Esileht Pereelu ja suhted Elukaaslase haigus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 65 )

Teema: Elukaaslase haigus

Postitas:

Oletame, et elukaaslasel on või lööb suhte jooksul välja mõni haigus, mis võibolla muutub isegi krooniliseks. Kuidas peaks teine pool sellesse suhtuma?
No näiteks diabeet, herpes huulel, HIV, kõrgevererõhutõbi vms, mis võib igapäevaelus tähendada kohandamisi ka tervele paarilisele.
Toon ilmestamiseks mõned näited. Diabeedik peab valima, mida süüa ja kõik tegevused pole lubatud. Herpesehaigega ei saa intiimne olla mingitel perioodidel. HIV-ga peab alati seksima kondoomiga. Näiteid on lõputult.
Tooge näiteid oma elust ja kas partneri haigus teie meeleolu ja tujusid ka mõjutab – a la “jälle tal on X periood, kus ei saa seda teist või kolmandat koos teha”. Mis te siis teete või kui teil endal on mõni haigus, kuidas paariline reageerib selle ägenemise perioodil?

0
-39
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mis tegevusi diabeetik teha ei saa?

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oot, elukaaslasel on kõrge vererõhk ja mõlemad peavad mingeid muudatusi tegema? Mis muudatusi? Menüüs vähem soolasust? No ei pea ju. Või see kõrge vererõhk takistab elu elamast? Kui ravi peal, saab ju igalpool käia. Kui su partneril on herpes, siis sul ka suure tõenäosusega, lihtsalt pole välja löönud.

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas peaks teine pool sellesse suhtuma?

Mis mõttes kuidas peaks suhtuma? Kuida sa arvad, et sinu partner peaks sinusse suhtuma kui sinuga midagi sellist juhtub? Vähemalt abielu puhul peaks küll justkui kehtima “nii heas kui halvas,” aga paistab, et tänapäeval tahetakse pigem ikka ainult heas koos olla. Kui teisega midagi halba juhtub, siis aidaa ja vaadaku ise, kuidas saab. Kas nii?

+25
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nende näidetega see heas ja halvas on hea mõte. Inimene on ikka sama ja armas ju.
Aga psüühiliste hädadega oleks küll raske. Depressiivse inimesega on raske koos olla ja pidevalt hea meeleolu ja positiivsuse eest hoolt kanda kui teine seda ei suuda. Ka skisofreenia on keeruline.
Aga kui inimene ise on sulle kallis siis naudid ju häid hetki ja toetad rasketel. Tuju sellest mõjutada lasta tundub ebaküps ja pigem 20ndates inimeste teema. Hiljem vanemana niikuinii enamusel mingid hädad tervisega.

+23
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oletame, et elukaaslasel on või lööb suhte jooksul välja mõni haigus, mis võibolla muutub isegi krooniliseks. Kuidas peaks teine pool sellesse suhtuma?

No näiteks diabeet, herpes huulel, HIV, kõrgevererõhutõbi vms, mis võib igapäevaelus tähendada kohandamisi ka tervele paarilisele.

Toon ilmestamiseks mõned näited. Diabeedik peab valima, mida süüa ja kõik tegevused pole lubatud. Herpesehaigega ei saa intiimne olla mingitel perioodidel. HIV-ga peab alati seksima kondoomiga. Näiteid on lõputult.

Tooge näiteid oma elust ja kas partneri haigus teie meeleolu ja tujusid ka mõjutab – a la “jälle tal on X periood, kus ei saa seda teist või kolmandat koos teha”. Mis te siis teete või kui teil endal on mõni haigus, kuidas paariline reageerib selle ägenemise perioodil?

Võid kindel olla, nooremaks ei saa meist mitte keegi, kas sina mitte. Käitu haigestunud partneriga nii, nagu sa tahad, et partner sinuga käituks, kui sa haigestud. Arvesta, et keegi ei tea kuna ta sureb, nii et kui haigus meeleolu kõigutab, mõtle korraks, et kas on parem kui ta oleks homme surnud? Kui partneri surmale mõtlemine ei pane sind täna, veel elusasse partnerisse väga hästi suhtuma ja temast hoolima ja rohkem armastama, siis paki kohe asjad, pole mõtet venitada.Pole mõtet partneri aega raisata headel aegadel, kui halbadel kavatsed ta mahajätta.

+25
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ootan huviga, kuidas mõjutab kõrgvererõhktõbi abikaasade elu?? Mul nimelt on. Kas ma olen midagi kahe silma vahele jätnud?

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oletame, et elukaaslasel on või lööb suhte jooksul välja mõni haigus, mis võibolla muutub isegi krooniliseks. Kuidas peaks teine pool sellesse suhtuma?

Kohaneksin olukorraga, nii lihtne ongi!

Mul ei lähe mitte iialgi meelest ära üks võikamaim pk teema: mehel oli juhtunud tõsine tööõnnetus, naine lahutas ja nõudis töövõimetult peeneid elatismakseid. Vot see oli koht, kus ma pidin mitu korda mõtlema, kas see naine on ikka inimene.

+31
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma HIV-i peale laseks küll jalga.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehe kõrge vererõhk pole meie elu kuidagi takistanud. Krõbistab oma tablette ja püüame tervislikumalt toituda, mis peaks ju olema elementaarne.

Mehel on minuga palju keerulisem, sest mina olengi see eelpool nimetatud depressiivik. Lisaks sellele on mul liigeshaigus, mis seab meie käimistele veidi takistusi, kuid kuna oleme juba paarkümmend aastat koos, siis järelikult on võimalik kohaneda kõigega, kui inimest päriselt armastad.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 19:43; 08.08 09:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma HIV-i peale laseks küll jalga.

Kui HIV-i haige ise oma tervise eest hoolitseb(käib regulaarselt antikehade taset testimas ja võtab rohte), siis pole põhjust rohkem, kui diabeedihaige puhul.
Iseasi on muidugi see, et selle haiguse saamise lugu tekitab küsimusi…

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.08 19:55; 11.08 08:33; 12.08 16:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis te siis teete või kui teil endal on mõni haigus, kuidas paariline reageerib selle ägenemise perioodil?

Normaalne partner on empaatiline, mõistev ja üritab igati abiks olla ning elu kergemaks teha. Eriti füüsilise häda puhul. Vaimsed häired üldjuhul kestavad kauem ja on kurnavamad ja kaasa ma selles osas rääkida ei oska(et kaua jõuad empaatiline ja abistav olla- ilmselt lõputult mitte).

Mul on näiteks autoimmuunhaigus, mis piirab liikumist(olen pm voodihaige) ja õnneks raskeid perioode on harva. Hetkel on haigus remissioonis. Aga kui olin paar kuud invaliid, siis partner igati arvestas sellega ja ei plaaninudki mingeid tegevusi perele, mida ma ei saanud ja jaksanud kaasa teha.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi, mul on korra või paar aastas huulel herpes. Mida kiiremini jälile saan, seda rutem see taandub. Viimati ei arenenudki nähtavaks, panin kiirelt kreemi ja plaastri peale.
Ei tulnudki selle peale, et olen seepärast erivajadustega kaaslane.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

HIV

No kui see suhte ajal välja lööb, siis mis tuju ja meeleolu mul olla saab? Mees lendab koos oma haigusega elamisest välja, tõmmaku endale sinna otsa kasvõi kolm kondoomi.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 20:31; 07.08 20:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no kui ma hakkaks elama koos HIV haigega juba teades, et tal see on, siis on teine asi. Aga kui ta selle endale saab kuidagi meie kooselu ajal ja see ei ole mitte mingi paha vereülekanne, vaid pigem traditsioonilisel sugulisel teel saadud, siis pole küsimustki et ma sellise kaaslase maha jätaks. ka siis kui see suguhaigus ei oleks nii karm kui HIV, ikka jätaks maha.

Sama kehtib ka mitmete psüühiliste häirete puhul. Skisofreenikuga mina koos ei elaks, täiesti välistatud. Olen sellise inimesega elus kokku puutunud ja ma ei näe mingit võimalust, kuidas sellisega saaks ühe katuse all armastajapaarina elada. Olenevalt asjaoludest, pärast lahkuminekut võib-olla püüaks abiks olla, aga kooselu, ei.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.08 20:47; 08.08 08:47; 08.08 11:25; 08.08 12:49; 08.08 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

HIV

No kui see suhte ajal välja lööb, siis mis tuju ja meeleolu mul olla saab? Mees lendab koos oma haigusega elamisest välja, tõmmaku endale sinna otsa kasvõi kolm kondoomi.

Ja küll sul endal on lõbus, kui oled saanud haiguse näiteks vereülekandest ja mees su samamoodi kodust välja viskab.

+4
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.08 20:50; 08.08 12:16; 12.08 15:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole selle peale tulnudki, et elukaaslase huuleherpes meie elu kuidagi mõjutaks. Lööb jah aeg-ajalt välja, sellel perioodil saab lihtsalt musi põsele, suudlema ei kipu, aga maailma lõpp see küll pole.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

HIV

No kui see suhte ajal välja lööb, siis mis tuju ja meeleolu mul olla saab? Mees lendab koos oma haigusega elamisest välja, tõmmaku endale sinna otsa kasvõi kolm kondoomi.

Ja küll sul endal on lõbus, kui oled saanud haiguse näiteks vereülekandest ja mees su samamoodi kodust välja viskab.

Kas sa tõesti arvad, et enamus suhtes olijaid on HIV-i saanud vereülekande kaudu?

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 20:31; 07.08 20:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ootan huviga, kuidas mõjutab kõrgvererõhktõbi abikaasade elu?? Mul nimelt on. Kas ma olen midagi kahe silma vahele jätnud?

mul ka. absoluutselt ei saa aru, kuidas see minu igahommikune tabletivõtmine peaks pereelu häirima 😀

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on niimoodi, et kui mul depressioon ägeneb (kord aastas umbes, vahel ka kaks korda), siis teeme koos tavalisest rohkem tegevusi, mitte tavalisest vähem. mees püüab mind selle musta augu, kuhu hakkan kukkuma, äärelt tagasi tõmmata. depressiooni ägenemist märkab ta minust varem. mees pakub siis tavalisest rohkem välja, et lähme kinno, teatrisse, kahekesi spasse, proovib igati mu meeleolu tõsta.
oleme koos 24 aastat ja lapsi on kolm.

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pereliikme depressioon viib mind ka depressiooni. Aina mõtle mida ütled, kuidas ütled, kas ta ei loe jälle välja midagi mida ma ei mõelnudki.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

HIV

No kui see suhte ajal välja lööb, siis mis tuju ja meeleolu mul olla saab? Mees lendab koos oma haigusega elamisest välja, tõmmaku endale sinna otsa kasvõi kolm kondoomi.

Ja küll sul endal on lõbus, kui oled saanud haiguse näiteks vereülekandest ja mees su samamoodi kodust välja viskab.

Vereülekande kaudu HIV saamine on ikka praktiliselt võimatu, kui just kuskil arengumaal seda ülekannet ei tehta. Eestis kontrollitakse kogu doonorveri üle.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees oli paranoiline skisofreenik. Oli, sest enam me koos pole. Õnneks. Ise valisin meheks, haigusest hoolimata ja väga raske suhe oli minu jaoks. Tema puue oli ja on minu jaoks müsteerium, kuigi elas ja elab erinevate rohtude ja rahustite peal. Haigusepisoodid ja pidevad haiglasse kukkumised, aastas mitmeid kordi vaimuhaiglas. Mina ei suutnud teda mõista, temaga õigesti suhelda- mees oli ka alkoholi küüsis ja haigusest ning joomisest tingitult väga ettearvamatu, obsessiivne, ka vägivaldne, enamasti lihtsalt sõnades, paar korda ka füüsiliselt. Oli ka väga ilusaid hetki, mil kõik oligi normaalne ja tavaline. Kahetsen seda suhet kui aus olla just seetõttu, et mehel on raske haigus nagu skisofreenia. Tänaseks enam ei suhtle, jumal tänatud.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raske on see, kui partneril on tervisehäda ja ta ise ei üritagi seda parandada, vaid kaebleb ja leiab põhjuseid arstide soovitusi eirata.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 23:00; 11.08 00:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mehel avastati ka tervise probleemid. Teda see üldse ei huvita, vabanduseks toob, et tema ei tunne ennast halvasti. Siis on terve. See tervise probleem on meie vahel palju pingeid tekitanud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raske on see, kui partneril on tervisehäda ja ta ise ei üritagi seda parandada, vaid kaebleb ja leiab põhjuseid arstide soovitusi eirata.

Just. Ja ka näiteks invaliide on erinevaid. Üks jalast ilmajäänu hakkab nõudma, et teda aina ümmardataks, elab jalakaotust nii rängalt üle, et muudab ülejäänud pereliikmete elu põrguks (kogetud, sugulaste pere selline), teine aga paneb proteesi alla ja toimetab kodus edasi, käib matkaradadel, raiub puid, nikerdab mööblit (ka nähtud, ühe tuttava pere).

Nii et haige (või invaliid) saab olla mitmel erineval moel. Ei saa üldistada seda, et näiteks kui minu abikaasa avariis sandistuks, siis mina kindlasti jääksin/või ei jääks tema kõrvale edasi. Palju sõltub ka sellest, kuidas haige/invaliidistunud inimene ise käitub. Kui ta abi ei otsi ja talle meeldibki mingi õnnetukese roll, siis selline kaeblev ja halav inimene rikub teiste elukvaliteeti. Edasi sõltub sellest, kui pika kannatusega haige inimese abikaasa on ja kui palju ta iseennast väärtustab.

Seda minu jalutut sugulast maha ei jäetud, karjus ja laamendas kuni surmani. Loopis karke ja oli väga kuri vanamees. Aga teine mainitu elab normaalset pereelu, naine, laps, maakodu.

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.08 20:47; 08.08 08:47; 08.08 11:25; 08.08 12:49; 08.08 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on hoopis niipidi, et mees kardab minu liigeshaiguse pärast mõnikord rohkemgi kui ma ise. Muudkui ütleb, et ära sina seda küll tee või sinna roni vms. Ei lase mul raskemaid asju tõsta jms. St arvestab igal sammul minu erivajadusega.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 19:43; 08.08 09:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on üks teema abiellumise ja vaba kooselu erinevusest/sarnasusest. Abielludes peaks mõtlema, kas selle inimesega tahetakse koos olla rikkuses ja vaesuses, haiguses ja tervises õnnes ja õnnetuses jne. Siin ongi põhjus, miks paljud abielluda ei taha, sest abiellumine on konkreetne otsus, mis paratamatult sunnib sellistele asjadele mõtlema. Koos võib niisama tiksuda.
Niisama tiksumises pole senikaua midagi halba, kui pole lapsi. Need võiksid sündinda siiski abiellu (eelpoolmainitud põhjustel).

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.08 09:46; 08.08 09:51; 09.08 08:22; 11.08 09:09; 11.08 09:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

HIV

No kui see suhte ajal välja lööb, siis mis tuju ja meeleolu mul olla saab? Mees lendab koos oma haigusega elamisest välja, tõmmaku endale sinna otsa kasvõi kolm kondoomi.

Ja küll sul endal on lõbus, kui oled saanud haiguse näiteks vereülekandest ja mees su samamoodi kodust välja viskab.

Vereülekandel ei ole tänapäeval enam võimalik haiguseid saada, sest veri on kontrollitud ja vahendid ühekordsed.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.08 09:46; 08.08 09:51; 09.08 08:22; 11.08 09:09; 11.08 09:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA toodud näited pole kõige paremad, sest ükski neist pole raske ja suuresti elumuutev haigus.
Mina elan koos dementse emaga. Elu emaga pole alati olnud meelakkumine ja vanade inimestega on oma raskused, aga vot dementsust ma oma koju küll ei taha! Paraku ta seal on ja mõjutab tõesti elu pidevalt oma etteaimamatusega.
Nüüd tuleb kohe hõise: aga hooldekodu! No pole mu ema veel sellises staadiumis, et hooldekodu vajaks. Nii et hetkel laiutab see haigus minu kodus ja ma pean sellega kohanema.
On terve hulk raskeid haigusi, mis võivad inimese isiksusele ja toimetulekule sedavõrd suure muutuse tekitada, et tõesti tekib küsimus, kas ma tahan elamist haigusega jagada (elukaaslasega võiks, kui seda haigust ei oleks – eks ju!) Näiteks ema järgi koristamine (mida mõnikord tuleb ette) või asjade otsimine, sest ta on jälle midagi pannud tavalisest erinevale kohale, on kukepea võrreldes sellega, et temaga ei saa normaalselt suhelda, et ta ei saa olukordadest aru, et ta meeleolu võib käis seinast seina… et kurnav pole füüsilise toimetuleku puudujääkide likvideerimine, vaid emotsionaalsed pinged, mis tekivad võimatusest normaalselt suhelda.
Sellised olukorrad võivad tekkida insuldi tagajärjel näiteks või mõne muu raske haigusega (vähk, sclerosis multiplex jms) koos elades.

+18
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.08 10:12; 08.08 23:47; 10.08 12:49;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 65 )


Esileht Pereelu ja suhted Elukaaslase haigus