Esileht Tööelu, raha ja seadused. Eluasemelaen Eestist – töötasu välisriigist

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Eluasemelaen Eestist – töötasu välisriigist

Postitas:
Kägu

Tere!

Töötan välisriigi tööandja juures ning tööandja võimaldab kaugtööd. Viibin tihti Eestis ja sooviksin Eestisse kinnisvara soetada. Senini olen viibinud vanemate või venna pere juures, aga seal ei ole nii häid kodukontori tingimusi. Soetatav kinnisvara oleks mu ainus isiklik kodu, välisriigis elan üürikorteris.

Kas olete hiljuti samas olukorras olles pangast laenu saanud (töötasu EU välisriigist eurost erinevas valuutas)? Kui, siis milline pank nõustus laenu andma? Olen pöördunud mitme panga poole, ootan veel vastuseid, kuid Luminorist öeldi kohe, et ainult juhul, kui palk laekub eurodes.

Tean, et parim on pankade vastuseid oodata, kuid kui kellelgi on hiljutine kogemus, olen väga tänulik.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kuid Luminorist öeldi kohe, et ainult juhul, kui palk laekub eurodes.

Mis valuutas sa siis palka saad? Rublades?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis valuutas sa siis palka saad? Rublades?

Ei saa rublades, töötan mongoolias ja saan palka kohalikus rahas.

+2
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mongoolias töötav vastaja ei ole teemaalgataja, aga edu ka talle laenu taotlemisel.

Euroopas on veel riike, kus valuuta ei ole euro. Vabandust, et ei täpsustanud, aga ei osanud oodata, et see pole laialt levinud teadmine (EU all pidasin silmas riiki Euroopa liidus).

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa kirjutad, et töötad “EU välisriigis” siis pigem võiks arvata, et sa töötad EUst väljaspool.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Euroopa Liidu lühend eesti keeles on EL.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa kirjutad, et töötad “EU välisriigis” siis pigem võiks arvata, et sa töötad EUst väljaspool.

Norra näiteks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teil on õigus! Aitäh tähelepanu juhtimast.

Sain juba mõnest pangast positiivse vastuse, seega aitäh, et kaasa mõtlesite. Võime teema lõpetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Luminorist vist on üldse keeruline laenu saada. Mulle ütlesid ära, sest korter asub renoveerimata puitmajas. Ükski teine pank selles probleemi ei näinud, küsisin vist kõigilt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, kas oled enda kogemusi nõus täpsemalt jagama? Nagu ma aru saan, laekub palk välismaa pangakontole ja Eestis stabiilset sissetulekut pole? Kas pidid esitama välismaise pangakonto väljavõtte? Millistelt pankadelt positiivse vastuse said ja kas tingimused olid sarnased? Mis piirkonnas ja mis hinnaklassis kinnisvara soovid osta?

Meil on plaanis mõne aasta pärast Eestisse tagasi kolida ja olin arvestanud, et kui palk laekub välismaa pangakontole (ja töökoht samuti välismaal), siis sellega jutule ei võeta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Luminorist vist on üldse keeruline laenu saada. Mulle ütlesid ära, sest korter asub renoveerimata puitmajas. Ükski teine pank selles probleemi ei näinud, küsisin vist kõigilt.

Seal vist sõltuvad tingimused suuresti laenuhaldurist. Mina sain Luminorist väga hea pakkumise ja üsna leebelt võrreldes nt SEBiga, kus nõuti oluliselt rohkem dokumentide esitamist jms. Samas sõbrannale ei olnud nõus Luminor üldse laenu andma, väites, et sissetulek ei ole laenu saamiseks piisav, kuigi kõik teised pangad tegid talle siiski pakkumisi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Eluasemelaen Eestist – töötasu välisriigist