Esileht Tööelu, raha ja seadused. Eluasemelaen ja eluase surma korral (üksikema + alaealine)

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 76 )

Teema: Eluasemelaen ja eluase surma korral (üksikema + alaealine)

Postitas:
Kägu

ida suurem on summa seda rohkem tahetakse teada, kuni selleni välja et kindlustusfirma saadab oma kulul kindlustust soovida tahtja tervisekontrolli.

Jap. Mind näiteks saadeti kindlustuse poolt tervisekontrolli, võeti analüüsid jms, siis sain alles kindlustuslepingu sõlmida, mis minu surma puhul katab laenujäägi ära.

Kusjuures kummaline oli see punkt , et kindlustus maksab välja raha ka enesetapu korral, aga alles siis kui see juhtub vähemalt aasta peale kindlustuslepingu sõlmimist.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

ida suurem on summa seda rohkem tahetakse teada, kuni selleni välja et kindlustusfirma saadab oma kulul kindlustust soovida tahtja tervisekontrolli.

Kusjuures kummaline oli see punkt , et kindlustus maksab välja raha ka enesetapu korral, aga alles siis kui see juhtub vähemalt aasta peale kindlustuslepingu sõlmimist.

Mis mõttes kummaline? See on ju tehtud selleks, et “sellise” mõttega inimene täna ei sõlmiks lepingut ja homme ei teeks enesetappu.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küsimus.

Mis saab alles hiljuti eluasemelaenuga ostetud korterist, kui üksikema sureb ja tal on ka alla 10. a laps ? Abielus ei olnud.

Kas pank võtab lihtsalt korteri ära või saab selle laenu kellelegi edasi pärandada (pank ju valib tavaliselt kas üldse kellelegi laenu anda või mitte) ?

Kes tohib korterist üldse naise asju võtta, ära viia, enne kui pank näiteks korteri tagasi võtab ?

Mis see pärimise järjekord siis on asjadele, ehk n-ö kolale, lapse isa ?

laenuga kaasas käib elukindlustus, mis selle laenu katab surma korral. Laps on ikka esimene pärija.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis mõttes kummaline? See on ju tehtud selleks, et “sellise” mõttega inimene täna ei sõlmiks lepingut ja homme ei teeks enesetappu.

Kummaline on see, et aasta pärast juba võib teha. Aastaga pole keegi suutnud mingit erilist summatki kindlustusele tasuda ja ega ka laen selle lühikese ajaga oluliselt ei vähene.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on ju väga levinud, et rahaliste probleemide korral tehakse ülisuure summaga kindlustus ning seejärel tapetakse end ära, et perel kergem oleks. Seetõttu see aeg.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jap. Mind näiteks saadeti kindlustuse poolt tervisekontrolli, võeti analüüsid jms, siis sain alles kindlustuslepingu sõlmida, mis minu surma puhul katab laenujäägi ära.

minu mehel oli selleks piiriks 18 aastat tagasi 5 aastat.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

seega, eluasemelaen jääb alles ja korter ka kui see on võetud ema nimele ?

Lihtsalt n-ö alaealine maksab edasi st isa võib sinna üürilised sisse võtta kui eestkostja ja üürilised maksavad justkui laenu edasi ?

Põhimure oligi see, et kui ema ära sureb, et kas pank paneb automaatselt käpa peale või pangal on ükskõik, elab või ei ela, peaasi et edasi makstakse.

Arvasin, et laenuleping vaadatakse kohe üle kui inimest enam ei ole.

Usu mind, pank ei tea essugi, kui keegi ära sureb. Mul suri isa eelmine aasta ära. Automaatselt kaotas ID-kaart kehtivuse, ravikindlustus katkes. Läksin isa pangakaarti panka viima, nad reaalselt ei teadnud, et mu isa enam pole, sest neil pole riiklik süsteem.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loomulikult pank teab, kaardiga ei saa nt raha välja võtta. Kui RRs on surm registreeritud, toimub see minutitega.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Läksin isa pangakaarti panka viima, nad reaalselt ei teadnud, et mu isa enam pole, sest neil pole riiklik süsteem.

Ära aja. Olin lähedase eestkostja-reaalselt paari päevaga on kontod blokis.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Usu mind, pank ei tea essugi, kui keegi ära sureb. Mul suri isa eelmine aasta ära. Automaatselt kaotas ID-kaart kehtivuse, ravikindlustus katkes. Läksin isa pangakaarti panka viima, nad reaalselt ei teadnud, et mu isa enam pole, sest neil pole riiklik süsteem.

Pankade süsteemid ju ikka suhtlevad Rahvastikuregistriga. Pidi mingi viga kuskil olema.
Ja mida tähendab “ID-kaart kaotas kehtivuse, ravikindlustus katkes”? Käisid seda kuskil kontrollimas või mille põhjal sa seda väidad? (p.s. ilmselgelt lahkunud inimesel pole ravikindlustusega midagi teha, aga huvitav, kuidas tuvastasid selle katkemise)

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loomulikult pank teab, kaardiga ei saa nt raha välja võtta. Kui RRs on surm registreeritud, toimub see minutitega.

Päris nii see tôesti ei ole. Panka pead ise ikka teavitama. Enne teavitamist saad kaartiga kôik tehingud teha ja ülekandeid saad samuti tega kui paroole tead.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Päris nii see tôesti ei ole. Panka pead ise ikka teavitama. Enne teavitamist saad kaartiga kôik tehingud teha ja ülekandeid saad samuti tega kui paroole tead.

Kaua sa neid tehinguid teha siis said ja raha välja võtta?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võibolla mitte minutitega, aga mingil hetkel süsteemid siiski suhtlevad omavahel.
Miks levitad väärteo soovitust? Kui ise pärija pole, mis asja nö vabandaks, on selline ülekannete tegemine peale inimese surma kuritegelik.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viimase seitsme kuu jooksul olen kahe inimese surmatunnistuse saanud. Kui lõunal andisn perearstile teada, siis õhtuks kaardid enam ei töötanud. Pank peab tagama pärandi säilivuse.

Ravikindustuse lõppu näeb nii riigiportaalis kui digiloos.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks levitad väärteo soovitust? Kui ise pärija pole, mis asja nö vabandaks, on selline ülekannete tegemine peale inimese surma kuritegelik.

Mis kuritegu see küll oleks, kui keegi pärast inimese surma tema kontolt eelmise kuu elektri või telefoniarve tasub?

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis kuritegu see küll oleks, kui keegi pärast inimese surma tema kontolt eelmise kuu elektri või telefoniarve tasub?

“Kellelgi” ei ole kohustust tasuda teise inimese arveid, samamoodi ei tohi “keegi” võtta lihtsalt surnud inimese kontolt raha.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina küll pärast ema surma vaatasin, kas mõni arve on tasumata ja maksin ära, kohustus või mitte. Kuritegu küll ei olnud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina küll pärast ema surma vaatasin, kas mõni arve on tasumata ja maksin ära, kohustus või mitte. Kuritegu küll ei olnud.

Arve maksmise asjaolust ei olnudki siin juttu, vaid teise inimese arve pealt raha võtmisest.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuni keegi ei kaeba, siis polegi probleemi. Aga oletame, et X sureb ja Y võtab pärast tema surma kontolt sularaha. Kui nüüd pärija on Z, siis ta võib tekitada probleemi, kuhu see raha kadus ja Y peab suutma tõestada, et maksis ainult neid arveid sellega ja tal on vaja klaarida ja õigustada enda käitumist. Muidugi peab samamoodi olema võimalik kindlaks teha, et Y üldse võttis selle raha. Ühesõnaga ei tohi võtta surnud isiku kontolt raha tegelikult, aga kui keegi ei kaeba ja teemat ei tõstata, siis ega seda ilmselt ei uurita ka suurt.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arve maksmise asjaolust ei olnudki siin juttu, vaid teise inimese arve pealt raha võtmisest.

Keegi lihtsalt mõtles selle ise oma peas välja, et jutt on raha väljavõtmisest ja hakkas väärteo eest hurjutama. Tema tsiteeritu kirjutas lihtsalt kaartide kasutamisest ja ülekannete tegemisest.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Keegi lihtsalt mõtles selle ise oma peas välja, et jutt on raha väljavõtmisest ja hakkas väärteo eest hurjutama. Tema tsiteeritu kirjutas lihtsalt kaartide kasutamisest ja ülekannete tegemisest.

Väga lihtsaid inimesi on olemas, kõik ei mõtle kellegi arvete maksmisele. Leierdada, kuidas surnud inimese kaardi ja kontoga jumala normaalne toimetada on, ei ole vastutustundlik.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minule tehti see kindlustus pangas kohe koos laenu lepinguga, selleta poleks laenu saanudki. Kahte sorti kindlustuse raha läheb iga kuu maha.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kellelgi” ei ole kohustust tasuda teise inimese arveid,

Kujutad ette, et pärijal, kui ta pärandi on vastu võtnud, on lausa kohustus surnu võlad ära maksta.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Kellelgi” ei ole kohustust tasuda teise inimese arveid,

Aga surnu lähedased ikka ju üritavad kõik korras hoida ja mitte hiljem viiviseid tasuda. Mina olin ainus seadusjärgne pärija ja üks mu sugulastest soovitas arved üle vaadata, et ma hiljem ise kahju ei saaks. Muidugi maksin kiirelt ära surnu kontolt.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga lihtsaid inimesi on olemas, kõik ei mõtle kellegi arvete maksmisele. Leierdada, kuidas surnud inimese kaardi ja kontoga jumala normaalne toimetada on, ei ole vastutustundlik.

Ma arvan sama. See on ok vaid juhul, kui teatud tingimused täidetud on – esmajoones see, et tegemist on ainupärijaga või teevad otsuse kõik pärijad koos (ja soovitavalt on neid paar-kolm maksimaalselt).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kujutad ette, et pärijal, kui ta pärandi on vastu võtnud, on lausa kohustus surnu võlad ära maksta.

Eelnevat juttu ka lugesid enne sisse hüppamist. SIin öeldigi, et kui tegu pärijaga, on see raha võtmine arusaadav, aga kui lihtsalt “keegi” (jutumärkides põhjusega) tahab suures abistamistuhinas seda teha, siis ei ole see päris juriidiliselt korrektne.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eelnevat juttu ka lugesid enne sisse hüppamist. SIin öeldigi, et kui tegu pärijaga, on see raha võtmine arusaadav, aga kui lihtsalt “keegi” (jutumärkides põhjusega) tahab suures abistamistuhinas seda teha, siis ei ole see päris juriidiliselt korrektne.

Tegelikult ei ole ka see lubatud seni kuni pole ametlikult pärismistunnistust ja ametlikult pärija.

Selle jaoks pärimismenetlus tehakse, et võin ju küll arvata, et olen oma isa ainus laps ja pärija, aga tegelikult tegi hoopis koduse testamendi ja jättis oma vara kellelegi teisele. Või tuleb välja, et isal on tegelikult üks laps veel, kes on saladuses hoitud/või ei teadnud vmt. Kuigi tundub filmilik siis juhtub ka päriselus.

Aga jah – nii tehakse. Kõige nõmedam oli veel olukord, kus enne pärimismenetlust (ca 3 kuud) ei öelnud ka pank, kas abikaasa! konto on võlgu, mis lepingud/arveid tal veel on, et mida tasuma peaks, et võlgu ei jääks vmt või missuguseid otsekorraldusi näiteks on tehtud, et a la netflix, postimees, delfi vmt maha ei läheks. Lisaks kui on näiteks ka otsekorraldus prügiveofirmale, aga sa surmatunnistusega muudad lepingu ära, aga otsekorraldus jääb siis läheb ikka kogu see periood raha maha jne.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lisaks kui on näiteks ka otsekorraldus prügiveofirmale, aga sa surmatunnistusega muudad lepingu ära, aga otsekorraldus jääb siis läheb ikka kogu see periood raha maha jne.

Ära aja, maha läheb ikka arve alusel, mitte automaatselt. Kui isik enam arvet ei saa, ei lähe ka midagi maha.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga jah – nii tehakse. Kõige nõmedam oli veel olukord, kus enne pärimismenetlust (ca 3 kuud) ei öelnud ka pank, kas abikaasa! konto on võlgu, mis lepingud/arveid tal veel on, et mida tasuma peaks, et võlgu ei jääks vmt või missuguseid otsekorraldusi näiteks on tehtud, et a la netflix, postimees, delfi vmt maha ei läheks.

Mis see abikaasa teisiti on, et peaks seda infi välja andma? Asjad jooksevad enamasti otsekorraldustega maha, rahulikult jooksevad kõik see 3 kuud edasi, midagi ei muutu inimese surmaga.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Asjad jooksevad enamasti otsekorraldustega maha, rahulikult jooksevad kõik see 3 kuud edasi, midagi ei muutu inimese surmaga.

Elektri, prügi jne lepingud saab ehk enne pärimismenetluse lõppu ikka sulgeda, kui inimene on surnud?

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 76 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Eluasemelaen ja eluase surma korral (üksikema + alaealine)