Esileht Koolilaps Kui kallis on kooris käimine?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Kui kallis on kooris käimine?

Postitas:

Teismelised lapsed (poiss ja tüdruk), kes muidu koolis kooris ja ka solistidena vahel laulavad ning on üsna edukad ka väljaspool kooli laulmises olnud, mõlgutavad mõlemad mõtteid mõne koori ridadesse astuda. Kõrvu on mul jäänud neil ikka need nimekamad- Tütrel Ellerhein, ETV koor, poisil Tallinna poistekoor jms. Katsetel pole veel käinud, aga paistab, et see on ikka tõsiselt millalgi lähiaastal plaanis. Ma oleks selle üle ainult rõõmus, aga hakkasin mõtlema, et need suuremad tuntumad koorid ju ka näiteks reisivad palju, neil on koorivormid jm. Kas keegi tahaks umbkaudugi valgustada, kui palju see kõik vanemale maksma hakkaks minema? Ma ei leia isegi kuutasu nende lehtedelt, rääkimata siis kõigest muust. Kui tihe sõel katsetel on? Praegu paistab neil küll lootus olevat, et kui laulda oskavad, siis ka kohe pääsevad, aga kardan, et nad on liiga kindlad endas, nii lähevad küll mütsiga lööma.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.09 16:22; 06.09 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps laulab kooris (mitte Tallinnas) – maksame kõik omast taskust kinni, linnal on raha mujalegi panna. Dirigentide tasud, nootide paljundamised, koorivorm, välisreisid jne. Natuke kurb on, kui jälle taotlus toetuse saamiseks loetakse kultuurikomisjoni poolt tagasi lükatakse, pärast küll kiidetakse linnahärrade poolt heade tulemuste eest – asi seegi. Odav lõbu see ei ole, aga äkki Tallinnas on parem olukord. Samas on meil supertore koor ja toredad vanemad – võtame puhkuse ja sõidame lastega kaasa – triigime vorme, saadame lapsi lavale, elame lastele kaasa. See on kõige parem asi,
Las proovivad kindlasti. Kui küsisin lapse käest selle suve ilusamaid mälestusi – siis üks oli laulupidu.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps laulis aastaid ETV-s. Mida väiksem laps, seda kallim kuumaks. Vahemikus 30-50 eurot. Paar korda 10+ aasta jooksul tuli ka riideid osta. Süsteem oli selles mõttes mõistlik, et kui ühe korra riided välja ostad ja hiljem korralikuna tagasi viid, siis saad tasuta suurema numbri vastu vahetada. Tavaliselt tehakse igal aastal 1 välisreis. Vanema osalused on olnud erinevad. Keskmiselt võiks reisi peale arvestada 600 eurot õppeaasta kohta.
Eestisiseste tuuride eest vanemad juurde ei pidanud maksma.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuumaks, ma arvan, on marginaalne osa kuludest. need koorid käivad teises maailma otsas festivalidel ja konkurssidel ja mida suuremad lapsed, seda kaugemad ja pikemad reisid. nii etv-l kui ellerheinal sel aastal nt hiina-reis – minu teada ikka pigem 1000€, mitte 600€ ringis. samuti on teismelisena pigem ikka 2-3 reisi aastas.

vastuvõtu kohta: kas pole mitte nii, et konkureerida saab vaid vabadele kohtadele? kui laps pole algusest peale seal kooris käinud, siis võib ühinemine üsna keerukaks osutuda? vaataisn praegu ellerheina lehte, nemad kutsusid küll kevadel siiski igas vanuses lauljaid katsetele. etv-s minu teada sellist praktikat ei ole. (etv leht on üldse nagu pausile pandud, täiesti infovaba ja iidvanade uudistega.)

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vastuvõtu kohta: kas pole mitte nii, et konkureerida saab vaid vabadele kohtadele? kui laps pole algusest peale seal kooris käinud, siis võib ühinemine üsna keerukaks osutuda? vaataisn praegu ellerheina lehte, nemad kutsusid küll kevadel siiski igas vanuses lauljaid katsetele. etv-s minu teada sellist praktikat ei ole. (etv leht on üldse nagu pausile pandud, täiesti infovaba ja iidvanade uudistega.)

ei ole kursis. estonia poistekooril olid just katsed, fb oli kirjas, et igas vanuses võib tulla. poiss ütles, et kevadeti peaks ka seal katsed olema, et siis läheb äkki, kuna ei oskanud hetkel eelistada, kas tallinna poistekoor või estonia oma, ja midagi oli veel. tütrel ka sama põhjus, miks pole veel katsetel käinud, et ei tea, kuhu koori minna (kuigi pole ju kindel, et saavad üldse kuhugi sisse).

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.09 16:22; 06.09 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi oskab kommenteerida kui suur on üldse konkurss koolivälistesse koordiesse? Näiteks Estonia poistekoori?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi oskab kommenteerida kui suur on üldse konkurss koolivälistesse koordiesse? Näiteks Estonia poistekoori?

Minul käib poiss Estonia poistekooris. Ma ei oska täpsemalt kommneteerida, kui suur see konkurss on, sest poisse võetakse vastu mitmel korral aastas, aga üldiselt on nii, et kui poiss viisi peab ja tahet on, siis võetakse vastu. Poistega on nii, et neid kipub ka väga palju välja langema, mitte et laulda ei oskaks, aga vanusega muutuvad soovid ja ei viitsita enam ja mingil hetkel tekib häälemurre, siis tuleb pausi pidada, et endale mitte liiga teha. Estonias on lisaks kooriproovile ka solfedžo (need kes juba koolis käivad), vastu võetakse seal al 5st eluaastast, meiegi astusime siis nende ridadesse, kui laps 5 oli. Nüüd on 9a ja oleme väga rahul, lapsel silm särab. Jah vahest ka ei viitsita, aga siis utsitan ise ja läheb üle. Soovitan küll, mõnusa auraga koht, koos toredate õpetajatega. Mul poiss 2x laulupeol nendega käinud ja emotsioonid olid tal ülivõrdes.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Koolilaps Kui kallis on kooris käimine?