Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Elektrist

Postitas:
Kägu

Tehke lollile selgeks, kas hetkel valitsuse poolt välja käidud energiakulude hüvitamise meede on kõik, mida kodutarbijal oodata või on siiski tulemas see riiklikult seatud hinnaga elektripakett ka tulemas?

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

on tulemas, peaks teada saama septembrikuu jooksul, algab alates oktoobrist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui norm hind tuleb, mis siis see 50 eurot veel on mida lubati maksta?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See 50 eurot on siis neile, kes universaalteenusega ei liitu. Loomulikult sõltub ka sellest, milline see universaalteenuse hind tuleb.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu meelest see 50 euri on ikka kõigile, ka neile, kes liituvad universaalteenusega, AGA see nii ei ole, et igaühe elektriarvest tõmmatakse 50€ maha. See käib tarbimise pealt.

Siin on näidatud paar arvutuskäiku: https://www.err.ee/1608701368/sikkut-saatis-kooskolastusele-energiakulude-huvitamise-pohimotted

Ma saan asjast aru nii, et kui su elektriarve on kuni 80€, siis ei maksta sulle mingit kompensatsiooni. Kui on 100€, siis midagi makstakse, aga ainult selle osa pealt, mis on suurem kui 80€

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin on näidatud paar arvutuskäiku: https://www.err.ee/1608701368/sikkut-saatis-kooskolastusele-energiakulude-huvitamise-pohimotted Ma saan asjast aru nii, et kui su elektriarve on kuni 80€, siis ei maksta sulle mingit kompensatsiooni. Kui on 100€, siis midagi makstakse, aga ainult selle osa pealt, mis on suurem kui 80€

Elektriarve? Ei, seal on jutt megavat-tunni hinnast, mitte sinu elektriarvest. Kui sul on fikseeritud hind, mis jääb alla 80 euro MW/h (see on siis 8 senti kilovatt-tunni kohta)  ilma käibemaksuta, siis sa kompensatsiooni ei  saa. Üle 80 euro mw/H kohta makstes kompenseeritakse sellest ületatavast osast kuni 50 eurot MW/h kohta.  Börsihinnad on hetkel sellised, et börsihinnaga tarbijad peaksid küll kõik seda 8 senti kW/h kohta ületama. Fikseeritud pakette on erinevaid, nii et osad saavad mingid kompensatsiooni, osad mitte. Minul on fikseertud pakett, 11.65 senti. Seega peaksin  saama iga tarbitud elektri pealt soodustust 3.65 senti. Seega mu kw hind peaks tulema 8 senti + käibemaks ehk siis 9,6 senti.

Ja niipalju kui mina saan aru, siis universaalteenus tuleb ka. Selle hinda veel ei tea, kui see tuleb üle selle 8 sendi kw kohta, siis saab sealt ka soodustust.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elektriarve? Ei, seal on jutt megavat-tunni hinnast, mitte sinu elektriarvest. Kui sul on fikseeritud hind, mis jääb alla 80 euro MW/h (see on siis 8 senti kilovatt-tunni kohta)  ilma käibemaksuta, siis sa kompensatsiooni ei  saa. Üle 80 euro mw/H kohta makstes kompenseeritakse sellest ületatavast osast kuni 50 eurot MW/h kohta.

Ok, selge. Aga sellisel juhul saavad siiski ka universaalteenusega liitunud kompensatsiooni, juhul kui universaalteenuse hind on näiteks 20 senti kwh

kui kellelgi on fix-pakett hinnaga 6 senti kwh, siis need ei saa kompi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on fikseertud pakett, 11.65 senti.

11,65+k/M?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on fikseertud pakett, 11.65 senti.

11,65+k/M?

Jah, või noh, paa 11,67  tegelikult. 14 senti koos käibemaksuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Börsihinnad on hetkel sellised, et börsihinnaga tarbijad peaksid küll kõik seda 8 senti kW/h kohta ületama.

Börs augustis oli ca 45 senti. Kompensatsiooniga siis 40 senti. Olematu vahe muidugi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Börs augustis oli ca 45 senti. Kompensatsiooniga siis 40 senti. Olematu vahe muidugi.

Jah, nii on. Kokkuvõtvalt saan ma aru, et

Kui inimese praegune elektripakett on alla 8 sendi kilovati hind, siis teda see kompensatsioon üldse ei puudta

Kui ininese elektirpakett on 8-13 senti kilovatt-tunnist, hakkab ta maksma edaspidi 8 senti kilovatt-tunni eest.

Ning kõik, kel elektrihind üle 13 sendi kilovatt-tunni kohta, hakkavad maksma nende praegune hind (või kui börsil siis antud kuu hind, mida muidu maksaks) miinus 5 senti iga kilovati kohta.

Kõik summad siis ilma käibemaksuta, nii  et eratarbijatele siis käibemaks veel otsa.

Loodetavasti sain õigesti aru ja suutsin arusaadavalt kirja panna.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isegi öösel pole hind enam alla 8 sendi, muust ajast rääkimata. Eelmine kuu pesin kõik nõud ja pesud öösiti. Normaalselt magada ei saanud, kogu aeg midagi sorises või mürises. Arvake, kas tuli see kuu väiksem arve kui eelmine kuu? Õige vastus on, et ei tulnud, st see kuu oli elekter öösel kallim kui muidu keset päeva. Varem panin töölt tulles masinad huugama, aga mõtlesin, et hakkan nüüd kokku hoidma. Tunnipõhine börsihind on.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isegi öösel pole hind enam alla 8 sendi

Hetkel on 3 senti.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isegi öösel pole hind enam alla 8 sendi

Hetkel on 3 senti.

No väga hea. Mul kahjuks selgeltnägemisvõimet ei ole ja pesin nv oma pesud ära. Oleks teadnud, oleks oodanud. Tahaks ka nii tark olla nagu sina.

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ning kõik, kel elektrihind üle 13 sendi kilovatt-tunni kohta, hakkavad maksma nende praegune hind (või kui börsil siis antud kuu hind, mida muidu maksaks) miinus 5 senti iga kilovati kohta.

Tänan, hea kägu!
Kas sain siis õigesti aru, et kuo mul on Kindel Pluss pakett 23s/kWh, siis makdan tegelikult 18s/kWh?
Mis ajast see toimima hakkab ja kas see on ajutine nähe või jääbki nii? EE lehelt vastust ei leidnud, v.a see, et loodetakse 23.sept see univ.pakett tööle saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isegi öösel pole hind enam alla 8 sendi

Hetkel on 3 senti.

No väga hea. Mul kahjuks selgeltnägemisvõimet ei ole ja pesin nv oma pesud ära. Oleks teadnud, oleks oodanud. Tahaks ka nii tark olla nagu sina.

Kui sul internet on, siis guugelda “elektri hind” ja võta kohe esimene tulemus.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No väga hea. Mul kahjuks selgeltnägemisvõimet ei ole ja pesin nv oma pesud ära. Oleks teadnud, oleks oodanud. Tahaks ka nii tark olla nagu sina.

Tasub ikka eluga kursis olla.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isegi öösel pole hind enam alla 8 sendi

Hetkel on 3 senti.

No väga hea. Mul kahjuks selgeltnägemisvõimet ei ole ja pesin nv oma pesud ära. Oleks teadnud, oleks oodanud. Tahaks ka nii tark olla nagu sina.

Selgeltnägemise vôimeid polegi tarvis. Kasuta googlet. Mina pesen pesu kui elekter odavam. Kui vaja siis öösel, pesumasin hakkab pesema 3, 6 vôi 9 tunni pärast. Hommikul riputan kuivama. Lihtne.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isegi öösel pole hind enam alla 8 sendi

Hetkel on 3 senti.

No väga hea. Mul kahjuks selgeltnägemisvõimet ei ole ja pesin nv oma pesud ära. Oleks teadnud, oleks oodanud. Tahaks ka nii tark olla nagu sina.

Selgeltnägemise vôimeid polegi tarvis. Kasuta googlet. Mina pesen pesu kui elekter odavam. Kui vaja siis öösel, pesumasin hakkab pesema 3, 6 vôi 9 tunni pärast. Hommikul riputan kuivama. Lihtne.

No ei ole laupäeva hommikul kuskilt näha, milline hind esmaspäeval võiks olla. Täna ma ka ju ei saa järgmist nädalavahetust plaanida. Seda, mis toimub järgmise 12-24 h jooksul oskab igaüks vaadata.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ning kõik, kel elektrihind üle 13 sendi kilovatt-tunni kohta, hakkavad maksma nende praegune hind (või kui börsil siis antud kuu hind, mida muidu maksaks) miinus 5 senti iga kilovati kohta.

Tänan, hea kägu!

Kas sain siis õigesti aru, et kuo mul on Kindel Pluss pakett 23s/kWh, siis makdan tegelikult 18s/kWh?

Mis ajast see toimima hakkab ja kas see on ajutine nähe või jääbki nii? EE lehelt vastust ei leidnud, v.a see, et loodetakse 23.sept see univ.pakett tööle saada.

Ma ei saa ka sellest 5 sendi jutust aru. Kui tuleb sotsiaalpakett hinnaga 18 senti, kas sellest siis läheb veel maha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa ka sellest 5 sendi jutust aru. Kui tuleb sotsiaalpakett hinnaga 18 senti, kas sellest siis läheb veel maha?

Ei.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina pesen pesu kui elekter odavam. Kui vaja siis öösel, pesumasin hakkab pesema 3, 6 vôi 9 tunni pärast. Hommikul riputan kuivama. Lihtne.

Mina ei riputa midagi kuhugi, mul on pesukuivati.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei riputa midagi kuhugi, mul on pesukuivati.

😀 😀 😀 Kõige mõttetum elektriröövel põrandakütte kõrval.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ning kõik, kel elektrihind üle 13 sendi kilovatt-tunni kohta, hakkavad maksma nende praegune hind (või kui börsil siis antud kuu hind, mida muidu maksaks) miinus 5 senti iga kilovati kohta.

Tänan, hea kägu!

Kas sain siis õigesti aru, et kuo mul on Kindel Pluss pakett 23s/kWh, siis makdan tegelikult 18s/kWh?

Mis ajast see toimima hakkab ja kas see on ajutine nähe või jääbki nii? EE lehelt vastust ei leidnud, v.a see, et loodetakse 23.sept see univ.pakett tööle saada.

https://www.aripaev.ee/saated/2022/09/14/universaalteenuse-hind-tuleb-mitteuniversaalne?utm_source=facebook.com&utm_medium=wallpost%2Baripaev&utm_campaign=universaalteenuse-hind-tuleb-mitteuniversaalne&fbclid=IwAR0bWjX_JnstnmLOFKNKGMEJFLyWhc96N_Er7_ITZ227kob78mCceDRc_ag

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei riputa midagi kuhugi, mul on pesukuivati.

???? ???? ???? Kõige mõttetum elektriröövel põrandakütte kõrval.

Mhmh, ma juba hakkan puudust tundma nõuka-aegsetest pesukuivatusrestidest hoovi peal.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isegi öösel pole hind enam alla 8 sendi

Hetkel on 3 senti.

No väga hea. Mul kahjuks selgeltnägemisvõimet ei ole ja pesin nv oma pesud ära. Oleks teadnud, oleks oodanud. Tahaks ka nii tark olla nagu sina.

Selgeltnägemise vôimeid polegi tarvis. Kasuta googlet. Mina pesen pesu kui elekter odavam. Kui vaja siis öösel, pesumasin hakkab pesema 3, 6 vôi 9 tunni pärast. Hommikul riputan kuivama. Lihtne.

No ei ole laupäeva hommikul kuskilt näha, milline hind esmaspäeval võiks olla. Täna ma ka ju ei saa järgmist nädalavahetust plaanida. Seda, mis toimub järgmise 12-24 h jooksul oskab igaüks vaadata.

Kes on rääkinud laupäeva hommikust?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ta midagi kuhugi, mul on pesukuivati.

Mul on ka kuivati, aga elektri kokkuhoiu mõttes riputan õue kuivama. Täiesti tasuta. Kui õues kuivatada ei saa siis kuivati, toas kuivatan ka, aga mitte voodipesu

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mhmh, ma juba hakkan puudust tundma nõuka-aegsetest pesukuivatusrestidest hoovi peal.

Mina kuivtan koguaeg eraldi toas kahel restil. Kuivatis ainult siis, kui vajaa puhvi kloppida või mingi riideesemega kiire.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mhmh, ma juba hakkan puudust tundma nõuka-aegsetest pesukuivatusrestidest hoovi peal.

Mina kuivtan koguaeg eraldi toas kahel restil. Kuivatis ainult siis, kui vajaa puhvi kloppida või mingi riideesemega kiire.

Mina pean osaliselt kuivatama kuivatis alates umbes septembri keskpaigast, muidu on tubades aknad läbimärjad. Kevadel ja suvel ikka resti peal

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas teil rõdu ei ole?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )