneelid, mida kiidetakse kui säästlikumat soojusallikat. Kas kellelgi on kogemusi, on see mõistlikum?

Need on küll soetusmaksumuselt kallimad, aga mulle on oluline arvestades praeguseid elektrihindasid, et igakuine elektrikulu oleks võimalikult ökonoomne.
Hea oleks leida ka selline lahendus, mida saab seadistada kütma taimeriga (et nt kasutada ära öist soodsamat elektrit).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on IP paneel magamistoas eelmisest aastast, aga võrrelda elektrikuluga niisama ei oska. Selle saab muidugi välja arvutada soetatava paneeli ja valikus oleka elektriradika kwh tarbimise pealt.

 

Olin sarnase valiku ees, aga paneeli panin seinale. Lisaks ei teki paneeliga seda elektriradika tolmu kõrbemist ja ei tohiks ka õhku kuivtada, kuna ei küta õhku vaid objekte. Ise jäin talvel rahule, kuna meeldib magamiseks soe (kurk jääb muidu valusaks) siis oli hea variant lihtsalt panna paneel tööle ühes toas mingit temp hoidma. St mul oligi vahepeal pidevalt sees, et a al hoidis 22 kraadi (mis muidu oli küttega nagunii), aga ööseks vb siis panin 23.5 vmt peale. St tunne oli soojem ja toas ei tekkinud temp kõikumisi, vaid hoidist ühtlasena soojana.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma muidugi alahindasin siin ruutmeerites toa suurust, pigem on see ikka  16m2, kui 10 🙂

Tänan vastajat – saan aru, et Sul on ka paneel ainult ühes toas lisakütteks? Elektriradiaatoriga võrrelda ei oska, aga oskad Sa umbkaudselt pakkuda, palju elekriarve pärast paneeli kasutuselevõttu suurenes, st oli see märkimisväärne lisa võrreldes varasema tarbimisega?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sai ka ühte tuppa eelmisel aastal infrapuna küttepaneel pandud, elektrikulu märgmisväärselt ei suurenenud. Paneelil on andur ja kütab siis kui temperatuur langeb alla seatud kraadi. Boonuseks see, et paneeli pindei lähe kuumaks (laps ei kõrveta end kogemata) ning see ei kuivata õhku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ühes magamistoas Infrapunapaneel ja kiidan, säästlik ja mõnus soojus, automaatne termostaat, midagi ei kõrbe ega kõrveta. Väga mõistlik asi, kindlasti eelistatum elektriradikale või puhurile jne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuludes vahet ei ole. IP on otseelektriküte, ehk mingit kasutegurit (ala, võtab õhust lisaenergiat vms) ei ole. 1:1, kogu elektrienergia muudetakse soojusenergiaks. Sama, mis õliradikas, puhur vms.

Kui keegi ütleb, et on säästlikum või tuleb soodsam – siis ta valetab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kokkuhoiu osas ei oska öelda. Aga infrapuna on minu meelest mõnusam. Tunned kohe sooja. Võiks sättida nii, et kiirgab sinna, kus lapsed mängivad. Voodisse pole otseselt vaja, nagunii ilmselt tekid peal. Mul on vineerist plaat, ei mäleta, kus me soetasime selle. See läheb küll üsna kuumaks, aga mitte nii kuumaks kui õliradiaator

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Kodunurk Elektriradiaator või infrapuna küttepaneel?