Esileht Koolilaps Eliitkooli avalik saladus, artikkel

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 53 )

Teema: Eliitkooli avalik saladus, artikkel

Postitas:

https://epl.delfi.ee/artikkel/93794789/eliitkooli-avalik-saladus-tallinna-prantsuse-lutseumi-opetaja-ahvatles-aastaid-noori-tudrukuid-ja-magas-nendega-kool-peitis-pea-liiva-alla?fbclid=IwAR0pAGthLKqviVIhaumRsHDxgvUCsfnXsGmUx7DzXGKtfnokI28qKe0Q3_A

Mis mõtteid tekitab? Endal tolle kooli lapsevanemana oli juhtumist kuuldes esimene mõte, neid on seal ju veel. Kas just sama probleemiga, aga muid seiku selle kooli osa õpetajate juures, mis ei ole kuidagi aktsepteeritavad ei seaduse ees ega ka eetiliselt, oleks välja tuua ikka piisavalt. Ei, ma ei jookse “kuskile teatama”, kuna selleks on vaja koguda tõendeid, ülimalt vettpidavaid tõendeid. Ja ka siis on ette teada, et koolijuht lähtub vanaaegsest eeldusest “pedagoog ei eksi mitte kunagi” ning 99% juhtudest hoopis mures lapsevanem ise läkitatakse puu taha häbenema ning kogu mure taandatakse vaid lapse väidetavale valejutule halva hinde saamise pärast. Ometi ei ole ju alati ikka kõik päris nii mustvalge.

TPL on tohutult range korraga kool, kus lastele maast madalast tambitakse pähe, et iial ei tohi eksida, alati peab olema ülitöökas, ülikorralik, ülieetiline jne. Samas käitumishinnete alandamiseks piisab näiteks kellegi kuulujutust, mis õpetaja kõrvu jõuab – ja õpetaja ei võta lapse endaga isegi mitte ühendust, et kuulujutu tõesust üle kontrollida. (Siinkohal ei ole jutt ühest konkreetsest juhtumist, vaid mitmest samasugusest, erinevate õpetajatega.)

Aastate jooksul ei ole kuulda olnud mitte ainsastki küsitlusest, sellisest, kus juhtkond oleks oodanud lapsevanematelt ja lastelt tagasisidet kooli kohta, kus oleks tuntud huvi, et kuidas koolil teiste kooliasukate (v.a pedagoogid ise) vaates läheb.

Paaril korral viimaste aastate jooksul on õnnestunud sellest ringkaitsest läbi murda ning ajakirjandusse lekitada mõned juhtumid, mis lastele päris traumeerivalt mõjunud – aga see on jäämäe tipp. (Muide, kas panite tähele, et ka artikli juures on kommentaarid ära keelatud, st puudub igasugune võimalus vähemalt sealgi laste- ja vanematepoolset tagasisidet anda.)

Leian, et on ebaaus oodata ühelt osapoolelt (lastelt) ideaali, samas kui teine osapool (pedagoogid) on ideaalist ikka väga kaugel. Tegelikult ei tohiks ikka nii olla, et kui on katsetega kool, siis võivad selle õpetajad endale lubada palju rohkem. Seadused ja üldinimlikud eetilised väärtused võiksid kehtida siiski kõigile, ma arvan.

P.S. Loomulikult pole jutt selle kooli kõikidest õpetajatest – suur osa on vägagi pädevad ja toredad! Kuid mulle tundub, et mitmete asjaolude (katsetega kool, juhtkonna vanaaegne ringkaitse ja usk pedagoogide ilmeksimatusse, tagasiside-küsitluste puudumine) tõttu on tekkinud antud koolis keskmisest pisut suurem kontsentratsioon neid pedagooge, kelle koht ehk ei peaks olema noori hingi kujundamas ja neile eetilisi väärtusi õpetamas. Vabandust oma arvamuse avaldamise eest.

+27
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 15:08; 09.07 11:55;
To report this post you need to login first.

Olen alati mõelnud, et see on üks haige kool.

+16
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõtted tekkisid minul? Pahameelt tekitas see, et juhtkond endal käed puhtaks peseb. See lugu oli ju juba eelmise direktori ajal alanud, aga tema ütleb, et ei mäleta. Mu lugupidamine selle elutööpreemia pälvinud koolijuhi osas küll langes.

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tekitab selliseid mõtteid, et neid juhtumeid on meie ümber igal pool. Ja seoses sellega mõtte, et see silmad kinni pigistamine peab ükskord lõppema. Igal pool. Meil on praegu seadusega lubatud ju tegelikult 80-aastasel vanaätil 15-aastasega seksida, kõik on justkui jokk (antud juhtumid olid küll täisealistega, aga mis täisealine 18-aastane versus keskealine on…). Meil on ühiskonnana aeg areneda ja teha teatud otsused – seks alla 18-aastasega üle 10-aastase vanusevahe puhul kriminaliseerida, seks õpetaja ja õpilase vahel samuti. Kui kriminaalkaristus määrataks, lõpetaks mõnigi noorteahistaja oma tegevuse ära. Aga selleks on ühiskonnal vaja selg sirgu ajada ja asi sätestada.

+16
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.06 17:53; 25.06 13:50; 07.07 18:25; 08.07 09:50; 08.07 14:44; 08.07 18:37; 08.07 22:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõtted tekkisid minul? Pahameelt tekitas see, et juhtkond endal käed puhtaks peseb. See lugu oli ju juba eelmise direktori ajal alanud, aga tema ütleb, et ei mäleta. Mu lugupidamine selle elutööpreemia pälvinud koolijuhi osas küll langes.

See koolijuht on ju alati öelnud, et teda ei huvita lapse juures mitte miski muu, kui korralikud hinded.

+13
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 17:58; 23.06 15:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et kommentaarid suleti, kuna seal massiliselt onusid Heinosid leidis, et see on igati normaalne ja mis vaesel õpetajal üle jääb, kui lapsed seksima ahvatlevad. Jõudsin enne pilgu peale heita.

+21
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei õigusta.
Aga huvitav kust tuleb tüdrukutel see lootmine et õpetajat saab mõjutada naiselikkusega?
Mu tütar, kes paludes ka seelikut ei kanna, läks arvestusele seelikuga.
Enamus teevat nii.
Ma pole kuulnud küll mingit lugu selle õoetaja kohta. Aga kust tuleb tüdrukutel selline mõte tänapäeval kui kõik kohad mituud täis? Kas õpetajad võiks ka algatada mingi mituu kuidas neid püütakse mõjutada?

+6
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei õigusta.

Aga huvitav kust tuleb tüdrukutel see lootmine et õpetajat saab mõjutada naiselikkusega?

Mu tütar, kes paludes ka seelikut ei kanna, läks arvestusele seelikuga.

Enamus teevat nii.

Ma pole kuulnud küll mingit lugu selle õoetaja kohta. Aga kust tuleb tüdrukutel selline mõte tänapäeval kui kõik kohad mituud täis? Kas õpetajad võiks ka algatada mingi mituu kuidas neid püütakse mõjutada?

See tuleb loomulikust intelligentsist ja filmikunstist. Ja ega see alati ei mõju. Ja enamasti nad pole ju valmis midagi muud peale silmailu pakkuma. Nii et tundub noortele süütu mänguna ja asi see siis pole lühem seelik panna, kui on lootus niimoodi parem hinne saada. Mina küll omal ajal ei pannud, aga oli meilgi neid, kes meelalt naeratasid ja eksamiks erilist riietust ja kõneviisi kasutasid ja ripsmeid plaksutasid. Oskus seegi, mõnikord tõigi ju etema hinde väiksema vaevaga. Eks inimene püüa ikka lahedamalt läbi saada, milleks asjata energiat kulutada, kui on ka lihtsamaid meetodeid. Õpetajate asi on aru peas hoida ja mitte manipulatsioonidele alluda, aga samas, kui tal nüüd tekib tunne, et see nunnu siresäär on ikka viit väärt, mis seals ikka. Kui asi vaatamisest kaugemale ei lähe, on see ju üsna hundid söönud, lambad terved olukord.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://epl.delfi.ee/artikkel/93794789/eliitkooli-avalik-saladus-tallinna-prantsuse-lutseumi-opetaja-ahvatles-aastaid-noori-tudrukuid-ja-magas-nendega-kool-peitis-pea-liiva-alla?fbclid=IwAR0pAGthLKqviVIhaumRsHDxgvUCsfnXsGmUx7DzXGKtfnokI28qKe0Q3_A

Mis mõtteid tekitab? Endal tolle kooli lapsevanemana oli juhtumist kuuldes esimene mõte, neid on seal ju veel. Kas just sama probleemiga, aga muid seiku selle kooli osa õpetajate juures, mis ei ole kuidagi aktsepteeritavad ei seaduse ees ega ka eetiliselt, oleks välja tuua ikka piisavalt. Ei, ma ei jookse “kuskile teatama”, kuna selleks on vaja koguda tõendeid, ülimalt vettpidavaid tõendeid. Ja ka siis on ette teada, et koolijuht lähtub vanaaegsest eeldusest “pedagoog ei eksi mitte kunagi” ning 99% juhtudest hoopis mures lapsevanem ise läkitatakse puu taha häbenema ning kogu mure taandatakse vaid lapse väidetavale valejutule halva hinde saamise pärast. Ometi ei ole ju alati ikka kõik päris nii mustvalge.

TPL on tohutult range korraga kool, kus lastele maast madalast tambitakse pähe, et iial ei tohi eksida, alati peab olema ülitöökas, ülikorralik, ülieetiline jne. Samas käitumishinnete alandamiseks piisab näiteks kellegi kuulujutust, mis õpetaja kõrvu jõuab – ja õpetaja ei võta lapse endaga isegi mitte ühendust, et kuulujutu tõesust üle kontrollida. (Siinkohal ei ole jutt ühest konkreetsest juhtumist, vaid mitmest samasugusest, erinevate õpetajatega.)

Aastate jooksul ei ole kuulda olnud mitte ainsastki küsitlusest, sellisest, kus juhtkond oleks oodanud lapsevanematelt ja lastelt tagasisidet kooli kohta, kus oleks tuntud huvi, et kuidas koolil teiste kooliasukate (v.a pedagoogid ise) vaates läheb.

Paaril korral viimaste aastate jooksul on õnnestunud sellest ringkaitsest läbi murda ning ajakirjandusse lekitada mõned juhtumid, mis lastele päris traumeerivalt mõjunud – aga see on jäämäe tipp. (Muide, kas panite tähele, et ka artikli juures on kommentaarid ära keelatud, st puudub igasugune võimalus vähemalt sealgi laste- ja vanematepoolset tagasisidet anda.)

Leian, et on ebaaus oodata ühelt osapoolelt (lastelt) ideaali, samas kui teine osapool (pedagoogid) on ideaalist ikka väga kaugel. Tegelikult ei tohiks ikka nii olla, et kui on katsetega kool, siis võivad selle õpetajad endale lubada palju rohkem. Seadused ja üldinimlikud eetilised väärtused võiksid kehtida siiski kõigile, ma arvan.

P.S. Loomulikult pole jutt selle kooli kõikidest õpetajatest – suur osa on vägagi pädevad ja toredad! Kuid mulle tundub, et mitmete asjaolude (katsetega kool, juhtkonna vanaaegne ringkaitse ja usk pedagoogide ilmeksimatusse, tagasiside-küsitluste puudumine) tõttu on tekkinud antud koolis keskmisest pisut suurem kontsentratsioon neid pedagooge, kelle koht ehk ei peaks olema noori hingi kujundamas ja neile eetilisi väärtusi õpetamas. Vabandust oma arvamuse avaldamise eest.

Sa tuled oma pikkade eepostega igas TPL teemas oma isiklikku vaenu välja elama. Nagu olen aru saanud, siis last koheldi Sinu jutu järgi kohutavalt algkoolis, aga siiski õpib ta seal koolis edasi. Miks, kui see kool ja sealsed pedagoogid kohutavad on?
Miks sellisesse kooli soovivad oma lapsi paljud vilistlased panna, miks ühe pere mitmed lapsed pannakse sellesse kooli?

Selliseid värdjalikke perverte nagu see õpetaja on ilmselt pea igas koolis, ajakirjandusse jõuavad rohkem aga sellised teada-tuntud koolid. Mu laps käib ühes Nõmme koolis, kus ka oli mingi pedofiil õpetajaks, mille Kuu-uurija või mingi selline saade paljastas, oli alles see VHK lugu ja kuskil eriti ei käi need asjad nii, et pannakse suure kella külge ja lüüakse selline inimene kiiresti risti, ikka lõpetatakse töösuhe siis, kui on politseijuurdlus algatatud.

Aga Sa teemaalgataja mainid, et TPL-is on neid lugusid palju, mida paljastada. Hakka siis pihta või tegelikult ei taha midagi üles keerutada, sest tahaks mingil põhjusel, et laps käiks selles kohutavas koolis ikka edasi?

 

 

 

+10
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on kohutav lugu ja kohutavaks teeb selle peamiselt see, et kool on seda aktsepteerinud. Pervod eksisteerivad. Sellepärast peavad kõik teised olema valvsad ja mitte seda aktsepteerima. “Avalik saladus” lasteasutuses on kuritegu laste suhtes. Jah, seal on kindlasti ka häid pedagooge tööl, aga neil kõigil puudub integriteet. Õudne mõelda, et lapsed teevad katseid, et sinna kooli pääseda. Ma pole Tallinna inimene ja pole seega ise kunagi seda kooli lähemalt uurinud, aga netist selle kooli õpilaste pilte vaadates jääb pentsik mulje nende veidrate riiete pärast, mis ühelegi tänapäeva lapsele meeldida ei saa.

+13
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 23:57; 24.06 13:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole Tallinna inimene ja pole seega ise kunagi seda kooli lähemalt uurinud, aga netist selle kooli õpilaste pilte vaadates jääb pentsik mulje nende veidrate riiete pärast, mis ühelegi tänapäeva lapsele meeldida ei saa.

Ahhhh?!

+17
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tekitas selliseid mõtteid, et nii TPL juhtumi kui VHK juhtumi puhul oli juhtkond teadlik ja ei võtnud midagi ette? Miks ometi?

Õpetajate põud ei saa olla kaalukausiks laste turvalisuse arvelt.

Ja hea meel on, et üht neist koolidest siiski oma lapsele omal ajal ei valinud.

 

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks on neid juhtumeid paljudes Eestimaa koolides. Olen 40+ ja alles viimastel aastatel oleme kooliõdedega sellest rääkima hakanud, et meie äge õps oli ju tegelikult pervo. Ma olen küll rõõmus, et ta mulle kätt püksi ei ajanud, aga ühele klassiõele ajas ja seda teadsid kõik, kuid ilmselt siiski mitte selle tüdruku vanemad. Tüdruk oli ise maru uhke, klassi liider oli juba enne. Me olime siis 13-14.
Samuti on mul üks väikeses maakoolis käinud tuttav, kellel sarnane õps koolis töötas. Tookord kihistasime sellest rääkides, nüüd enam mitte.
Meessoost õpetajad koolis on nii minev tööjõud, et see nagu ei huvitagi tööandjad, kes nad inimestena on. Eesti kool vajab oma metood.
(Ega müts meest riku, aga seal eliitkoolis on jah totrad ajast arust madrusekostüümid. Oleks lihtne kui laste tsaariaegse eliidi moodi riietamine tõstaks kooli sisulist väärtust.????)

+16
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA miks sa oma last teise kooli pole pannud?

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.06 05:01; 23.06 13:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kummaline küsimus! Kas sa arvad tõesti, et see on Tallinnas kuidagi lihtne ülesanne?

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kummaline küsimus! Kas sa arvad tõesti, et see on Tallinnas kuidagi lihtne ülesanne?

Ära võta vaid viimaste päevade artiklite tasemelt. Aastaid tagasi oli see kergem ja TA laps on seal koolis olnud aastaid.

Ega muidugi kui valik on vaid kitsas ala , siis tõesti  Vabaduse väljaku kanti võib olla keeruline kohta saada.

 

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.06 05:01; 23.06 13:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kummaline küsimus! Kas sa arvad tõesti, et see on Tallinnas kuidagi lihtne ülesanne?

Ära võta vaid viimaste päevade artiklite tasemelt. Aastaid tagasi oli see kergem ja TA laps on seal koolis olnud aastaid.

Ega muidugi kui valik on vaid kitsas ala , siis tõesti Vabaduse väljaku kanti võib olla keeruline kohta saada.

Sest teemaalgataja jaoks on oluline ainult see, et ta laps käiks “nimega” koolis.

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 17:58; 23.06 15:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on kohutav lugu ja kohutavaks teeb selle peamiselt see, et kool on seda aktsepteerinud. Pervod eksisteerivad. Sellepärast peavad kõik teised olema valvsad ja mitte seda aktsepteerima. “Avalik saladus” lasteasutuses on kuritegu laste suhtes. Jah, seal on kindlasti ka häid pedagooge tööl, aga neil kõigil puudub integriteet. Õudne mõelda, et lapsed teevad katseid, et sinna kooli pääseda. Ma pole Tallinna inimene ja pole seega ise kunagi seda kooli lähemalt uurinud, aga netist selle kooli õpilaste pilte vaadates jääb pentsik mulje nende veidrate riiete pärast, mis ühelegi tänapäeva lapsele meeldida ei saa.

ma sain aru, et tegemist oli täisealiste tüdrukutega. tihti tulebki algatus suhteks tüdrukutelt, kes otsivad põnevust ja äge ju “õps rajalt maha võtta”. paljudele, sh mulle endalegi, on läbi aegade meeldinud 10+ aastat endast vanemad mehed, sest omavanused tunduvad poisikesed. meestel on ikka väga raske vastu panna, kui ilus tüdruk end külje alla ajab ja voodisse meelitab, ole sa siis õpetaja või kes iganes. väita, et 18aastane on ses osas lollike, ei pea paljude tüdrukute puhul paika, ses vanuses tegutsetakse üsna sihikindlalt ja teadlikult, paljudel on selleks ajaks juba 3-4 aastat seksikogemust ning nad teavad, mida tahavad ning seks = nende jaoks nagu kinoskäik 40 aastat tagasi. kui inimene meeldib, siis käiakse voodis ära ja minnakse uue juurde ilma mingeid suuri tundeid tundmata.

Meil on ühiskonnana aeg areneda ja teha teatud otsused – seks alla 18-aastasega üle 10-aastase vanusevahe puhul kriminaliseerida, seks õpetaja ja õpilase vahel samuti. Kui kriminaalkaristus määrataks, lõpetaks mõnigi noorteahistaja oma tegevuse ära. Aga selleks on ühiskonnal vaja selg sirgu ajada ja asi sätestada.

seda õpetajat oleks ka pidanud kriminaalkorras karistama? https://kroonika.delfi.ee/artikkel/77583874/sandra-nurmsalu-armus-oma-opetajasse-teadsin-juba-15-aastaselt-et-hoian-end-uhele

 

+3
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meestel on ikka väga raske vastu panna, kui ilus tüdruk end külje alla ajab ja voodisse meelitab, ole sa siis õpetaja või kes iganes.

Muidugi, ole sa 25 aastat vanem, abielumees või õpetaja. Me kõik peame ju ometi mõistma, et aga mehel on ju raske vastu panna kui kena neid silma teeb. Tädi Heino leidis nüüd selle teema ka üles.

(Ei tea kas sellised mõistvad naised organiseerivadki omale steriliseerimisoppe kui 3 last käes. Sest mees ei saa ju oppi teha. Pole ju ometi teada, kuna mõni noor näitsik kes ju ka lapsi tahab, selle mehe omale võtab.)

 

+9
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 23:57; 24.06 13:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on artikli pealkiri eksitav. Vähemalt toodud sisus ei ole ühtki kindlat viidet teemal “ja magas nendega”. On mitmeid näiteid siivututest vestlustest suhtlusrakendustes ning üks näide reaalse elu vestlusest, kus mees oli paljana teki all ja õpilane oli tema hotellitoas oma muresid kurtmas. (Õpilane tunnistab, et millegagi kaugemale ei mindud, eriti kuna õpetaja kunagi hiljem fantaseerib teemal, et kas oleks võinud minna.) Ja politseiuurimine olevat viimaks tuvastanud, et “olid intiimsuhted”. Mis need on, jääb artikli põhjal selgusetuks.

Rõhutan, ühelgi juhul ei ole sõnumid “mis öösärk sul seljas on” ja “tahaks sinu seelikust omale pilti saada” õpetajale sobivad. Selle õpetajaga töösuhte lõpetamine oli ainuõige. Aga kui sellised sõnumid ja armununa üksteise murede kuulamine on juba “intiimsuhe”, siis tahaks mingit teist sõna selle kohta, kui isikud ka oma suguelundeid üksteisele kuhugi topivad.

Lisaks häirib sõna “pedofiil” kasutamine antud kontekstis. “Pervert” on täiesti omal kohal, aga pedofiile huvitavad (eeskätt) need inimesed, kelle sugutunnused pole veel välja arenenud. Ilmselgelt ei kuulu nende hulka enam 10.-11. klassi tüdrukud, isegi mitte 7. klassi tüdrukud.

See postitus saab palju miinuseid, sest soovib, et ajakirjandus oleks täpne, mitte ei tambi TPLi ega antud õpetajat.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See postitus saab palju miinuseid, sest soovib, et ajakirjandus oleks täpne, mitte ei tambi TPLi ega antud õpetajat.

Minu jaoks jääb ka see nüanss segaseks, et kas siis kool ignoreeris teemat või esimesel korral politsei ei leidnud alust tegutsemiseks. Ühes kohas on öeldud, et kool ei teinud midagi, teises kohas, et “direktor pöördus taas politseisse – seekord tulemuslikult”. Ehk siis esimesel korral pöördus ka, aga politsei ei leidnud õpetaja käitumises mdagi kriminaalset. Ilmselgelt oleks saanud õpetaja vallandada, kuid kui ta oleks selle vaidlustanud, oleks ta selle vaidluse ka võitnud. Ehk siis on siiski kergelt ülekohtune öelda, et kool midgai ei teinud ja täielikult ignoreeris teemat. Tõsi, me ei tea, kas varasema 15 a jooksul keegi pöördus juhtkonna poole selle teemaga.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.06 02:37; 06.07 17:56; 06.07 21:27; 08.07 14:47; 08.07 18:41; 08.07 22:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks Lauri Leesi oli ka ummamuudu.

+11
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ikka seisukohal, et kuni ühiskond seadustesse ei kirjuta, et see pole lubatud, ei muutu midagi. Ilmne näide on seesama fakt, et direktor pöördus politseisse, aga sai sealt sõnumi, et midagi kriminaalset ju pole. Polegi, jokk. Kui nüüd ennast samasse (direktori) olukorda paneks, siis ütleks, et  polegi kindel, mida oleks teinud, olukorras, kus õpetajaid tuleb madala palga tõttu tikutulega taga ajada. Oleks lasknud muidu lugupeetud ja hea õpetaja lahti kuulujuttude pärast (isegi kui need on tõsi, pole seal kriminaalset sisu), oleks see õpetaja võibolla kohtusse pöördunud ja ilmselt ka õiguse saanud. Tuletame meelde lugupeetud ühe-päeva-ministrit, kes sai täieliku õiguse, ometi peksis aastaid ja murdis luid… Mis oleks öeldud vabatahtlikult õpetajaid jahtinud tüdrukute kohta kohus, mida arvate? Loomulikult ei sundinud see õpetaja ega ahistanud vägisi ega teinud üldse midagi, mida need TÄISkasvanud tüdrukud poleks tahtnud. Ikka arvate, et ei peaks olema karistatav õpetaja ja õpilase, õppejõu ja üliõpilase, treeneri ja treenitava suhe (vähemalt siis kui vanusevahe on üle 10 aasta)? Mina leian, et see peaks olema karistatav, nagu USA-s, kus ükski õpetaja sellise asjaga kunagi ei riski, olgu armastus kuitahes suur, sest ta läheks lihtsalt vangi.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.06 17:53; 25.06 13:50; 07.07 18:25; 08.07 09:50; 08.07 14:44; 08.07 18:37; 08.07 22:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ikka seisukohal, et kuni ühiskond seadustesse ei kirjuta, et see pole lubatud, ei muutu midagi. Ilmne näide on seesama fakt, et direktor pöördus politseisse, aga sai sealt sõnumi, et midagi kriminaalset ju pole. Polegi, jokk. Kui nüüd ennast samasse (direktori) olukorda paneks, siis ütleks, et polegi kindel, mida oleks teinud, olukorras, kus õpetajaid tuleb madala palga tõttu tikutulega taga ajada. Oleks lasknud muidu lugupeetud ja hea õpetaja lahti kuulujuttude pärast (isegi kui need on tõsi, pole seal kriminaalset sisu), oleks see õpetaja võibolla kohtusse pöördunud ja ilmselt ka õiguse saanud. Tuletame meelde lugupeetud ühe-päeva-ministrit, kes sai täieliku õiguse, ometi peksis aastaid ja murdis luid… Mis oleks öeldud vabatahtlikult õpetajaid jahtinud tüdrukute kohta kohus, mida arvate? Loomulikult ei sundinud see õpetaja ega ahistanud vägisi ega teinud üldse midagi, mida need TÄISkasvanud tüdrukud poleks tahtnud. Ikka arvate, et ei peaks olema karistatav õpetaja ja õpilase, õppejõu ja üliõpilase, treeneri ja treenitava suhe (vähemalt siis kui vanusevahe on üle 10 aasta)? Mina leian, et see peaks olema karistatav, nagu USA-s, kus ükski õpetaja sellise asjaga kunagi ei riski, olgu armastus kuitahes suur, sest ta läheks lihtsalt vangi.

Jah, ma olen sinuga täiesti nõus. Õpetaja on ikkagi täiskasvanud inimene, tal on elukogemus ning ta omab oma õpilaste üle ka kontrolli – nt hinnete näol, mistõttu ei tohiks mitte mingil juhul selliseid suhteid lubada. Rääkimata sellest, et vanuse tõttu oskab ta endast nooremaid manipuleerida, ja loomulikult ei saa alles oma elu alustavad noored sellest veel aru. Ma ise käisin ka eliitkoolis ning head hinded olid paljudele VÄGA tähtsad, sest juba välismaale ülikooli kandideerides lugesid pigem hinded kui lõpueksamite tulemused.

Minu meelest on täiesti jäle see suhtumine, et “tüdrukud ise võrgutasid” jms. Tegu on koolinoortega! Isegi kui midagi sellist toimub, on õpetaja roll sellele lõpp panna. Ja ärge tulge mulle rääkima, et kõik mehed ainult peenisega mõtlevad ega suuda ihale vastu panna. Suudavad küll, sest nad on mõtlevad olendid. Ja kui ei ole enesekontrolli, siis ei tohiks sellisel positsioonil ka olla.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Tänapäeval võivad ka väiksed lapsed täiskasvanulikult flirtida ja paljalt poseerida, sest nad on seda täiskasvanute pealt näinud. See ei tähenda, et nad aru saaks, mida nad teevad, kuidas täiskasvanute maailmas seda mõtestatakse  ja millised võivad olla tagajärjed. Õpetaja asi ongi selgitada, miks selline käitumine pole ok. Matemaatika puhul me ei eelda, et nad üksi programmi läbitud saavad, küll aga miskipärast seksuaalsusega eeldame, et nad iseenesest targaks saavad. Lapsed matkivad täiskasvanuid ja mõned on võimelised väga hingestatult laulma täiskasvanute armastuslaule teadmata midagi romantilistest suhetest.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TPL on kool, kus kõigil “ebastandardsetel” pole kohta, need süüakse süstemaatiliselt välja. Tohutult wannabe-“kultuurne”.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ootan aega, kus see eliitkooli-kultus Eestis ära lõpeks. Miks pannakse lapsi neisse koolidesse? Mõned loodavad “õppimiskallakule” ja sealt saadavale paremale haridusele (millega on nii ja naa). Paljude jaoks on peamine põhjus see, et seal käivad eliidi lapsed, kellest saab tulevane eliit. Eestis on paraku edukas olemise eeltingimuseks sobiv sõpruskond, ja kõige lihtsam on siis, kui see on sul juba lapsepõlvest peale. Kes on ise sellistes koolides käinud, need panevad oma lapsed sinna ka tihti just sellel põhjusel, teadvustades samas ka nende koolide probleeme Samas tean ka eliitkooli kasvandikke, kes on öelnud et oma lapsi nad iial sinna ei pane.  Üks probleemidest on just see, et väline klantspilt peab neis koolides ilus olema – seega tuleb probleemid maha vaikida, selle asemel et nendega aktiivselt tegeleda. Just nagu ülalkirjeldatud lugu. Jah, juhtub ka tavakoolides, kuid seal ollakse tihti julgemad probleemide tunnistamisel ja nendega tegelemisel, olgu selleks siis koolikiusamine või perverdist õpetaja.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli 20 a tagasi üks meesõpetajast peika, kes oli siis 30a. Ta oli õpetaja ühes Tallinna koolis Nõmme kandis. Ükskord ütles see peikast õpetaja sellise lause, et mõned keskkoolitüdrukud näevad ikka väga magusad välja, et sööks või ära. See lause oli nii sobimatu ja imelik ühe meesõpetaja poolt ja suhte lõpetasin ka ära.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ootan aega, kus see eliitkooli-kultus Eestis ära lõpeks. Miks pannakse lapsi neisse koolidesse?

Keskkonna pärast. Inimestele on oluline, millises keskkonnas (milliste inimeste, maailmavaate, ellusuhtumise jmt) keskel nende lapsed järgmised 12 aastat suurema osa oma päevadest veedavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.07 21:49; 06.07 14:36; 06.07 20:59; 07.07 11:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ootan aega, kus see eliitkooli-kultus Eestis ära lõpeks. Miks pannakse lapsi neisse koolidesse?

Keskkonna pärast. Inimestele on oluline, millises keskkonnas (milliste inimeste, maailmavaate, ellusuhtumise jmt) keskel nende lapsed järgmised 12 aastat suurema osa oma päevadest veedavad.

Veidi madalama vaimse võimekusega laps ei saa kuidagi olla haridust väärtustavast, laia silmaringiga, heade kommetega perest? Tema ju eliitkooli ei saa ja on siis määratud halba keskkonda? Ja kõik need andekad ja tublid lapsed, kes napilt katsetel alla jäävad? Ja need, kelle kooliküpsus saabub veidi hiljem?

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.07 11:28; 07.07 22:06; 08.07 09:16; 08.07 10:40;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 53 )


Esileht Koolilaps Eliitkooli avalik saladus, artikkel