Esileht Tööelu, raha ja seadused. eluasemelaenu intressid ja TD

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: eluasemelaenu intressid ja TD

Postitas:

Kas kellelgi veel probleem, et intressid ei ilmu deklarisse?

Mehega laen kahasse. Mõlemad saatsime eelmisel nädalal intressitõendi. mehel on andmed olemas, minul mitte. Palusin siis mehel deklari ära täita ja nö ülejääk mulle kanda, kuid mitte midagi ei ole tekkinud. saan aru, et peaksin alustama uue deklaratsiooni täitmist, aga kuidas seda teha? Seni avaneb seesama poolik deklar ja kuskilt alt servast leidsin “rohkem tegevusi” vmt nupu, kust sain valida “alusta uuesti MTA andmetega” – aga ikkagi ei teki mulle midagi. Kuigi intresse oleme kokku tasunud üle 1000 euro, seega ka temal tekib ülejääk.

Ja ennetades küsimusi – jah, mul on tulu eelmisel aastal, käisin terve aasta tööl nagu keskmine inimene ja tulu oli ka piisavalt suur, et saada tagasi viisakas summa:D

 

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 11:17; 16.02 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.emta.ee/et/eraklient/tulu-deklareerimine/eluasemelaenu-intressid

Näide 1
Elukaaslased soetavad kaaslaenuga eluaseme. Üks neist on laenusaaja, teine kaaslaenaja. Mõlemad on 50% eluaseme omanikud. Intresse tasutakse ja laenu makstakse tagasi ühe laenusaaja pangakontolt.

Selgitus
Intresside deklareerimise ja tulust maha arvamise õigus on mõlemal laenusaajal vastavalt oma omandiosale 50%.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui on sama laen ja mees kasutab ära kõik lubatud 300.-, siis ei saagi ju sinu deklarisse midagi lisanduda

Saavad küll! Mõlemad saavad deklareerida 300 €.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te olete mõlemad ka eluaseme omanikud?

Kas mees on see, kes reaalselt maksab neid intresse?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 12:26; 16.02 21:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teil on varaühisus? Varalahususe puhul on küll probleem. Lugesin ajakirjandusest, hetkel ei leia…

Kas tegite nii?

Juhised elektroonsete tuludeklaratsioonide parandamiseks, kui abikaasad soovivad jagada maksusoodustusi
Abikaasa A teeb tuludeklaratsiooni. Süsteem pakub talle võimalust kasutamata maksusoodustused (mahaarvamised) abikaasa deklaratsioonile üle kanda. Abikaasa A märgib vastava soovi ja kinnitab oma deklaratsiooni.
Abikaasa B läheb tegema oma tuludeklaratsiooni. Ta võtab abikaasa kulud vastu, vajutades nupule „Kanna andmed deklaratsioonile”, ja kinnitab oma deklaratsiooni.
Selgub, et tuludeklaratsioone on vaja muuta. Abikaasa B teeb oma deklaratsiooni uuesti, kuid ta ei võta enam vastu saadetud kulusid ning kinnitab oma tuludeklaratsiooni.
Seejärel alustab abikaasa A uuesti tuludeklaratsiooni esitamist Maksu- ja Tolliameti andmetega. Abikaasa A teeb oma deklaratsioonis vajalikud parandused. Kui ta soovib jälle anda üle oma kulud abikaasale, siis saab ta seda uuesti teha. Abikaasa A kinnitab oma deklaratsiooni.
Abikaasa B läheb oma deklaratsiooni muutma, juhul kui ta tahab abikaasa kulud vastu võtta. Abikaasa B kinnitab oma tuludeklaratsiooni.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa me oleme mõlemad omanikud, 10 aastat oleme probleemivabalt deklareerinud ja omandisuhted pole muutunud 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 11:17; 16.02 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka ei näita praegu. Eelmisel aastal näitas. Nii et ilmselt tehniline probleem, ootan veits ja proovin paari päeva jooksul uuesti.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 13:53; 17.02 09:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sama probleem – laen kahasse ja eluase kahe peale kaasomandis. Põhilaenusaaja, kelle arvelt ka laenumaksed maha lähevad, olen mina. Samuti edastasime mõlemad mehega intressiandmed Maksuametile. Millegipärast olid intressid kantud ainult mehe tuludeklarile. Varasematel aastatel alati 50% intressidest minu ja 50% mehe deklaratsioonil. Veider lahendus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et enamus ei saa üldse aru, mida küsitakse.  Teemaalgataja ju küsib, miks intressiandmed ei ole pangalehelt deklaratsioonile kandunud. Ta ei küsi, kas tal on õigus deklareerida.

Jah, on mingid tehnilised häired, mistõttu mõnikord ei kandu intressid internetipangast pärast nende saatmist deklaratsioonile.

Mul endal oli eelmisel aastal nii. Saatsin mehe internetipangast ära ja need jõudsid ilustki kohale. Seejärel kohe saatsin enda omad, ja need ei jõudnud kohale. Märkisin summa (mõistagi pool summast) siis käsitsi deklaratsioonile.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.02 20:26; 16.02 20:27; 16.02 20:35; 16.02 21:36; 16.02 21:38; 16.02 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sama probleem – laen kahasse ja eluase kahe peale kaasomandis. Põhilaenusaaja, kelle arvelt ka laenumaksed maha lähevad, olen mina. Samuti edastasime mõlemad mehega intressiandmed Maksuametile. Millegipärast olid intressid kantud ainult mehe tuludeklarile. Varasematel aastatel alati 50% intressidest minu ja 50% mehe deklaratsioonil. Veider lahendus.

See ei ole lahendus, vaid tehniline viga. Ehk see ei ole õige ja peaksid oma intressid kätsitsi deklarile kandma.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.02 20:26; 16.02 20:27; 16.02 20:35; 16.02 21:36; 16.02 21:38; 16.02 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus elukoht registeeritud on, kas ikka samale aadressile mille jaoks laen võeti?

https://www.emta.ee/et/eraklient/tulu-deklareerimine/eluasemelaenu-intressid

Alates 2005. aastast võetud laenude korral võib intresse tulust maha arvata ainult sellisel juhul, kui eluase on ostetud endale elukohaks.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus elukoht registeeritud on, kas ikka samale aadressile mille jaoks laen võeti?

https://www.emta.ee/et/eraklient/tulu-deklareerimine/eluasemelaenu-intressid

Alates 2005. aastast võetud laenude korral võib intresse tulust maha arvata ainult sellisel juhul, kui eluase on ostetud endale elukohaks.

Enne vastamist võiks siiski lugeda, mida teemaalgataja kirjutab. Ütleb ju selge sõnaga, et 10 aastat on saanud deklareerida ja omandisuhted ei ole muutunud.

Ja veel kord. teema on ju hoopis muus. Teemaalgatajal olid intressid internetipangas olemas, aga saatmisel need deklaratsioonile ei jõudnud.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.02 20:26; 16.02 20:27; 16.02 20:35; 16.02 21:36; 16.02 21:38; 16.02 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka minul on teemaalgatajaga sama probleem- intressid deklaratsioonile ei ilmu. Olen mitu korda seda juba teinud. Tehnilisest tõrkest keegi teada ei ole andnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 21:23; 16.02 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja veel kord. teema on ju hoopis muus. Teemaalgatajal olid intressid internetipangas olemas, aga saatmisel need deklaratsioonile ei jõudnud.

Need küsimused siin eespool püüdsid selgeks teha, kas sellel võis olla mingi põhjus, miks andmed deklaratsioonile ei kantud – et äkki olid mingid põhjused, miks üks osapool ei saagi deklareerida intresse, ja maksuamet nägi seda ise (omandisuhe vms). Algul seda infot ju ei olnud, et varem on jõudnud andmed, kuigi kõik sama.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 12:26; 16.02 21:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka minul on teemaalgatajaga sama probleem- intressid deklaratsioonile ei ilmu. Olen mitu korda seda juba teinud. Tehnilisest tõrkest keegi teada ei ole andnud.

Selle kohta ei tulegi mingit veateadet. Lihtsalt ongi nii, sina saadad intressid ära, aga deklaratsioonile need ei kandu.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.02 20:26; 16.02 20:27; 16.02 20:35; 16.02 21:36; 16.02 21:38; 16.02 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need küsimused siin eespool püüdsid selgeks teha, kas sellel võis olla mingi põhjus, miks andmed deklaratsioonile ei kantud – et äkki olid mingid põhjused, miks üks osapool ei saagi deklareerida intresse, ja maksuamet nägi seda ise (omandisuhe vms). Algul seda infot ju ei olnud, et varem on jõudnud andmed, kuigi kõik sama.

Kahjuks ei saa sa teemast õigesti aru. Teemaalgatajal on intressitõend internetipangas olemas. Tal on õigus kodulaenu intresse deklareerida. Tal on võimalik need internetipangast deklaratsioonile saata – seda ta ka tegi. Aga tehnilisel põhjusel ei ole intressiinfo deklaratsioonile jõudnud.

Otsuse selle kohta, kas inimesel on õigus kodulaenu intresse deklareerida või mitte, või millises summas, teeb Maksuamet alles PÄRAST, mitte ENNE deklaratsiooni esitamist. Kui inimesel on intressid internetipangas olemas, siis on tal õigus need deklaratsioonile saata. Alles siis hakkab Maksuamet otsustama…

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.02 20:26; 16.02 20:27; 16.02 20:35; 16.02 21:36; 16.02 21:38; 16.02 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käsitsi saab ise alati sisestada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need küsimused siin eespool püüdsid selgeks teha, kas sellel võis olla mingi põhjus, miks andmed deklaratsioonile ei kantud – et äkki olid mingid põhjused, miks üks osapool ei saagi deklareerida intresse, ja maksuamet nägi seda ise (omandisuhe vms). Algul seda infot ju ei olnud, et varem on jõudnud andmed, kuigi kõik sama.

Kahjuks ei saa sa teemast õigesti aru. Teemaalgatajal on intressitõend internetipangas olemas. Tal on õigus kodulaenu intresse deklareerida. Tal on võimalik need internetipangast deklaratsioonile saata – seda ta ka tegi. Aga tehnilisel põhjusel ei ole intressiinfo deklaratsioonile jõudnud.

Otsuse selle kohta, kas inimesel on õigus kodulaenu intresse deklareerida või mitte, või millises summas, teeb Maksuamet alles PÄRAST, mitte ENNE deklaratsiooni esitamist. Kui inimesel on intressid internetipangas olemas, siis on tal õigus need deklaratsioonile saata. Alles siis hakkab Maksuamet otsustama…

Oot-oot- et esitan deklaratsiooni ja siis jään midagi ootama? Siis on see esitatud ja enam muuta nii lihtsalt ei saa! Need andmed on pangas olemas ja ka nupukese alla lisatud. Miskipärast need siiski ei lisanud. Olen ööpäeva oodanud ja vaadanud.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 21:23; 16.02 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oot-oot- et esitan deklaratsiooni ja siis jään midagi ootama? Siis on see esitatud ja enam muuta nii lihtsalt ei saa! Need andmed on pangas olemas ja ka nupukese alla lisatud. Miskipärast need siiski ei lisanud. Olen ööpäeva oodanud ja vaadanud.

Saan aru, et sa said internetipangast intressid ära saata? Kui said, aga need ei ilmunud deklaratsioonile, siis need enam ei ilmugi, sest kanne peab toimuma KOHE.

Kui sinu kantud intressid deklaratsioonile ei jõudnud, saad summa (pool summast, kui laen on kahasse) ise käsitsi deklaratsioonile kirjutada.

Sellest ei saanud aru, mis sa ootamise all silmas pidasid? Kui Maksuameti otsust, siis seda pead loomulikult ootama. Maksuamet teeb otsuse ju pärast, mitte enne deklaratsiooni esitamist.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.02 20:26; 16.02 20:27; 16.02 20:35; 16.02 21:36; 16.02 21:38; 16.02 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oot-oot- et esitan deklaratsiooni ja siis jään midagi ootama? Siis on see esitatud ja enam muuta nii lihtsalt ei saa! Need andmed on pangas olemas ja ka nupukese alla lisatud. Miskipärast need siiski ei lisanud. Olen ööpäeva oodanud ja vaadanud.

Sa vist ei saanud aru, ta ei soovitanud lihtsalt oodata – Kui andmeid automaatselt pole, saad need lisada käsitsi ja deklaratsiooni ära esitada.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehnilist viga pole. Mulle öeldi, et asi on selles, et ma ei olnud eelmisel aastal ka neid kandnud deklaratsiooni. St olin pangast andmed edastanud, aga õiged klikid olid tegemata deklaratsioonis. Pidin 2019. a tuludeklaratsiooni muutma (paluma avada) ja nüüd näitas kohe 2020. omas ka.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 13:53; 17.02 09:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodulaenu intresside juures tuleb vajutada sellele plussile, mis seal ees, siis hüppab menüü lahti ja seal on kiri mille sisu on umbes selline, et kas soovid andmed asendada MTA andmetega ja suurelt nupp asenda andmed. Vajutad sellele nupule ja kohe tekivad numbrid ka kodulaenu intresside juurde.
See on mingi selle aasta uuendus, eelmisel aastal sai otse pangast kanda, sel aastal tuleb paar klikki veel lisaks tuluka peal teha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Kõigepealt peab oma tuludeklaratsiooni olema esitanud elukaaslane/abikaasa, kellega koos laen on võetud. Seejärel ilmub deklaratsiooni lehel mahaaarvamiste alla jaotus “Mahaarvamiste jagamine”. Ehk see ei ilmu mitte 9.5 “Eluasemelaenu intressid” alla, vaid hoopis teine alajaotus. Seal tuleb samuti vajutada nuppu MTA andmed ja siis ilmubki välja 🙂

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. eluasemelaenu intressid ja TD