Esileht Ajaviite- ja muud jutud Elu esimene reis- Rootsi kruiis

Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )

Teema: Elu esimene reis- Rootsi kruiis

Postitas:
Kägu

RE: Elu esimene reis- Rootsi kruiis

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ma ei saa seda raha kunagi kokku ,et ise endale see reis osta. miinimumpalgast ei jätku isegi maksudeks ja elamiseks normaalselt.
aga see selleks, kiusatus minna on muidugi suur, muuladega selle sõna kõige levinumas (narko) mõistes tegemist pole, aga …no rohkemat pole vaja jah selgitada.
inimene kes mind kutsus,on tegelikult minu kallim juba aastaid, kuid ma ei oska ühtegi inimest usaldada, ja ka teda mitte. teisi ma aga üldse ei tunne, seda ma küll tean kindlalt et mingit vägivalda pole karta, selliseid kombeid seal ring konnas pole… aga ikkagi
nii tahaks kuhugi minna… olen kindel ,et muidu mul pole kuskile minna võimalik.[/tsitaat]

tahad, annan sulle kinkekaardi kruiisi jaoks? mul üks üle… sellega küll see jama, et peab kasutama ära enne 31/01, siis aegub. saad terve kajuti endale, ei pea imbetsillide ega illegaalidega eluruumi jagama 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]ma ei saa seda raha kunagi kokku ,et ise endale see reis osta. miinimumpalgast ei jätku isegi maksudeks ja elamiseks normaalselt.
aga see selleks, kiusatus minna on muidugi suur, muuladega selle sõna kõige levinumas (narko) mõistes tegemist pole, aga …no rohkemat pole vaja jah selgitada.
inimene kes mind kutsus,on tegelikult minu kallim juba aastaid, kuid ma ei oska ühtegi inimest usaldada, ja ka teda mitte. teisi ma aga üldse ei tunne, seda ma küll tean kindlalt et mingit vägivalda pole karta, selliseid kombeid seal ring konnas pole… aga ikkagi
nii tahaks kuhugi minna… olen kindel ,et muidu mul pole kuskile minna võimalik.[/tsitaat]

kas sa seda tead, et sadama tollipunktis on tollitöötajad täiesti olemas ja inimesi vöetakse kontrolliks pisteliselt maha pidevalt. ole sa kruiisitaja vöi muiudu reisija. ja oma kotti ära lase kyll midagi panna. ning jah, kui juhtuvad su kamraadid tollis vahele jääma siis vaevalt, et sinagi puhtalt pääsed. see töenäosus on muidugi imeväike aga olemas siiski

seda on aegade jooksul nähtud kyll kus uljaid rootslasi v norrakaid v eestlasi, noori poisse, suurte kompsudega ja väsinud olemisega, palutakse körvale astuda. su söbrad peaksid purjutamisega piiri pidama, et vähegi viisakad välja näha laevalt minnes ja tulles

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

tahad, annan sulle kinkekaardi kruiisi jaoks? mul üks üle… sellega küll see jama, et peab kasutama ära enne 31/01, siis aegub. saad terve kajuti endale, ei pea imbetsillide ega illegaalidega eluruumi jagama 🙂
[/tsitaat]

jah,oleks tänulik tõesti. kirjuta kirca@hot.ee, lepiks kokku ,kuidas kaart minuni jõuaks. ja kas see on ikka selline kruiis, mis väljub õhtul Tallinnast, ja järgmisel õhtul Stockholmist tagasi?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tallinki Stockholmi kruiisil ongi ainult selline variant, et esimese päeva õhtul sõidab laev D-terminalist välja, teise päeva hommikul Stockholmis, pärastlõunal tagasi laeva, kolmanda päeva hommikul tagasi Tallinnas.
Meil oli ka plaan selle kinkekaardi-variandiga korraks väikesele puhkusele sõita, aga kahjuks anti lubatud kinkekaart teisele inimesele:(

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas sa ikka annad endale aru, et kuriteost teadlik olles on sellest mitteteatamine seaduse silmis kuritööle kaasa aitamine? Et selle eest pannakse inimene vangi?[/tsitaat]mingi poolearulise fantaasiad vist… teeb endid huvitavaks. a ruma tundub töesti nii ehk naa – on ju siin nyyd juba mitmekordne infi leke, et mingi kriminaale asi toimumas… ärge siis nyyd imestage, kui see laev Rootsi jöudes tolli poolt korralikut läbi rapsitakse ja IGA YKS eraldi (2500 reisijat ;)) ja kaduma läheb tunde kallist kruiisiaega mida olla hoopis maal, mitte tolis pykse maha lasta 😀

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

mingi poolearulise fantaasiad vist… teeb endid huvitavaks. a ruma tundub töesti nii ehk naa – on ju siin nyyd juba mitmekordne infi leke, et mingi kriminaale asi toimumas… ärge siis nyyd imestage, kui see laev Rootsi jöudes tolli poolt korralikut läbi rapsitakse ja IGA YKS eraldi (2500 reisijat ;)) ja kaduma läheb tunde kallist kruiisiaega mida olla hoopis maal, mitte tolis pykse maha lasta 😀 [/tsitaat]

tallink ei teeks seda isegi mitte siis kui oleks täiesti kindel, et keegi muulake pardal on. tallink ei saa enda mainele paraku seda lubada:(

Please wait...
Postitas:
Kägu

tallink ei teeks seda isegi mitte siis kui oleks täiesti kindel, et keegi muulake pardal on. tallink ei saa enda mainele paraku seda lubada:([/tsitaat]

ega tallink politsei või tolli tööd ei reguleeri. eelmine nädal nuuskis narkokoer küll laevalemineku koridoris reisijaid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

vargile lähevad siis või? aga sa ise rikud ka seadust, kui haiguslehe ajal reisid, muide.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ega tallink politsei või tolli tööd ei reguleeri. eelmine nädal nuuskis narkokoer küll laevalemineku koridoris reisijaid.[/tsitaat]

pidasin silmas köikide laevareisijate läbi otsimist, koer nuusib jah ja mitte erandlikult neil seal

Please wait...
Postitas:
Kägu

never say never…

See kruiis tõesti ei ole seda hinda väärt. Ei tea küll su vanust, aga arvan, et oled alles noor inimene, seega elu alles ees.
Ja tõttöelda, tuuline, sompus, külm ja lörtsine veebruarikuine Stockholm ei ole küll nüüd see, mida oma elu unistuste reisiks tembeldada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

never say never…

See kruiis tõesti ei ole seda hinda väärt. Ei tea küll su vanust, aga arvan, et oled alles noor inimene, seega elu alles ees.
Ja tõttöelda, tuuline, sompus, külm ja lörtsine veebruarikuine Stockholm ei ole küll nüüd see, mida oma elu unistuste reisiks tembeldada.

[/tsitaat]

kui inimene ei ole kusagil mujal käinud siis on ka see siihtkoht ysna huvitav!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]vargile lähevad siis või? aga sa ise rikud ka seadust, kui haiguslehe ajal reisid, muide.[/tsitaat]

milline seadus keelab haiguslehe ajal reisida? kõik oleneb siiski haigusest, ravist ning tööst. kui ma nt oleksin puuraidur ning olen käeluumurru tõttu haiguslehel, ei segaks see ometi reisimist. või kui oleksin stressi tôttu haiguslehel, siis reisimine võib olla lausa soovituslik raviplaani osa. reisimise põhjendatust otsutab lehe väljaandnud arst.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tallink ei teeks seda isegi mitte siis kui oleks täiesti kindel, et keegi muulake pardal on. tallink ei saa enda mainele paraku seda lubada:([/tsitaat]eh mis see Tallink siia puutub enam? MINA tean nt ju – köne Sthlmi tolli/politseisse vihjetelefonile ja asi klaar. köik noored kuked kammitakse läbi nagu naksti 😀

P.S yldiselt peab ikka nagu koputada olema saanud kui sellist infi \”uhkelt\” lehvitada avalikus foorumis… krt, seisa vait! aga ei, vaja seletada eesti kriminaalidest laevapardal. piinlik nagu lugeda seda 🙁 mille yle uhkust tunda? – eestased niigi madala staatusega rahvas rootslaste silmis – narkarid-kullerid, vargad, joodikud ja lisa juurde voolamas… masendav!

Please wait...
Postitas:
Kägu

eh mis see Tallink siia puutub enam? MINA tean nt ju – köne Sthlmi tolli/politseisse vihjetelefonile ja asi klaar. köik noored kuked kammitakse läbi nagu naksti 😀

P.S yldiselt peab ikka nagu koputada olema saanud kui sellist infi \”uhkelt\” lehvitada avalikus foorumis… krt, seisa vait! aga ei, vaja seletada eesti kriminaalidest laevapardal. piinlik nagu lugeda seda 🙁 mille yle uhkust tunda? – eestased niigi madala staatusega rahvas rootslaste silmis – narkarid-kullerid, vargad, joodikud ja lisa juurde voolamas… masendav![/tsitaat]
oijah, kuidas siis SINA seda nii täpselt tead, on sind seal läbi katsutud v:):)?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Välismaale minek on haiguslehe ajal täiesti välistatud. Laevale lähevad kõik oma dokumendiga registreeritult ja haigekassa kontrollib üsna sageli, et riigist välja ei reisiks haiguslehel olevad inimesed. See on KEELATUD ja KARISTATAV. Vähemalt minu perearst ütles nii, kui uurisin, kas saaks ämma kaasa võtta hoolduslehega, kuna imik jäi haigeks ja kartsin, et ei saa üksi soojal maal hakkama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuule, mis sa räägid? Kust sellised andmed? Mina näiteks murdsin eelmisel aastal parema käe luu ja töölt sain haiguslehe, sest arvutit kasutada ei saanud ja käsi ikka valutas kõvasti ning samal ajal läksin ma oma ema juurde Soome, sest üksi oli alguses ebamugav hakkama saada. Ema käib aga tööl seal ja ei oleks saanud minu juurde tulla haiguslehe ajaks. Ega reisimine ei ole alati ju mingi lõbureis, lihtsalt on vaja minna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Aga ma ei saa ikka aru, kas see odavam hind 35 euri on ühe otsa oma või edasi-tagasi?[/tsitaat]Jah edasi tagasi hind on. Ja kui 50 päeva ette broneerid siis on jah alates 29 euri.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]las koos võõrastega ei tohi kajutis olla??
Minul on küsimus hostelite kohta, kuidas seal üksik inimene ööbib, toad on enamasti 4+ inimesele. Kas magavadki võõrad ühes toas koos ja kas hommikul raha/asjad alles ka veel on?[/tsitaat]Saab küll broneerida nii, et jagad võõrastega kajutit.
Kõik oleneb mis riigis ja millises hostelis sa oled. Seljakotirändurina austraalias käidi meil terve hostel läbi, tubadest võeti inimeste seljakotid ja sisu puistati õues laiali. See oli siis võõras röövjõuk kes tungis sisse.
Ühes teises hostelis käidi öösel läbi akna sees ja võeti kellegi kaamerad ja ma ei tea mis asjad veel ära.
Singapuris jagasin tuba 6 inimesega ja hirmu üldse ei olnud, hostel oli ise väga turvaline (kuid kuna mind on varem röövitud siis kallimad asjad hoidsin öösel voodis padja all, selline paranoia oli pidevalt peale seda varguslugu). Malaisias üks hostel oli väga turvaline, teine selline nii ja naa. Tais ja vietnamis oli meil sõbrannaga tuba kahe peale, kuid siiski ei julgenud kallemaid asju tuppa jätta kui ise välja läksime.
Eks selle kõigega ole ka nii, et ise pead hindama hostelit kui turvaline see on. Ja kui tundub turvaline siis alati võiks ikkagi ettevaatlikuks jääda ja mitte oma asju laokile jätta.
Oma kogemuste järgi üldjuhul toakaaslasi ei pea kartma, kõik on sellised seljakotirändurid ja kardavad oma asjade pärast niigi. Pigem väljast sissetungivad inimesed on ohtlikud. Osades hostelites on lukuga kapid ka kuhu saad oma asjad panna, on veidikenegi turvalisem.
Kui midagi veel teada tahad oskan ehk nõu anda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Välismaale minek on haiguslehe ajal täiesti välistatud. Laevale lähevad kõik oma dokumendiga registreeritult ja haigekassa kontrollib üsna sageli, et riigist välja ei reisiks haiguslehel olevad inimesed. See on KEELATUD ja KARISTATAV. Vähemalt minu perearst ütles nii, kui uurisin, kas saaks ämma kaasa võtta hoolduslehega, kuna imik jäi haigeks ja kartsin, et ei saa üksi soojal maal hakkama. [/tsitaat]

Meie riigis siiski kehtivad seadused, mitte kellegi isiklik arvamus. Kui arst leiab, et reisimine haiguslehe ajal rikib raviplaani, siis tal on õigus leht tühistda ning haigushüvitis tuleb tagastada. Kui arst leiab, et raviplaani ei rikutud, siis võib reisida. Nt minnakse ju ka välismaale arsti juurde, ravile jne. See ei ole kuidagi seadusega keelatud. Kõik kehtivad seadused leiad Riigiteatajast, vaata ise.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu perearst väitis selgel sõnal, et välismaale minek hoolduslehe ajal on KEELATUD. Minul pole aega end kõigi seadustega kurssi viia, kui perearst ütles, et tal on selline juhus olnud, haigekassa teostas pistelist kontrolli ja nõudis välismaal käinud inimeselt haigusrahad tagasi, siis usun perearsti, mitte perekooli inimesi. Seepeale arst ütleski, et ta EI SAA kirjutada haiguslehte välismaale mineku ajaks. Kindlasti on erandeid, kus inimesed lähevad haiguslehe ajal välismaale ravile, aga antud juhul sellega siiski tegu ei ole, või kuidas?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Minu perearst väitis selgel sõnal, et välismaale minek hoolduslehe ajal on KEELATUD. Minul pole aega end kõigi seadustega kurssi viia, kui perearst ütles, et tal on selline juhus olnud, haigekassa teostas pistelist kontrolli ja nõudis välismaal käinud inimeselt haigusrahad tagasi, siis usun perearsti, mitte perekooli inimesi. Seepeale arst ütleski, et ta EI SAA kirjutada haiguslehte välismaale mineku ajaks. Kindlasti on erandeid, kus inimesed lähevad haiguslehe ajal välismaale ravile, aga antud juhul sellega siiski tegu ei ole, või kuidas?[/tsitaat]

Haigekassat ikka usud?

Töövõimetu küll, aga keegi ei keela töövõimetul vabalt liikuda ja kuna see pole seadusega keelatud, siis selle eest karistada ei saa. See võib tunduda mitte õiglane, aga kuniks ükski reegel või seadus seda ei keela, siis järelikult on lubatud. Pole kuskil kirjas, et töövõimetu PEAB olema kodus või haiglas. See VÕIB olla ravireziimi rikkumine, aga ei pea. Jätame siinkohal selle puutumata, kas see on ilus tegu või mitte, kuna seda otsustab arst.

Näiteks Haigekassa vastab sellele nii:

\”Igal juhul peab isik informeerima soovitud reisist raviarsti (miks, kestus jm olulised asjaolud, mis mõjutavad ravi) ja arst peab otsustama, kas ja kuidas see mõjub ravile. Selle otsusega peab arst kaaluma ka isiku vigastuse tõttu tööst vabastamise põhjendatust.\” 

Järelikult, kui nt inimene on võtnud stressi tõttu töövõimetusehe, siis reisimine võib töövõimetule kasuks tulla ja on põhjendatud. Või kui inimene nt teeb füüsilist tööd, aga on jalaluumurru tõttu töövõimetu, siis reisil võib ta suurepäraselt hakkama saada, tööl aga veel mitte. Seega pole reisimine töövõimetuse ajal alati keelatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Minu perearst väitis selgel sõnal, et välismaale minek hoolduslehe ajal on KEELATUD. [/tsitaat]
Kui ERSO pianist murrab väikese sõrme luu, siis ta kuu aega esineda ei saa ja on haiguslehel. Kas ta sinu arvates peaks siis kuu aega koduarestis olema või? Milline seadus sinu arvates keelaks tal käia, kus ta soovib? Miks peaks tema liikumisvabadus piiratud olema?

Please wait...
Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Elu esimene reis- Rootsi kruiis

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.