Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Elevit vitamiinid -kahjulikud?

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Elevit vitamiinid -kahjulikud?

Postitas:

Kasutan esmakordselt elevit vitamiine ja täna yhe teise vitamiini karbi pealt lugedes panin tähele, et seal oli eraldi välja toodud, et ei sisalda A vitamiini mis võib põhjustada lootel vääraarenguid. Vaatasin, et Elevit vitamiinis on A vitamiin sees. Varem olen bio-multi vitamiine söönud ja seal ka ei ole A vitamiini. Enam ei julgegi edasi võtta seda Eleviti:( te ei ole midagi selle kohta kuulnud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Em…mina võtan ka Eleviti, ja kui see oleks kahjulik siis ei soovitaks sulle seda ükski arst, ämmaemand ega apteeker!
Ära usu kõike mida loed, olen võtnud 20-st ndlst ja väärarengu test oli negatiivne.
Pealegi A-vitamiin on seal väga minimaalses koguses, ja seda peab samamoodi tarbima, see parandab nägemist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ütles ämmakas et Eleviti võib võtta. Ja kui see tekitaks lootel väärarenguid, siis ei lubataks seda vitamiini sisse pannagi. Eks on asi ka kogustes… teelusikatäis aspartaami on ka puhas mürk ning tapab, aga juuakse ikka Coca Zero’t kus see sees on 🙂
Mina võtsin kuni 16 nädalani Eleviti ja ämmakas ütles, et raseduse lõpus peab veel võtma. Meie tirts on küll igati terve ja korras. Paljud võtavad terve raseduse vältel ka seda. Usun, et kui sellel oleks seos loote väärarenguga, siis poleks neid müügil ja igas rasedaraamatus reklaamitud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina võtsin küll eleviti vitamiine ja siiamaani on küll lapsega kõik korras olnud.
ma ei tea , üle ei tasu ka mõelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Bio-Multis on samuti A vitamiin sees. Aga seal on ka märgitud, et seda siis 73% soovitavast päevasest kogusest. Seda ma usun on samapalju ka Elevitis. Et A vitamiin põhjustaks lootel väärarengut, seda peab ikka kilode kaupa sööma. Samuti kui Elevit sisaldaks lootele kahjuliku kogust A vitamiini, siis seda lihtsalt oleks juba ammu ära keelatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ise mõtlen sama, imestasin lihtsalt kui sellist teksti nägin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida siin imestada…see on ju ÄRI. Ja rasedad ning lastega emad on vägagi hea äri sihtgrupp.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

A-vitamiini ei tohi üleliia tarbida. Elevitis pole kogus liiga suur.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada on elevit küll üks kiidetumaid raseda vitamiine;-)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle soovitasid ka ämmaemad ja naistearst. Ei tohiks tarbida palju pasteeti ja maksa. Siis tuleb liigne A vitamiin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.01 22:45; 14.11 22:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen aru saanud, et A-vitamiini on kahte sorti – üks on see, mis on kasulik (mis on siis ilmselt ka selle vitamiini sees), aga teist sorti on kahjulik. Ja seda viimast on siis näiteks palju pasteedi sees, mida ei ole soovitav raseduse ajal süüa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need \”kahte sorti a-vitamiinid\” on siis beetakaroteen, mida leidub punastes ja kollastes köögi-puuviljades. Keha töötleb sellest ise vajadusel a-vitamiini ja seda pole võimalik üleannustada.
Teine on loomne valmiskujul ja maksas leidub seda eriti palju ja maksatooteid pidevalt ja palju tarbides võib üle annustada, sest keha talletab a-vitamiini. Kus? Üllatus-üllatus, ka maksas 😛

Kui sa tarbid vitamiini lubatud koguses ja isegi kui sööd a-vitamiinirikkaid asju mõistlikult juurde, ei ole võimalik nii lihtsalt kogemata üle annustada.

http://minuoma.ee/tervis/?p=124

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindel on see, et mida rohkem saate vitamiine ja muud kasulikku toidu kaudu, seda parem. Igasugune tablett on ikkagi keemia ja 100% garantiid ei ole kellelgi, et seal poleks mingeid kompnente, mis kahjulikud ei ole. Pidevalt ju tehakse uusi uuringuid ja leitakse, et seisukohad, mis võibolla mitukümmend aastat olid üks ja ainus tõde, on tegelikult täiesti valed. Arstid ja ämmaemandad ja ise mingeid uuringuid läbi ei vii ja usuvad ka lihtsalt ravimifirmasid, kes neile selle info ette söödavad. Farmaatsiatööstus on ära, selle vastu ei saa. Meie peame targad valikud tegema 🙂

Eleviti teemal niipalju, et mind näiteks ajasid need vitamiinid oksendama ja see pakk ongi seisma jäänud. Praegu võtan juurde ainult magneesiumi, sest paar koda olen krampi kogenud. Igal juhul püüan minimeerida igasugust keemiat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juhtusin seda teemat jälle lugema ja tekkis küsimus, miks üldse panna Eleviti A vitamiini sisse. Seda saab niigi toiduga. Preganacare vitamiinides ma vaatan ei ole rasedavitamiinidel üldse A vitamiini sisse lisatud…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.01 22:45; 14.11 22:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ämmakas jällegi üldse ei soovitanud eleviti võtta, kuna pidi paljudel kiiret kaalutõusu raseduse ajal põhjustama ja peavalusi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle soovitasid ka ämmaemad ja naistearst. Ei tohiks tarbida palju pasteeti ja maksa. Siis tuleb liigne A vitamiin.

Toidust liigset A-vitamiini saada on ikka palju keerulisem kui sünteetilisel kujul. Igal juhul saab suurema tõenäosusega mürgituse tabletist kui toidust.
Elevit pole ohutu. Sisaldab ta lisaks A-vitamiinile lisaks ka foolhapet, mis viib folaati kehast välja. Folaat on see, mis hoiab neuraaltorude defekte ära. Foolhappe (folaadi sünteetiline vorm) teeb karuteene. Ämmaemandad ja arstid pole toitumise ja vitamiinide kohta mitte mingit koolitust saanud. Kes arstiteadust õppinud ja sealse õppekavaga kursis, teab seda. Samuti ei õpetata seda põhjalikumalt Tervishoiu Kõrgkoolis. Nende töö on pigem anomaaliaid ära tunda, mitte neid ennetada.

Kõige kasulikum on võttagi juurde vaid folaati (mitte foolhapet!) ning muud üks mitmekülgselt toituv heaoluühiskonna naine ei vajagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma raseduse alguses uurisin rasedate multivitamiinide kohta, siis just Elevitis oli abiainena üks lootele kahjulik aine. Kahjuks ei mäleta nime. Mina valisin emslat Bio-Multi ja seejärel ökopoest, ehk sai parem 🙂 http://www.okokaubamaja.ee/et/a/multivitamiin-rasedatele-prenatal-nutriens-solgar-60-tabl

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei usu, seda juttu, et foolhape viib folaadi kehast välja, meil oleks suur hulk neuraaldefektiga lapsi, sest k6ik rasedavitamiinid sisaldavad foolhapet, ja harvad v6tavad folaatti. Pooldan ise ka folaatti, aga teistel p6hjustel. Ylalmainitud p6hjus on jabur.

Eleviti ma ka väga ei poolda. Liiga “kange”. Inimene sööb ka ju 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui Elevit nii kahjulik on, miks seda nii palju siis soovitatakse?
Siis peaksid arstid selle ära keelama ju.
Olen kyll erapooletu siin aga muigama paneb. Arstid soovitavad, aga perekooli kägud keelavad 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mõlema rasedusega söönud alguses eleviti, lasped täiesti kenad terved, allergiavabad jne

Aga no mõni ei julge maksapasteeti ka süüa, et liiga palju seda ja teist ja kolmandat ja mõni ajabki näpuga järge ja peab ranget dieeti,e t jumala eest üle 8 kg juurde eituleks 😀

Aga tegeliult soovitan rohkem panustada tervislikule ja mitmekülgsele toitumisele, kui vitamiinide juurdevõtmisele, eeldusel et suudad süüa. Mina olen eleviti võtmise lõpetanud kohe, kui mul normaalne söögiisiu on taastunud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle soovitasid ka ämmaemad ja naistearst. Ei tohiks tarbida palju pasteeti ja maksa. Siis tuleb liigne A vitamiin.

Toidust liigset A-vitamiini saada on ikka palju keerulisem kui sünteetilisel kujul. Igal juhul saab suurema tõenäosusega mürgituse tabletist kui toidust.
Elevit pole ohutu. Sisaldab ta lisaks A-vitamiinile lisaks ka foolhapet, mis viib folaati kehast välja. Folaat on see, mis hoiab neuraaltorude defekte ära. Foolhappe (folaadi sünteetiline vorm) teeb karuteene. Ämmaemandad ja arstid pole toitumise ja vitamiinide kohta mitte mingit koolitust saanud. Kes arstiteadust õppinud ja sealse õppekavaga kursis, teab seda. Samuti ei õpetata seda põhjalikumalt Tervishoiu Kõrgkoolis. Nende töö on pigem anomaaliaid ära tunda, mitte neid ennetada.

Kõige kasulikum on võttagi juurde vaid folaati (mitte foolhapet!) ning muud üks mitmekülgselt toituv heaoluühiskonna naine ei vajagi.

Hakkab see folaadi jämm jälle peale!
Teate vitamiinidega on üldse nii, et esimesed kuni 11-12n. võid nendega end toetada, aga tegelikkuses saab kõik toidulauast kätte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nu jah. Ütleks selle peale et vaktsiinid pidavat ka ohutud olema, kuid kui panna seda alumiiniumi toidu sisse, siis on mürgine ja karistatav kuid vaktsiinis ohutu, mis läheb otse vereringe? Organismi jõuavad ju mõlemad, viimane veel otse vereringesse. Mina julgen kahelda neis multivitamiinides. Mina olen raseduse ajal teinud vitamiini kuure eraldi. Näiteks ongi k-vitamiin ( eriti oluline just kuu-kaks enne sünnitust vötta), B-rühma vitamiinid, omega 3, raud, foolhape, d-vitamiin, magneesium, kaltsium. Kõik eraldi ja mõjub hoopis paremini. A vitamiini tuleb ka tarbida. Kõike tasub tarbida mõistlikult. Organismis on kõike vaja. Tuleb teadlik ise olla mida millega võtta ja kui palju just parasjagu vaja on. Kui oma keha tunned siis saad väga hästi aru, mida vaja on ja mis koguses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainus asi kus A-vitamiin ohtlik on, on akne ravimid. Akne ravimites on tohutult A-vitamiini. Seetõttu on näiteks Roaccutane ravi ajal hästi karm valve, sest suures koguses A-vitamiini tekitab lootel väärarenguid. Ja aknet ravides ei tohi rasestuda veel kuu hiljem peale ravi lõppu. Ise sain ravi ühe akne vastase kreemiga ja tollel hetkel jäin rasedaks (kaitstud vahekorrast). Ma ei teadnud oma rasedusest. Teada sain alles siis kui tekkisid meeletud valud emakas ja test 2-te triipu näitas. Antud rasedus peetus. Siiani süüdistan ennast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks on sellega nii, et toidulisand ei ole ravim ning toidulisandi turuletoomiseks kehtivad oluliselt nõrgemad nõuded kui ravimite puhul. Toimet ei pea tõestama, kui on eelnevalt kellegi teise poolt näidatud, et konkreetne komponent toimib ja on ohutu. Vabalt saab tuua turule segu mitmest preparaadist (nt multivitamiini), kui paberites tuua välja et iga üksik komponent on tõhus ja ohutu. Koostoimet ei pea uurima. Nt vitamiini puhul piisab sellest kui on varasemalt määratud soovituslik päevane annus. Ma isiklikult kahtlen, kas iga vitamiini ja mikroelementi on eraldi uuritud rasedade puhul. Kui juba üks on müügiloa saanud, siis kõik sarnased tooted saavad selle üsna kergelt. Müügiloa äravõtmine on aga ülikeeruline. Konkreetselt peab tõestama, et on ohtlik ja keegi peab selle protsessi algatama (vaevalt tootja ise sellega tegelema hakkab).

Ehedaim näide on spirulina tooted, mis on müügil kui toidulisandid, mis väidetavalt sisaldavad B12 vitamiini. Reaalsus on paraku see, et nad sisaldavad B12 analoogi, mis takistab päris B12 imendumist. Spirulina võib väga kergelt põhjustada rauavaegusaneemiat. Kahjuks on need uuringud tehtud peale seda, kui spirulina tootjad müügiload vormistatud said. Ja nii seda spirulinat müüakse, ka ökopoodides… Kuniks keegi võtab vaevaks ohutuse ja müügiloa vaidlustada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Elevit vitamiinid -kahjulikud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.