Esileht Beebi ja mitmikud Elu ilma vankrita

Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )

Teema: Elu ilma vankrita

Postitas:

Minul nt tekkisid lapse tassimisest seljaga probleemid, mistõttu soovitan eeskätt mõelda iseenda peale. Laps kasvab kiiresti ja vōib juba kolmekuuselt paras sangpomm olla. Kui korviga vanker tundub üleliigne, siis mõni kompaktne kergkäru kulub alati marjaks ära. Nt quinny on selline, mida alguses saab turvahälli ratastena kasutada ja hiljem kergkäruna. Ka turvahäll on lapsega väga raske vedada, mistõttu soovitan mina ka sellele rattaid, kui vähegi võimalust on. Naine ei pea olema kaamel. Mille nimel? Oma tervise ohverdamise nimel? Ei, ärge seda teed minge. Te olete kokkuvõttes palju õnnelikumad ja rahulikumad emad, mida mugavamad abivahendid olete soetanud. See ei tähenda, et valimatult kõike peaks ostma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minul nt tekkisid lapse tassimisest seljaga probleemid, mistõttu soovitan eeskätt mõelda iseenda peale. Laps kasvab kiiresti ja vōib juba kolmekuuselt paras sangpomm olla. Kui korviga vanker tundub üleliigne, siis mõni kompaktne kergkäru kulub alati marjaks ära. Nt quinny on selline, mida alguses saab turvahälli ratastena kasutada ja hiljem kergkäruna. Ka turvahäll on lapsega väga raske vedada, mistõttu soovitan mina ka sellele rattaid, kui vähegi võimalust on. Naine ei pea olema kaamel. Mille nimel? Oma tervise ohverdamise nimel? Ei, ärge seda teed minge. Te olete kokkuvõttes palju õnnelikumad ja rahulikumad emad, mida mugavamad abivahendid olete soetanud. See ei tähenda, et valimatult kõike peaks ostma. [/tsitaat]

Kandmisvahendid peavad olema õiged ja ergonoomilised nii kandja kui lapse puhul. Baby Björn on lapse seisukohast täiesti kohutav kott, lapsevanema suhtes palju parem aga oluline on ka see kuidas see on selga pandud – linnapildis on ka neid kandjale ergonoomilisi kotte näha liiga alla ja lõdvalt kinnitatud, nii et kandja selga ja õlgu on eemalt valus vaadata. See, et see laps seal all kõlgub, huh…Hästi paljud inimesed kannavad lapsi kõiksugustes kandmisvahendites liiga all. On kotid, kus lapse raskus peaks langema kandja puusadele, nendes kottides võib laps olla veidi allpool, üldiselt on siiski oluline vaadata, et lapse pepu ei oleks allpool kandja naba ning pikk lina, rõngaslina või ükskõik millise koti traksid ei oleks liiga lõdvalt seotud/kinnitatud. Kui kandmisvahend hakkab seljale, õlgadele siis otsige välja videod, pildid, juhendid – vaadake üle uuesti sidumised, kinnitused, rihmad – kõige parem, otsige üles linasidumisnõustaja või kandekoti edasimüüja, kes teid aitab ja juhendab, et last ilma seljavaluta kanda.
Siin keegi kirjutas veel lapse kägaras olemisest. Lapse selgroog on sündides c-tähe kujuline, niimoodi ema või isa külge kägaras seotuna on tal väga hea olla. Kui kandmisvahendiks on selline, mis hoiab lapse jalad konnaasendis, siis on veel eriti hea. Laske lapsel vahepeal teki peal käputada, peatõsteid harjutada, pööramist ja keeramist proovida, söötke, vahetage mähkmeid – see aeg, mis sealt üle jääb võib laps täitsa vabalt lina sees kägaras olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.05 10:31; 21.05 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahaks uuesti selle teema aktuaalseks tõsta, kuna mul endal on samad mõtted, mis teemaalgatajal, ja tahaks veel arvamusi kuulda. Nimelt tundub kogu see vankri- ja kärumajandus üsna õudne ning palju loomulikum tundub proovida linade jmt hakkama saada. Kahtlemata peab autoga liikumiseks olema turvahäll ja mõtlen sellisele, mis käib ka magamisasendisse.
Aga mis teie arvate, mis on niiöelda miinimum varustus?

(Elan Tallinnas üsna kesklinnas ja üldiselt teen enamik käike jala.)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Oo, 4 aastat vana teema. Vastasin ka siis. Olen veendunud lapsekandja.

Aga viimasele: mõtle sellele, kuidas sa saaksid käru-vankrit hoida või kuidas saaksid oma kodust vankriga välja. Kas peab treppidest kandma, kas saab raami osa trepikotta jätta, kas vankrikorv peab lahti käima või sobib hoopis kookon?
Selle järgi saad valida vankri ja soovitaksin osta järelturult kasutatu, sest kui ei sobi, on seda mugav jälle järelturul müüa ja osta midagi sobivamat. Pakun, et ilmselt sobib mõni kergem kookoniga versioon (vastsündimu puhul peab seljatugi käima täislamavasse). Ilmselt ei sobi sellised, mis on ülisuurte ratastega, raske raamiga, 3in1. Mida kergem ja lihtsam, seda parem.

Lina sidumine tuleks kindlasti ära õppida ja arvestada, et selleks võib minna aega. Kõhukoti valikul tuleb jälgida, et aliexpressi “ergonoomiline” ei ole alati ka päriselt ergonoomiline.

Mina pakun miinimumprogrammiks: turvahäll, pikk trikoolina (annab algajale väiksemad sidumisvead andeks), kookoniga käru.
Mehed alati ei kipu lina siduma, aga lapsekandmine on meestele väga mõnus, seega võiks järgmisena mõelda hea kõhukoti peale nagu Bondolino, Ergobaby, Manduca jne.
Raskema ja suurema lapse puhul pikk kootud lina varsti lisaks.

Rõngaslina fänn ma isiklikult ei ole, aga kui selle valid, siis ka see tahab õppimist, ehkki tundub lihtne. NB! laps ei tohi vajuda ja peab olema konnaaasendis, hälliasendis kandmisel ei tohi lapse lõug olla vastu rinda surutud.

Nagu juba öeldud, ma olen 9 kuud elanud esimese lapsega ilma vankri või käruta ja nüüd ikkagi leian, et midagi võiks olla. Ja teiste lastega olen soetanud. Ka kesklinnas on vankril-kärul mõtet, sest tänapäeval saab peaaegu kõikjale vankriga sisse. Samas sellised asjad nagu ratastel turvahäll- pead ise otsustama. Ise eelistasin lapse poodi minnes linasse või kotti tõsta turvahällist või siis turvahälli ostukärusse panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et kindlasti on võimalik saada hakkama ilma käruta, aga kas see ka mõistlik ja mugav on sõltub juba teie pere harjumustest.
Mul oli olemas hea ergonoomiline Amazonase kõhukott. Lina polnud, sest ei viitsinud eriti sidumist õppida, aga järgmise lapsega tahan kindlasti ära proovida.
Vaatamata sellele on minu meelest käru ikka väga-väga mugav asi.
Näiteks autoga poodi minnes saab beebi panna turvahälliga käru raamile, laps saab rahulikult edasi magada ning ise saad vajalikud ostud panna käru alla korvi. Olen ka kõhukotiga poes käinud, aga siis on tegelikult ebamugav kotte tassida, sest mida suuremaks laps kasvab, seda rohkem ta ruumi võtab kõhul. Muidugi saab seljale ka siduda lapse, aga see on jälle paksemate riietega ilma abiliseta tüütu. Või näiteks kui on vaja endale mõnda riiet osta ja selga proovida poes, siis ei saa last enda külge siduda.
Minule meeldis ka senikaua kuni laps tegi veel vähemalt kaks und päeval (ehk siis 1,4 aastat) käia igapäevaselt jalutamas tema ühe une ajal. Väga kasulik nii endale kui lapsele. Muidugi kekslinnas vist tõesti pole mõnus kuskil autode vahel jalutada ja eks kõhukotiga saab ka jalutada lihtsalt väsitav on 10 kg kaaluvat last vedada mitu tundi.
Suvel soojade ilmadega panin last kõhukotti vähe, sest endal hakkab kiirelt palav ja ebamugav isegi kui last see ei sega. Lisaks näiteks minu laps vahepeal ei tahtnud kotis olla, aga samas tahtis olla kärus ja mõnikord jälle vastupidi.
Meie sõidame ka palju ringi ning käisime mõnedel festivalidel/kontserditel ja seal ei kujutaks ette, et ilma käruta oleks ning laps peaks olema 5-6 tundi kotis või süles.
Lapsega liikudes on tihti vaja kaasa võtta ka varumähkmed, riided ja toit ning igasuguste kottide kaasavõtmine on ebamugav kui laps on kõhul või seljal. Käruga jällegi väga mugav, et käeotsas ei pea midagi vedama.
Kui laps on suurem, siis ikka oluliselt mugavam ta kärusse pista, kui enam kõndida ei jaksa või vaja kiirelt kuhugi jõuda. Linaga iga kord ta selga sidumine võtab ka kogenud sidujal kauem aega.
Kokkuvõtvalt arvan nii, et kui alguses saab veel kotiga hakkama, siis mingi hetk on käru ikka väga tänuväärne abiline. Minu laps saab kohe kaks, aga käru kasutame veel tihti.
Edu õige otsuse tegemisel!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas te kandelina ja kõhukotiga talvel hakkama saate? Libedaga kukkumist ei karda? Ma kukkusin vankrit lükates üsna rängalt (vanker õnneks ümber ei läinud), aga kui imik oleks kotis või linas olnud, siis oleks üsna halvasti läinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kuidas te kandelina ja kõhukotiga talvel hakkama saate? Libedaga kukkumist ei karda? Ma kukkusin vankrit lükates üsna rängalt (vanker õnneks ümber ei läinud), aga kui imik oleks kotis või linas olnud, siis oleks üsna halvasti läinud.

Kui on laps kotiga/linaga rinnale korralikult pandud (st ei ripu liiga all), siis tasakaalustamiseks juba ise automaatselt kõnnid stabiilsemalt, automaatselt muudad keha raskuskeset.
Kõiki ohuolukordi ei saa muidugi välistada, aga tõenäolisemalt kukud just vankrit lükates, keha raskuskese läheb siis ette ja vanker veereb veel lisaks. Lapsekandmisel pead kehatüve lihaseid pingutama ja seetõttu kõnnid sirgema seljaga, paned jala stabiilsemalt maha.

Olen kolme last kandnud, eriti just talvel. Ühest korrast vankriga väljas käimisest talvel piisas, et kaotada igasugu huvi meie kandi oludes vankrit lükata (jah, olid suured rattad).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei kujuta ette, et vankrita oleks hakkama saanud, kuigi elama ka linnas, kõik käe-jala juures. Isegi kui alguses on laps väiksem, saab süles tassida või kandelinas, siis mingi hetk võib seljale hakata. Ja mõnikord tahaks ju pikemalt jalutada ja liikuda. Vankrita võib hakkama saada inimene, kes lapsega liikuda ei kavatse, st tõstab turvahälliga autost poekärru ja õues niisama ei käi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.05 12:21; 15.05 14:03; 11.02 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain hakkama ilma vankrita, sest laps vankris ainult nuttis, magas kehvasti. Kärus hiljem küll oli, kui sai juba välja vaadata. Suletud kast temale ei sobinud. Käisime kõhukotiga, seal oli rahul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poes saab turvahälliga käia.

Mina olen küll alati suure osa ajast beebit kõhukotis-kandelinas hoidnud, kui veidi suuremate lastega ringi olen käinud. Aga ausalt öeldes, pikapeale hakkab ikka selg väga valutama, kui pead alla kummardama, tahad midagi vabamalt teha, ja last õues kusagile toetada ei ole. Kergkäru on selle poolest ikka mugav. Mina käisin linnas poes nii, et laps oli kõhul ja toit seljakotis seljas. Aga kui vähegi võimalik, siis seljavalu vältimiseks, ikkagi võtsin ka pisikesse mikrobussi kokkupandava kergkäru kaasa. Teemaalgataja vaevalt poodi turvahälliga läheb, kui ta liigub ühistranspordiga. Beebile tuleb ju niikuinii veel käekotis igaks juhuks varumähkmed ja riided kaasas hoida, kui tal miskinihkub õigelt kohalt ära ja rõivad kakaseks saavad. Lõpptulemusena poest tulles oled nagu koormakaamel ilma käruta. Aga jah, tehtav on. Minule meeldib näiteks vahelmõnusasti kohvikus istuda või pargipingil raamatut lugeda nii, et tita käsus kõrval magab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teine laps kasvas põhimõtteliselt ilma vankrita. Vanker oli mul ju esemesest lapsest olemas, kuid kuna mu järeltulijad on väikese vanusevahega (21 kuud), siis teadsin kohe, et esialgu teen pikemad käigud nii: suurem kärus ja väiksem äsjamuretsetud Manducas. Tegelikult oli mul enne vanema lapse sündi ostetud ka pikk lina, kuid mina kobakäpp ei saanud selle sidumisega hakkama.

Me tegime selle kotiga ikka tundidepikkuseid jalutuskäike. Harililult piiga magas seal sees. Mul oli mugav ja mul olid kaks kätt vabad, et vajadusel suuremat kantseldada. Ja mu tüdruk oli pigem suuremapoolne laps. Ainus miinus oli see, et väiksena oli ta üeni seal kotis sees ja kuna elan Lõuna-Euroopas, siis suvel oli ikka palav. Muidugi on ka ilma kõhukotita 40-kraadises lõõtsakus palav ja enamus käike tehakse ikka õhtupoolikul.

Mõni aeg hiljem kolis suurem kärust välja ja hakkas kõikjal käima jalgrattaga. Kuna meil siin puuduvad suuremal määral kõnniteedel kaldsillad, siis oli vaja pidevalt ta jalgrattast maha-peale tõsta. Oleks olnud mõeldamatu, et samal ajal oleksin pidanud veel tõstma vankrit või käru. Ja loomulikult oli väiksem ikka kõhukotis, mis kuude möödudes oli muutunud küll seljakotiks.

Mu tütar saab peagi 4-aastaseks ning kaalub 17-18 kilo ja – kujutage ette – aeg-ajalt panen ma ta endiselt kõhukotiga seljale! Voldin kõhukoti kokku ning panen käekotti ja kui laps mõnel pikemal rännakul ära väsib, siis saab ta kõhukotis pisult jalgu puhata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 14:18; 12.02 22:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see ole katsetamise asi. Minul on Manduca, mis on mugav küll, aga ikkagi hakkab üsna varsti kaelasoontele, nii et pea hakkab ringi käima. Kuna tassin ka perele toitu koju ilma autota, siis kõhukotiga poes käia on ikka päris raske.
Kuna mul on ka vanemad lapsed, kellele on mängukal vaja hoogu teha ja kooke nikerdada, siis lina ja kott on minu jaoks välistatud. Ei jaksa. Kasutan ainult kuskil reisidel, matkadel ja siis pean ka pause tegema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, ju sõltub palju inimesest. Olen eelmine Kägu (14:18) ja olen oma väikesega Manducas suuremale mänguväljakul nii kooke meisterdanud, kiigele hoogu lükanud, kriitiega asfaldile joonistanud ja lilli korjanud. Hea rahulik elu oli… Trall läks lahti siis kui väiksem jalad alla sai ja tahtis mänguväljakul sealt kotist välja. Ja siis see allakolmene ja vaevu aastane lidusidki seal ringi, harilikult eri suunades.

Samamoodi tegin kodutöid: triikisin, tegin süüa, koristasin. Vankrit kasutasin regulaarselt ainult siis kui olime suvel kuu aega maamajas. Ja sedagi vaid ööunede jaoks, sest ei hakanud kodust hälli kaasa vedama ja reisivoodi oli suurema kasutuses.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 14:18; 12.02 22:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on kodus 3 kuune beebi ja vankris on ta õige vähe aega veetnud. Seal magab ta 20 min ja vaatab mulle siis segaduses silmadega otsa. Linas magab ta käies ja istudes ja igas asendis.
Kuna see on vana teema, siis räägitakse siin palju poes käimisest, aga tänapäeval ei pea tallinlane küll vankriga poodi minema, sest kuller toob ju toidu tasuta koju.Väikeste ostudega sab seljakoti ja kõhul uinuva lapsukesega väga mõnusasti hakkama.
Üldiselt tundub mulle vankrivaba elu väga tehtav. Suvel palava ilmaga võib ebamugav olla. Ma ei talu palavat hästi ja hakkan kergelt higistama. Samas on see ka väga individuaalne.
Seljavalu lapse kandmisest on küll kas oskamatusest või kogenematusest tulnud müüt. Lina toetab kandjat väga hästi ja minu rühiga on teinud imesid. Rasedus kiskus mu ettepoole kõverasse ja lina on lükanud mind tagasi sirgeks, sest kõverana last kanda ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )


Esileht Beebi ja mitmikud Elu ilma vankrita

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.