Esileht Tööelu, raha ja seadused. Eluasemelaenu maksepuhkuse taotlemise tingimustest

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Eluasemelaenu maksepuhkuse taotlemise tingimustest

Postitas:

Mõtlesin uudishimust küsida, et kuidas taotleda kodulaenu puhul maksepuhkust ja mis tingimustel seda saab. Äkki huvitab vastus teidki.
Vastus on selline.

Kliendid, kes on sattunud eriolukorra tõttu makseraskustesse (kaotanud töökoha, sissetulek on märkimisväärselt vähenenud, pikaajaline palgata puhkus) pakub Luminor kuni 6 kuud maksepuhkust järgmistel tingimustel:

• Kuni 6 kuud vastavalt kliendi reaalsele majanduslikule olukorrale;
• Maksepuhkus kehtib eluasemelaenu põhiosamaksetele;
• Klient on kohustatud pangale esitama makseraskust tõendava dokumendi;
• Teenustasu lepingu muudatuse eest – 80 €.

Lühidalt: juba 80.- kasseeritakse lepingu muudatuse eest. Veel lühemalt: proovige ära maksta, tuleb vähem jama. Kuidas teistel pankadel?

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kuidas reaalelus, aga Swed mingis netiartiklis väitis, et nemad annavad ka vajadusel maksepuhkust 6 kuud ja “mingeid lisakulusid kliendile sellega ei kaasne”. Muidugi – mine tea, mida nemad “lisakulu” all silmas pidasid, võib-olla mitte lepingumuutmistasu.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 10:42; 19.03 11:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on SEB ja laen on kindlustatud. Ilmselt rakendub just laenukindlustuses mingi punkt. Sest minu kodulaenulepingus pole maksepuhkusest ridagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt see teema tõstetakse varsti ringi, aga eks ta nii on, et pangad sulle Ema Teresat mängima ei hakka.
Mulle meenub eelmine MASU. Siis olid ka need maksepuhkuse jutud meedias. Ajakirjanduse jutt oli ilus, kõik saab korda, pangad on abivalmis ja aitavad. Tegelikkus oli sama nagu teemaalgatajal.
Intresse maksad ikka, lepingu muudatus tähendab mingit tasu kohe, intress muutub kehvemaks, panga silmis saad kohe pleki külge jne

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas intressiga lood on? Muudel laenudel on algul suurem osa laenumaksest intress. Eluaseme laenust ei tea, omal pole. Intressi peab ikka iga kuu edasi maksma.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on SEB ja laen on kindlustatud. Ilmselt rakendub just laenukindlustuses mingi punkt. Sest minu kodulaenulepingus pole maksepuhkusest ridagi.

Tütar juba uuris seda asja, kindlustus rakendub ainult juhul, kui inimene kaotab töökoha temast mitteolenevatel põhjustel. Näiteks osalisele tööajale üleviimine jmt pole piisav põhjus.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 10:42; 19.03 11:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uurige enne täpselt järgi, mis ja kuidas, muidu maksate lihtsalt selle nn teenustasu ära ja midagi muud vastu ei saa. Sest nagu siin keegi enne teatas, koosnebki tavaliselt eluasemelaen kahest osast: intressist ja laenu põiosast. Puhkust pakutakse aga just ainult põhiosale. Esimestel aastatel on intress just see, mis moodustab laenumaksest lõviosa ja effekt, mida te laenupuhukusega loodate saada, on pea olematu. Ehk siis meenutab see natuke sellist ´´me oleme näiliselt ju teie vastu head´´ pakazuuhat, kus uppujale visatkse küll päästerõngas ja tõmmatkse paadi juurde, aga edasi paati ei tõsteta.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlesin uudishimust küsida

Imelik uudishimu sul

0
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uurige enne täpselt järgi, mis ja kuidas, muidu maksate lihtsalt selle nn teenustasu ära ja midagi muud vastu ei saa. Sest nagu siin keegi enne teatas, koosnebki tavaliselt eluasemelaen kahest osast: intressist ja laenu põiosast. Puhkust pakutakse aga just ainult põhiosale. Esimestel aastatel on intress just see, mis moodustab laenumaksest lõviosa ja effekt, mida te laenupuhukusega loodate saada, on pea olematu. Ehk siis meenutab see natuke sellist ´´me oleme näiliselt ju teie vastu head´´ pakazuuhat, kus uppujale visatkse küll päästerõngas ja tõmmatkse paadi juurde, aga edasi paati ei tõsteta.

jah, aga samas on praeguseks palju neidki, kelle laenud hakkavad varsti lõppema ja kelle laenumaksest 80-90% on juba põhiosa – neile on sellest pakkumisest küll abi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uurige enne täpselt järgi, mis ja kuidas, muidu maksate lihtsalt selle nn teenustasu ära ja midagi muud vastu ei saa. Sest nagu siin keegi enne teatas, koosnebki tavaliselt eluasemelaen kahest osast: intressist ja laenu põiosast. Puhkust pakutakse aga just ainult põhiosale. Esimestel aastatel on intress just see, mis moodustab laenumaksest lõviosa ja effekt, mida te laenupuhukusega loodate saada, on pea olematu. Ehk siis meenutab see natuke sellist ´´me oleme näiliselt ju teie vastu head´´ pakazuuhat, kus uppujale visatkse küll päästerõngas ja tõmmatkse paadi juurde, aga edasi paati ei tõsteta.

Mul on võrdse põhiosaga graafik. Kolmandat aastat maksan ja mu
u 200 eurosest maksest moodustab põhiosa 145 eurot. Selle graafiku puhul on maksepuhusest kasu küll. Õnneks mul tööd jagub ja sääste on ka piisavalt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mäletades hästi seda eelmise majanduslanguse aegset pankade võltsnaeratuse saatel pakutud abikätt, siis soovitaks küll seda viimase võimalusena kaaluda. Ka siis teatasid pangad libekeelselt, et on valmis aitama igati, andke aga kindlasti kohe teada, kui olete kaotanud töö või on sissetulek vähenenud. Inimesed, kes nii talitasid, sattusid kohe pankade teravdatud tähelepanu alla. Tulid lepingumuudatused uue intressiga, lisatagatised ja reaalne abi oli maksepuhkus põhiosalt.
Pigem soovitan maha istuda, kaaluda läbi oma võimalused ja realistlikult hinnata laenu teenindamise võimekust. Kui on lootus see raskus ületada, siis pinguta rihma ja vähenda kulusid. Panka ära küll teavitama tõtta. Nii on su võimalused suuremad. Kui aga valgust ei paista, siis alusta parem kohe laenu likvideerimist, hiljem oled juba nii sügaval sees, et kõik on sinu kahjuks.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Eluasemelaenu maksepuhkuse taotlemise tingimustest