Esileht Koolilaps Elu teismelisega – kuidas suudate tuju üleval hoida?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Elu teismelisega – kuidas suudate tuju üleval hoida?

Postitas:

Kui laps turtsub ja vingub iga asja peale ja millegagi rahul ei ole nagu sellele eale tüüpiline. Ise tunnen, kuidas see kurnab ja imeb energiat. 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 19:18; 09.03 19:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loe mõnda blogi, nt http://voitlusepilepsiaga.blogspot.com/

Ja tunned , kuidas energia tagasi tuleb ja oma elust rõõmu hakkad tundma…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 19:20; 09.03 19:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis tuleb energiat ja positiivsust mujalt ammutada. Teismelise vanemal peab kaamelikannatus olema, huumorimeel ei tee ka paha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte et ma nüüd öelda oleks tahtnud, et see teema on mu elu ainus probleem … loomulikult on maailmas inimesei, kes on hullemas seisus – sõda, nälg, vägistamised. Muudkui mõtleks aga sellele ja tunneks aga tuju tõusmas kuna endal parem elu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 19:18; 09.03 19:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mitte et ma nüüd öelda oleks tahtnud, et see teema on mu elu ainus probleem … loomulikult on maailmas inimesei, kes on hullemas seisus – sõda, nälg, vägistamised. Muudkui mõtleks aga sellele ja tunneks aga tuju tõusmas kuna endal parem elu?[/tsitaat]
Ja sellepärast miinustad, et see, mis aitab minu puhul, ei sobi sulle? Aitäh.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 19:20; 09.03 19:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama küsimuse võiks ju esitada \”kuidas hoida tuju üleval kolmeaastase kõrval, kes \”ei taha\”?\” või 7-aastase kõrval, kes on just leidnud \”ei viitsi\”…

Elu on õpetanud, et vali lahinguid, mida maksab sõdida ja mida mitte; arenda välja selektiivne kuulmine ja \”tee lapsele pai\”. Ehk teisisõnu – ära lase enda kallal vigiseda, kuid märka iga positiivse tuju killukest. Lase tal elada ja rõõmu tunda tema meelistegevustest ning samal ajal naudi ise… näiteks head raamatut. Ah jaa, kui ikka vaja karu häält teha, siis tee, kuid tõesti – vali kohti, millal see vajalik on.

Mulle hetkel väga meeldib elu teismelisega – tal on omad hobid, omad tegemised ja mina saan rahulikult omadega tegeleda. Kui nõud on pesemata, siis on need pesemata – peseb see, keda rohkem häirib ja kui vinguma hakkab, peseb tema. Möödas on aeg, mil iga katse keskenduda lõppes hõikega \”emme!\” või kui külmkapist ise piima ei leitud üles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa ei saa muuta olukorda, siis muuda enda suhtumist. Teismelise organismis toimuvad hormonaalsed muutused ja ta ei turtsu mitte sellepärast, et ta tahab sind piinata. See on meditsiinline probleem. Niimoodi suhtugi sellesse. Kui ta on sul haige ja halva enesetunde pärast pahas tujus, siis see ilmselt ei masenda sind, vaid sul on tast kahju. Ära võta pubekat kui endaga ühel tasandil asuvat inimest, kes sind kiusab oma tujudega.
Eks vanus määrab ka. Ma ise mäetan kuidas olles verinoor ema mind ajas jube närvi 3-aastase kiunumine. Teise lapsega vaatan sama asja ja paneb muigama. Ja lapsest on kahju, tal ju ka endal keeruline kasvuraskustega hakkama saada. Närvi ei aja enam üldse. Hoopis kallistame ja ma püüan ta naerma ajada ja siis on päike jälle väljas.
Kui sa nüüd ütled, et need on kaks eriasja, siis ega eriti ei ole. Pubekaga on muidugi asi pisut komplitseeritum – narkootkumid, alkohol, öised peod jms. aga põhimõte on sama.
Olgu öeldud, et pubeka kasvatamise etapp omal ka läbitud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see kõik läheb mööda… ja nii lohutagi end

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Koolilaps Elu teismelisega – kuidas suudate tuju üleval hoida?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.