Esileht Ajaviite- ja muud jutud Elu kuldpuuris (AÜE)

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 65 )

Teema: Elu kuldpuuris (AÜE)

Postitas:
Kägu

Räägin naiste (ka kuninglikust soost printsesside) elust Araabia Ühendemiraatides
Kas te kujutaksite ette sellist elu, et te ei saaks otsustada mitte millegi üle: mida selga panna, kuhu minna (kas üldse minna?), mida öelda, kellega abielluda jnejne.

Lugesin seda artiklit https://www.ohtuleht.ee/972157/pogenenud-pruut-londonis-toimub-dubai-seigi-ja-tema-kuusist-plehku-pannud-printsessi-kohtuprotsess

ja hakkas väga kahju sellest printsessist, eriti tema lastest. AÜE peaministri mitu tütart (printsessi) on üritanud samuti põgeneda ja asüüli taotleda. Kahjuks on nad saadud põgenemiskatsel kätte ja relvaähvardusel paleesse tagasi viidud, vangistatud, uimastatud. Ja niimoodi hoitakse neid aastaid, kuni nende selge mõistus, tahe ja protestivalmidus kaob.

Kui paljud naised on pekstud, vägistatud, väärkoheldud … täiesti teine maailm, ometi see kõik toimub siin kuskil samal maakeral

+11
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui paljud naised on pekstud, vägistatud, väärkoheldud … täiesti teine maailm, ometi see kõik toimub siin kuskil samal maakeral

Samal maakeral naised ka nälgivad, lisaks peksmisele, vägistamisele ja väärkohtlemisele.
Pööra oma pilk nendelt printsessidelt kuhugi vajalikumasse kohta.

+8
-25
Please wait...

Postitas:
Kägu

Samal ajal feministid võitlevad Euroopas niqaba, burka keelu vastu.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest hea, et sellest kirjutatakse. Jääb äkki nii mõnelgi euroopast pärit õnneotsijal sealtkandi mehega abiellumata. See riik on seest nii mäda, kuigi pealtnäha paistab kõik ilus. Mul on mitu tuttavat, kes seal elanud või elavad ja on rääkinud, mis seal toimub. Aga noh, kuna neil seal pappi on, siis vaatab muu maailm seal toimuvale läbi sõrmede, kahjuks.

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga noh, kuna neil seal pappi on, siis vaatab muu maailm seal toimuvale läbi sõrmede, kahjuks.

Muu maailm vaatab nagunii läbi sõrmede, kui just pole lootust või hädavajadust koos mõistliku võimalusega sealt midagi endale krabada. Riigi siseasjadesse sekkumine tähendab ju sõda. Sõda on kallis. Midagi peab see investeering ju ka sisse tooma siis.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kui ma oleksin-elaksin seal maal, siis kindlasti kujutan ette, aga ma ei ela seal ja elan oma elu

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest hea, et sellest kirjutatakse. Jääb äkki nii mõnelgi euroopast pärit õnneotsijal sealtkandi mehega abiellumata. See riik on seest nii mäda, kuigi pealtnäha paistab kõik ilus. Mul on mitu tuttavat, kes seal elanud või elavad ja on rääkinud, mis seal toimub. Aga noh, kuna neil seal pappi on, siis vaatab muu maailm seal toimuvale läbi sõrmede, kahjuks.

Oli meil ju üks eestlannagi, kes uhkelt ja õnnelikult pasundas ajakirjanduses oma meeletult ilusast elust selle riigi mehega.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

vot siis hinnake seda vabadust, mis teil siin riigis naisena on, mitte ärge valige ekret, mille tagajärjel varsti mehed dikteerivad teile, kus käia ja kuidas olla, mida kanda ja mitu last sünnitada!

+22
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen kursis oma lähedaste ja sõpradega, aitan neid jõudumööda ja pean seda olulisemaks, kui korra aastas jõulude paiku võltsi “kaastundega” annetajaks hakata või ratsa rikkaks ihanud printsesside draamadele üle nutta.

+3
-5
Please wait...

Postitas:
zolki

“Nendes” riikides ja sealt tulnutel, üldse moslemitel on sündimuskordaja 3,1. Eestis on see 1,6, mis on ikkagi allpool taastetaset.
https://en.wikipedia.org/wiki/Muslim_population_growth
Mäda? Hääbuvate jaoks paistab elujõudu täis ühiskond muidugi mäda.
Iseasi, et see tuleb üldise inimarengu arvelt (naiste potentsiaal on alla surutud ja usk ei soosi teaduslik-tehnilist progressi). Paraku, pärast hääbumist on vähe kasu sellest, et “meil oli kõik palju paremini kui neil seal mädadel”. Ka antiik-kreeklastel ja roomlastel olid paljud asjad paremini – aga nad on surnud praeguseks.

+3
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Iseasi, et see tuleb üldise inimarengu arvelt (naiste potentsiaal on alla surutud ja usk ei soosi teaduslik-tehnilist progressi). Paraku, pärast hääbumist on vähe kasu sellest, et “meil oli kõik palju paremini kui neil seal mädadel”.

Täpselt. Surime välja vabadena ning kõigi õigustega. Sealhulgas õigusega välja surra.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

või ratsa rikkaks ihanud printsesside draamadele üle nutta.

Tegemist on Jordaania kuninga tütrega. Vaevalt, et tal kunagi poolt sõnagi oli õigust kaasa rääkida, et vanainimesele mehele minna ei soovi. Karta on, et ega see hästi ei lõppe see praegune ponnistus, aga oma tütre eest võitleks ka mina viimse võimaluseni.

Rahvastik kasvab mitte mingi riigi unelmatele toetudes, vaid lihtsal ja labasel loogikal. Kui majapidamine kukub ilma abikäteta kokku ja pooled enne viiendat sünnipäeva nagunii surevad, siis tuleb juba alguses asi suuremalt ette võtta.
Seega viletsus ja olematu arstiabi on laste sündimusel parim abimees.
Konkreetsel 70 aastasel ätil on 30 last kuue naisega. Vaevalt, et seal midagi normaalsete suhetega pistmist on. Need on võimumängud ja vaestele meestele koha kätte näitamine ja maa oma geenidega täitmine. See ühiskond ei ole võrdne ei meeste, ega ka naiste jaoks. Imelik on väita, nagu suvaline meeskodanik sellises ühiskonnas omaks mingit võimu, või otsustusõigust. Pole õiglust seal ei naistele, ega ka meestele.

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

me kõik sureme kord ja vaadates, kuidas emakese Maa ressursse raisatakse, tuleb see väljasuremine paarisajaaastase vahega nii sigijatele kui mittesigijatele ühtemoodi. vahet on ainult mõni(kümmend) inimpõlve.

naljatilgad oma väljasuremisega 🙂 liivlased on välja surnud ja gootid ja muud ammu kadunud rahvad. kreeklased ja roomlased ei ole kindlasti välja surnud, vastupidi – õitsevad ja elavad oma iseseisva riigi ja maaga. oma hädadega kah muidugi. oleks ju absurd siit eestimaalt otsida lehola lembitu aegset tsivilisatsiooni.

aga teemasse ka – jah, selliseid kombeid vaadata on õudne ja paneb mind hindama rohkem seda, mis minul on siin riigis. mitte et ei peaks püüdlema veel paremini või et meil oleks kõik jube hästi. meie probleemid on lihtsalt teistsugused. loodan südamest, et sellised inimvaenulikud traditsioonid vajuvad ajaloo unustusehõlma igal pool maailmas.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ka antiik-kreeklastel ja roomlastel olid paljud asjad paremini – aga nad on surnud praeguseks.

Oleks päris imelik, kui antiik-kreeklased praegu elus oleks 😀

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Nendes” riikides ja sealt tulnutel, üldse moslemitel on sündimuskordaja 3,1. Eestis on see 1,6, mis on ikkagi allpool taastetaset.

https://en.wikipedia.org/wiki/Muslim_population_growth

Iseasi, et see tuleb üldise inimarengu arvelt (naiste potentsiaal on alla surutud ja usk ei soosi teaduslik-tehnilist progressi). Paraku, pärast hääbumist on vähe kasu sellest, et “meil oli kõik palju paremini kui neil seal mädadel”. Ka antiik-kreeklastel ja roomlastel olid paljud asjad paremini – aga nad on surnud praeguseks.

ma ei tea, kuidas sinuga, aga minule mõjub perspektiiv sünnitada lapsi potentsiaalsesse ressursisõtta vägagi sündimustpärssivalt.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Haritud ja mugava eluga harjunud naine ei hakka iialgi massiliselt sünnitama, seda lihtsalt ei juhtu. Arenenud ühiskonnas pole kuskil hordidena suurperesid.
Kui pereplaneering 100% vabalt naise teha on, poleks kuskil megapaljunemist. Kahju tõesti, et täiel rinnal paljunemine arenemata ühiskonda tähendab. Seos on ju ilmne.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kahju tõesti, et täiel rinnal paljunemine arenemata ühiskonda tähendab. Seos on ju ilmne.

Mul on kahju hoopis sellest, et arenenud ühiskond väljasuremist tähendab.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest jääb mäda riigikorra ja vabana välja suremise vahele veel palju muud. Ja kui, siis pigem suren vabana, kui elan riigis, kus naisel suuremad õigused puuduvad. Naine on vaid jalamatt ja sünnitusmasin.

Mu tuttav elab-töötab seal juba aastaid muusikuna ja õpetajana kohaliku pere juures ja on rääkinud, mis elu naised seal elavad. Tema jaoks on see riik vaid ajutine töökoht, kuhu ta päriselt elama kindlasti ei jää.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Raamatukogudes on saadaval terve sari araabiamaadest põgenenud naistest ja nende elulugudest. Vägagi silmiavav lugemine, ausalt öeldes võiks vähemalt ühe neist panna koolidesse kohustusliku kirjanduse nimekirja.

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest jääb mäda riigikorra ja vabana välja suremise vahele veel palju muud. Ja kui, siis pigem suren vabana, kui elan riigis, kus naisel suuremad õigused puuduvad. Naine on vaid jalamatt ja sünnitusmasin.

Ja mina omakorda ütlen, et jalamati ja moodsa feministi vahel on samuti palju muud. Araabiamaadest lähtudes – kahtlemata on seal mingil osal naistest (ja mina ei oska hinnata, kui paljudel) elu karm ja jalamatilik, kuid nii on see ka Eestis. Meil on komme omistada kõigile araabia peredele see naiste ahistatuse silt. Ometi see nii ei ole. Mu hea sõbranna elab koos mehega Saudi Araabias ning kuigi ta ei ole rahul, et ta elu seal rangetesse raamidesse surutud on, ütleb ta, et see pole sugugi soov naisi alla suruda, millest araablaste teistsugune elukorraldus lähtub, vaid just austusest naiste vastu. Meil on seda keeruline aduda. Mida ma tahan öelda – ma ei arva, et kõik araabia naised end vangistatutena tunnevad. Olen perekoolis seda ka varem kirjutanud – reisil Dubais nägin ma vaid harmoonilisi araabia peresid, kus naine purjetas mustade hõlmade lehvides kaubanduskeskuses ees, mees lonkis valges maani hõlstis lapsevankri ning pampudega järel ja naine käsutas, kuhu poodi minnakse ja mida ostetakse. Või siis istusid naised kohvikus ning lobisesid oma pärlite või tikanditega kaunistatud tõsiselt ilusates mustades hõlstides (mis nende õige nimi on, pagan teab, niqab vist, ilma näoloorita) ja mehed karjatasid sealsamas kõrval lapsi ning käisid aeg-ajalt naistelt instruktsioone saamas.
Mulle meenutab meie praegune suhtumine moslemitesse ning nende perekorraldusse väga neid aegu, kus Eestissegi on tule ja mõõgaga “õiget eluviisi” toodud – kõigepealt ristisõdades 13. sajandil ning seejärel 40-ndatel. Keegi kuskil kõrval teab, et see rahvas elab valesti?

+12
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja mina omakorda ütlen, et jalamati ja moodsa feministi vahel on samuti palju muud. Araabiamaadest lähtudes – kahtlemata on seal mingil osal naistest (ja mina ei oska hinnata, kui paljudel) elu karm ja jalamatilik, kuid nii on see ka Eestis. Meil on komme omistada kõigile araabia peredele see naiste ahistatuse silt. Ometi see nii ei ole. Mu hea sõbranna elab koos mehega Saudi Araabias ning kuigi ta ei ole rahul, et ta elu seal rangetesse raamidesse surutud on, ütleb ta, et see pole sugugi soov naisi alla suruda, millest araablaste teistsugune elukorraldus lähtub, vaid just austusest naiste vastu. Meil on seda keeruline aduda. Mida ma tahan öelda – ma ei arva, et kõik araabia naised end vangistatutena tunnevad. Olen perekoolis seda ka varem kirjutanud – reisil Dubais nägin ma vaid harmoonilisi araabia peresid, kus naine purjetas mustade hõlmade lehvides kaubanduskeskuses ees, mees lonkis valges maani hõlstis lapsevankri ning pampudega järel ja naine käsutas, kuhu poodi minnakse ja mida ostetakse. Või siis istusid naised kohvikus ning lobisesid oma pärlite või tikanditega kaunistatud tõsiselt ilusates mustades hõlstides (mis nende õige nimi on, pagan teab, niqab vist, ilma näoloorita) ja mehed karjatasid sealsamas kõrval lapsi ning käisid aeg-ajalt naistelt instruktsioone saamas.

Mulle meenutab meie praegune suhtumine moslemitesse ning nende perekorraldusse väga neid aegu, kus Eestissegi on tule ja mõõgaga “õiget eluviisi” toodud – kõigepealt ristisõdades 13. sajandil ning seejärel 40-ndatel. Keegi kuskil kõrval teab, et see rahvas elab valesti?

jah, see õitsev harmoonia kestab täpselt nii kaua kuni mees seda tahab. kui mees ütleb, et istud kodus ja väljas tohid käia ainult koos minuga ja ainult siis, kui minul on tuju, siis nii ongi ja ei mingit mokakobinat. kui mehel on piisavalt raha, siis võtab ta uue(d) naise(d) ja sina ainult naeratad selle peale. lahutusest võid vaid unistada ja kui lahutuse saadki, siis lastega jäta hüvasti. oma jutu austusest ja kõigest muust võid puu taha pista, see on ainult puurivarvade kuldamine. ma olen heameelega mõistmatu sellise “austuse” vastu, aga oma otsustes vaba, koos riskiga eksida ja halbade asjaolude ohvriks langeda. mu pass on minu käes, mitte keegi teine inimene (isa või vend või mees) ei otsusta mu hariduse, abiellumise, riietuse, minu ja mu elu üle. muidugi on araabiamaad erinevad nii traditsioonidelt kui seaduste poolest, aga laias laastus on nende naise elu rangemates piirides kui meeste oma. eks euroopaski ole neid, kes arvavad, et naise koht on pliidi ja rusika vahel, see ei tähenda, et see normaalne oleks. samas on euroopas ühiskondlikus plaanis naised ikkagi võrväärsed kodanikud, mitte poolemeelsed, kes peavad kellegi täisarulise eestkoste all olema.

imelik, et sa pead shoppamist ja sõbrannadega kohvikus mulisemist iseseisvuse ja hea elu mõõdupuuks 😀 minu jaoks on see haridus, tööalane eneseteostus ja vabadus ise hommikul otsustada, mida sa täna päeva jooksul teed.

+21
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kägu 13.24, sulle öeldi juba siis ja võin arukat vastust uuesti refereerida – see naiste “vabadus” lõpebki ju sellega, et öelda, mida poest osta. Midagi muud suurt ta ju ei otsusta.
Ära aja seda naeruväärset juttu lehvivi hõlmu kaubamajas ringi purjetamises, sa idealiseerid midagi, milles sa ise ei suudaks päevagi elada.

+11
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

lisaks see, et kahtlemata leiab suur osa araabiamaade naisi, et nii ongi õige elada. sest neid on nii kasvatatud, kogu ühiskond leiab nii ja vastuvoolu on keeruline ujuda. meilgi leidub küll neid, kes leiavad, et naine peab elus hästi hakkama saamiseks leidma endale mehe, kes talle kõik võimaldab. minu jaoks võrdub see peast laps olemisega.

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja mina omakorda ütlen, et jalamati ja moodsa feministi vahel on samuti palju muud. Araabiamaadest lähtudes – kahtlemata on seal mingil osal naistest (ja mina ei oska hinnata, kui paljudel) elu karm ja jalamatilik, kuid nii on see ka Eestis. Meil on komme omistada kõigile araabia peredele see naiste ahistatuse silt. Ometi see nii ei ole. Mu hea sõbranna elab koos mehega Saudi Araabias ning kuigi ta ei ole rahul, et ta elu seal rangetesse raamidesse surutud on, ütleb ta, et see pole sugugi soov naisi alla suruda, millest araablaste teistsugune elukorraldus lähtub, vaid just austusest naiste vastu. Meil on seda keeruline aduda.

Mul on väga raske uskuda, et naiste allasurumise õilsa idee taga on tegelikult soov naisi kaitsta. Nad seal oskavad lihtsalt koledaid asju ilusate sõnadega kirjeldada. Tegelikkuses tähendab see siiski seda, et naist ei peeta piisavalt intelligentseks ISE enda eest otsustama. Kontrolli omamine naise üle ja šovinistlik suhtumine on sealsete meeste eneseteostuse liike. Seega, ei, sa ei suuda mind veenda selles, et naiste õiguste piiramine on kuidagi seotud austusega nende vastu.

Mida ma tahan öelda – ma ei arva, et kõik araabia naised end vangistatutena tunnevad. Olen perekoolis seda ka varem kirjutanud – reisil Dubais nägin ma vaid harmoonilisi araabia peresid, kus naine purjetas mustade hõlmade lehvides kaubanduskeskuses ees, mees lonkis valges maani hõlstis lapsevankri ning pampudega järel ja naine käsutas, kuhu poodi minnakse ja mida ostetakse. Või siis istusid naised kohvikus ning lobisesid oma pärlite või tikanditega kaunistatud tõsiselt ilusates mustades hõlstides (mis nende õige nimi on, pagan teab, niqab vist, ilma näoloorita) ja mehed karjatasid sealsamas kõrval lapsi ning käisid aeg-ajalt naistelt instruktsioone saamas.

Eks reisil olles näedki asju läbi roosade prillide. Turistina näed säravat pealispinda, aga kes teab, mis elu need pered kodus tegelikult elavad. Loomulikult käib see ka Eesti kohta, aga siin on siiski perevägivald taunitud. Seal riigis, ma arvan, on naisel siiski vägivaldse mehe eest raskem kaitset leida.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Räägin naiste (ka kuninglikust soost printsesside) elust Araabia Ühendemiraatides

Kas te kujutaksite ette sellist elu, et te ei saaks otsustada mitte millegi üle: mida selga panna, kuhu minna (kas üldse minna?), mida öelda, kellega abielluda jnejne.

Lugesin seda artiklit https://www.ohtuleht.ee/972157/pogenenud-pruut-londonis-toimub-dubai-seigi-ja-tema-kuusist-plehku-pannud-printsessi-kohtuprotsess

ja hakkas väga kahju sellest printsessist, eriti tema lastest. AÜE peaministri mitu tütart (printsessi) on üritanud samuti põgeneda ja asüüli taotleda. Kahjuks on nad saadud põgenemiskatsel kätte ja relvaähvardusel paleesse tagasi viidud, vangistatud, uimastatud. Ja niimoodi hoitakse neid aastaid, kuni nende selge mõistus, tahe ja protestivalmidus kaob.

Oeh, ei saa olla nii kitsa silmaringiga ja eeldada, et kõik araabia mehed on oma naiste suhtes ülikontrollivad ehk egoistidest võimukad ja vägivaldsed matsid. Meie ühiskonnas on selliseid mehi täpselt sama palju, nagu neid on kusagil mujal. Võtke või eksminister Kuusik. Kus on vahe?

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Oeh, ei saa olla nii kitsa silmaringiga, et eeldada, et kõik araabia mehed on egoistijurakatest võimuahned ja vägivaldsed mehed. Selliseid leidub absoluutselt igal pool. Kus on vahe nt naisepeksjast eksminister Kuusikuga? Mina olen ühes Araabia riigis näinud, kuidas naine (ilma meheta) sõidab koos oma lastega uhke pealt lahtise ülikalli autoga täiesti vabalt, kus tahab ja millal tahab. Tõsi, riietus oli araabiapärane.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

tõsi, oma sinihabemed on igas kultuuris. siiski on üldised kultuurilised tõekspidamised, soorollid, “nii ei sobi” ja ka seadused (mis on lubatud ja mis on karistatud) VÄGA erinevad.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

tõsi, oma sinihabemed on igas kultuuris. siiski on üldised kultuurilised tõekspidamised, soorollid, “nii ei sobi” ja ka seadused (mis on lubatud ja mis on karistatud) VÄGA erinevad.

Muidugi on. Kusjuures mina ei ole lõplikult veendunud, et meie tarbimisühiskonnal ehk kontrollimatul laristamisel, kombelõtvusel ja individualismil rajanev kultuur on parem kui mõni teine kultuur kusagil mujal. Igal kultuuril on oma head ja vead. Meie kultuuris pole mingi probleem juhmidel nt kogu rahva valitsejateks saada.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen ühes Araabia riigis näinud, kuidas naine (ilma meheta) sõidab koos oma lastega uhke pealt lahtise ülikalli autoga täiesti vabalt, kus tahab ja millal tahab. Tõsi, riietus oli araabiapärane.

Mõnda vanema Golfi, Corolla, Focuse vms. ringi sõitvat naist ka nägid?

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kontrolli omamine naise üle ja šovinistlik suhtumine on sealsete meeste eneseteostuse liike.

jah, see õitsev harmoonia kestab täpselt nii kaua kuni mees seda tahab.

Kägu 13.24, sulle öeldi juba siis ja võin arukat vastust uuesti refereerida – see naiste “vabadus” lõpebki ju sellega, et öelda, mida poest osta. Midagi muud suurt ta ju ei otsusta.

Kust te võtate neid väiteid? Oma peast, eks. Sest te olete lugenud igasuguseid koledaid asju moslemite kohta.
Kuidas nende elu tegelikult on, seda te ei tea. Mina ka ei tea. Mina räägin vähemalt sellest, mida näinud olen. Teie räägite sellest, mida lugenud olete, kellegi teise tõlgendusi. Ja peate enda vaadet õigeks ja minu oma roosaprilliliseks.
Olge nüüd ikka objektiivsed.

sa idealiseerid midagi, milles sa ise ei suudaks päevagi elada.

Mina ei suudaks loomulikult seal elada, ma olen teistmoodi kasvanud ja harjunud. Teema pole Euroopa naistest, kes ei suuda harjuda moslemimaailmaga.
Seepärast idealiseeringi, et leiduks mingigi vastukaal teiepoolsele demoniseerimisele 🙂

+3
-10
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 65 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Elu kuldpuuris (AÜE)