Esileht Pereelu ja suhted Elu iroonia- kuhu armastus kaob?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 80 )

Teema: Elu iroonia- kuhu armastus kaob?

Postitas:

Kuidas on nii, et mees, kes oli abielludes kõige parem, kõige hoolitsevam, lahkem, mehelikum, ilusam mees maailmas, muutub 10 aastaga tavaliseks kehvaks abielumeheks, kellele otsa vaadates ei tunne mingitki positiivset tundevirvendust. Ja ma tunnen, et mina ise olen samasuguse languse läbi teinud tema silmis- naisest, keda ta armastas ja kellega lapsed sai, on saanud mõttetu kodune stressiallikas, kes kogu aeg tahab midagi.
Kuhu armastus kaob, see suur ja ilus, mis oli? Kas mattub argielu alla või kaob päriselt. Ma tunnen, et ma ei armasta teda, aga kuna ma ei tea, kas see on lihtsalt “kriis” või lõplik surm, siis ma seda veel kõva häälega välja ei ütle, kuigi murran iga päev pead, mis imeasi mind selle mehega koos hoiab. Kas mälestus sellest, mis oli või on midagi veel alles.
Oleme teineteise tunded unarusse jätnud muidugi ka, aga kui kumbki tunneb, et teine peaks enne andma hakkama, sest mina olen küllalt teinud ja pole küllalt saanud (hoolitsust, tähelepanu, lihtsalt märkamist)- mõlemad on tühaks pigistatud…

+22
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.10 11:02; 17.10 21:22; 18.10 12:15; 18.10 12:39; 19.10 09:29; 19.10 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Polegi armastust olemas, on ainult bioloogiline armumine suhteloomiseks. See kestab aasta/kaks olenevalt inimesest. Edasi elatakse lihtsalt koos ja iga aastaga kaugenetakse üksteisest. Selleks, et see elu oleks natukenegi söödavam, mõtles inimene välja armastuse. Koos vegeteerimine on armastus.

Kui anda inimesele miljon eurot, siis pakib ta kohe asjad ja laseb suhtest jalga.

+19
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.

võibolla oli teil kohe alguses puudu nt sõprusest? Kire, laste ja liblikate najal elab mitu aastat koos, aga mitukümmend aastat koos olemiseks on väga vaja ka sõprust.

+34
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 11:11; 25.10 10:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

harjumus ja laiskus on need võlusõnad, mis aitavad paaridel 30 ja enam aastat kooselus püsida, mitte armastus, kirg vms

+14
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui anda inimesele miljon eurot, siis pakib ta kohe asjad ja laseb suhtest jalga.

Nalja teed või?

Perekoolikas paneks juba 10 tuhande eest plagama, ei vaataks tagasi ka.
Kui titt on juba tehtud, siis 15k€.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.10 11:38; 17.10 15:44; 17.10 16:24; 17.10 16:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, kui hakkad oma partnerit iseenesest mõistetavaks pidama, ei pinguta enam oma välimuse eest. Naised ei viitsi enam ilusad olla, mehed hakkavad kodus väljaveninud dresse kandma, krooksutama ja peeretama partneri ees. Ja tulemus- love IS gone.

+3
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen seda meelt, et suhet peab teadlikult elus hoidma. Isegi siis kui on kiire. Või kui on majanduslikult rasked ajad. Selle aja, et teist inimest kallistada, öelda et “armastan sind”, möödaminnes puudutada, sõnumi lõppu toksida “kallis oled” jne leiab ikka.
Muidu tekibki tunne nagu elaks toakaaslasega, mitte kalli inimesega.

+21
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina täiega kardan seda aega, tõesti. Ma ei taha ennast leida sellest olukorrast, kus ma hakkan kõrvalt panema.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 12:37; 17.10 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Armumine kaob ja tekkib harjumus, siis tüdimus. Nagu kui sa sööd oma lemmiktoitu iga päev siis see ei kutsu enam samu emotsioone esile ja millalgi võib muutuda lausa vastikuks.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina täiega kardan seda aega, tõesti. Ma ei taha ennast leida sellest olukorrast, kus ma hakkan kõrvalt panema.

Tead, sellega on nii, et vanemaks saades ei huvitagi sind enam kõrvaltpanemine ka. tahad rahus oma elu elada ilma igasuguse panemiseta . vaadata üksi oma veini ja mingis näkiga oma valitud filmi, mitte koos lastega multikaid vmt 😀

+31
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 13:26; 25.10 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina täiega kardan seda aega, tõesti. Ma ei taha ennast leida sellest olukorrast, kus ma hakkan kõrvalt panema.

Tead, sellega on nii, et vanemaks saades ei huvitagi sind enam kõrvaltpanemine ka. tahad rahus oma elu elada ilma igasuguse panemiseta . vaadata üksi oma veini ja mingis näkiga oma valitud filmi, mitte koos lastega multikaid vmt ????

See on lohutav, tõesti on 🙂

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 12:37; 17.10 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõprus on abiks. Kui inimestel on ühiseid huvisid ja peavad teineteisest lugu. Siis vilksatab aeg-ajalt ka armastus pinnale. See A-sõna tundub mulle, tõsieestlasele, kuidagi väga dramaatiline 🙂 Mulle tundub loomulikum öelda, et meie mehega hoolime teineteisest väga. Me meeldime teineteisele inimestele, peame lugu teineteisest, hoolitseme teineteise eest. Me oleme teineteise parimad sõbrad ja veedame meelsasti koos aega. Koos peaaegu 25 aastat, kaks last.

+24
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi on väga lihtne ja 36 eluaasta jooksul korduvalt nähtud. Kui mees võtab naise, siis suhe püsib. Kui naine võtab mehe, siis suhe laguneb.

+7
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Te pole ehk kunagi pärast armumist armastusse jõudnudki. Nagu keegi kirjutas – esimesed aastad on kirg ja armumine ja liblikad ja kevad. Armumisest armastuseks muutb suhe siis, kui mõlemal on tahtmine ja võetakse aega üksteisele. Armastus tuleb sügavalt indiviidide seest. Esmalt küsiks ma hoopis – kas sa iseennast armastad? Kui nii, siis võid alles seda teise inimesega jagada ja siis tuleb see loomulikult, ilma tundeta, et annad liiga palju ja vastu ei saa midagi. Sest kui sinu sees on armastus, siis selle jagamine juba ka toidab seda armastust. Muidugi vastupidi ka – kas su mees armastab iseennast, peab endast lugu…

Ehks siis. Kui otsid armstus siis vaata esmajärjekorras endasse.

Seda muidugi ei oska öelda, kas teil mehega enam kunagi normaalset suhet saab olema. Eks selles osas pead ka endasse, peeglisse ja mehe silmadesse vaatama.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi on väga lihtne ja 36 eluaasta jooksul korduvalt nähtud. Kui mees võtab naise, siis suhe püsib. Kui naine võtab mehe, siis suhe laguneb.

Nii on.
AGA feministid ajavad neil ju pead nüüd sellega sassi, et naisel on kaaa õigus võtta ja teha ja olla…
Ja siis nad teevad ja otsustavadki, aga midagi välja ei tule. Mehed, loomulikult, on süüdi.

0
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.10 11:38; 17.10 15:44; 17.10 16:24; 17.10 16:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ajaga muutub kõik. kui saad tuttavaks, oled armunud,siis piiab maailmas sulle sellest ühest inimesest. ta on nii huvitav, temaga on hea ja tore olla, ta naljad on naljakad, ja isegi ta reegliterikkumine teeb ta põnevaks. tahad teha midagi tema heaks/jaoks.
10a pärast on nii et ta pole enam nii huvitav ja põnev. ta naljad on ka juba teada ja kui rikub reegleid või seadusi, siis peab mõtlema et kas ikka tasub koos olla üldse. ei viitsi enam tema heaks pingutada.
võtame nt aastavahetus kallimaga. algul on nii erutav, elevus ja nauditakse teineteise seltskonda. 20a pärast mõtled. et aastavahetus… vaatame telekat ja läheme magama, (kui just külalisi pole organiseerinud)

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, sellega on nii, et vanemaks saades ei huvitagi sind enam kõrvaltpanemine ka. tahad rahus oma elu elada ilma igasuguse panemiseta . vaadata üksi oma veini ja mingis näkiga oma valitud filmi, mitte koos lastega multikaid vmt ????

Päris ausalt – kas keegi naudib/on kunagi nautinud koos lastega multikate vaatamist?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi on väga lihtne ja 36 eluaasta jooksul korduvalt nähtud. Kui mees võtab naise, siis suhe püsib. Kui naine võtab mehe, siis suhe laguneb.

Nii on.

AGA feministid ajavad neil ju pead nüüd sellega sassi, et naisel on kaaa õigus võtta ja teha ja olla…

Ja siis nad teevad ja otsustavadki, aga midagi välja ei tule. Mehed, loomulikult, on süüdi.

Sa jätad feminismist täiesti vale mulje, see tähendab, et tegelikult sa ei tea, mis on feminism. Oled ainult kuulnud, et feministid tahavad ise omale mantlit selga aidata ja meestele ära panna.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.10 16:16; 17.10 16:23; 17.10 16:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

20 aastat koos ja seis on parem kui teemaalgatajal – ei olee vastikuks ega tüütuks muutunud kaaslane. Oleme mõlemad pisut rahutud hinged ja seetõttu organiseerime kogu aeg mingeid ühiseid eesmärke, kuhu jälle minema hakata. Ma usun, et see ongi võti. Kohe, kui jääd ainult diivanile tiksuma, tekib tunne, et midagi on puudu või valesti. Ja eks lapsed ka ühendavad – kui neid on piisavalt palju nagu meil (3), siis kogu aeg on mingit sahmimist nendega. vaat, kui suureks saavad, kaob see ühine sahmimine kohe ära. Siis ongi eriti oluline rohkem rõhku panna nendele uutele eesmärkidele, mida veel kahekesi saab püstitada ja kuhu rühkida. Isiklikke unistusi tuleb ka ikkagi elus hoida -ma arvan, et siis olen oma partnerile natuke huvitavam kaaslane ka. Kui tülitseme, siis mõtlen ekstra, et ei taha halba tunnet hommikusse kaasa vedada. Püüan siis hommikul rahulikum ja mõistlikum olla, et saaks ikkagi asjad arutatud ja klaaritud ja tihti on sedagi, et lepime kokku, et jääme eriarvamusele, aga püüame seda teineteise juures aktsepteerida. See tähendab, et oleme loobunud teist muuta üritamast.
Mingi toimivat valemit teemaalgatajale anda ei oska. Naer ja kaisusmagamine algatuseks.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.10 16:16; 17.10 16:23; 17.10 16:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa jätad feminismist täiesti vale mulje, see tähendab, et tegelikult sa ei tea, mis on feminism. Oled ainult kuulnud, et feministid tahavad ise omale mantlit selga aidata ja meestele ära panna.

No sellest algsest feminismist, millest sina nüüd ja kohe pikalt jahuma hakkad, pole mõtet ju rääkida.
Valimas võivad naised käia.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.10 11:38; 17.10 15:44; 17.10 16:24; 17.10 16:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa jätad feminismist täiesti vale mulje, see tähendab, et tegelikult sa ei tea, mis on feminism. Oled ainult kuulnud, et feministid tahavad ise omale mantlit selga aidata ja meestele ära panna.

No sellest algsest feminismist, millest sina nüüd ja kohe pikalt jahuma hakkad, pole mõtet ju rääkida.

Valimas võivad naised käia.

mina ei viitsi üldse feminismist jahudagi, ma lihtsalt teatasin sulle, et sa ei tea sellest midagi. Ma tean ammu, milliste inimestega on mõtet arutleda ja millistega mitte. Selle tunneb kohe kirjastiilist ja väljendusviisist ära.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.10 16:16; 17.10 16:23; 17.10 16:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tean ammu, milliste inimestega on mõtet arutleda ja millistega mitte.

Näedsa, kui tore konsensus meil. Ma samal arvamusel, et sinuga võid vaidlema jäädagi…
Nagu usklikuga, kes pead vastu seina peksab ja ikka millestki aru ei saa. Sest ta võib ja sest ta ei taha. :)-

+2
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.10 11:38; 17.10 15:44; 17.10 16:24; 17.10 16:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina täiega kardan seda aega, tõesti. Ma ei taha ennast leida sellest olukorrast, kus ma hakkan kõrvalt panema.

Tead, sellega on nii, et vanemaks saades ei huvitagi sind enam kõrvaltpanemine ka. tahad rahus oma elu elada ilma igasuguse panemiseta . vaadata üksi oma veini ja mingis näkiga oma valitud filmi, mitte koos lastega multikaid vmt ????

Tahaks siia 10 plussi panna, et mingi “panemise soov” ikka on. 😀

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi on väga lihtne ja 36 eluaasta jooksul korduvalt nähtud. Kui mees võtab naise, siis suhe püsib. Kui naine võtab mehe, siis suhe laguneb.

Aga alati ei ole nii. Mina võtsin mehe ja mina ta ka jätsin 5 aastat hiljem, sest pimedas armumises ei saanud aru, et võtsin mõttetu lontruse. Võib ka nii minna. Kaapis tükk aega ukse taga.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 21:08; 18.10 06:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Polnud sel võtmisel häda midagi, mõlemad armastasid ja mõlemad tahtsid. Aga nüüdseks on aegade jooksul kummalgi olnud vist liiga palju pettumisi teises, kui pole saanud oodatud tuge, tunnustust, toetust teiselt. Mina tunnen, et kui minul oli raske, siis mees ei kuulanud ega aidanud, tema tunneb samamoodi. Ja nüüd “vaata ise kuidas hakkama saad”. Veel ei ole nii, et ei taha ühes toas olla, aga ega ma teda õhtul koju ei oota. Lapsed ootavad.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.10 11:02; 17.10 21:22; 18.10 12:15; 18.10 12:39; 19.10 09:29; 19.10 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Armastuse viis keelt.” Kui ei räägi teise keeles, siis ta ei tunne end armastatuna. Ja kaugeneb.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.10 23:53; 18.10 10:26; 18.10 19:02; 19.10 11:59; 25.10 11:43; 25.10 23:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõeline armastus ei kao, sõltumata sellest millega mees hakkama saab. See aga ei tähenda, et kõike peaks aktsepteerima…

Tõeline tunne on ja jääb. Idealiseerimisel või fantaasial põhinenud ‘tunne’ võib küll külma vett näkku saades hetkega kaduda.

/ninakaspreili

+3
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõeline armastus ei kao, sõltumata sellest millega mees hakkama saab. See aga ei tähenda, et kõike peaks aktsepteerima…

Tõeline tunne on ja jääb. Idealiseerimisel või fantaasial põhinenud ‘tunne’ võib küll külma vett näkku saades hetkega kaduda.

/ninakaspreili

Preili on ilmselt kümneid, kui mitte sadu kordi “Jane Eyre” ja “Vihurimäge” lugenud.

Teemaalgatajalt küsin – kuidas teil seksiga on. Prantslaste vanasõna, et voodis saab kõik korda, on enneolematult oluline, ükskõik, kui palju fuih’e Eesti naine seepeale ütleb. Rahuldav seks on hea suhte alustala.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.10 01:28; 18.10 12:32; 18.10 12:47; 18.10 17:56; 18.10 18:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõeline armastus ei kao, sõltumata sellest millega mees hakkama saab.

Kui selles lauses sõna ‘mees’ asendada sõnaga ‘laps’, siis oleks see isegi tõsi. Selliselt kirjutatuna aga on see hülgemöla. Täiskasvanute vahel ei ole tingimusteta armastust.

+15
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 21:08; 18.10 06:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõeline armastus ei kao, sõltumata sellest millega mees hakkama saab. See aga ei tähenda, et kõike peaks aktsepteerima…

Tõeline tunne on ja jääb. Idealiseerimisel või fantaasial põhinenud ‘tunne’ võib küll külma vett näkku saades hetkega kaduda.

/ninakaspreili

Preili on ilmselt kümneid, kui mitte sadu kordi “Jane Eyre” ja “Vihurimäge” lugenud.

Teemaalgatajalt küsin – kuidas teil seksiga on. Prantslaste vanasõna, et voodis saab kõik korda, on enneolematult oluline, ükskõik, kui palju fuih’e Eesti naine seepeale ütleb. Rahuldav seks on hea suhte alustala.

Äärmiselt nõus.

Lisaks olen ma nüüd “vanas eas” hakanud seda armastuse viie keele teooriat uskuma, omaenda elu ja kaaslase baasil.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 80 )


Esileht Pereelu ja suhted Elu iroonia- kuhu armastus kaob?