Esileht Kodunurk Elu ilma telekata

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 261 )

Teema: Elu ilma telekata

Postitas:
Kägu

Telekas on, 60 tolli aga ei vaata eriti. Et kui ükskord tahame vaadata, oleks normaalne pilt. Mõnikord ei vaata nädalate kaupa, ei mäletagi, et veebruaris oleks teda enne eilset avanud. Kindlasti ei mängi ta kunagi taustaks. Loen teleka vaatamise kordade sekka ka arvutist telekanalite vaatamised, muidugi. Mõne korra aastas vaatame kas telekast või arvutist filmi, alati vaatame presidendi uusaastakõnet. Kui sõda algas, siis esimesed nädalad sai peaaegu iga päev uudiseid vaadata. Eile vaatasime kontserti, aga seda ei tule meelde vaadata igal aastal. Mingid aastad tagasi vaatasime küll terve pool päeva Kaht Kanget, nende erinevaid hooaegu.

Kui lapsed olid väiksemad ja kodus, siis nemad vaatasid hommikuti teinekord multikaid ning lastefilme päeval. Loodussaateid ka.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju mugavam oleks, kui kõik saaksid oma toas 55-75 diagonaaliga telerist oma asju vaadata, mitte mingist läpakast. Ma ei mõista, miks inimesed oma elu mugavaks ei tee.

Sa ei ole asjale pihta saanud. Suurelt ekraanilt on parem vaadata ainult neid filme, mis ongi  mõeldud suurelt ekraanilt vaatamiseks ehk kinos näitamiseks.

Telefilme ja -sarju on tunduvalt parem vaadata läpakast. Miks? Sest siis sa oled tegevusele lähemal, elad paremini sisse ja märkad palju rohkem asju. Mida kaugemalt sellist asja vaatad, seda rohkem sul kaduma läheb. Ühest ja samast asjast võib sedasi hoopis teine mulje jääda. Mina vaatan Netflixi ainult läpakast ja voodis pikutades, nii et läpakas on mul nina ees. Parim variant üldse. Täielikult sukeldud sinna filmimaailma.

+2
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei ole asjale pihta saanud. Suurelt ekraanilt on parem vaadata ainult neid filme, mis ongi  mõeldud suurelt ekraanilt vaatamiseks ehk kinos näitamiseks. Telefilme ja -sarju on tunduvalt parem vaadata läpakast. Miks? Sest siis sa oled tegevusele lähemal, elad paremini sisse ja märkad palju rohkem asju. Mida kaugemalt sellist asja vaatad, seda rohkem sul kaduma läheb. Ühest ja samast asjast võib sedasi hoopis teine mulje jääda. Mina vaatan Netflixi ainult läpakast ja voodis pikutades, nii et läpakas on mul nina ees. Parim variant üldse. Täielikult sukeldud sinna filmimaailma.

Päris naljakas. Kinos käies läheb sinu loogika järgi siis kõik kaduma 😀

Mina vaatan Netflixi suurest telekast, toavalgus maas, seintes mingi valgustus peal, kodukino cinema reziimis, kõlaritest hääl ja nagu kinos.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nojah, ekraan on ekraan, mida ikka vaielda. Igaüks valib omale meeldivad saated nagunii ise. Ma vaatan telekaekraanilt filme. Ja kui on sari, siis lühisari, mingi kuni 10 osa, ülejäänud ei huvita, vähemalt siiani veel mitte. Äkki pensiieas, kuhu on 6 a aega. Ja otsingi omale mulle meeldiva sisuga filmi ja vaatan. Viimane lühisari, mida vaatasin, oli Alias Grace. Laupäevati Maahommik ja Onu Raiu reisisaade, mis ka jookseb.Tegelikult leian igaks päevaks midagi, kui otsin. Ringvaade õhtuti. Pealtnägija. Kuldvillak. Koguneb piisavalt juba. Viimati meeldis mulle film – “Kolm korrust”.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seisab nurgas, ette ei jää, sellel aastal olen vist ainult eurovisiooni vaadanud.

Eurovisiooni pole sel aastal ju veel olnudki.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Telekas on, 60 tolli aga ei vaata eriti. Et kui ükskord tahame vaadata, oleks normaalne pilt. Mõnikord ei vaata nädalate kaupa, ei mäletagi, et veebruaris oleks teda enne eilset avanud. Kindlasti ei mängi ta kunagi taustaks. Loen teleka vaatamise kordade sekka ka arvutist telekanalite vaatamised, muidugi. Mõne korra aastas vaatame kas telekast või arvutist filmi, alati vaatame presidendi uusaastakõnet. Kui sõda algas, siis esimesed nädalad sai peaaegu iga päev uudiseid vaadata. Eile vaatasime kontserti, aga seda ei tule meelde vaadata igal aastal. Mingid aastad tagasi vaatasime küll terve pool päeva Kaht Kanget, nende erinevaid hooaegu.

Kui lapsed olid väiksemad ja kodus, siis nemad vaatasid hommikuti teinekord multikaid ning lastefilme päeval. Loodussaateid ka.

mis flex see nüüd on, et mul on 60 tolli telekas, aga isegi ei suvatse vaadata? müü maha? anna ära, kui rahapuudust pole?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No meil on isegi rohkem kui 60″, aga vaatan ainult lastega netflixist neile sobivaid seriaale teinekord. Meil polnud aastaid telekat, kuni ostsin, sest arvasin, et lapsed võiksid olla kursis “Eesti otsib superstaari” jms pahnaga. See oli valearvestus – neid ei huvita kohalik elu üldse. Nüüd mees on endale külge harjutanud halva kombe vaadata õhtuti Ak-d, Välisilma jms. Teinekord kuulan kaasa, aga üldiselt on telekas kodukino eest perega koos vaatamiseks, ülejäänud aja pigem ärgu olgu.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No meil on isegi rohkem kui 60″, aga vaatan ainult lastega netflixist neile sobivaid seriaale teinekord. Meil polnud aastaid telekat, kuni ostsin, sest arvasin, et lapsed võiksid olla kursis “Eesti otsib superstaari” jms pahnaga. See oli valearvestus – neid ei huvita kohalik elu üldse. Nüüd mees on endale külge harjutanud halva kombe vaadata õhtuti Ak-d, Välisilma jms. Teinekord kuulan kaasa, aga üldiselt on telekas kodukino eest perega koos vaatamiseks, ülejäänud aja pigem ärgu olgu.

Halva? Intelligentne inimene on ikka uudistega kursis.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nad on iphonega tiktokis mitte ei vahi telekat nagu pööbel 😉

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mis flex see nüüd on, et mul on 60 tolli telekas, aga isegi ei suvatse vaadata? müü maha? anna ära, kui rahapuudust pole?

Miks peaks. Näpud pole põhjas. Tahaks mõni kord aastas midagi vaadata. Meil on külalist magamisetoa diivan ka selleks, et 2-4 korda aastas saaks keegi seal magada.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris naljakas. Kinos käies läheb sinu loogika järgi siis kõik kaduma ????

Kas sa oled lugemispuudega?

Ma kirjutan, et kino jaoks tehtud filmid on mõeldud suurelt ekraanilt vaatamiseks ja neid tuleks ka kodus suurelt ekraanilt vaadata, sa kirjutad vastu, et kinos käes läheb siis kõik minu loogika järgi kaduma.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas siin on keegi kellel ei ole kodus telekat? Miks sellise otsuse vastu võtsite?

Mul praegu mängib see ainult taustaks, midagi vaadata sealt pole. Mõtlesin, et viskaks välja üldse, saab ühe maksmist vajava arve kohe vähemaks, aga imelik kuidagi ilma olla. Kõigil ju on….

Tänu postituse eest!

Minu pere pole aastaid enam telekat vaadanud, kuid igakuiselt maksime ühenduse eest Elisale. Paar kuud tagasi jõudsime perega kokkuleppele, et saame igas kuus säästa teatud summa, kui lõpetame lepingu Elisaga. Kellelgi polnud vastuväiteid ega kahjutunnet loobumisest.  Kirjutasin Elisasse, et tahame lepingu lõpetada. Tuli automaatvastus, et millalgi võtavad ühendust täpsustamiseks. Kulus kaks nädalat ja helistatigi. Pinniti ristipõiki, et kuidas ikka ilma TV-ta elada võimalik… 😀  Jäin endale kindlaks, et tõesti soovin lepingu lõpetada.   No arveid tuli veel paar kuud 😀  Maksmata jätmise eest ähvardusi jne.  Aga nüüd paar kuud vaikus. ETV on ju tasuta, AK igal õhtul olemas.  Imeline elu.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imeline elu perekoolis

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu pere pole aastaid enam telekat vaadanud

Mis tase see on, alla 8-klassi hariduse?

Milline tänapäeva laps ei vaata telekast filme? Millised alaarenenud täiskasvanud on end lahti rebinud uudistest? Kolmas Eesti.

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mulle jälle meeldib suurema ekraani pealt vaadata, võimalusel alati ikka telekast, ma pole kunagi huvi tundnud, kuidas teised, aga siit saan teada, et väga paljudel telekad lihtsalt seisavad ja ei kasuta, tekkis küsimus, et millised on telekahinnad poes,kui see on seisev kaup

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanakooli vanamutina armastan ma vaadata telekat, kasutan salvetust ning siis on mõnus kõik vajalik takka järge ära vaadata. Tunnistan, mõnegi seriaali Jupiteris kohe lõpuni vaadanud. Majas on 3 telekat, suures toas, kabinetis ja lastetoas. Kusjuures meil ligi 10 aastat ei olnud maal võimalik vaadata muud kui vabalevi kanaleid, seega on suurem teleka vaatamine ikkagi linnas, kus talvel tõesti läheb telekas hästi peale.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Telekat ei pea välja viskama selleks, et arvest lahti saada – tuleb lihtsalt lõpetada vastav pakett.

Mina vaatan peaaegu iga päev AK-d, aga seda saaks muidugi ka arvutist vaadata.

Mees istub terved õhtud teleka ees, klõpsib kanaleid ja kogu aeg möliseb, kuidas midagi vaadata ei ole 🙂

Meil väikseid lapsi enam pole (muide minu 20-ndats lapsed ei vaata üldse telekat – null! küll aga istuvad oma arvutite taga) , aga mul leidub alati muud tegemist. Lugeda, midagi õmmelda, tööd on alati teha. Kohe kui kevad tuleb, istun kasvõi lihtsalt väljas niisama.

 

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on taustaks teleka asemel hoopis google nutikõlar, mis mängib muusikat ja uudiseid ja podcaste ja mida iganes. Saan ise diivanil pikutada, öelda, et hey, google start cleaning ja robot hakkab koristama ???? Telekast ei tunne puudust absoluutselt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Telekat ei pea välja viskama selleks, et arvest lahti saada – tuleb lihtsalt lõpetada vastav pakett.

Ja mida selle telekaga siis teha on, kui paketti enam pole? Vaatad sahinat?

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mida selle telekaga siis teha on, kui paketti enam pole? Vaatad sahinat?

Osad kanalid on ju tasuta ja netist saab igasuguseid asju vaadata. Mis sahinat?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu pere pole aastaid enam telekat vaadanud

Mis tase see on, alla 8-klassi hariduse?

Milline tänapäeva laps ei vaata telekast filme? Millised alaarenenud täiskasvanud on end lahti rebinud uudistest? Kolmas Eesti.

Uudiseid saab vabalt internetist lugeda suurepäraselt. Aga tõesti, paljud ei oska teksti lugeda, neile on vaja, et keegi neile seda liikuvas pildis räägiks.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu pere pole aastaid enam telekat vaadanud

Mis tase see on, alla 8-klassi hariduse?

Milline tänapäeva laps ei vaata telekast filme? Millised alaarenenud täiskasvanud on end lahti rebinud uudistest? Kolmas Eesti.

Uudiseid saab vabalt internetist lugeda suurepäraselt. Aga tõesti, paljud ei oska teksti lugeda, neile on vaja, et keegi neile seda liikuvas pildis räägiks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul pole 2 aastat enam telekat olnud, st füüsiliselt ta olemas on, et vajadusel vaadata multiregionaalseid dvd-sid, mida arvutist vaadata ei saa, kuid igasugused teleteenuse lepingud lõpetasin 2 aastat tagasi ära. Enne lõpetamist kasutasin vahetevahel ainult taustamürana, kuid siis leidsin, et miks ma peaksin aastas maksma mitmeidsadu eurosid asja eest, mida ma ei kasuta ja see raha oleks mujal palju kasulikum. Telefonist ja arvutist tv-d ja filme ei vaata, mõni üksik saade, mis huvitab, saab vanemate pool külas käies ära vaadata. Lihtsalt valikud on teised. Ei tunne puudust ka, sest vaatasin telekast ainult üksikuid teadussuunalisi kanaleid, kuid need kippusid ka tulnukalikuks ja mitteteaduslikuks ära muutuma lõpuks.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mida selle telekaga siis teha on, kui paketti enam pole? Vaatad sahinat?

Osad kanalid on ju tasuta ja netist saab igasuguseid asju vaadata. Mis sahinat?

Vana telekaga ei vaata ilma digiboksita midagi ja digiboks tuleb lepingu lõpetamisel teenusepakkujale tagastada.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vana telekaga ei vaata ilma digiboksita midagi ja digiboks tuleb lepingu lõpetamisel teenusepakkujale tagastada.

No ma mingi eelajalooliste kastidega pole kokku puutunud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vana telekaga ei vaata ilma digiboksita midagi ja digiboks tuleb lepingu lõpetamisel teenusepakkujale tagastada.

See ei vasta tõele. Ka tavateleritele võib külge panna näiteks Chromecasti, mille abil saab telerist teha nutiteleri. Siis on võimalik telefonist või arvutist kõik saated telerisse suunata. Piisab sellest, kui on olemas HDMI-sisend.

Kui tegemist on tõesti nii vana teleriga, et HDMI-sisendit pole, siis saab osta näiteks SCART-ühendusega digiboksi, millega näeb vabalevis olevaid kanaleid ilma igasuguse paketita.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uudiseid saab vabalt internetist lugeda suurepäraselt. Aga tõesti, paljud ei oska teksti lugeda, neile on vaja, et keegi neile seda liikuvas pildis räägiks.

See pole see.

Kas sulle meeldib ka filmide vaatamise asemel hoopis see, et keegi sulle sõnaliselt seda kirjeldab?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vana telekaga ei vaata ilma digiboksita midagi ja digiboks tuleb lepingu lõpetamisel teenusepakkujale tagastada.

See ei vasta tõele. Ka tavateleritele võib külge panna näiteks Chromecasti, mille abil saab telerist teha nutiteleri. Siis on võimalik telefonist või arvutist kõik saated telerisse suunata. Piisab sellest, kui on olemas HDMI-sisend.

Kui tegemist on tõesti nii vana teleriga, et HDMI-sisendit pole, siis saab osta näiteks SCART-ühendusega digiboksi, millega näeb vabalevis olevaid kanaleid ilma igasuguse paketita.

Et kui inimene ei leia telekast midagi vaatamisväärset ja soovib paketi lõpetada, siis peaks ta omale ostma chromecasti ja/või uue digiboksi? Odavam oleks vist seda paketti edasi maksta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vana telekaga ei vaata ilma digiboksita midagi ja digiboks tuleb lepingu lõpetamisel teenusepakkujale tagastada.

No ma mingi eelajalooliste kastidega pole kokku puutunud.

Mingi 5-aastane oled, et sünnist saadik ainult nutitelereid näinud?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingi 5-aastane oled, et sünnist saadik ainult nutitelereid näinud?

Nutitelerid on juba 10+ aastat olemas olnud, kui sa veel ei teadnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 261 )


Esileht Kodunurk Elu ilma telekata