Esileht Kodunurk Elu ilma telekata

Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 261 )

Teema: Elu ilma telekata

Postitas:
Kägu

No meil on isegi rohkem kui 60″, aga vaatan ainult lastega netflixist neile sobivaid seriaale teinekord. Meil polnud aastaid telekat, kuni ostsin, sest arvasin, et lapsed võiksid olla kursis “Eesti otsib superstaari” jms pahnaga. See oli valearvestus – neid ei huvita kohalik elu üldse. Nüüd mees on endale külge harjutanud halva kombe vaadata õhtuti Ak-d, Välisilma jms. Teinekord kuulan kaasa, aga üldiselt on telekas kodukino eest perega koos vaatamiseks, ülejäänud aja pigem ärgu olgu.

Halva? Intelligentne inimene on ikka uudistega kursis.

No proua ei saa sel ajal ju oma seebikaid vaadata. ETV ja ETV2 on niisuguste inimeste arvates igavad ja “sealt pole midagi vaadata”.

+4
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Keda see info huvitab?

Küsiti, mida teleka vaatamise asemel teha. Nii vastasingi. Tõmba uttu!

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keda see info huvitab?

Küsiti, mida teleka vaatamise asemel teha. Nii vastasingi. Tõmba uttu!

Mina vastasin sellele kommentaarile ja vastasin küsimusele. Pole kohustus ainult TA küsimustele vastata. Loll ja lugemispuudeline oled ise.

Aga mida inimene teeb telekavaatamise asemel kui tal just pikad tööpäevad või kari väikseid lapsi pole?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lapsega 2000ndatel (ja 2010ndatel) koju jäin, tekkis juba harjumus klappidega läpakast konkreetset huvipakkuvat asja vaadata ja nii ongi see jäänud.

Titt siis kah oma läpakast oma saadetega, klapid peas. Haige.

Kas sul vaatavad imikud telekat? Mina pidasin ikka seda silmas, et kui imiku magama panin, siis vaatasin vaikselt läpakast midagi, mitte et telekas üürgaks üle maja.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd on mingi peen värk, et igaüks vahib oma toas läpakast filme ja telekat ei tohi olla, sest see on nii vanamoodne. Minu arust on küll vahvam perega koos mingit filmi vaadata, mitte et igaüks passib kuskil oma voodi peal.

Minu arust on jälle see ühisvaatamine napakas. Erinevas vanuses inimestele meeldivad ja sobivad erinevad asjad.

+1
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Nüüd on mingi peen värk, et igaüks vahib oma toas läpakast filme ja telekat ei tohi olla, sest see on nii vanamoodne. Minu arust on küll vahvam perega koos mingit filmi vaadata, mitte et igaüks passib kuskil oma voodi peal.

Minu arust on jälle see ühisvaatamine napakas. Erinevas vanuses inimestele meeldivad ja sobivad erinevad asjad.

ETV-s jooksis mingi aeg kutsikate üles kasvamise doksari ja me küll kogu perega huviga vaatasime seda. Nii armas oli ja kõigile meeldis.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sul vaatavad imikud telekat? Mina pidasin ikka seda silmas, et kui imiku magama panin, siis vaatasin vaikselt läpakast midagi, mitte et telekas üürgaks üle maja.

Titt on 3 esimest aastat, sa ei nàidanud neile? Samapiiratud ja veidrikud, kui sa?

0
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Minu arust on jälle see ühisvaatamine napakas. Erinevas vanuses inimestele meeldivad ja sobivad erinevad asjad.

Isegi, kui leidsid endale vanaisa-vanuse sekspartneri, milleks sellist pidada(peale raha), kui teil ûhiseid huvisid pole? Imelik naine.

+4
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Minu arust on jälle see ühisvaatamine napakas. Erinevas vanuses inimestele meeldivad ja sobivad erinevad asjad.

Aga minu arust on jälle napakas igaüks eri toas istuda. Pere on niigi tavaliselt vähe koos, siis võiks telekat vaadata koos või teha muid ühistegevusi. Loomulikult leidub ka selliseid filme ja saateid, mis tervele perele meeldivad. Täiesti haige, kui inimesed tulevad koju, igaüks sööb oma toas ja siis kaob oma tuppa ekraani ette. Olen selliseid perekondi näinud küll.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ei ole võrreldav sellega, kui sa lähed ja (vaatad klapid) peas oma arvutist ühe filmi ära ja paned siis kinni. Osa siin veel räägib telekast kui koduse hubasuse tekitajast – see on minu jaoks puhas ulme.

Miks peaks igaüks eraldi klapid peas, nagu mingi introvertsete punt, vaatama, kui saab kahekesi telekat vaadata ja jooksvalt arutada ja emotsioone jagada.

Miks me peame sama filmi vaatama. Näiteks jälestan jalkat, märuleid ja rom-komme, aga pereliikmetest pooled tahavad vaadata…miks ei võiks elu nautida? Eraldi vaadata?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pere on niigi tavaliselt vähe koos, siis võiks telekat vaadata koos või teha muid ühistegevusi.

Kelle süü see on, et teie pere on vähe koos? Ja kuidas ekraani vahtimine kuidagi ühine ajaveetmine on? Te ei vaata ju isegi üksteisele otsa.

+1
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kas sul vaatavad imikud telekat? Mina pidasin ikka seda silmas, et kui imiku magama panin, siis vaatasin vaikselt läpakast midagi, mitte et telekas üürgaks üle maja.

Kui su imik oli veel 3ndal eluaastal akontaktne, siis pöördu arstile. Imeliku vanema laps vajab aastaid järelejõudmist tavalistele.

0
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Miks me peame sama filmi vaatama. Näiteks jälestan jalkat, märuleid ja rom-komme, aga pereliikmetest pooled tahavad vaadata…miks ei võiks elu nautida? Eraldi vaadata?

Mida helli sa mingi mõtetu mehega kokku läksid ja mõttetu lapse sünnitasid, päris haige inimene oled ikka.

+4
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Minu pere pole aastaid enam telekat vaadanud

Mis tase see on, alla 8-klassi hariduse?

Milline tänapäeva laps ei vaata telekast filme? Millised alaarenenud täiskasvanud on end lahti rebinud uudistest? Kolmas Eesti.

Miks ma pean uudiseid vaatama? Selleks ajaks kui uudistesaated algavad, on need juba vanad uudised ja uued ammu peale tulnud. Kusjuures tean tõesti ka inimesi, kes täiesti teadlikult isegi ei loe uudiseid. Ühel läheb kaheksas aasta. Tegu pole päris kindlasti kolmanda Eestiga, vaid esimesega ja sealjuures selle edukamat sorti esindajaga. Olulisemad uudised jõuavad temani nagunii, lihtsalt kõik see muu rämps seal ümber ei koorma aju. Praegusel valimiste ajal isegi kadestan teda.

Isegi mitte peale seda, kui algas Ukrainas sõda ei loe uudiseid? Minul on alates 24.02.22 komme voodis telefon lahti teha ja uudised üle vaadata – alguse loen postimehe ja siis silman üle delfi. Loodan iga hommik, et tuleb ometi mingi hea uudis – putin surnud, sõda läbi…

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ei ole võrreldav sellega, kui sa lähed ja (vaatad klapid) peas oma arvutist ühe filmi ära ja paned siis kinni. Osa siin veel räägib telekast kui koduse hubasuse tekitajast – see on minu jaoks puhas ulme.

Miks peaks igaüks eraldi klapid peas, nagu mingi introvertsete punt, vaatama, kui saab kahekesi telekat vaadata ja jooksvalt arutada ja emotsioone jagada.

Miks me peame sama filmi vaatama. Näiteks jälestan jalkat, märuleid ja rom-komme, aga pereliikmetest pooled tahavad vaadata…miks ei võiks elu nautida? Eraldi vaadata?

No aga miks need pooled pereliikmed ei võiks KOOS vaadata? Sa siis istu eraldi oma toas oma läpakaga sel ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris veidra pöörde see teema teinud. Nüüd siis käib üksteise mõttetute meeste sõimamine.

Mis puutub perega koos vaatamisse, siis vanuses 11-17, alates arvuti saamisest väljakolimisena vaatasin emaga telekat väga harva. Ma lihtsalt huvitusin rohkem sõpradega suhtlemisest, programmeerimisest ja arvutis joonistamisest või mängimisest. Ema vist vahel natuke kurvastas küll, kui ma temaga Bondi ei tahtnud vaadata, aga mäletan et Lynchi filme, uudiseid ja mingil imepõhjusel suusatamist vaatasime küll koos.

Nüüd kui tema juures külas käin, istume arvutitega elutoas, vaatame taustal uudiseid, mõningaid dokke, vahel harva valime ka mõne filmi või sarja välja, mida siis korralikumalt jälgida. Ainus millele piiri panin oli Harry ja Meghan. Siis küsisin küll, et ema, mida sa piinad ennast? 😀 Ta ei teadnud. Paraku oleme mõlemad parajad latatarad ja kuna asukoha tõttu tihti koos aega ei veeda, siis läheb pea kogu aur jutu peale.

Partneriga ka koos ei ela, aga iga kord, kui õhtul aega veedame, siis vaatame tund-paar midagi. Tal on pikad ja üsna nõudlikud tööpäevad, ma õpin täiskohaga, nii et koos on hea midagi lasta endale “ette sööta”. Meil on selline lõtv nimekiri sarjadest ja filmidest, mida siis kordamööda paari osa või filmi kaupa vaatame. Või vaatame telekast juutuubi, kommenteerime seda vms. Enne teda ma polnud ma eriline paigalistuja-vaataja, sest olen pigem rahutu, aga nüüd tõden, et on päris mõnus päevas paar tundi lihtsalt vaadata. Ja ma ei mõtle ajuvabalt vaadata: süvenemine ja nähtu kogemine, selle analüüsimine ei ole üldse nii lihtne (kui võrrelda a la TikToki või instagrammi doomscrollimise või mingi kardashianisaatega).

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

istume arvutitega elutoas, vaatame taustal uudiseid, mõningaid dokke

Oehh, pea hakkab valutama nendest kombinatsioonidest 🙂
Miks te istute arvutiTEga elutoas, et sealt “taustal” midagi vaadata? Ja samal ajal on telekas ka kuskil? Miks see telekas siis käia ei või, vaid peab arvutiTEst vaatama?

+4
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

istume arvutitega elutoas, vaatame taustal uudiseid, mõningaid dokke

Oehh, pea hakkab valutama nendest kombinatsioonidest ????

Miks te istute arvutiTEga elutoas, et sealt “taustal” midagi vaadata? Ja samal ajal on telekas ka kuskil? Miks see telekas siis käia ei või, vaid peab arvutiTEst vaatama?

ma just ütlesingi, et telekast käivad uudised või dokid. Seletasin pikalt, kuidas me eelistame aega veeta. Arvutitest eraldi ei vaata midagi, loeme ja kommenteerime. Meile meeldib lihtsalt juttu rääkida üle kõige vabadel hetkel. Juhtub ka, et vaatamegi filmi. Loe läbi ikka, enne kui kritiseerima kukud.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ekraan on ikka ekraan. Milleks see vaidlus üldse,

Vaidlus on ikka selle üle, kui mõttekas on see telekast tulev programm, eriti veel, kui seda niisama taustaks lastakse. See ei ole võrreldav sellega, kui sa lähed ja (vaatad klapid) peas oma arvutist ühe filmi ära ja paned siis kinni. Osa siin veel räägib telekast kui koduse hubasuse tekitajast – see on minu jaoks puhas ulme.

vaata, osad inimesed lihtsalt on sellised erinevad sinusugustest, kes on ka omakorda erinevad jnejne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma just ütlesingi, et telekast käivad uudised või dokid. Seletasin pikalt, kuidas me eelistame aega veeta.

Seal ei olnud telekat mainitud, ainult et istute arvutitega elutoas. Aga selge siis telekas on taustal ja arvutid ees

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ekraan on ikka ekraan. Milleks see vaidlus üldse,

Vaidlus on ikka selle üle, kui mõttekas on see telekast tulev programm, eriti veel, kui seda niisama taustaks lastakse. See ei ole võrreldav sellega, kui sa lähed ja (vaatad klapid) peas oma arvutist ühe filmi ära ja paned siis kinni. Osa siin veel räägib telekast kui koduse hubasuse tekitajast – see on minu jaoks puhas ulme.

vaata, osad inimesed lihtsalt on sellised erinevad sinusugustest, kes on ka omakorda erinevad jnejne

Erinevad, erineme. Kuid keegi pole sellepärast ei parem ega kehvem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me vaatame ka perega koos telekast filme, vahest kommenteerime, teema nalja jne. Palju lõbusam, kui üksi telefonist või arvutist vaadata.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me vaatame ka perega koos telekast filme, vahest kommenteerime, teema nalja jne. Palju lõbusam, kui üksi telefonist või arvutist vaadata.

Meie ka. Ja jõulukuul vaatame kindlasti kogu seltskonnaga “üksinda kodus”, see on täielik traditsioon, kuigi oleme neid korduvalt näinud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kvaliteetfilmi ajal me küll ei räägi. Räägime pärast. Pläusti ei vaata.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaielda ei taha, aga mis on see kvaliteetfilm?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaielda ei taha, aga mis on see kvaliteetfilm?

sama tabamatu kui kvaliteetseid ja sinu maitsele ning rahakotile üle võimete. ilmselgelt (:

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaielda ei taha, aga mis on see kvaliteetfilm?

sama tabamatu kui kvaliteetseid ja sinu maitsele ning rahakotile üle võimete. ilmselgelt (:

No nii üleolev selles võrdsematest võrdsete ekraanikasutajate teemas. Miks peab kõik täiesti lahti seletama, et sind lolliks või/ja vaeseks ei peetaks perekoolis? Lahti seletatult: mis on selle inimese jaoks kvaliteetfilm, kes nii ütles? Ma tean, mis on kvaliteetfilm. Lihtsalt soovin kuulda, mida teised arvavad ja kui loodusdokid ja üldse dokid välja jätta?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma vist olen juba üks järgmine, kes vastab, aga kvaliteedi määrab vist ikka see omadus, mis tarbijale hea elamuse annab. mul võib see olla ühel õhtul interstellar, järgmisel twin peaks, siis äkki bill bailey standup, mõni õhtu vaataks dokki wim hoffist või kas või taani keeles sarja klovn, kuigi keelt väga hästi ei mõista. aga sesmõttes, et kvaliteet pole ju mingi kehtestatud piirmäär, millest allapoole jääb ainult pläust. vahel on täiesti rahuldustpakkuv, kvaliteetne elamus vaadata ka pealtnägijat või gordon ramsey karjumissaateid. selline on minu vaade “kvaliteetsele vaatamisele”.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaielda ei taha, aga mis on see kvaliteetfilm?

Puust ja punaseks.

“Klassikokkutulek” ja “Jackass” ei ole, aga “Schindlers list” ja “One Flew Over the Cuckoo’s Nest” on

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaielda ei taha, aga mis on see kvaliteetfilm?

Puust ja punaseks.

“Klassikokkutulek” ja “Jackass” ei ole, aga “Schindlers list” ja “One Flew Over the Cuckoo’s Nest” on

tohoh, jackass on oma žanris totaalne kvaliteedi tipp. sa vist ajad segi maitse ja kvaliteedi.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 261 )


Esileht Kodunurk Elu ilma telekata