Esileht Ajaviite- ja muud jutud elementaarsed viisakusreeglid

Näitan 17 postitust - vahemik 151 kuni 167 (kokku 167 )

Teema: elementaarsed viisakusreeglid

Postitas:
Kägu

On viisakus ja on teesklus! Suur osa viisakusest on ju võlts! See on teesklus! Sa teed hea näo inimese ees, keda sa sugugi ei salli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kokkuvõttes – õppinud ilmselt bioloogiat, sest üle postituse sa sellele rõhud. Siiani 44 postituse põhjal kohutav egoist. Ei huvita sind mitte keegi muu ega teine kui ainult enda absoluutselt imeline, üliandekas ja võimekas isiksus. Igakord sisaldub erinevas koguses ja vormis sõnad mina, mina, minu, mulle.

Ei ole see inimene küll bioloogiat õppinud. On lihtsalt meelde jätnud mõned tema egotsentrilisust toetavad väljendid ja nüüd korrutab neid ja peab ülimaks tõeks. Nartsissism on selle asja nimi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ja ütled tuttavaks saades alati naeratades tere Martin Helmele, kelle ametlik soovitus on: “kui on must, näita ust”?

Otse loomulikult ütleksin talle naeratades Tere.
Igasuguseid musti, pigisid ja muid värvilisi muidusööjaid ei olegi Eestisse vaja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ma jätkasin neile tere ütlemata, võib see neile väga haiget teha ja otse loomulikult ei taha ma endast nõrgemaid kurvastada. Need olukorrad pole absoluutselt võrreldavad.

Aga normaalse inimese kurvastamine/solvamine mitteteretamisega on ok?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ma jätkasin neile tere ütlemata, võib see neile väga haiget teha ja otse loomulikult ei taha ma endast nõrgemaid kurvastada. Need olukorrad pole absoluutselt võrreldavad.

Aga normaalse inimese kurvastamine/solvamine mitteteretamisega on ok?

Kurb olemine ja kurvastamine on perekoolis väga IN. See peab sõnakasutajast sellise hästi nunnu ja haavatava mulje jätma, et kogu maailm tahaks teda kaitsma tormata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minule ka tundub, et see teietamise komme on ära kadunud. 40-seid omavanuseid ja alla selle on kuidagi imelik suvalises situatsioonis teietada. Lausa kohatu tundub.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Bioloogiast niipalju, et sotsiaalsed loomad näiteks primaadid ei ela tingimata ainult jõumeetodil vaid sotsaiaalsed suhted on väga olulisel kohal ellujäämistrateegias ja laste kasvatamisel. Kõik need ühiselu reeglid millest siin räägime on need mis aitavad võimalikult paljudel võimalikult hästi elada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Bioloogiast niipalju, et sotsiaalsed loomad näiteks primaadid ei ela tingimata ainult jõumeetodil vaid sotsaiaalsed suhted on väga olulisel kohal ellujäämistrateegias ja laste kasvatamisel. Kõik need ühiselu reeglid millest siin räägime on need mis aitavad võimalikult paljudel võimalikult hästi elada.

Ah, pole mõtet selle inimese ja tema “hariduse” üle arutleda. Selge see, et provokaator, kõige tõenäolisemalt see proua Eluonilus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Elementaarne viisakus oleks sel 44 korda õiendanud Käol LÕPUKS tsiteerimine ära õppida ja mitte lohistada pool meetrit tsitaati iga oma targutuse juures kaasa! 6 lk poleks see teema ilma sellise nõmeduseta ammu veel. Aga ei, peale kümneid selliseid soovitusi eri teemades ei suuda meie “erudiit” niigi palju õppida.
Veel viisakam oleks temast vait olla, aga sellele peab ju alati viimne sõna jääma. Lausa naljakas, kuidas nii ründav, enesekeskne ja enda naba imetleja võtab “elementaarse viisakuse” teemas suud täis võtta.

Teemasse. Mina ei suuda sinatada endast vanemaid inimesi, kes on poolvõõrad, isegi kui nad seda paluvad. Omavanustega pigem teen ettepaneku sinatada, alguses teietan.
Sisenedes lasen enne väljujad välja- lisaks viisakusele ka mõistlik ju, jääb bussis rohkem ruumi. Välismaal seda kommet pigem ei tunta ja küllalt olen ma omaette seal bussiukse vahel nügides kirunud, kui väljumiseks peab üle sissepressivate inimeste trügima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arust see on ka äärmine matslus, kui jätta suures kaubanduskeskuses oma ostukäru kuhugi VÄGA valesse kohta. Täna nägin Tartus Lõunakesuses, kuidas Rimi (mis asub keskuse ühes otsas) käru oli jäetud keset Coopi (Maksimarketi) esist platsi, kusjuures see MM asub keskuse teises otsas. Ja Rimi kärumees tuli kaugelt nurga tagant seda Rimi käru ära tooma (ilmselt neile kuidagi teatatakse, et su poe käru vedeleb siin ja siin). Et mis mõttes nagu sa sõidad selle käruga keskuse teise otsa mingi kilomeetri ja siis eeldad, et see poe ainus kärulükkaja, kes ühtlasi on ilmselt ka turvamehe rollis, peab neid kärusid mööda seda keskust taga ajama?

Ma ei saanud praegu aru, kas klient oleks pidanud käru keskuse teisest otsast Rimisse tagasi viima? Nagu päriselt või? Selleks on eraldi inimesed tööl ometigi. Rimil praegu vedas, et klient, kes oli parkinud auto maksimarketi juurde, otsustas osta kärutäie kaupa hoopis nende poest. Kui lihtne inimene ei taha tüli teha, siis ta muidugi nii ei tee.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei saanud praegu aru, kas klient oleks pidanud käru keskuse teisest otsast Rimisse tagasi viima? Nagu päriselt või?

Nagu päriselt jah. Sina ilmselt oled üks sellistest matsidest, kelle kärud vedelevad parklates autode vahel, eriti talvel? Või keskuse teises otsas kilomeeter eemal, ja kes teatavad, et nende kärude äraviimiseks on ometi inimesed olemas?
Selle kärulükkaja miinimumpalk tõenäoliselt ei sõltu Rimi käibest, või sa arvad, et kärulükkajad saavad mingit tulemustasu, kui Maksimarketis parkija ostab Rimist?
See on kõige labasem matslus ja egoism.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nagu päriselt jah. Sina ilmselt oled üks sellistest matsidest, kelle kärud vedelevad parklates autode vahel, eriti talvel? Või keskuse teises otsas kilomeeter eemal, ja kes teatavad, et nende kärude äraviimiseks on ometi inimesed olemas?
Selle kärulükkaja miinimumpalk tõenäoliselt ei sõltu Rimi käibest, või sa arvad, et kärulükkajad saavad mingit tulemustasu, kui Maksimarketis parkija ostab Rimist?
See on kõige labasem matslus ja egoism.

Mida rohkem inimesi ostab Rimist, seda suurem on Rimi käive ja kasum ning vajaduse korral saab Rimi siis tööle võtta ka teise kärulükkaja, et ka kaugemale jäetud kärud ära tuua. Poodides käivad igasugused inimesed – mõnel on raske liikuda, mõni on lihtsalt väga väsinud, mõnel on väga kiire. Kui Rimi sooviks, et kärud kindlasti õigesse kohta tagasi toodaks, võiks ta ju rakendada seda müntidega kärulaenutuse süsteemi, aga poed saavad üldiselt aru, et see on ostjatele ebamugav ja mõned võivad selle tõttu hoopis teise poe valida, seega on targem siiski kärulükkajat palgal hoida. Küll aga olen nõus, et käru pole viisakas jätta vedelema sinna, kus see kedagi häirib – parklasse autode vahele, väga käidavasse kohta, kuskile ukse ette vms.
Teretamisest ja tänamisest ka: minu jaoks on need automaatsed tegevused, kui on tuttav nägu, siis teretan. Seetõttu olen vahel arvatavasti teretanud ka näiteks näitlejaid või poliitikuid, ilma et ma üldse mõtleks, kes see selline on või kust ma teda tunnen. Ja korra tabasin end isegi sularahaautomaadile “aitäh” ütlemast, kui see mulle raha andis :).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on teretamine märguanne, et ma näen teist inimest ja tunnistan teda kui inimest, mitte et tegemist on postiga või seinaga. Spordiklubis teretan treenerit ja kui on tekkinud mõni tuttav nägu, siis ka seda, võõramaid riietujaid mitte.

Võõraid üldjuhul teietan, aga kui “sina”, siis olen nõudnud kahepoolset, kuigi mõningatele minust tunduvalt noorematele on see teinekord raskevõitu, ju ma siis mõjun neile nii autoriteetsena.

Viisakuse mõte minu jaoks on igasuguste sotsiaalsete suhete n-ö õlitamine: heasoovlik ja avatud suhtumine aitab igasugustes keerulistes olukordades toime tulla ning võtab mossitajatelt ja torisejatelt “relvad” käest ja suust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kärude osas on viisakusetu jätta neid kusagile, kus need kaasinimesi kahjustada võivad, nt parklasse aga mitte parkla kärumajja. Kärumajani on mõned meetrid minna, kas on siis raske seda käru sinna ära paigutada?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kolisime hiljuti uude korterisse ja meie majas on mõned inimesed, kes ei tereta. Nad on küll vene rahvusest, aga ilmselgelt saavad aru, et neid tervitatakse, aga vaatavad tuima näoga vastu. Vot sellest mina aru ei saa. Ega enam ei tereta ise ka neid

Please wait...
Postitas:
Kägu

On viisakus ja on teesklus! Suur osa viisakusest on ju võlts! See on teesklus! Sa teed hea näo inimese ees, keda sa sugugi ei salli.

Viisakas ollakse enda, mitte teiste pärast. Otse loomulikult kõnetan viisakalt ka räpast kodutut või joodikut. See on lastetoa küsimus, tuleb automaatselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Venelasest ärimees nt ei tee sinuga mingit äri, kui sa temaga koos haljast viina ei joo, ole sa nii viisakas kui tahes.

Sinu teadmised on aastast ca 1982. Meie teeme venelastega (nii kodumaiste kui ka venemaiste kui ka ameerikamaistega) diile mitu korda nädalas. Võiks öelda, et see ongi minu töö, kuna tänapäeva noored vene keelt ju ei oska.

Minu diilid on vahemikus 700 eur kuni 250 000 eur ja pole ma elus veel pidanud kellegagi viina viskama. Okei, ükskord püsiklient kutsus pulma, seal tõstsin küll pitsikese.
Kui sa oleksid mulle hiinlastest rääkinud, siis ma oleksin pidanud tõdema, et nendega on diilide kinnitamine tõesti pikem protsess (aga ei hõlmanud alkoholi, vähemalt mitte minul keskealise naisena )
Muidu aga oled sa ajast lootuseltult maas ja sinu vihast viisakusreeglite vastu on juba aru saadud.

Sa ei pea ju teisi pöörama, ela rahumeeles ebaviisakalt edasi, lärma teemades ja pea ennast koos oma ebaviisakuse ja kitsa silmaringiga ülimuslikuks. Mis muidugi on naeruväärne.

Please wait...
Näitan 17 postitust - vahemik 151 kuni 167 (kokku 167 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud elementaarsed viisakusreeglid