Esileht Pereelu ja suhted Elukaaslane nähvab

Näitan 28 postitust - vahemik 31 kuni 58 (kokku 58 )

Teema: Elukaaslane nähvab

Postitas:
Kägu

Kes sellise asjaga kokku puutunud – elukaaslase suhtlusviis on selline terav ja nähvav. Enda sõnul on ta otsekohene, minu arvates konfliktne. Kas on häid soovitusi sellise inimesega suhtlemiseks. Kui ta tähelepanu juhin, siis ütleb, et tema ei saa midagi aru ja pole midagi halvasti öelnud ja kas tal polegi õigust oma arvamusele. Mulle otsekohesed inimesed väga meeldivad, aga antud juhul on tegemist ebavajalike teravustega, mis mind kinniseks, ebakindlaks ja kurvaks muudavad.

Kõigepealt küsi ENDALT, milleks on sulle inimest vaja, kes nähvab. Sa ju ise valid endale elukaaslase. Teine inimene ei muutu. Või kui siis aastatega ainult hullemaks. Kui sa jääd suhtesse, mis sulle ei sobi, siis on see sinu valik. Tegelikult ju sulle meeldib kui sinuga terav ollakse ja nähvakse. Kui ei meeldiks, läheks sa ära või õpid sellises suhtlemise ära, et nähvad ise ka ja teise nähvamine ei tekita sulle enam midagi. Olen ise kõrval näinud, kuidas üks pool provotseerib ja teine siis on terav ja siis provotseerija solvub ja tõmbub endasse. Mis siis kui teravus tuleb sellest, et sina käitud teravust väljakutsuvalt ? Ja samamoodi nagu teine ei näe, et on terav, ei näe sina, et provotseerid ja jonnid.

Tema jaoks on väljakutse see, et ta näeb et ma saan haiget, et mul on halb. Et ma üritan teha nägu, et ma ei pannud tähelegi. See pole nii, et ma teeks midagi, et seda “ära teenida”, tegelt ka! Selles ongi asi, et kui tal endal midagi krutib, siis ta suvalisel hetkel, kui ma rõõmsalt tegutsen või räägin midagi, lihtsalt nähvab. Nagu piitsahoop reaalselt. Asi pole tüli ega võimuvõitluse situatsioonis. Ja pole ka selline olukord, et ma tahan oma tahtmist ja olen kriitiline, passiiv-agressiivne vms. Need on täiesti lambi olukorrad. Ma olen rõõmsa loomuga ja kontrollin end hästi, ei nori, mossita ega tänita.

Ta on suures plaanis hea ja hooliv inimene ja teeb õigeid asju, aga vilets iseloom ja ekstreemne ärahellitatus lapsena +eeskuju kodust, kus ema jumaldab isa. Ise saeb oma oksa ja kooselud ei püsi.

See selleks, lihtsalt et peab olema paremaid taktikaid kui need mida mina oskan 1. ei tee välja (pole jätkusuutlik); 2. üritan sellest rääkida (“mis ma siis jälle valesti tegin, kas ma ei või oma arvamust avaldada”. Kui ma järele ei anna ja jätkan, venib tüli pikaks, emotsionaalseks, süüdistavaks ja fakte väänavaks).

Too mingi konkreetsem teema või näide. Kas seda ei või juhtuda, et tal on endal mingi mure, mida tema sulle väljendab ja sina selle asemel, et tema asju arutada hakkad näiteks oma lillepeenardest rääkima?

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oeh, mul kestab selline kooselu juba 20 aastat. Ega ei ole nii, et suur kannatamine. Mehes on ikka head ka palju, aga seda, et ta oma arvamust endale hoiaks, seda ei ole. Kui ikka on vaja midagi sapist kellelegi öelda, siis seda ka öeldakse jne.  Mehe isa on veel hullem, nüüd vana penskar – kõik on lollid, riiki juhivad lollid, naabrid on lollid jne :). Kui äia elukaaslane midagi ei leia üles, siis röögatab. Aga neil on tohutu töövõime ja elamine on korras. Suurepärane manipuleerimine on.

Nt kui peaks pliit katki minema, siis ma kas lõhun KOGU aeg, aga kui temal läheb, siis juhtub. Kukub minul midagi maha – sa oled nii lohakas KOGU aeg. Kukub temal, juhtub.
jne jne. Unustab keegi lähedastest talle sünnipäeval helistamata, või helistab õhtul hilja, tuleb sellest suur traagika. Kuidas on võimalik, et oma lähedasi ei mäleta, juttu jätkub umbeks nädalaks. No sellised pisikesed sutsakad käivad kogu aeg.  Ja mind panevad sellised asjad õlgu kehitama, ma tõesti ei nähva inimestele ja olen rahulik. Seda ei muuda, ajapikku väheneb, aga ära ei muuda. Aeg-ajalt mulle tundub, et ma räägin jumalusega 🙂

A mehed ongi tihtipeale kuked.

Hetkel on meil jälle ring käimas. Ma olen pikalt keelt hammaste taga hoidnud, nüüd esmaspäeval viskas üle ja plahvatasin. Tulemuseks, nagu tavaliselt, on kodus totaalne märter, kes on viha täis: kas midagi head ka on ja mitte midagi sulle ei kõlba ja mida kõike ma teen jne. Vahet pole, ma võin pead ka vastu seina lüüa, arusaamine on null. Mingi aeg leebub tüliõhustik ja kõik hakkab otsast pihta.

 

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen ka sinuga samas paadis, TA.
Kahjuks head nõu ei oska anda, kuna mulle tundub, et miski ei tööta.
Kõige hullem on see, et tavaline normaalne päev võib täiesti lambist keerata pea peale, lihtsalt mingist väikesest asjast leiab ta põhjuse jälle nähvata, halvasti öelda, ära panna. See võib olla mingi täiesti süütu küsimus, mis tema arvates on liiga rumal ja ärritav. Ma elan selliseid asju väga traagiliselt üle, nutan palju, olen hakanud rohkem alkoholi tarbima, … Miks lahku ei lähe? Vist on salaja kuklas lootus, et ehk kuidagi annab parandada, möödub, läheb paremaks. Ei taha lapsest eemal olla ja kardan uusi tülisid, mis tekivad lapse jagamisega. Samas väga kahju, et ta sellise suhte keskel kasvab. Tean, et see tegelikult ei ole lapse suhtes õige.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljud sellises suhtes olijad elavad unistuses, et kaaslane muutub või teda on võimalik ümber kasvatada. Nähakse potentsiaali, mis oleks siis, kui seda ja teist omadust enam poleks. See on puhas illusioon. Tuleb tõele näkku vaadata ja lähtuda sellest, milline on igapäevane reaalsus, mitte sellest, missugune võiks tulevik olla.

Endaga heas kohas olev inimene saab aru, et niisugune suhtlemisviis pole austav ega aktsepteeritav ja lahkub sellise kaaslase juurest. Paljud aga peavad alateadlikult ennast sellise madala kohtlemise vääriliseks – vastasel juhul ei laseks nad endaga nii käituda. Muidugi on ka ohvrimeelseid, kes läbi elu märtrid tahavad olla, aga sageli on asi nii varjatud kujul alateadvuses, et juurpõhjuse saab kätte ainult terapeudi abiga. Inimene ise võib hoopis vastupidist raiuda, aga kui psühholoogiliselt asja uurima hakata, tuleb välja, et seal all on ikkagi näiteks alaväärsustunne või enesehinnangu probleemid.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kannatasin sellist asja 10a.

Ta küll väitis, et ma vist olen oma huumorimeele kaotanud… mina reageerin üle jne…

Aga lõpuks sain aru, et se eskaleerus üsna rängaks vaimseks vägivallaks.

Raske oli ära minna, kiusas mind veel peale lahkuminekut ka pikalt(a’la üritas süümekaid tekitada, et mina olen kõige süüdi ja pere lõhkuja jne).

Nüüd siis vaikselt nopin oma kilde kokku aga endaga ma enam nii käituda ei lase mitte kunagi.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljud sellises suhtes olijad elavad unistuses, et kaaslane muutub või teda on võimalik ümber kasvatada.

Jah, vaata, kui paljud pakuvad mingit välist abi. Küll terapeudid jne.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljud sellises suhtes olijad elavad unistuses, et kaaslane muutub või teda on võimalik ümber kasvatada.

Jah, vaata, kui paljud pakuvad mingit välist abi. Küll terapeudid jne.

Ei mingeid terapeute. Inimesed ei muutu. Jäta see kaaslane.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen see nähvaja. Olen kõrgesti haritud humanitaaralal, st palju lugenud ja laia sõnavaraga mitmes keeles. Mul on terav keel ja tänu oma haridusele ka hulgaliselt “laskemoona”, millega vajalikul hetkel klähvata.

Kunagi väga noorelt töötasin mõnda aega gümnaasiumis õpetajana ja esimesed aastad ma ainult sülitasin tuld ja tõrva seal. Pubekad ju ikka tulevad laiama noore õpetajaga ja ma laksasin neile selliseid sarkastilisi kommentaare vastu, et mõne aja pärast nad ainult põrnitsesid mind vaikselt, vihaselt ja ärevalt. Ringiga jõudsid minuni jutud, et ma olen tige õpetaja ja “mõnitavat õpilasi”. Hiljem leidsin muid mooduseid enesekehtestamiseks,  muutusin empaatilisemaks ja hakkasin aru saama, et ma ei tohi harjunud kombel suud pruukida nendega, see mõjub neile liiga rängalt.

Olen ka tihti pisarateni viinud oma ema, kes varem oli samuti kange iseloomuga, aga nüüd eakana enam ei talu, kui keegi talle teravalt ütleb.

Ah et miks ma seda teen? Palun väga — mul on enamasti paha olla. Ja on olnud praktiliselt kogu aeg. Lapsena olin ma arglik ja tagasihoidlik, seda soodustas ema, kes mind kiivalt oma põllepaelte küljes hoidis ja takistas iseseisvalt eakohaseid tegevusi tegemast. Ükskõik, mis ma tegin, polnud piisavalt hea ega õige. Kiita sain küll, see oli nt nii, et kui mul olid tunnistusel kõik viied ja kehaline kasvatus neli, siis öeldi, no väga tubli, aga järgmine kord võiks see 4 ka ikka 5 olla. Loomulikult oli mul sellise kasvatuse tulemusena madal enesehinnang ja olematu enesekindlus. Loomulikult hakati mind seetõttu koolis kiusama. Terve põhikooli aja ja keskkoolis lihtsalt rafineeritumalt. Enesekaitseks hakkasin keskkooli ajal teravalt vastu ütlema. Ikka korralikult teravalt. Selle peale mind küll jäeti rahule, aga loomulikult ei olnud mul sõpru ega keegi ei sallinud mind. Ülikoolis läks elu ilusaks, järsku ümbritsesid mind normaalsed inimesed. Aga see sisse harjutatud kaitsemehhanism ei läinud kunagi üle. Kui ma tunnen, et mu turvatunne on ohustatud, siis ma salvan. Kui mul on mingi probleem peas keerlemas, mis mind häirib, siis saavad mu kodakondsed tühja-tähja pärast tuld ja tõrva. Mul on teatud päästikud, millele ma jalamaid valusalt reageerin ise alles hiljem aru saades, mis selle purtsatuse põhjustas. Ma olen õnnetu ja mul on enamasti paha olla ja ma elan seda teiste peal välja.

Päris sitt lugu, kas pole? Aga vaat niisugused ongi koolikiusu, keerulise lapsepõlve, traumade jm raskete läbielamiste tulemused. Nendel teie nähvavatel elukaaslastel on ka paha olla ja nad on õnnetud. Kui nad on mehed, siis nad teile põhjust ei ütle ja vbl ei saa ise arugi.

Vaid mõned üksikud meist käivad kuskil teraapias. Kõik ülejäänud on tavalised funktsioneerivad täiskasvanud, kelle sisemus küll vahel keeb, aga üldiselt ei takista eluga hakkama saamist ja igapäevaselt ei pea seda meelde tulemagi.. Lihtsalt vahel viskab kaane alt natuke tegelikku olukorda välja. Tavaliselt peetakse meid õelateks troppideks, kes teiste kallal nõmetsevad. See on õige ka. Kõik, mis teisele teed, ei tule sulle endale kunagi tagasi. Enamus sellest kantakse hoopis edasi kolmandatele isikutele.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmine, kõik on kena ja õige, aga need, kelle kallal sellised hetkel nõmetsevad, ei ole ju kuidagimoodi süüdi, vastutavad ega teadlikud su kunagistest traumadest? Miks nuhelda ilmsüütuid inimesi? Mis sellest paremaks saab, et ” a ma olengi nüüd selline õelusekott, keda keegi ei salli”, iseendal ka ju hea ei ole sellise eluga. Maha jätaks sellise kibestunud inimese, kes kogu maailma karistab ja oma ohvrimentaliteedist eluaeg enam välja tulla ei suuda, miks mind (teemaalgatajat nt) selle eest karistada, mida ma teinud ei ole.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen see nähvaja. Olen kõrgesti haritud humanitaaralal, st palju lugenud ja laia sõnavaraga mitmes keeles. Mul on terav keel ja tänu oma haridusele ka hulgaliselt “laskemoona”, millega vajalikul hetkel klähvata.

Kunagi väga noorelt töötasin mõnda aega gümnaasiumis õpetajana ja esimesed aastad ma ainult sülitasin tuld ja tõrva seal. Pubekad ju ikka tulevad laiama noore õpetajaga ja ma laksasin neile selliseid sarkastilisi kommentaare vastu, et mõne aja pärast nad ainult põrnitsesid mind vaikselt, vihaselt ja ärevalt. Ringiga jõudsid minuni jutud, et ma olen tige õpetaja ja “mõnitavat õpilasi”. Hiljem leidsin muid mooduseid enesekehtestamiseks, muutusin empaatilisemaks ja hakkasin aru saama, et ma ei tohi harjunud kombel suud pruukida nendega, see mõjub neile liiga rängalt.

Olen ka tihti pisarateni viinud oma ema, kes varem oli samuti kange iseloomuga, aga nüüd eakana enam ei talu, kui keegi talle teravalt ütleb.

Ah et miks ma seda teen? Palun väga — mul on enamasti paha olla. Ja on olnud praktiliselt kogu aeg. Lapsena olin ma arglik ja tagasihoidlik, seda soodustas ema, kes mind kiivalt oma põllepaelte küljes hoidis ja takistas iseseisvalt eakohaseid tegevusi tegemast. Ükskõik, mis ma tegin, polnud piisavalt hea ega õige. Kiita sain küll, see oli nt nii, et kui mul olid tunnistusel kõik viied ja kehaline kasvatus neli, siis öeldi, no väga tubli, aga järgmine kord võiks see 4 ka ikka 5 olla. Loomulikult oli mul sellise kasvatuse tulemusena madal enesehinnang ja olematu enesekindlus. Loomulikult hakati mind seetõttu koolis kiusama. Terve põhikooli aja ja keskkoolis lihtsalt rafineeritumalt. Enesekaitseks hakkasin keskkooli ajal teravalt vastu ütlema. Ikka korralikult teravalt. Selle peale mind küll jäeti rahule, aga loomulikult ei olnud mul sõpru ega keegi ei sallinud mind. Ülikoolis läks elu ilusaks, järsku ümbritsesid mind normaalsed inimesed. Aga see sisse harjutatud kaitsemehhanism ei läinud kunagi üle. Kui ma tunnen, et mu turvatunne on ohustatud, siis ma salvan. Kui mul on mingi probleem peas keerlemas, mis mind häirib, siis saavad mu kodakondsed tühja-tähja pärast tuld ja tõrva. Mul on teatud päästikud, millele ma jalamaid valusalt reageerin ise alles hiljem aru saades, mis selle purtsatuse põhjustas. Ma olen õnnetu ja mul on enamasti paha olla ja ma elan seda teiste peal välja.

Päris sitt lugu, kas pole? Aga vaat niisugused ongi koolikiusu, keerulise lapsepõlve, traumade jm raskete läbielamiste tulemused. Nendel teie nähvavatel elukaaslastel on ka paha olla ja nad on õnnetud. Kui nad on mehed, siis nad teile põhjust ei ütle ja vbl ei saa ise arugi.

Vaid mõned üksikud meist käivad kuskil teraapias. Kõik ülejäänud on tavalised funktsioneerivad täiskasvanud, kelle sisemus küll vahel keeb, aga üldiselt ei takista eluga hakkama saamist ja igapäevaselt ei pea seda meelde tulemagi.. Lihtsalt vahel viskab kaane alt natuke tegelikku olukorda välja. Tavaliselt peetakse meid õelateks troppideks, kes teiste kallal nõmetsevad. See on õige ka. Kõik, mis teisele teed, ei tule sulle endale kunagi tagasi. Enamus sellest kantakse hoopis edasi kolmandatele isikutele.

Väga tore, et oskad ennast ja teisi põhjalikult analüüsida. Aga loodan, et saad ka aru, et see tekst langeb lahtrisse – ma tean küll, mis mul viga on ja tean ka, mida teha, et viga enam poleks, aga vot ei tee midagi vaid ainult õigustan ennast. Mul on samad argumendid, kui ma oma kehvast konditsioonist ja ülekaalust räägin. Tean küll, et tuleb tervislikumalt süüa, trenni teha ja magada, aga ikka olen samas mustris kinni. Igal inimesel on oma traumasid, aga see ei ole absoluudselt mingi õigustus, et võib teisi inimesi (või ennast) mutta tallata. Iga päev on meil võimalus teha uusi valikuid.

Ja tõesti, sapised inimesed on parem jätta omaette, kui igapäev ennast lasta sit*ga üle määrida.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen nähvava isa laps. Ema on ohvrimentaliteediga, siiani räägib, et ta ei saanud midagi teha, M oli lihtsalt raske iseloomuga. Tegelikult ta siiani räägib isast ikka seda halba iseloomu. Isa on juba mitu aastat surnud (suri natuke enne nnde kuldpulma), aga see ohver olek ja kibestumine on emas ikka alles. Mina keeldusin ohver olemas ja ütlesin isale vastu, kurjalt ja õelalt. Nii et muutusin ka ise nähvajaks.

Ma olen tõsiselt ema peale solvunud ühe korra elus. Olin siis teismeline,  vanuses kus ma enam ei leppinud sellega, et mulle võibki nähvata ja nähvasin ise vastu, teravalt. Ja see suhtlusstiil muutus ka mulle kodus tavaliseks. Ma ei pruukinud midagi halvasti mõeldagi, lihtsalt hääletoon oli selline ärritunud ja kuri ka mul, kui midagi ütlesin. Meil olid külalised tulemas, ema sõbranna oli juba kohal ning ema hakkas lauda katma, tuli laualinaga ja tahtis selle lauale panna. Mina nägin, et lauale oli midagi maha läinud, vesi vmt ja ütlesin oma kurja hääletooniga OOTA! Ema ehmatas, vaatas sõbranna poole ja ütles minu kohta teine M! Seepeale ma solvusin ja olen ausalt öeldes siiani solvunud. Vabandust, sina oma ohvrimentaliteediga elasid koos sellise mehega, sina hoolitsesid selle eest, et me kasvaksime sellises mürgises keskkonnas. Ja nüüd tuled sina mulle ette heitma, et ma olen samasuguseks muutunud?! Pealegi ma ei tahtnud ju halba, tahtsin, et sa oma laualina ei määriks, lihtsalt ei osanud seda leebelt ja naeratades öelda…

Igatahes kasvasin ma suureks ja õppisin ennast kontrollima. Kui isa nähvama kippus, sai ta samaga vastu ja üllatus küll, ta muutus minuga normaalseks inimeseks. Mulle ta enam halvasti ei öelnud. Teiste nö süütute inimeste peale ma 99% ajast endale nähvamist ei luba. Siin perekoolis ütlen vahelt õelalt, aga seda teevad siin paljud. Päriselus olen viisaks ja sõbralik ja saan inimestega hästi läbi.

Mu pika jutu mõte – selliste inimeste kaaslased, ärge olge ohvrid. Teil on kaks varianti, pange jõujooned paika nii, et teie kaasa nii ei käitu enam. Minul mu isaga see õnnestus. Ja kui seda ei suuda ja oska, siis parem lahku minna. Ise võite ju veel selles mürgises keskkonnas elada, kui tahate. Aga lapsed – tahate, et teie lapsed teie kaasa nähvavaks koopiaks muutuvad?

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes sellise asjaga kokku puutunud – elukaaslase suhtlusviis on selline terav ja nähvav. Enda sõnul on ta otsekohene, minu arvates konfliktne. Kas on häid soovitusi sellise inimesega suhtlemiseks. Kui ta tähelepanu juhin, siis ütleb, et tema ei saa midagi aru ja pole midagi halvasti öelnud ja kas tal polegi õigust oma arvamusele. Mulle otsekohesed inimesed väga meeldivad, aga antud juhul on tegemist ebavajalike teravustega, mis mind kinniseks, ebakindlaks ja kurvaks muudavad.

Kõigepealt küsi ENDALT, milleks on sulle inimest vaja, kes nähvab. Sa ju ise valid endale elukaaslase. Teine inimene ei muutu. Või kui siis aastatega ainult hullemaks. Kui sa jääd suhtesse, mis sulle ei sobi, siis on see sinu valik. Tegelikult ju sulle meeldib kui sinuga terav ollakse ja nähvakse. Kui ei meeldiks, läheks sa ära või õpid sellises suhtlemise ära, et nähvad ise ka ja teise nähvamine ei tekita sulle enam midagi. Olen ise kõrval näinud, kuidas üks pool provotseerib ja teine siis on terav ja siis provotseerija solvub ja tõmbub endasse. Mis siis kui teravus tuleb sellest, et sina käitud teravust väljakutsuvalt ? Ja samamoodi nagu teine ei näe, et on terav, ei näe sina, et provotseerid ja jonnid.

Tema jaoks on väljakutse see, et ta näeb et ma saan haiget, et mul on halb. Et ma üritan teha nägu, et ma ei pannud tähelegi. See pole nii, et ma teeks midagi, et seda “ära teenida”, tegelt ka! Selles ongi asi, et kui tal endal midagi krutib, siis ta suvalisel hetkel, kui ma rõõmsalt tegutsen või räägin midagi, lihtsalt nähvab. Nagu piitsahoop reaalselt. Asi pole tüli ega võimuvõitluse situatsioonis. Ja pole ka selline olukord, et ma tahan oma tahtmist ja olen kriitiline, passiiv-agressiivne vms. Need on täiesti lambi olukorrad. Ma olen rõõmsa loomuga ja kontrollin end hästi, ei nori, mossita ega tänita.

Ta on suures plaanis hea ja hooliv inimene ja teeb õigeid asju, aga vilets iseloom ja ekstreemne ärahellitatus lapsena +eeskuju kodust, kus ema jumaldab isa. Ise saeb oma oksa ja kooselud ei püsi.

See selleks, lihtsalt et peab olema paremaid taktikaid kui need mida mina oskan 1. ei tee välja (pole jätkusuutlik); 2. üritan sellest rääkida (“mis ma siis jälle valesti tegin, kas ma ei või oma arvamust avaldada”. Kui ma järele ei anna ja jätkan, venib tüli pikaks, emotsionaalseks, süüdistavaks ja fakte väänavaks).

kõlab nagu kaksiku tähtkuju mees.

teemaalgataja, sa pole midagi valesti teinud. täiesti tuttav on see olukord ja see nähvik mees on paras manipulaator. ilmselt ei taluks ta elu seeski, et sina temaga samuti käituks. soovitan suhe lõpetada, las otsib omale uue ohvri või on üksi.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen nähvava isa laps. Tegelikult ta siiani räägib isast ikka seda halba iseloomu.

Ema ehmatas, vaatas sõbranna poole ja ütles minu kohta teine M! Seepeale ma solvusin ja olen ausalt öeldes siiani solvunud. Vabandust, sina oma ohvrimentaliteediga elasid koos sellise mehega, sina hoolitsesid selle eest, et me kasvaksime sellises mürgises keskkonnas.

Nagu sinu kasvukeskkond sind mõjutas, nii mõjutas isa-ema kasvukeskkond ka su isa ja ema. Ühesönaga: vanaema ja vanaisa on SÜÜDI! Ja nii tagasi ja nii tagasi. Jalgu võib ikka trampida ja jonnida.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu sinu kasvukeskkond sind mõjutas, nii mõjutas isa-ema kasvukeskkond ka su isa ja ema. Ühesönaga: vanaema ja vanaisa on SÜÜDI! Ja nii tagasi ja nii tagasi. Jalgu võib ikka trampida ja jonnida.

Jah, loomulikult, meid kõiki mõjutab me kasvukeskkond, selge see. Ma ei tea oma isa ja ema kasvukeskonnast niipalju, et teada, mis seal täpselt valesti oli, aga no sõja aegsed lapsed, paljugi võis valesti olla. Küll aga tean seda, et täiskasvanu ei saa igavesti oma lapsepõlve jamade taha pugeda. Mina õppisin oma lasepõlvest ühelt poolt end eest seisma, ei lasknud ennast isal niimoodi kiusata. Ja teiselt poolt seda, et pean ise vaeva nägema selleks, et normaalseks inimeseks saada, mitte isa närviline nähvav kloon olla. Ja sain ka normaalseks inimeseks. Mis jonnimisest sa minu puhul räägid, ma aru ei saa. Siis kui see mu nähvimise kõrgaeg oli, olin teismeline, laps alles. Sain vanemaks ja targemaks ja enam nii ei käitu.

Samamoodi saavad ka teised ise endaga tööd teha, et oma lapsepõlve kasvukeskkonna halbu mõjusid neutraliseerida. Ja oma lastele paremat lapsepõlve pakkuda, kui neil endal oli.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes sellise asjaga kokku puutunud – elukaaslase suhtlusviis on selline terav ja nähvav. Enda sõnul on ta otsekohene, minu arvates konfliktne. Kas on häid soovitusi sellise inimesega suhtlemiseks. Kui ta tähelepanu juhin, siis ütleb, et tema ei saa midagi aru ja pole midagi halvasti öelnud ja kas tal polegi õigust oma arvamusele. Mulle otsekohesed inimesed väga meeldivad, aga antud juhul on tegemist ebavajalike teravustega, mis mind kinniseks, ebakindlaks ja kurvaks muudavad.

Kõigepealt küsi ENDALT, milleks on sulle inimest vaja, kes nähvab. Sa ju ise valid endale elukaaslase. Teine inimene ei muutu. Või kui siis aastatega ainult hullemaks. Kui sa jääd suhtesse, mis sulle ei sobi, siis on see sinu valik. Tegelikult ju sulle meeldib kui sinuga terav ollakse ja nähvakse. Kui ei meeldiks, läheks sa ära või õpid sellises suhtlemise ära, et nähvad ise ka ja teise nähvamine ei tekita sulle enam midagi. Olen ise kõrval näinud, kuidas üks pool provotseerib ja teine siis on terav ja siis provotseerija solvub ja tõmbub endasse. Mis siis kui teravus tuleb sellest, et sina käitud teravust väljakutsuvalt ? Ja samamoodi nagu teine ei näe, et on terav, ei näe sina, et provotseerid ja jonnid.

Tema jaoks on väljakutse see, et ta näeb et ma saan haiget, et mul on halb. Et ma üritan teha nägu, et ma ei pannud tähelegi. See pole nii, et ma teeks midagi, et seda “ära teenida”, tegelt ka! Selles ongi asi, et kui tal endal midagi krutib, siis ta suvalisel hetkel, kui ma rõõmsalt tegutsen või räägin midagi, lihtsalt nähvab. Nagu piitsahoop reaalselt. Asi pole tüli ega võimuvõitluse situatsioonis. Ja pole ka selline olukord, et ma tahan oma tahtmist ja olen kriitiline, passiiv-agressiivne vms. Need on täiesti lambi olukorrad. Ma olen rõõmsa loomuga ja kontrollin end hästi, ei nori, mossita ega tänita.

Ta on suures plaanis hea ja hooliv inimene ja teeb õigeid asju, aga vilets iseloom ja ekstreemne ärahellitatus lapsena +eeskuju kodust, kus ema jumaldab isa. Ise saeb oma oksa ja kooselud ei püsi.

See selleks, lihtsalt et peab olema paremaid taktikaid kui need mida mina oskan 1. ei tee välja (pole jätkusuutlik); 2. üritan sellest rääkida (“mis ma siis jälle valesti tegin, kas ma ei või oma arvamust avaldada”. Kui ma järele ei anna ja jätkan, venib tüli pikaks, emotsionaalseks, süüdistavaks ja fakte väänavaks).

kõlab nagu kaksiku tähtkuju mees.

teemaalgataja, sa pole midagi valesti teinud. täiesti tuttav on see olukord ja see nähvik mees on paras manipulaator. ilmselt ei taluks ta elu seeski, et sina temaga samuti käituks. soovitan suhe lõpetada, las otsib omale uue ohvri või on üksi.

Appike… aga ta ongi kaksik, mai lõpp… Ma ei tea tähtkujudest midagi, aga nüüd olen küll sõnatu…

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen ka sinuga samas paadis, TA.

Kahjuks head nõu ei oska anda, kuna mulle tundub, et miski ei tööta.

Kõige hullem on see, et tavaline normaalne päev võib täiesti lambist keerata pea peale, lihtsalt mingist väikesest asjast leiab ta põhjuse jälle nähvata, halvasti öelda, ära panna. See võib olla mingi täiesti süütu küsimus, mis tema arvates on liiga rumal ja ärritav. Ma elan selliseid asju väga traagiliselt üle, nutan palju, olen hakanud rohkem alkoholi tarbima, … Miks lahku ei lähe? Vist on salaja kuklas lootus, et ehk kuidagi annab parandada, möödub, läheb paremaks. Ei taha lapsest eemal olla ja kardan uusi tülisid, mis tekivad lapse jagamisega. Samas väga kahju, et ta sellise suhte keskel kasvab. Tean, et see tegelikult ei ole lapse suhtes õige.

Masohist oled lihtsalt.  Sa vaata oma suhet läbi lapse silmade.  Kas ta tunneb end kodus turvaliselt? Või on koguaeg ärev, et äkki isa jälle teeb ema kurvaks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loen neid postitusi ja mõtlen, et mu elu on lausa lill. Abikaasa ütles mulle mingid aastad tagasi “kao eest ära”, kui ma tema ja teleka vahele mingi jalka MM ajal jäin ja ma sain peaaegu et pisarad silma, sest ta elus pole sellisel toonil minuga rääkinud. Ei enne, eelmised ca 15 aastat ega pärast järgmised ca 9 aastat, sest ma tegin talle selgeks, et minuga räägitakse viisakalt VÕI ma olen kadunud nagu poleks mind olnudki. Ehk siis sarnases situatsioonis ta ütleb mulle “palun, kas sa astuksid sammu kõrvale, ma vaatan seda mängu”. Ise räägin ka temaga alati viisakal ja austava toonil, muidugi. Välja arvatud üks kord juba enne pulmi. Oli kriitiline telefonikõne ja mees hakkas midagi jutustama vahele ja ütlesin talle “ole vait”. Nagu koerale, kes asjatult haugub 🙁 Muidugi pärast palusin vabandust, rääkisime selle selgeks, et teineteisega nii ei suhtle. Senini on ülipiinlik sisimas.
Ei tahaks mingi nähvajaga elada, kõrvalt näen neid ja ülikummaline, miks peaks üks naine (või mees) tahtma, et talle nähvatakse ja tänitatakse ning ilmselgelt ei suhelda lugupidavat, nagu oma abikaasasse suhtuma peaks.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen ka sinuga samas paadis, TA.

Kahjuks head nõu ei oska anda, kuna mulle tundub, et miski ei tööta.

Kõige hullem on see, et tavaline normaalne päev võib täiesti lambist keerata pea peale, lihtsalt mingist väikesest asjast leiab ta põhjuse jälle nähvata, halvasti öelda, ära panna. See võib olla mingi täiesti süütu küsimus, mis tema arvates on liiga rumal ja ärritav. Ma elan selliseid asju väga traagiliselt üle, nutan palju, olen hakanud rohkem alkoholi tarbima, … Miks lahku ei lähe? Vist on salaja kuklas lootus, et ehk kuidagi annab parandada, möödub, läheb paremaks. Ei taha lapsest eemal olla ja kardan uusi tülisid, mis tekivad lapse jagamisega. Samas väga kahju, et ta sellise suhte keskel kasvab. Tean, et see tegelikult ei ole lapse suhtes õige.

Kui kellegi sõnakasutus või sitt tuju/iseloom su päeva nii totaalselt pea peale pöörab ja elu rikub, on sul endal ka probleem.

Teine inimene ei vastuta sinu heaolu eest. Kui inimene nimetab mind lollakas, siis mitte mina pole lollakas, vaid ütleja sõnakasutus on lollakas…

Suhtumist tuleb muuta, ja astuda mingist ohvrirollist välja. Kui mehel oli sitt päev, mingi saamatus või ebakindlus närib…  vastan: “sitt päev, ela end mujal välja. Sinuga pole mõtet rääkida, esiteks ei oska sa kuulata, teiseks kaasa rääkida, ega mõelda… Kasva suureks” “kui lemiswga hakkama ei saa tee oma firma” “kui naine on loll, vali parem, võis õhtul kohe tegutsema asuda”

A kuidas see minu probleem peaks olema? Naeran inimese üle, kes oma niru tuju minu peal raseerida üritaks. , tema sitt tuju, tema ebakindlus, tema närvi kava. Osta talle poksikott  või kumminaine, rädigu selle kallal.. . Kui naisega rääkida ei oska, siis võib kuule sõita, mitte koju.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

… Soovitan vastu haukumist õppida: “ohohh, mees majas mõtled, et keegi ei märganud?” ” mingi  äpu kiun jälle lahti” “ei saanud tööl hakkama we, et naaksud siin” “ahah tööl läks sitasti”, “naiskolleeg ei teinud välja?”

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

… Soovitan vastu haukumist õppida: “ohohh, mees majas mõtled, et keegi ei märganud?” ” mingi äpu kiun jälle lahti” “ei saanud tööl hakkama we, et naaksud siin” “ahah tööl läks sitasti”, “naiskolleeg ei teinud välja?”

.. Ja vastata tuleb väga teravalt

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina teatasin oma mehele, et mulle selline otsekohesus ei sobi sest see nn. otsekohesus on tegelikult süüdlase otsimine ja süüdlast otsivad ohvrimentaliteediga inimesed. Kui su eesmärk on konstruktiivne- luua muutust, siis juhi minu tähelepanu probleemile heatahtlikult ( tõesti sisimas tundes, et armastad  mind vaatamata minu vigadele) ja kui see on minu võimetekohane, siis pean su soovitust silmas. Kui mulle nähvatakse, on mul null soovi sinu tahtmist täita, vastupidi: trots tekitab trotsi. Kui meie suhtlus käib valusa ” otsekohesuse” viisil, siis tasub hakata eraldi eludele mõtlema. Minu mees igatahes suutis õppida kuidas end pehmemalt väljendada.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes sellise asjaga kokku puutunud – elukaaslase suhtlusviis on selline terav ja nähvav. Enda sõnul on ta otsekohene, minu arvates konfliktne. Kas on häid soovitusi sellise inimesega suhtlemiseks. Kui ta tähelepanu juhin, siis ütleb, et tema ei saa midagi aru ja pole midagi halvasti öelnud ja kas tal polegi õigust oma arvamusele. Mulle otsekohesed inimesed väga meeldivad, aga antud juhul on tegemist ebavajalike teravustega, mis mind kinniseks, ebakindlaks ja kurvaks muudavad.

Kõigepealt küsi ENDALT, milleks on sulle inimest vaja, kes nähvab. Sa ju ise valid endale elukaaslase. Teine inimene ei muutu. Või kui siis aastatega ainult hullemaks. Kui sa jääd suhtesse, mis sulle ei sobi, siis on see sinu valik. Tegelikult ju sulle meeldib kui sinuga terav ollakse ja nähvakse. Kui ei meeldiks, läheks sa ära või õpid sellises suhtlemise ära, et nähvad ise ka ja teise nähvamine ei tekita sulle enam midagi. Olen ise kõrval näinud, kuidas üks pool provotseerib ja teine siis on terav ja siis provotseerija solvub ja tõmbub endasse. Mis siis kui teravus tuleb sellest, et sina käitud teravust väljakutsuvalt ? Ja samamoodi nagu teine ei näe, et on terav, ei näe sina, et provotseerid ja jonnid.

Tema jaoks on väljakutse see, et ta näeb et ma saan haiget, et mul on halb. Et ma üritan teha nägu, et ma ei pannud tähelegi. See pole nii, et ma teeks midagi, et seda “ära teenida”, tegelt ka! Selles ongi asi, et kui tal endal midagi krutib, siis ta suvalisel hetkel, kui ma rõõmsalt tegutsen või räägin midagi, lihtsalt nähvab. Nagu piitsahoop reaalselt. Asi pole tüli ega võimuvõitluse situatsioonis. Ja pole ka selline olukord, et ma tahan oma tahtmist ja olen kriitiline, passiiv-agressiivne vms. Need on täiesti lambi olukorrad. Ma olen rõõmsa loomuga ja kontrollin end hästi, ei nori, mossita ega tänita.

Ta on suures plaanis hea ja hooliv inimene ja teeb õigeid asju, aga vilets iseloom ja ekstreemne ärahellitatus lapsena +eeskuju kodust, kus ema jumaldab isa. Ise saeb oma oksa ja kooselud ei püsi.

See selleks, lihtsalt et peab olema paremaid taktikaid kui need mida mina oskan 1. ei tee välja (pole jätkusuutlik); 2. üritan sellest rääkida (“mis ma siis jälle valesti tegin, kas ma ei või oma arvamust avaldada”. Kui ma järele ei anna ja jätkan, venib tüli pikaks, emotsionaalseks, süüdistavaks ja fakte väänavaks).

Vot, Sa võiksid talle rääkida asjadest nii, nagu siin kirjutasid. Kohe väga otse, ehk saab aru? Kui Sa ei ütle, ega siis midagi ei muutu ka. See oleks võimalus äkki suhet veel käigus hoida, vastasel juhul on lahkuminek üsna kindel. Aga proovima peaks, võimaluse võiks anda.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu sõbranna oli noorena selline lahedalt otse ütlemisega, aga nüüd 50-aastaselt on lihtsalt õel inimene, kellega on piinlik väljas käia (ja enam ei käigi). Ta võib öelda halvasti nii teenindajatele, kui seltskonnas viibivatele. Imestan mehe kannatatust, sest ta nähvab ka temale, tema lähedastele jne. Nüüd suhtleme mõned korrad aastas ja sellest piisab.  Olen ka arusaanud, et teised ka temaga eriti ei suhtle, milles muidugi ei ole tema süüdi.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugesin siin neid vastuseid ja tahaks ka öelda, et tegelikult saab neile nähvajatele vastu küll, iseloomu peab olema lihtsalt. Elukaaslasega ma ei vitsiks võidelda, siis parem lahkuks, aga on nt. Sugulussuhted, kust ei saa lahkuda. Ema mul näiteks oli selline, kellele kunagi ei sobinud miski, mis ma tegin, eks seal karastusin, õppisin õlgu kehitama ja kui väga närvidele käis, siis ka teravalt vastama. Nüüd, mul elukaaslase isa on selline, kes  pidevalt närib inimeste kallal, sh. Oma naise kallal. Elukaaslanegi palju kordi nutbud isa ütlemiste pärast – no tõesti sellised alandavad ja teravad sõnad. Mina aga ei kannata tänu lapsepõlvele selliseid asju enam üldse ja tulistan vastu. Viimane kord tuli seltskonnas källe sealtpoolt tuld ja tõrva, sh lause ” no kes see nii tark oli, et niimoodi ütles”? , ma siis vaatasin talle otsa ja ütlesin, et “mina ütlesin”- vastuseks tuli ahah ja liikus teisele teemale. Ma tahaks öelda, et see kõik on kohutavalt närvesööv ja pommi otsas elu. Kui suhe ei ole just väga pikk olnud, siis jookse!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasele – minu äi ei ole nähvaja, aga võib väga vastikult rääkida, eriti kui on purjus. Aga kõik kuulvadki teda kõrvad löntis, kuni ma ühel korral ta paika panin ja korralikult, et jätnud  rääkimata ka ämmale. Tulemuseks oli see, et minu peret enam ei puututud ja nüüd juba aastaid on äi meie kohalolekul kaine.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte kellegagi ei pea suhtlema, kes vaimselt halvasti mõjub, olgu või sugulane. Ainult teie saate enda eest seista ja kui te seda ei tee, siis keegi teine seda ka tegema ei tule. Ärge lükake vastutust teise poole (agressori) peale, kes enamasti nagunii ei muutu, võtke ise enda kaitsmiseks vajalikud meetmed tarvitusele. Kui nähvajale vastu hakata nähvama, langete ise samale tasemele ja sisimas kannatate, sest ilmselgelt ei tunne te end selles suhtlusolukorras hästi. See tõstab ärrituvus- ja stressitaset, kui kogu aeg on mingisugune võitlusolukord – kunagi ei tea, millal ennast rünnakute eest tuleb kaitsta. Teil on võimalik elada täies rahus ja ümbritseda end positiivsete inimestega, teie ise valite oma lähikonna. Mõnikord on sõbrad rohkem pere kui veresugulased.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitus nähvajale vastu nähvata on rumal ja kasutu, endast lugupidav inimene nii ei tee. Sellest tuleb ainult üks suur nähvamisvõistlus. Tõsi, ma mõistan seda, kui nähvajale väga ennast kehtestavalt selgeks tehakse nelja silma all, et tema käitumine on lubamatu ja rumal. Ma ei saa ennast just suureks eeskujuks tuua, aga mul oli üks kiusaja, kui mõlemad olime nii 18-19. Ta lausa armastas suvaliselt seltskonnas mind sõnadega torgata või midagi erakordselt teravat minu kohta öelda. Õnneks seltskond tavaliselt sellega kaasa ei läinud, ammugi ei nähvanud mina midagi vastu – püüdsin üsna õnnestunult säilitada seda targema inimese positsiooni, kes nii madalale ei lasku. Ükskord pärast mingit 3-4 kohtumist, siiski viskas kapitaalselt üle ja kui kahekesi jäime, siis ütlesin talle, et ärgu enam nii tehku, ma oskan iga kell ja igast asendist halvemini vastu öelda ja ta ausõna ei taha seda kuulda. Mis on ka tõsi. Oskan, õigemini oskaksin, kui seda teeksin. Korra veel proovis hakata midagi uuesti seltskonnas torkama, ma naeratasin talle ja tegin käega liigutuse “no lase tulla” ja köhatasin hääle puhtaks. Jäi vait ja asus mõne aja pärast hoopis mulle kui tugevamale pugema.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lähisuhtes tuleb mängu nähvamine, on see märk, et “meie” selles suhtes on surnud. Jäänud  on omavahel konkureerivad “minu” ja “sinu”, olgu selleks siis soovid, tegemised või unistused. Pole (enam) ühist eesmärki, projekti, mille nimel koos tegutseda. Jah, inimesed võivad küll puhtalt harjumusest koos ühe katuse all edasi elada, kuid lähisuhe ekui selline puudub.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 31 kuni 58 (kokku 58 )


Esileht Pereelu ja suhted Elukaaslane nähvab