Esileht Pereelu ja suhted Elukaaslane ei saa öösel magada

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Elukaaslane ei saa öösel magada

Postitas:

Mul on mõistus otsas.

Umbes kuu tagasi kolis pikaajaline kallim minu juurde ja hakkasime koos elama.
Probleem on selles, et selle aja jooksul on ta siin ehk paar ööd saanud korralikult välja magada. Tavaliselt vähkreb 3-4ni öösel, siis jääb ja kaheksast on äratus.

Oleme välja vahetanud tekid-padjad selliste vastu, millega ta varem harjunud oli. Ei aita.
Alandasime magamistoa temperatuuri, sest mõnel ööl oli tal palav olnud. Ka ei aita.

Madrats pidi tema sõnul okei olema.

Mõtlesin, et äkki on probleem selles, et pole harjunud magama nii, et keegi kõrval on. Pakkusin, et magan ühe öö teises toas, proovime mis siis saab. See mõte talle ei sobinud.

Mina enam ei tea, mida proovida, ehk on kellelgi soovitusi? Päeval on ta magamatusest uimane ja torssis, ise arvab, et küll ajaga üle läheb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 08:28; 08.02 13:35; 08.02 17:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teise kohta kolimine on inimesele alati suur stress, olgu siis kasvõi tegemist positiivse muudatusega. Ma ei saanud ka tükk aega magada, kui kolisime uude majja või siis mees tuli välismaalt tagasi koju elama. Ikka mitu kuud läheb harjumiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul oli sama asi mehega, kellega ma 10 aastat abielus olin, lõpuks aitas see, et võtsime eraldi tekid….peale lahutust oli uni hea. Mingihetk tekkis uus austaja ja temapoolt hommikul tulles olin nagu zombi, igati meeldiv inimene, väga hoidis ja pakkus kõike mis pakkuda oli, tundsin sügavat kiindumust, aga näed magada ei suutnud.
Praegune elukaaslane ja laste isa on hoopis teine teema. Algusest peale oli tunne, et täiuslikumat inimest pole, et sellist klappi pole võimalik tunda, magasin nagu vanaJumala seljataga.
Ühesõnaga, minupuhul tähendas see seda, et polnud minujaoks õige inimene…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Harjumise asi. Kui mul mees Soomes kalevipoegles ja vahepeal 3-4 päevaks koju tuli, siis esimesed ööd ma ka magada ei saanud. Harjunud üksi magama. Nüüd käib ta mitu kuud Eestis tööl ja igal öösel kodus – ikka tiksun üleval, kuid mitte enam tema tõttu. Rasedus sunnib tihti wc-vahet jooksma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sina oled naine ja tema on mees? Kas te joote kohvi vôi teed ôhtuti? Millised olid tema magamisharjumused enne kokku kolimist? Seksite te igal ôhtul? Meestel on vahel vaja ennast kergendada, isegi mitte soov seksida, vaid lihtsalt kiiresti pingest vabaneda. Ma pole näinud siiani ühtegi eksemplari, kes peale seda uniseks ei muutuks. Äkki ta häbeneb, paku abi…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me ikka seksime jah, magamise seisukohalt ei paista vahet olevat, kas oleme seksinud või mitte, tema pärast ikka ei maga.
Kohvi õhtuti ei joo, viimased õhtud oleme veini võtnud, mis mind teeb alati uniseks, temal jälle tulemust ei miskit.

Ise arvab ka, et läheb ajaga üle, üldiselt on ta aeglane kohaneja uutes olukordades.
Kahju kõrvalt vaadata lihtsalt, ühtegi lahendust enam pakkuda ei oska. Vahel ta magab vähemalt õhtul peale tööd paar-kolm tundi, aga tavaliselt mitte sedagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 08:28; 08.02 13:35; 08.02 17:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Kahju kõrvalt vaadata lihtsalt, ühtegi lahendust enam pakkuda ei oska. Vahel ta magab vähemalt õhtul peale tööd paar-kolm tundi, aga tavaliselt mitte sedagi. [/tsitaat]
Nalja teete või?
Ükski inimene ei jääks siis varem magama, kui magab paar kolm tundi peale tööd. Ärgu magagu.
Kui ma magaks juba pool tundi kuue ajal, siis ma enne kahte ei uinuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suhe võiks alata ühise kodu loomisest. Mitte üks ei peaks kolima teise juurde ja teine ei pea end omas kodus nn koomale tõmbama, vaid tuleb ühiselt ehitada ühine kodu. Siis saab kogu ruumi nii läbimõelda ja arutada, et mõlemil oleks oma töö ja puhkeala. Saab läbimõelda, kuidas magamine toimiks jne, jne. Suhe on kahe inimese koostöö ja koostoimimine ja see võiks alati ühise kodu loomisest. Kui pole veel kindel, et asjast asja saab, võiks mõlemad säilitada oma elamise. Oma tutvusringkonnas olen vaadanud, et hulga probleeme jääb olemata, kui luuakse uus ühine kodu. Kui üks kolib teise elamisse, tunneb sissekolija end väga pikalt külalisena ja väga ebakindlalt.
Aga une parandamiseks soovitaks, et minge õhtu jalutama. Ärge vaadake telekat, peaks jälgima, et ei näksi õhtul ja kasvõi 15 minutit värsket õhku peaks tagama parema une.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toon ära hunniku asju, mis võivad segada head uinumist:

– Liiga soe tuba. Enne magamist paarkümmend minutit tuulutada, kui just -20 ei ole õues. Mõned inimesed soovivad magada ka terve öö lahtise aknaga, aga kindlasti ei sobi see kõigile, sest aknast tuleb alati ka mingit müra, kui just päris metsas ei ela ja sealgi hakkavad linnud laulma.
– Õuest või ka toast kostuv müra. Näiteks osad inimesed armastavad magama jääda muusika saatel või teleka saatel – seega asjad kinni. Kui muu ei aita, siis kõrvatropid.
– Valgus. Abiks on paksud kardinad, kui väljast paistab sisse mingit valgust, öölambikesed ka kustu. Võib kasutada ka silmaklappe.
– Liiga täis kõht. Jätta magamise ja söõmise vahele pikem paus või õhtul lihtsalt vähema süüa. Enda elukaaslasel on see näiteks suureks probleemiks ja segab uinumist, kui reegli vastu on eksitud.
– Liiga tühi kõht. Isiklikult ei saa magama jääda, kui tunnen vähematki tühjakõhutunnet.
– Liiga kõva või pehme küljealune. Aitab madratsivahetus.
– Liiga kerge tekk. Olen tähele pannud, et osad inimesed ei maga hästi kerge teki all vaid pigem toob sügavama une paks ja raske tekk. Võib olla on ka vastupidiseid variante, keda ahistab liiga raske tekk. Samuti on võib olla vajalik kahe teki olemasolu ja kumbki enda teki all.
– Vale kujuga padi, mis ei lase uinuda ja on liiga kõrge või liiga madal või lihtsalt pole pea järgi.
– Liiga kitsas voodi. Tean, et paljudele ei meeldi, kui keegi on magamise ajal nende vastas ehk siis lahendab mure 160-180 cm lai voodi.
– Jalgade külmetamine. See on vist isegi teaduslikult tõestatud, et magama inimene enne ei jää, kui jalad on soojad. Seega soe jalavann ja ilma kummita (muidu tõmbab veresooned kinni) sokid jalga.
– Voodi vale asend toas. Otsige üles juuksekarva otsa riputatud abielusõrmusega veesooned ja nende ristumiskohad toas ja nihutage voodi (eriti päis) veesoonte-vabasse tsooni.
– Liiga varajane magamamineku aeg. Osad inimesed on ööbikud ja osad öökullid. Öökull-tüüpi inimene ei saa magama minna kell kümme õhtul, isegi kui on väga väsinud 🙂 Tean, sest ise olen öökull ja elukaaslane ööbik. Temal ei tule hommikul näiteks enam uni uuesti peale, kui on juba korra ärganud.
– Ja siis teie puhul kindlasti soovitus, et katsuge re¸iimi enam mitte sassi ajada sellega, et elukaaslane kolib ajutiselt paariks tunniks magama peale tööd. Proovigu kannatada kasvõi kella üheksani ja siis minna päriselt ööunne ära.

Olen ise nagu printsess herneteral magaja ja seetõttu ka pikk nimekiri 🙂 Lihtsalt ühel hetkel tundus huvitav otsida ja leida põhjuseid, mis võivad segada magamist. Mitte, et kõik nüüd neist minu kohta käiks :D!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla on mees üksi-magaja? Sellisel juhul ma soovitaks eraldi tekke alustuseks. Lisaks võib proovida kahte madratsit, st kui on 180 lai voodi siis 2 90 cm madratsit. Siis yks saab rahulikult kylge keerata, ilma et terve voodi lainetaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen alati maganud mehega eraldi tekkide all. Olen väga kehva unega ja ainult nii on mingigi võimalus end välja magada. Kaisus, sooja higise keha vastas, on magamine täiesti välistatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hulk asjalikke soovitusi, aitäh!

Eks see kodu ongi meil peaaegu ühiselt valitud, mina elasin siin vaid paar kuud enne, kui tema ka sisse kolis. Siis veel polnud konkreetselt juttu, et tema ka tuleb ühel hetkel, aga koos käisime vaatamas, tema avaldas ka sobivuse kohta arvamust, kuna ta niikuinii veetis ka enne seda vanas kohas palju aega minu juures.

Tuba oleme tuulutanud, elame müravaeses eramajade piirkonnas, akendel on ees valgust pimendavad rulood, söömisega ka probleeme pole. Madrats on tema sõnul okei, padja vahetasime välja, talle tõime raskema teki ka. Voodi on lai, mahume mõlemad kenasti ära, aga seda jalgade soojendamise asja peaks tõesti proovima, sest ta on magama minnes kurtnud küll, et jalad külmetavad – meil on põrandad ka jahedad, sest all külm kelder.

See õhtul paar tundi magamine on tulnud siis, kui ta on enne juba 6-7 ööd pooleldi ülal olnud. Ühel hetkel väsib lihtsalt ära, magab peale tööd, on mõned tunnid ülal ja reeglina magab ka järgneva öö hästi. Aga siis hakkab kogu trall jälle peale.

Toa ümber tõstmisele olen ka mõelnud, aga meil siin suhteliselt keeruline nii mööbeldada, et voodi otse sooja ahju kõrvale ei jääks.

No ja see pidavat ka teda ka vahel häirima, et ma kipun aeg-ajalt läbi une hambaid krigistama, ehk paar-kolm korda nädala jooksul. Millest see tuleb, ei teagi, enne teda pole mulle keegi öelnud, et nii teen.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 08:28; 08.02 13:35; 08.02 17:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige tõenäolisemalt ikka voodi asukoht ei sobi. Las mees läheb magab ühe öö teises toas ja vaadaku kuidas mõjub.
Üks tuttav tõstis voodi teise kohta ja kaotas ühekorraga oma ööune. Kannatas ja vaevles niikaua kui tõsts voodi tagasi, siis magas rahumeelselt jälle edasi.
Järsku on Hartmani võre ristumispunkt, millest viimasel ajal nii palju räägitakse? Pidi olema hullem kui veesoon ja pidi tervisele hakkama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 18:02; 08.02 18:07; 08.02 19:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on abielu lõhki minemas, kuna ma ei suuda tesie inimese kõrval magada. Mees meeletult tahab, ja veel kaisus. No oma ei suuda, kuigi armastan meest väga. Teist magamiskohta kodus pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tul veel pähe, et kas ta mingeid ravimeid ei tarvita? Minul võtsid une ära nohurohud, mis turset alandavad. Sudafed, Cirrus jms., kõik mõjuvad ühtemoodi, kui õhtul võtan tableti sisse, siis öösel kell 3 on uni läinud 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 18:02; 08.02 18:07; 08.02 19:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Öösel kell 3 on uni läinud seepärast, et rohu mõju on lõppenud, nina kinni ning hingamine keeruline. Mul aitas selle vastu järgmine tablett. Päevadoosi ei tohi muidugi yletada. [/tsitaat]

Ei, rohu mõju nii kiiresti ei lõppenud ja nina oli täiest lahti, aga uni oli kadunud. Muidu on ju öised ärkvelolemised ikka sellised pealesunnitud, et väsimus on suur ja tahaks magada, aga siis oli tunne nagu südapäeval, täiesti ergas. Täitsa huvitav oli niimoodi öösel üleva olla.
Aga tervisele on see ikka väga kahjulik, katsuge põhjus kiiresti üles leida 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 18:02; 08.02 18:07; 08.02 19:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mainisid, et elasid paar kuud praeguses kohas üksi ja alles siis kolis mees järele. Nende kuude jooksul veetsite ilmselt ka ühiseid öid? Arvatavasti ka selles korteris. Kas siis sai mees magada?

Nii võib jälile jõuda, kas probleem on psühholoogiline või on tegemist mingi välise põhjusega.

Ise magasin esimesed ööd (mitte järjest) oma praeguse mehe kõrval väga halvasti, uni oli katkendlik ja kerge, kui ta vahepeal norskas, olin lausa õnnetu, sest ei saanud üldse sõba silmale. Aja jooksul asi paranes ja magasin nagu kott. Siiani magan väga hästi temaga, isegi ei tea, kas ta norskab või ei 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Pereelu ja suhted Elukaaslane ei saa öösel magada

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.