Esileht Koolilaps eliitkool versus tavakool..

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: eliitkool versus tavakool..

Postitas:

Mis vahet nendel on ? Mida ennab eliitkool,mida tavakoolist ei saa? Pean silmas just õppematerjale ja õppimist. Kas eliitkoolis käiv(lõpetanud) laps on kuidagi targem,osavam,ilusam ?
Ei ole halvaga suunatud küsimus,mul see koguaeg peas olnud,kui jälgin neid hullunud vanemaid,kes oma lapsega koolist-kooli käivad ja muudkui katsetele panevad. Mul omal läheb laps sügisel kooli ja kordagi pole läbi jooksnud mõte,panna eliitkooli,õpitakse/õpetatakse ühtmoodi ju,või..?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 14:57; 07.03 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule, siin on sadu selliseid teemasid, võta lahti ja loe.
Kui usud sellesse, et eliitkool annab parema hariduse, siis jooksed oma lapsega ka mööda katseid. Kui ei usu, siis pared piirkonnakooli ja loodad parimat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mis vahet nendel on ? Mida ennab eliitkool,mida tavakoolist ei saa? Pean silmas just õppematerjale ja õppimist. Kas eliitkoolis käiv(lõpetanud) laps on kuidagi targem,osavam,ilusam ?
Ei ole halvaga suunatud küsimus,mul see koguaeg peas olnud,kui jälgin neid hullunud vanemaid,kes oma lapsega koolist-kooli käivad ja muudkui katsetele panevad. Mul omal läheb laps sügisel kooli ja kordagi pole läbi jooksnud mõte,panna eliitkooli,õpitakse/õpetatakse ühtmoodi ju,või..?[/tsitaat]

Targem küll. Vaata missuguseid tabeleid tahes: põhikooli tasemetöid, riigieksamite tulemusi või kõrgkoolidesse riigieelarvelistele kohtadele sisseaanute edetabelit – kõigis ruulivad eliitkoolid ja mõni üksik tavakool. Kui sul ei ole vahet, kas su laps on tulevikus tagasihoidliku palgaga reatööline või kõrgepalgaline hinnatud spetsialist, siis muidugi ei ole lapse eliitkooli või tavakooli panemisel mingit vahet.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.03 15:24; 07.03 22:43; 08.03 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lootsin, et laps saab \”eliitkoolist\” õpiharjumuse. Programm on jah sama, aga tempo tihedam ja võimalus, et tunnis on igav ja teised \”nii aeglased\” on väiksem.
loodetavasti ei pea laps ennast peale \”eliitkooli\” lõpetamist eakaaslastest targemaks ja osavamaks, mis tavakoolis võib kergesti juhtuda, sest klassikaaslased on ju täpselt sama targad ja osavad. Ilu minu teada kusagil katsetel ei hinnata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panen oma lapse ainult sellepärast eliitkooli, et ta oleks ilusam. Kui ikka eliitkooli lõpetab, on palju ilusam.
Tõsiselt rääkides küsiksin, mis on sinu postituse point? Katsu mõni muu mõte ka oma peakesse lasta, siis äkki ei pakugi enam niiväga huvi, mida teised teevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et siis ,kui mul laps läheb tavakooli,on kindlustatud see,et lapsest saab tulevikus tavaline liinitööline ?! Oma tutvusringkonnast on paar last käinud eliitkoolis ja ei ütlesk,et neil õppeedukus just üle keskmise oleks.. Eks palju loeb muidugi ka lapse tahtest õppida ja vanemate suunamisest. Omal sugulased(3 väga kõrgel kohal tippspetsialisti),on lõpetanud tavakooli,seejärel aga ülikoolis saanud väga hästi hakkama,lõpetanud need medalitega. Aga eks ma siis pean leppima ühiskonnast tulnud survega ,et tavakool= loll laps,kes tulevikus hästi tasustatud töökohta ei saa. Kuigi see ei pea alatihti paika. Üks tuttavatest läks peale põhikooli välismaale õppima,lõpetas sealse kooli parimate hulgas ja on nüüd Eestis hinnatud spetsialist. Ma nüüd ei taha öelda,et eliitkooli õpilased on halvemad vms,ei ole. Aga minu arvamus on,et palju loeb kodune suunamine,lapse tahe õppida ja ümbruskond.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 14:57; 07.03 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel leidis eliitkoolist tunduvalt rohkem sõpru eluks kaasa. Seal oli lihtsalt rohkem temaga sarnaseid inimesi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

loebki kodune suunamine, lapse tahe õppida ja ümbruskond ja kuivõrd nn eliitkoolides käivadki (pannaksegi) valdavalt lapsed, keda kodus suunatakse, kes tahavad õppida ja kelle ümbruskond on vähemalt mõtteviisilt pigem sarnane, siis ongi nii nagu on. loomulikult võib ka nn eliitkoolis käiv laps kooliajal untsu minna, loheks ja/või pätiks jääda või saada, ega kool mingi imettegev asutus ei ole ja omad mured igas koolis

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei õpita/õpetata ühtmoodi. Valitud õpilastega koolis saab õpetaja kiiremas tempos edasi liikuda, ei pea nii palju nämmutama, et aeglasema taipamisega lapsed ka aru saaksid. Tänu sellele ei hakka andekatel igav ja loodetavasti tekib neil ka ikka õpiharjumus, tavakoolis võivad nad lihtsalt laisaks minna ja põhikoolis, kui juba õppima peaks hakkama, hoopis hätta jääda.
Kui tavakoolis satub eriti tubli õpetaja, kes targematele lisaülesandeid jõuab anda, on ka kõik hästi. Väikeste klassidega maakool on selles mõttes ka hea variant, et seal saab õpetaja individuaalsemalt läheneda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Minu teine laps läheb järgmisel aastal kooli ja meie püstitame küsimuse, kas toetava õhkkonnaga, individuaalset lähenemist pakkuv või stamp-kool (viimaste hulgas on nii tava- kui eliitkoole). Oma suurema lapse pealt olen näinud, et parimad õpitulemused tulevad just hea sisekliimaga koolist. On ka teine vägagi ebameeldiv kogemus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu teine laps läheb järgmisel aastal kooli ja meie püstitame küsimuse, kas toetava õhkkonnaga, individuaalset lähenemist pakkuv või stamp-kool (viimaste hulgas on nii tava- kui eliitkoole). Oma suurema lapse pealt olen näinud, et parimad õpitulemused tulevad just hea sisekliimaga koolist. On ka teine vägagi ebameeldiv kogemus.[/tsitaat]

Ka esimeste hulgas on nii eliit- kui tavakoole. Ehk siis, mis vahe on eliit- ja tavakoolil?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.03 15:24; 07.03 22:43; 08.03 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu lapsel leidis eliitkoolist tunduvalt rohkem sõpru eluks kaasa. Seal oli lihtsalt rohkem temaga sarnaseid inimesi. [/tsitaat]

Selles võib isegi oma iva olla. Huvitaval kombel sai minu lapsega koos ülisuure konkursiga kooli sisse just kaks tema kõige paremat sõpra ja teised lasteaiakaaslased ei saanud. Sarnased intellektuaalsed võimed on küll sõprussuhete puhul olulised.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Selles võib isegi oma iva olla. Huvitaval kombel sai minu lapsega koos ülisuure konkursiga kooli sisse just kaks tema kõige paremat sõpra ja teised lasteaiakaaslased ei saanud. Sarnased intellektuaalsed võimed on küll sõprussuhete puhul olulised. [/tsitaat]

Jagan seda arvamust: minu pea viielise lapse parimad sõbrannad klassis on ka kõik viielised.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.03 15:24; 07.03 22:43; 08.03 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Omades kogemust lapsega, kes alguses käis tavakoolis ning 7. klassist läks \”eliitkooli\” on vahe selline, et lapse sõnul saab ta \”eliitkoolis\” asjad paremini selgeks ja nendest aru, sest õpetajad tegelevad rohkem õpetamisega ja mitte tundi segava kontingendi ohjamisega.

P.S. Laps oli \”tavakoolis\” viieline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Omades kogemust lapsega, kes alguses käis tavakoolis ning 7. klassist läks \”eliitkooli\” on vahe selline, et lapse sõnul saab ta \”eliitkoolis\” asjad paremini selgeks ja nendest aru, sest õpetajad tegelevad rohkem õpetamisega ja mitte tundi segava kontingendi ohjamisega.

P.S. Laps oli \”tavakoolis\” viieline. [/tsitaat]

Samad sõnad. Minul poiss tahtis ise \”eliitkooli\” minna ja üheks põhjuseks oli see, et oma koolis ta oma lemmikainega piisavalt tegeleda ei saanud. Tal oli ka tavapärane, et veerandite lõpus oli tema enamustest tundidest vabastatud ja istus kodus, kuna siis tehti tunnis massilist järeltööde maratoni.

Nüüdses koolis lemmikaines ka vabatahtliku lisatunni võimalus, millest ta on vägagi vaimustunud.

P.S. olen ka ise keskkooli osas käinud nn \”eliitkoolis\” ja pean ütlema, et süvaõppe ainetes õpitaval ei olnud midagi pistmist tavakooli programmiga. Tavaõpik oli meie jaoks liiga kerge

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Koolilaps eliitkool versus tavakool..

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.