Esileht Ilu ja tervis Elu kui väärtus

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Elu kui väärtus

Postitas:
Kägu

Lapsest saati on mulle õpetatud, et elu on suurim väärtus. Viimasel ajal on see teema kuidagi mõtlema pannud. Et kas alati on?

Mul on töö tõttu kokkupuuteid inimestega, kelle elu on nende kirjelduse järgi puhas põrgu. Pidev ärevus, selleni, et inimene ei suuda kirjeldadagi, mis tema probleem on, ütleb, et tal on 100 mõtet korraga peas. Vaimselt täiesti ebastabiilne, sellest tulenevalt pole ka lähedasi, pole tööd ega õieti elukohtagi. Ravida on üritatud, aga tulemust pole, korduvalt suitsiidi üritanud. Ma ei suuda uskuda, et selle inimese vaimne tervis kunagi paraneb, mis väärtus tema elul siis on, iga päev täis kannatusi?

Teiseks narkomaanid. No ei suuda sõltuvusest vabaneda nad naljalt. Päev päeva järel hämus, lähedaste valu ja mure hinnaga, kelle nad endaga kaasa veavad. Korduvalt üledoosid, seni tagasi toodud. Ma tean, et on imelisi muutusi ja mõned siiski saavad jalad alla, aga seda on siiski nii-nii harva.

Ma ei taha mingil juhul võtta otsustaja rolli, kes peaks elama ja kes mitte, aga no ei ole ju kõik elud sama kaaluga, sama palju väärt?

+4
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Lapsest saati on mulle õpetatud, et elu on suurim väärtus. Viimasel ajal on see teema kuidagi mõtlema pannud. Et kas alati on?

Mul on töö tõttu kokkupuuteid inimestega, kelle elu on nende kirjelduse järgi puhas põrgu. Pidev ärevus, selleni, et inimene ei suuda kirjeldadagi, mis tema probleem on, ütleb, et tal on 100 mõtet korraga peas. Vaimselt täiesti ebastabiilne, sellest tulenevalt pole ka lähedasi, pole tööd ega õieti elukohtagi. Ravida on üritatud, aga tulemust pole, korduvalt suitsiidi üritanud. Ma ei suuda uskuda, et selle inimese vaimne tervis kunagi paraneb, mis väärtus tema elul siis on, iga päev täis kannatusi?

Teiseks narkomaanid. No ei suuda sõltuvusest vabaneda nad naljalt. Päev päeva järel hämus, lähedaste valu ja mure hinnaga, kelle nad endaga kaasa veavad. Korduvalt üledoosid, seni tagasi toodud. Ma tean, et on imelisi muutusi ja mõned siiski saavad jalad alla, aga seda on siiski nii-nii harva.

Ma ei taha mingil juhul võtta otsustaja rolli, kes peaks elama ja kes mitte, aga no ei ole ju kõik elud sama kaaluga, sama palju väärt?

Võiks olla ikka eutanaasia lubatud, et inimesed ei peaks metsa minema. Väljamaal on noored saanud pahameelt, kuivaimse teevise pärast elu euranaasiale jätnud. Aga vaatasin just videot hiljuti, üks enesetapja jäi ratastooli.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanasti oli enesetapp nii suur patt usklikel. Juskui elatigi selle nimel, et kunagi surres saad taevasse, kui oled oma elu ära elanud. Depressiooni oli siis ka. Aga kuna elu oli raske, polnud aega oma eksistentsi mõtte üle mõeldagi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsest saati on mulle õpetatud, et elu on suurim väärtus. Viimasel ajal on see teema kuidagi mõtlema pannud. Et kas alati on?

Ilmselt ei ole, kui inimesed enesetappe sooritavad. Alles oli see 57-aastane naine, kes surnuna leiti, pidi ikka ülim masendus ja äng olema. Ja lootusetus, et midagi paremaks muutub.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

2.14 Kasutatud vulgaarset eneseväljendust.

Perekooli moderaator.

0
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Aga peldikuriigi käsilased on ju 32 aastat selle nimel tööd ka teinud? Et poleks ei kodu ega meest ega tööd?32 aastat rasket tööd arte vilistlaste ja nende sõprade poolt?

????????????????

+1
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Aga peldikuriigi käsilased on ju 32 aastat selle nimel tööd ka teinud? Et poleks ei kodu ega meest ega tööd?32 aastat rasket tööd arte vilistlaste ja nende sõprade poolt?

Peldikuriigi käsilased on süüdi, et sul pole meest? Äkki vaataks ikka selles osas peeglisse. Äkki otsid mingi vaimse häirega mehe, see ei saa ju midagi aru, et sul puue on.

+4
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Aga peldikuriigi käsilased on ju 32 aastat selle nimel tööd ka teinud? Et poleks ei kodu ega meest ega tööd?32 aastat rasket tööd arte vilistlaste ja nende sõprade poolt?

????????????????

Tee piiks piiks ka, jeleena230?

0
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

2.14  Arutatud teise isiku isikliku elu või tegevuste üle, esitades spekulatiivseid oletusi tema isiku või tegevuste kohta, mis võivad isikut solvata või kahjustada tema mainet ja/või head nime.

Perekooli moderaator.

0
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Loomulikult on elu kõige suurem väärtus. See on igale elusolendile sisse kodeeritud ellujäämisinstinktina ja MITTE kellelgi pole õigus endalt elu ära võtta seetõttu, et ta elu läheb hetkel valesti.

Neid tobedaid jutte sellest vaimsest tervisest ma enam kuulda ei taha – tööd tuleb teha ja ennast ära väsitada, siis pole võimalik kogu aeg ja iga päev oma hinges sorida ja leida pidevalt mingeid äevushäireid jms.

 

+8
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsest saati on mulle õpetatud, et elu on suurim väärtus. Viimasel ajal on see teema kuidagi mõtlema pannud. Et kas alati on?

Ilmselt ei ole, kui inimesed enesetappe sooritavad. Alles oli see 57-aastane naine, kes surnuna leiti, pidi ikka ülim masendus ja äng olema. Ja lootusetus, et midagi paremaks muutub.

Kes?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsest saati on mulle õpetatud, et elu on suurim väärtus. Viimasel ajal on see teema kuidagi mõtlema pannud. Et kas alati on?

Ilmselt ei ole, kui inimesed enesetappe sooritavad. Alles oli see 57-aastane naine, kes surnuna leiti, pidi ikka ülim masendus ja äng olema. Ja lootusetus, et midagi paremaks muutub.

Kes?

Tartus kadunud Karin leiti pärast päevi kestnud otsinguid surnuna – Delfi

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi on kõigi elud sama väärtuslikud. Eriti ülbe on mõelda, et ei ole.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsest saati on mulle õpetatud, et elu on suurim väärtus. Viimasel ajal on see teema kuidagi mõtlema pannud. Et kas alati on?

Mul on töö tõttu kokkupuuteid inimestega, kelle elu on nende kirjelduse järgi puhas põrgu. Pidev ärevus, selleni, et inimene ei suuda kirjeldadagi, mis tema probleem on, ütleb, et tal on 100 mõtet korraga peas. Vaimselt täiesti ebastabiilne, sellest tulenevalt pole ka lähedasi, pole tööd ega õieti elukohtagi. Ravida on üritatud, aga tulemust pole, korduvalt suitsiidi üritanud. Ma ei suuda uskuda, et selle inimese vaimne tervis kunagi paraneb, mis väärtus tema elul siis on, iga päev täis kannatusi?

Teiseks narkomaanid. No ei suuda sõltuvusest vabaneda nad naljalt. Päev päeva järel hämus, lähedaste valu ja mure hinnaga, kelle nad endaga kaasa veavad. Korduvalt üledoosid, seni tagasi toodud. Ma tean, et on imelisi muutusi ja mõned siiski saavad jalad alla, aga seda on siiski nii-nii harva.

Ma ei taha mingil juhul võtta otsustaja rolli, kes peaks elama ja kes mitte, aga no ei ole ju kõik elud sama kaaluga, sama palju väärt?

Mida sa siis tahad saavutada selle teemaalgatusega? Sinu teemaalgatus sarnaneb vihakõne ja virtuaalkiusamisega. See, et paljudel inimestel sellised mured on näitab seda, et ühiskonnas kuskil mujal logiseb midagi.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida sa siis tahad saavutada selle teemaalgatusega? Sinu teemaalgatus sarnaneb vihakõne ja virtuaalkiusamisega. See, et paljudel inimestel sellised mured on näitab seda, et ühiskonnas kuskil mujal logiseb midagi.

just.

ja ajaloos on seda ennegi nähtud – leitakse on mingid väheväärtuslikumad inimesed, kellega võib kõike teha või millestki ilma jätta.

Igatahes ohutuli hakkab põlema sellise teema peale küll.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei taha mingil juhul võtta otsustaja rolli, kes peaks elama ja kes mitte, aga no ei ole ju kõik elud sama kaaluga, sama palju väärt?

Lamaja peksmine on alati lihtsam. Väga madal ja empaatiata teemaalgatus, sellise inimese moraalne tase üldinimlike väärtuste mõõtmes ei saa olla kuigi kõrge. Kas suurdud tagasi Spartasse, kus väärarenguga lapsed, muud hädised ja jõuetud kaljult alla heideti?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei taha mingil juhul võtta otsustaja rolli, kes peaks elama ja kes mitte, aga no ei ole ju kõik elud sama kaaluga, sama palju väärt?

Lamaja peksmine on alati lihtsam. Väga madal ja empaatiata teemaalgatus, sellise inimese moraalne tase üldinimlike väärtuste mõõtmes ei saa olla kuigi kõrge. Kas suurdud tagasi Spartasse, kus väärarenguga lapsed, muud hädised ja jõuetud kaljult alla heideti?

Teemaalgataja toodud näited ei ole need, kes vähem elu väärivad. Aga võtke lahti kasvõi Eestimaa Loomakaitse Liidu FB  – kas sellised postitus postituse järgi väljatoodud värdjad tõepoolest peaks üldse mingit elu väärima?

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päev päeva järel

Kuidas see teema erineb inimestest, kes süüa ei oska, kes alkoholi tarbivad, keha müüvad jne. Väärtus on siis mis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Ilu ja tervis Elu kui väärtus