Esileht Kodunurk Elu ilma telekata

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 261 )

Teema: Elu ilma telekata

Postitas:
Kägu

Kui minu jaoks on igavad söögitegemise jutud ja muu selline, siis ma ei lähegi nendesse teemadesse. Aga mõni läheb, et saaks seal kamandada. Mind huvitab sport. Ja kui seal on neis juttudes spordikaugeid inimesi, siis ma ei õienda nende kallal, kui midagi imelikku näen, vaid püüan suunata ja öelda õigeid asju. Mitte eemale peletada ega lolliks sõimata.

Sa ei saanud aru-mitte teema pole igav, vastupidi-vaid konkreetse kommenteerija heietus on igav. See ei tähenda, et lugejal tähelepanuhäire on.

Kui kaks-kolm lõiku tundub pikk ja lugeja tunneb vajadust niuksatada, et ta ei jaksa lugeda, siis on tal tähelepanuhäire. Kui ta tunneb vajadust hakata kamandama, kes kui pikalt võib kirjutada, siis on tal kas erakordselt s*tt iseloom pluss väga halb kodune kasvatud või mingi isiksushäire.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kaks-kolm lõiku tundub pikk ja lugeja tunneb vajadust niuksatada, et ta ei jaksa lugeda, siis on tal tähelepanuhäire. Kui ta tunneb vajadust hakata kamandama, kes kui pikalt võib kirjutada, siis on tal kas erakordselt s*tt iseloom pluss väga halb kodune kasvatud või mingi isiksushäire.

Sa ei saanud tõesti aru. Seal hakati näitlejate rolli sobivusest, raadiosaadetes ja ma-ei-tea millest heietama (justnimelt). Inimene tegi teema enda personaalteemaks selle asemel, et jätkata huvitavat arutelu, mis tegelikult korraks kerkis – kuidas osad inimesed eelistavad oma infot teksti, teised visuaalsel kujul. Aga eks lihtsam ongi alati iseendast rääkida kui veidi laiematel teemadel.
Teisalt, nagu siingi selgus, see teistele inimestele pole eriti huvitav (eriti vääraste inimestega foorumis)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kaks-kolm lõiku tundub pikk ja lugeja tunneb vajadust niuksatada, et ta ei jaksa lugeda, siis on tal tähelepanuhäire. Kui ta tunneb vajadust hakata kamandama, kes kui pikalt võib kirjutada, siis on tal kas erakordselt s*tt iseloom pluss väga halb kodune kasvatud või mingi isiksushäire.

Sa ei saanud tõesti aru. Seal hakati näitlejate rolli sobivusest, raadiosaadetes ja ma-ei-tea millest heietama (justnimelt). Inimene tegi teema enda personaalteemaks selle asemel, et jätkata huvitavat arutelu, mis tegelikult korraks kerkis – kuidas osad inimesed eelistavad oma infot teksti, teised visuaalsel kujul. Aga eks lihtsam ongi alati iseendast rääkida kui veidi laiematel teemadel.

Teisalt, nagu siingi selgus, see teistele inimestele pole eriti huvitav (eriti vääraste inimestega foorumis)

See just ongi vestlemisel huvitav, et teema hargneb ja inimesed räägivad oma kogemustest. Pikkades postitustes. Katsu kaasas püsida ja kui postituste pikkust kritiseerida või vägesid juhatada tahad, vaata peeglisse. Kas sind paluti seda teha? Ei. Seega ära tee. Sa ei aita sellega kedagi peale keskendumisraskustega inimeste. Oota, kuni mõni selline veel sulle lisaks saabub ja sind kamandama volitab.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sind paluti seda teha? Ei. Seega ära tee.

Jaa, sa ei saanud ju aru, mida ta mõtles? See janunes selgituse järele.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sind paluti seda teha? Ei. Seega ära tee.

Jaa, sa ei saanud ju aru, mida ta mõtles? See janunes selgituse järele.

Ei.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seljas tassid oma puu välja, et see sul terve päeva ära täidab? Või tükeldad kohapeal kaminapuudeks ära ja tassid sületäite kaupaõ

Oled Sa muidu proovinud kasvõi ühte 3-kordse maja kõrgust kuuske laasida ja halgudeks teha?

See võtab aega isegi rohkem kui ühe päeva. Eriti talvisel ajal, kui päevavalgust vaid loetud tunnid.

Puud tuleb lõpuks veel ka riita laduda. Ja kuskile sinna peab mahtuma ka lumerookimine, loomad, ahjukütmine, söögitegemine jms. igapäevased toimetused.

… ja siis murdub järgmine kuusk ????

A las ta murdub, ongi lindudel ja loomadel rohkem elupaiku. Miks on vaja terve mets ahju ajada, las midagi jääb loodusele ka.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks on meil 11 hektarit metsa, mis vajab tegelemist aasta ringi, olgu suvi või talv. Kui tundub, et kohe mitte midagi ei ole teha, siis tuleb välja, et metsas on ikkagi vaja üks viimase tormiga alla tulnud puu ära laasida ja küttepuudeks teha või vajab metsloomade söödaplats korrastamist.

Seljas tassid oma puu välja, et see sul terve päeva ära täidab? Või tükeldad kohapeal kaminapuudeks ära ja tassid sületäite kaupaõ

Ühe normaalse kuuse lõhkumise protsess kestabki kindlasti päeva. Meie toome traktoriga, seejärel saega juppideks ja siis halumasin. Väiksemaid puid kukub metsas niikuinii, jätta korralik suur kuusk mahakukkununa metsa ja kütta tuba elektriga on ressursi raiskamine.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitu aastat juba pole. Puudust ka ei tunne. Filmi tahame vaadata, siis selle jaoks on projektor ja niisama telesaateid ei vaata.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Telekat pole üle kümne aasta ja puudust ei tunne. Suurelt arvutimonitorilt vōi projektoriga vaatame filme, seriaale jms.

Ei jaksa paari tonni telekasse investeerida? Kuidas projektoriga etem on? Aina veidramaks läheb.

Projektoriga on mul terve sein vajadusel ekraan. Saab kinoelamuse. Meie 55” teler tundub peale projektori ostmist nagu vaataks läbi lukuaugu. Viisime vanaemale.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu pere pole aastaid enam telekat vaadanud

Mis tase see on, alla 8-klassi hariduse?

Milline tänapäeva laps ei vaata telekast filme? Millised alaarenenud täiskasvanud on end lahti rebinud uudistest? Kolmas Eesti.

Miks ma pean uudiseid vaatama? Selleks ajaks kui uudistesaated algavad, on need juba vanad uudised ja uued ammu peale tulnud. Kusjuures tean tõesti ka inimesi, kes täiesti teadlikult isegi ei loe uudiseid. Ühel läheb kaheksas aasta. Tegu pole päris kindlasti kolmanda Eestiga, vaid esimesega ja sealjuures selle edukamat sorti esindajaga. Olulisemad uudised jõuavad temani nagunii, lihtsalt kõik see muu rämps seal ümber ei koorma aju. Praegusel valimiste ajal isegi kadestan teda.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks ma pean uudiseid vaatama? Selleks ajaks kui uudistesaated algavad, on need juba vanad uudised ja uued ammu peale tulnud.

No aga arutelusaateid, debatte? “Esimene stuudio” jne
Valimiste kokkuvõtteid, spordivõistlusi jm otseülekandeid?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks ma pean uudiseid vaatama? Selleks ajaks kui uudistesaated algavad, on need juba vanad uudised ja uued ammu peale tulnud.

No aga arutelusaateid, debatte? “Esimene stuudio” jne

Valimiste kokkuvõtteid, spordivõistlusi jm otseülekandeid?

Pole see, kellele vastad, aga annan oma kaks senti.

Valimiste kokkuvõtete vaatamine reaalajas on üks väheseid asju, milleks teleka avame.
Spordivõistlusi? Jah, jalka MM poolfinaale ja finaale ja kui kuskil OM või MM on mõni väga tõsine pretendent esikolmikusse eestlane, siis ka. Need Omid ja MMid on iga mitme aasta tagant ja enamasti pole ju mingit huvi, kas võidab üks norrakas või teine – hommikul uudistest loeb, kui vaja.

Mis otseülekandeid? Laulupidu vaatame kohapeal või üldse mitte, presidendi kõne uusaastal ei ole otse…mida sa silmas pead?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis otseülekandeid? Laulupidu vaatame kohapeal või üldse mitte, presidendi kõne uusaastal ei ole otse…mida sa silmas pead?

Meelelahutussaated – Eurovisioon, Eestis erinevad kontserdid-galad
Ringvaade, Terevisioon jne

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis otseülekandeid? Laulupidu vaatame kohapeal või üldse mitte, presidendi kõne uusaastal ei ole otse…mida sa silmas pead?

Meelelahutussaated – Eurovisioon, Eestis erinevad kontserdid-galad

Ringvaade, Terevisioon jne

Nii. Ja mida ma peaksin sealt vaatama või millest ilma jään, kui ei vaata telekast, vaid huvipakkuval kontserdil/lipuheiskamisel/laadal Eestis kohal olen?

Maini nüüd veel võsareporterit kui vaatamist vajavat saadet.

Kõik need ringvaate ja terevisiooni teemad nämmutatakse pärast 50 korda uudisportaalides tekstina läbi. Kuna oskan lugeda, pole mul vaja panna tervet tundi või kahte, kui info saan kätte minutiga, kiiremini ja valutumalt. Kas miinuseid on? On. Ma ei näe, kuidas keegi lakub näppe vms. Plusse on? On. Saan ise valida teemad, mis huvitavad või on päeva top 10, mitte ei oota, et keegi need mulle lahti mälub ja värvipiltidega illustreerib.

Eurovisiooni kindlasti ei vaata, kui on veebist enne teada, et Eestil on okei positsioon, oleme vaadanud hääletust telekast küll. Muidu nagu see kraam mu meelt ei lahuta kuidagi.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii. Ja mida ma peaksin sealt vaatama või millest ilma jään, kui ei vaata telekast, vaid huvipakkuval kontserdil/lipuheiskamisel/laadal Eestis kohal olen?
Maini nüüd veel võsareporterit kui vaatamist vajavat saadet.
Kõik need ringvaate ja terevisiooni teemad nämmutatakse pärast 50 korda uudisportaalides tekstina läbi. Kuna oskan lugeda, pole mul vaja panna tervet tundi või kahte, kui info saan kätte minutiga, kiiremini ja valutumalt.

Arvata oli, et midagi taolist vastad 🙂
Kummaline nimetada millegi kohta hiljem lugemist kiiremini info saamiseks.
Aga selge, head laada-hooaja ootamist! 🙂

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kusjuures tean tõesti ka inimesi, kes täiesti teadlikult isegi ei loe uudiseid. Ühel läheb kaheksas aasta. Tegu pole päris kindlasti kolmanda Eestiga, vaid esimesega ja sealjuures selle edukamat sorti esindajaga.

Kuidas saab olla edukas, kui ei tea, mis maailmas toimub? Kuidas on üldse võimalik mitte uudiseid jälgida? Või… ta kuulab raadiot ?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kummaline nimetada millegi kohta hiljem lugemist kiiremini info saamiseks.

See info, mida jagatakse hommikutelevisioonis (olen 3-4 korda äia juures perega ööbides jupiti näinud) ega reporteri sisu (paar korda jupiti näinud) ei ole mingi selline info, mis vajaks kiiret liikumist. Sa ju mäletad, kui suur oli vahe Ukraina sõja algusest teatavate tekstide ja pildiga telesaadete vahel?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui minu jaoks on igavad söögitegemise jutud ja muu selline, siis ma ei lähegi nendesse teemadesse. Aga mõni läheb, et saaks seal kamandada. Mind huvitab sport. Ja kui seal on neis juttudes spordikaugeid inimesi, siis ma ei õienda nende kallal, kui midagi imelikku näen, vaid püüan suunata ja öelda õigeid asju. Mitte eemale peletada ega lolliks sõimata.

Sa ei saanud aru-mitte teema pole igav, vastupidi-vaid konkreetse kommenteerija heietus on igav. See ei tähenda, et lugejal tähelepanuhäire on.

Kui kaks-kolm lõiku tundub pikk ja lugeja tunneb vajadust niuksatada, et ta ei jaksa lugeda, siis on tal tähelepanuhäire. Kui ta tunneb vajadust hakata kamandama, kes kui pikalt võib kirjutada, siis on tal kas erakordselt s*tt iseloom pluss väga halb kodune kasvatud või mingi isiksushäire.

Mitte ei jaksa, vaid on igav. Sa fännad igavaid asju? Tunnista, et oled heietaja, mida muidu nii kaitsval positsioonil olla????

+3
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mitte ei jaksa, vaid on igav. Sa fännad igavaid asju? Tunnista, et oled heietaja, mida muidu nii kaitsval positsioonil olla????

Teised ei ole sinu sinu juhatusel sinu lõbustajad ja täiesti kindlasti ei joondu maailm sinu järgi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ma pean uudiseid vaatama? Selleks ajaks kui uudistesaated algavad, on need juba vanad uudised ja uued ammu peale tulnud.

No aga arutelusaateid, debatte? “Esimene stuudio” jne

Valimiste kokkuvõtteid, spordivõistlusi jm otseülekandeid?

Minu jaoks liigituvad nt need kõik rämpsuks. Lisaks ka kõik muud mölasaated, mingid tähesaated, tantsud ja mis nad seal olid, Eurovisioon ja muu selline ajast aega mõttetus. Kaasa arvatud uudised. Kui on tõesti midagi olulist, siis seda kuulen niikuinii.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teised ei ole sinu sinu juhatusel sinu lõbustajad ja täiesti kindlasti ei joondu maailm sinu järgi.

Mida sa ülbad koguaeg? No kui sa pole huvitav persoon, siis ei ole teisel seepärast tähelepanuhäiret. Kohutav arrogantsus.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ekraan on ikka ekraan. Milleks see vaidlus üldse, ega telekavaatamine ei tee kedagi kehvemaks ega teleka omamine samuti.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kodus teler, 65 tollise ekraaniga. Jalgpalli MM oli hea vaadata ja muid spordivõistlusi. Samuti uudiseid, Maahommikut, Anu saadet, Eesti laulu, filme ja muud. Aga ma olen umbes viiekümnene ja sellest põlvkonnast, kus vaadatakse telerit.

Ma olen 49. Jalgpalli ja teleprogrammi vastu huvi ei tunne. Elutoas mingi suvaline (pole aimugi, mitu tolli) ekraan on, paketti ei ole. Vahel vaatame sealt mõnd Netflixi filmi. Enamasti vaatab ikka igaüks oma arvutist omale sobivaid filme-sarju ja kodus valitseb normaalne vaikus, mitte helitapeet.

 

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ekraan on ikka ekraan. Milleks see vaidlus üldse,

Vaidlus on ikka selle üle, kui mõttekas on see telekast tulev programm, eriti veel, kui seda niisama taustaks lastakse. See ei ole võrreldav sellega, kui sa lähed ja (vaatad klapid) peas oma arvutist ühe filmi ära ja paned siis kinni. Osa siin veel räägib telekast kui koduse hubasuse tekitajast – see on minu jaoks puhas ulme.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osa siin veel räägib telekast kui koduse hubasuse tekitajast – see on minu jaoks puhas ulme.

Ma küll eelnevalt seda ei kirjutanud, aga lugedes tekib kohe seos lapsepõlvega, kui mustvalgest telerist tulid üksikud saated, hiljem esimene värvilkne Rekord, millel teleka juurde joostes programmi vahetada. Esimesed Eesti saated ja ülekanded, mida kogunes vaatama terve pere, vahel isegi mitu põlvkonda. See on tõesti kodu, nostalgia, hubasuse sümbol (isegi kui ei vaata telekat) elutoa nurgas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ekraan on ikka ekraan. Milleks see vaidlus üldse,

Vaidlus on ikka selle üle, kui mõttekas on see telekast tulev programm, eriti veel, kui seda niisama taustaks lastakse. See ei ole võrreldav sellega, kui sa lähed ja (vaatad klapid) peas oma arvutist ühe filmi ära ja paned siis kinni. Osa siin veel räägib telekast kui koduse hubasuse tekitajast – see on minu jaoks puhas ulme.

Aga kuidas sellega siis on ikka? Kas telekas on sinu jaoks olnud siis alati ulme? Või see muutus selleks mingil kindlal ajal? Ma olen ise telekakasutaja ja ei nimeta muid variante näiteks ulmeks. Klappe pole mul üldse. Kuid vaatasin ka näiteks täna hommikul ühe filmi ära, telekast. Kerisin reklaamid edasi. “Surmav diagnoos”, oli näituseks nimi. Kanal6 peal olnud mingi päev. Kuid mõistan ka neid, kes arvutist vaatavad, mu lapsed ka päris palju seda teevad, kuigi me ei ela enam koos aastaid.
Kui ise noor olin, siis mäletan, et ei olnud aega ka telekat vaadata mingid aastad, eriti suvel. Aga siis oli töö ja pere ning kogu vaba aja täitiski töö.
Seega naudin eriti, et saaks vaadata midagi rahulikult. Ja ei kinnita, et kunagi hakkan asju arvutist vaatama (err-i arhiivi vaatan pragu ka), kuid inglise keelt ei räägi ega ole ka õppinud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas telekas on sinu jaoks olnud siis alati ulme?

Ma olin telekavaataja 1980. aastate teises pooles, kui olin teismeline ja ainus koht, kust mingit normaalset meelelahutust tuli, oli Soome TV.  Hiljem, 1990ndatel polnud enam aega, 20ndad eluaastad tulid peale. Ei pöördunudki enam teleka juurde tagasi. Kui lapsega 2000ndatel (ja 2010ndatel) koju jäin, tekkis juba harjumus klappidega läpakast konkreetset huvipakkuvat asja vaadata ja nii ongi see jäänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ei ole võrreldav sellega, kui sa lähed ja (vaatad klapid) peas oma arvutist ühe filmi ära ja paned siis kinni. Osa siin veel räägib telekast kui koduse hubasuse tekitajast – see on minu jaoks puhas ulme.

Miks peaks igaüks eraldi klapid peas, nagu mingi introvertsete punt, vaatama, kui saab kahekesi telekat vaadata ja jooksvalt arutada ja emotsioone jagada.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lapsega 2000ndatel (ja 2010ndatel) koju jäin, tekkis juba harjumus klappidega läpakast konkreetset huvipakkuvat asja vaadata ja nii ongi see jäänud.

Titt siis kah oma läpakast oma saadetega, klapid peas. Haige.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd on mingi peen värk, et igaüks vahib oma toas läpakast filme ja telekat ei tohi olla, sest see on nii vanamoodne. Minu arust on küll vahvam perega koos mingit filmi vaadata, mitte et igaüks passib kuskil oma voodi peal.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 261 )


Esileht Kodunurk Elu ilma telekata